Manipulacja jest sztuką

Czym jest sztuka, z grubsza wiadomo. To coś, co wkracza na poziom świadomości mający wpływ na podświadomość, i buduje w ten sposób coś w rodzaju nadświadomości przekraczającej wszystko, co człowiek w pełni świadomy byłby w stanie zaakceptować bez emocji. Jeszcze raz powtarzam - bez emocji.  Dlatego mogą tego procesu uniknąć istoty na tyle prymitywne, żeby w ogóle nie zdawać sobie sprawy, że istnieją ludzie, i że ci ludzie posiadają nie tylko ciało, pieniądze i mieszkania do wynajęcia, lecz także dusze, serca, uczucia . Emocje.  
Parę miesięcy temu rozmawiałam z moją byłą koleżanką z pracy. Pracy  byłej dla nas obydwu, tylko że ja opuściłam Operę Narodową, bo zdałam sobie sprawę, że tam nikt nie jest zainteresowany tym jak śpiewam, za to jest człowiek zainteresowany tym, żeby odesłać na emeryturę wszystkich, których wskazał zwierzchnik blisko powiązany z PO i z towarzysko- biznesowym kręgiem PO.
Ona opuściła Chór Opery Narodowej z przyczyn, których nie znam, bo nigdy nie deklarowała poparcia dla jakiejkolwiek opcji politycznej i żaden dyrektor nie mógł mieć do niej pretensji o zbieranie podpisów pod  kandydaturą brata zamordowanego Prezydenta. Podejrzewam, że jako osoba głęboko wierząca po prostu nie wytrzymała presji nieuctwa, obsceniczności i pospolitego cwaniactwa, niszczących każdego wrażliwego człowieka. Dla mnie była osobą kryształową, niedostępną wszelkim intrygom, wyspą prawości. I co usłyszałam? Ona głosuje na „Polska  Jest Jedna”, ponieważ „to najbardziej odpowiada jej poglądom”. Nie uzyskałam odpowiedzi na mojego rozpaczliwego sms-a, w którym pisałam, że te wybory to nie supermarket, gdzie wybieramy produkt najtańszy i najlepszy, lecz walka o życie nasze i naszych dzieci, i naszych wnuków. Nie pisałam „ walka o nasz kraj”, bo  supermarket przecież nie ma ojczyzny ani narodowości. Ma tylko półki -  wyższą, niższą, wszystko jedno jaką, byleby tylko dostępną….  
Do dziś nie rozmawiałyśmy i nie wiem, czy kiedykolwiek jeszcze porozmawiamy. Ona jest ze świata innego, jej się wydaje, że ma wybór pomiędzy partią a  partią,  ona nie ma pojęcia, że wybiera śmierć swojego kraju, i nigdy tego nie  zrozumie - nawet jeśli jej syn zginie w następnym Powstaniu Listopadowym, też nie będzie wiedziała, dlaczego to się stało.

Po drugiej stronie jest elektorat doskonale wiedzący czego chce, świadomy tego, co czeka Polskę pod rządami PO (nie wygłupiajmy się z tym „nowym” KO; to tylko  zasłona dymna). Elektorat, który właśnie tego chce. Tego, co nastąpi.
Polska oddana ruskiej dziczy. Polskie kobiety i polskie dzieci bestialsko gwałcone, mordowane.  Polska otwarta na inwazję islamskich żołnierzy Putina, do dziś naiwnie nazywanych „uchodźcami”. Polska pozbawiona wszelkich szans na suwerenność, na odbudowę w jakiejkolwiek formie państwa, narodu, wolności.
Dla naiwnych sponsorów - nieświadomych sprawców i ofiar tej tragedii - żadnej możliwości wywierania wpływu na kogokolwiek. Żadnych szans na finansowanie przewrotów, zatrudnianie KOD – ów, opłacanie prowokatorów, kupowanie gnoi srających na pomniki. Zero wpływu na cokolwiek, chyba że zamienią się w bestie takie jak te, które w odwecie za podatki sprowadzili na swój kraj, na swój dom, na swoją rodzinę - i to tylko do momentu, w którym bestie uznają ich za już zbędnych.
Konfederacja, PJJ, Samorządowcy – kim trzeba być, żeby nie dostrzec czerwonego sygnału, włączającego się każdemu normalnemu człowiekowi w momencie zagrożenia??
 Rzekomi antyszczepionkowcy, łażący z Covid po zatłoczonych tramwajach, autobusach, bo np. w Warszawie „przypadkiem” oszczędzano na transporcie, w wielu innych miastach zarządzanych przez PO pewnie też -  im więcej śmierci, tym lepiej, potem się wrzuci w „nadmiarowe zgony”, PiS pierdoła nawet nie zauważy w co się go wkręca, kilkaset tysięcy, a może nawet parę milionów idiotów drogą nie chodzi…
Od wiosny - białe koszule z czerwonym pustym g….. , każdy idiota to kupi, a przecież o idiotów chodzi, żaden kumaty nie da się na to nabrać. Destrukcja, destrukcja, destrukcja!
Destrukcja, która scala i powiększa elektorat. PiS nie potrafi wykorzystać  tej metody - bezpośredniej, rodzinnej, przyjacielskiej komunikacji. Zamiast tego prezentuje dyżurne opowiastki, sztywniackie animacje i  amatorskie podgrzewanie atmosfery, a szczytem tandety jest wodzirejstwo na wzór, którego akurat powielać nie należało. Wodzirejstwo  kojarzące się z pierwszą wybitną, bo w stu procentach organiczną kreacją J. Stuhra.
I jeszcze to biedne „zwyciężymy”, wymuszane wszędzie i zawsze, choć raczej nie zawsze i raczej nie wszędzie należało …

Manipulacja jest sztuką, kłamstwo to prymityw i głupota w jednym, kłamstwo to niedostatek intelektu.
Problem PiS to odrzucanie czegoś, o czym wie, że jest najskuteczniejszą dostępną bronią. Odrzucanie  z obawy, że ucierpi wizerunek.
Wizerunek nie rządzi. Wizerunek nie zdobywa większości sejmowej. Obłuda też nie. Obłuda to coś, co ludzie wyczuwają szóstym, siódmym, entym zmysłem, bo tak zostali skonstruowani, bo to atawizm, dzięki któremu jako gatunek przetrwali. Nie ma trzeciej drogi. Drogi są tylko dwie:  albo oddajemy pole głupkowatym chamom, albo sami na nim zapanujemy.  
Tuska manipulacji nauczono, pokazano mu punkt po punkcie, słowo po słowie jak ma to robić. Jest za głupi, żeby działać samodzielnie, podobnie jak wszyscy jego akolici i „sojusznicy”. Najbliższy sztuce manipulacji jest Czarzasty, ale nad nim wisi odium afery Rywina, więc musi się maskować, dopóki nie osiągnie pełni władzy. Innymi słowy, musi rżnąć głupa, żeby nie uruchomić tego, co w Tusku organiczne. Musi, bo pamięta kwiecień 2010 roku.
Tusk doskonale wie, jak mało istotna jest dziś prawda, uczciwość, kto ma rację , a kto jej nie ma. Zamiast faktów jest nienawiść rozpalona do takiej temperatury, że jakiekolwiek wartości, prawa, sentymenty, związki nie istnieją, bo dawno w niej spłonęły.
Na to pozwoliliśmy, więc nie lamentujmy dziś nad upadkiem, bo to nie upadek, lecz progres. Taki świat wypromowaliśmy nie reagując na zło, kiedy był na to czas. Dziś nie chodzi o to, żeby coś ocalić. Dziś chodzi o to, żeby wyborców PiS zamknąć w obozach koncentracyjnych, a polityków PiS „prawomocnie” skazać na śmierć, co do jednego 
Tego oczekuje nowy Polak, wyłaniający się z gruzów Polski niepodległej. Jest mu wszystko jedno, kim będą jego dzieci, dziś jeszcze niewinne jak anioły, dziś jeszcze pamiętające, jak nazywa się ich Ojczyzna i jak wygląda Jej godło. Jest mu wszystko jedno, dlatego chce tego, czego chce. Żeby mu nikt nigdy nie zakłócał szczęścia. A jego szczęście to anihilacja 7,5 miliona ludzi. Zmanipulowano go do tego stopnia, że nie jest w stanie dostrzec wśród 7,5 miliona ludzi ani jednego człowieka.
Co jest w stanie go zatrzymać w tej samozagładzie? Odpowiedzcie. Nie udawajcie, że jesteście święci, jeśli tacy nie jesteście.
To jest walka o życie, nie o beatyfikację. Tym trudniejsza, że dziś nie ma NIKOGO, kto byłby godny ogłosić  was świętymi.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-11-2023 [05:56] - NASZ_HENRY | Link:

Sztuka subtelnej manipulacji jest w Polsce w zaniku. Czasy Szpicbrótki, wykwintnych manier i elegancji się skończyły.
Tusk i jego ferajna PO/KO szkolona przez niemieckiego ambasadora, syna asystenta Hitlera, działa na rympał. Ze sztuki to tylko sztuka mięsa w ich języku jeszcze gości  😉
 

Obrazek użytkownika Czesław2

22-11-2023 [06:09] - Czesław2 | Link:

Takie jest zapotrzebowanie europejskich mas.

Obrazek użytkownika Jabe

22-11-2023 [07:21] - Jabe | Link:

Sądziłem, że po wyborach histeria zleżeje.

Obrazek użytkownika spike

22-11-2023 [08:18] - spike | Link:

@jabe
oświeć nas, na którego zbawcę czekasz,tego na 'tygrysie", czy na "Rudym"?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-11-2023 [09:17] - Ula Ujejska | Link:

Spike
Kuńfa, PO i reszta czerwonej zarazy chce nas zgłuszyć - i zdehumanizować. Jakikolwiek głos rozsądku czy krytyki jest passe. Jedyny głos, to głos specjalistów od "robienia łaski" jest właściwy. Jak pisałam w swoich notkach, Kuńfa przyłączyła się do przemysłu pogardy vide wystąpienia sejmowe Brauna "wieszatiel".

Obrazek użytkownika Darek65

22-11-2023 [09:18] - Darek65 | Link:

"Destrukcja, która scala i powiększa elektorat. PiS nie potrafi wykorzystać  tej metody" - Polityka, to wojna tylko innymi sposobami. Czasami bywa łagodniejsza, czasami brutalna, ale cel jest zawsze jeden - władza. Do czego się wykorzysta zdobytą władzę, to już inna sprawa. PIS dobrze wiedział, że idzie na taką wojnę. I to wojnę brutalną, bezwzględną, wspieraną z zewnątrz. Jesteśmy, jako Polska, w takim położeniu geopolitycznym, że nikomu z dużych w Europie nie jest potrzebna silna Polska. Mając tak wielkie poparcie społeczne, nie wykorzystał tego, bo chciał być dżentelmeńskim. Z bandytami trzeba walczyć jego metodami. Jak chcesz mieć miękkie serce, to trzeba mieć twardą d... Najgorsze w tym wszystkim jest to, że za błędy zapłaci elektorat PIS-u, nie sama partia, bo co bardziej prominentni wybrańcy mają ciepłe posadki w Parlamencie. Kampania wyborcza oparta tylko na obrzydzaniu Tuskiem (nawet myśląc o nim, jak najgorzej) nie mogła wypalić. Podobnie, jak inne partie, PIS cały czas stosuje zasadę selekcji negatywnej, wycinając ze swoich szeregów, co bardziej rozumnych i myślących ludzi. I od lat widzimy te same twarze. Zgrane, zblazowane, obrosłe "tłuszczem" grube koty. Mam taki przykład w swoim regionie, okupujący od lat jedynkę Witold Czarnecki, spadochroniarz z Zielonej Góry. Miernota, która uaktywnia się tylko na czas wyborów. J. Kaczyński ma już swoje lata, czy to się komuś podoba, czy nie, traci kontakt z rzeczywistością. Miał wiele lat, aby namaścić swojego następcę, ale tego nie zrobił. No i powyborcze zachowanie PIS-u, który nie wyciągnął żadnych wniosków, ale wszedł w buty uszyte przez KO. Przerażające jest zaś to, że na tym forum wielu z komentujących, nie przejawia choćby szczątkowej refleksji po tym, co się wydarzyło. To wszystko wina złych sił, Tusk siamto, Tusk tamto. Mleko się rozlało i teraz trzeba to ogarnąć. Narzekaniem, złorzeczeniem nic się nie zmieni. Paradoksalnie, PIS jest teraz w lepszej sytuacji niż ta cała koalicja. Gdyby się tylko uspokoił i cofnął o krok do tyłu, to dostrzegłby swoją szansę i kierunek działania, jaki powinien podjąć. Chyba, że tak, to miało być, a wyborcy PIS o tym nie wiedzą :)

Obrazek użytkownika u2

22-11-2023 [09:28] - u2 | Link:

za błędy zapłaci elektorat PIS-u, nie sama partia

Typowe szczucie na Zjednoczoną Prawicę. Sądzisz Dareczku, że na NB jesteśmy tacy naiwni, aby skakać sobie do gardeł, bo ty tego chcesz? :-)

Obrazek użytkownika Darek65

22-11-2023 [09:54] - Darek65 | Link:

"Typowe szczucie na Zjednoczoną Prawicę" - jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem, to się zgłoś. Tak towarzyszu u2, jesteście naiwni, ślepy i możecie sobie skakać , gdzie chcecie> Mnie to rybka. Swoim wpisem potwierdzasz tylko to, co napisałem powyżej.

Obrazek użytkownika u2

22-11-2023 [10:40] - u2 | Link:

"Tak towarzyszu"

Widać, że nie potrafisz merytorycznie dyskutować. Kiedy napotykasz krytykę twoich dętych tez bez pokrycia w faktach to atakujesz krytykującego. Typowa manipulacja :-)

Obrazek użytkownika Czesław2

22-11-2023 [09:35] - Czesław2 | Link:

@Darek Nie mam żadnej nadziei jeśli chodzi o Pis z MM. Popatrz na komentujących tu zawodowców Pisu. Czasem mam wrażenie, że bezpośrednio niemiecka unia ich zatrudnia

Obrazek użytkownika Ijontichy

22-11-2023 [11:53] - Ijontichy | Link:

Pani Danuto! 
Szkoda,że tak rzadko Pani odwiedza NB...ostatnio w październiku...notka doskonała....tylko kilka osób potrafi pojąć,o co w niej chodzi.
Takie są realia,analfabeci i ćwierćmózgi,za jedyne zadanie TU na NB mają...opluć,obrzygać i osrać [tezeuszek] tekst,którego i tak nie zrozumieją...Admin jest za,no to wolno!

Obrazek użytkownika Jan1797

22-11-2023 [12:50] - Jan1797 | Link:

Intuicję w wierze uzyskaną,
 Wiedzę tutaj dzięki, podjętą,
 W słowa pewności ubraną;
 Pamiętaj, bo jest niepojętą.
j
@danuta
Dobrze opisane, jednak to wstęp jedynie i wielu tak uznaje. Co prowadzi do osłabienia kraju, niszczy jego zdolności obronne -rujnuje plany? Wykorzystane jako narzędzie podziału sprzyja wojnie domowej i pogardzie całego świata wobec wczorajszego prawie uwielbienia? Wreszcie. Czy może być przerwane? https://histmag.org/Ostatnie-b...  Tłumaczyć po raz setny, to bezsens. Czy nienawiść jest celem samym w sobie, bo nie ma dna? Jeżeli to nieświadomość, to jak pokrakę obnażyć by ślący szykany zdali sobie z tego sprawę?   

Obrazek użytkownika paparazzi

22-11-2023 [18:58] - paparazzi | Link:

Bardzo potrzebny wpis, osobiście dziękuje. Ale to portal niszowy a takie dywagacje należało by usłyszeć z ust polityka.

Obrazek użytkownika Jan1797

22-11-2023 [20:29] - Jan1797 | Link:

 @paparazzi,
Niszowy? Dlaczego to nas/NB kopiują? ;-))

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-11-2023 [07:17] - NASZ_HENRY | Link:

@Jan1797

Zaciekawiłeś mnie niezmiernie. To gdzie nas/NB kopiują (linki poproszę)? Bo że na NB kopiują to sam widzę 😉
 

Obrazek użytkownika Jan1797

23-11-2023 [10:24] - Jan1797 | Link:

Masz rację Henry, bynajmniej nie mam urazy, a link powinien być. Przy okazji ;-) gracias

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-11-2023 [19:47] - Alina@Warszawa | Link:

Szkoda tylko, że Autorka nie widziała tego wszystkiego co robił PiS np. w TVP i co na pewno zniechęciło wielu wyborców. 
Kto wyrzucił Pospieszalskiego z całym programem "Warto rozmawiać"?
Dlaczego w programach publicystycznych był tylko PiS, PO i lewizna pod różnymi postaciami, a nie było Brauna ani KM, żeby sami mogli "się skompromitować". Dlaczego w każdym programie był przedstawiciel Lewizny W. Czarzasty, albo jego kochanka Żukowska? 
Dlaczego tuż przed wyborami pół dnia było tylko o Tusku i jego mafii? 
Dlaczego serial "Reset" był emitowany po 21.00, kiedy większość ludzi musi spać, żeby zdążyć do pracy? 
Dlaczego nikt przez 8 lat nie postawił Donaldowi T. zarzutu zamordowania prezydenta L. Kaczyńskiego w Smoleńsku (o ile to było w Smoleńsku)? I 95 innych osób?
Dlaczego Donald T. nie ma zarzutów w związku z licznymi aferami np. Amber Gold? 
Dlaczego najbliższy współpracownik Donalda T. - Sławomir Nowak nie został oskarżony, tylko jest zwolniony za kaucją i jak znam życie nic mu nie będzie, bo się "archiwum spali", albo ktoś ukradnie akt oskarżenia? 
Dlaczego PiS zakupił tyle szczepionek na covid-19, że mógłby zaszczepić 4x wszystkich Polaków? Kto dopuścił się takiego marnotrawstwa? 
Kto namówił PiS do stworzenia ustawy "5 dla zwierząt", która gdyby weszła w życie położyłaby polskie hodowle?

Takich i podobnych pytań można postawić więcej, Wówczas człowiek by się tak nie dziwił wynikiem PiS-u. 

Bardzo mnie dziwią pretensje tu na NB skierowane do kogo? Ten tekst powinien wybrzmieć w TVN-24 do tamtej widowni i tamtego ogłupionego elektoratu. Powinien pojawić się w Polsacie i Interii. Bo to tam był stworzony antypolski matrix, na który zagłosowało aż tyle ludzi. 

Obrazek użytkownika u2

22-11-2023 [19:48] - u2 | Link:

w programach publicystycznych był tylko PiS, PO i lewizna

Pełomafii nie było, zastrajkowali z nadmiaru bogactwa. Byli "ludowcy" i lewizna.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-11-2023 [19:56] - Alina@Warszawa | Link:

Nie do końca prawda - PO strajkowała tylko niedługo przed wyborami ...

Obrazek użytkownika u2

22-11-2023 [23:11] - u2 | Link:

@Alina

"PO strajkowała tylko niedługo przed wyborami ..."

No co ty Halina, nie pamiętasz Michała Rachonia, którego wściekle atakowały przydupasy niemieckiego kundla Rozenek i  Kołodziejczak przed gmachem TVP ? :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika smieciu

22-11-2023 [20:20] - smieciu | Link:

A jak tam Opera sobie poczynała za rządów PiS?
(zwyczajnie się pytam, nie mam pojęcia)

Wydaje mi się że widzi pani przywary jednej strony nie dostrzegając ich u tych drugich.
Obłuda to coś, co ludzie wyczuwają szóstym, siódmym, entym zmysłem, bo tak zostali skonstruowani, bo to atawizm, dzięki któremu jako gatunek przetrwali.
Są tu ludzie, którzy mieli do czynienia z realnym życiem oraz PiSem. Sam jak kilka razy wspominałem znam taki jeden dwór posła PiS. Po prostu standard. Robi dokładnie to co pani zarzuca tamtym. Najgorsza właśnie jest promocja miernot. Bywa z tym strasznie. Gdyby pani się zetknęła z pustką mózgową ludzi z jego dworu... Z tym lansem, z tym pragnieniem grzania się w słońcu, patrzenia na innych z góry...
Sam poseł ma trochę pomyślunku. Wyrobił się. Ale niestety. W przypadku tworzenia tego całego swojego zaplecza, wpychania na stołki stosuje najgorsze metody. Ulegając lizusom, głupkom i świecącym oczkami (i nie tylko) kobitom.
Ludzie to widzą.
Nie można zwalać porażki PiS na sztukę manipulacji Tuska czy jego zaplecza. Pod tym względem manipulacje PiS są kosmicznie skutecznie również, widać rękę profesjonalistów. Po prostu jest proste pytanie, zadawałem: Jakim sposobem tak wielu ludzi, mając do czynienia z tak tutaj wychwalanymi projektami PiS mimo wszystko zagłosowało przeciw?
Nie bacząc na 800+, laptopa dla dziecka i nauczyciela, na drogi piękne, które PiS wybudował, na dostatnie życie w dostatniej Polsce?
Tego tematu się nie podejmuje gdyż jest najbardziej problematyczny. Dlaczego na PiS nie głosują ci, którzy najbardziej korzystają z tej polityki podobno? Z nowej lepszej Polski?
Matki. Młodzi rodzice. Ludzie dobrze zarabiający, korzystający z prosperity?
Może dlatego że wyczuwają to o czym pani napisała. Że cała ta kreacja na świętoszków i zbawców Polski jest zwykłym kłamstwem. Nawet nie wyczuwają. Ale po prostu widzą. Stykając się w życiu z kreacjami tworzonymi przez ustępujący rząd i stojących za nim ludzi.

Elektorat, który właśnie tego chce. Tego, co nastąpi.
Polska oddana ruskiej dziczy. Polskie kobiety i polskie dzieci bestialsko gwałcone, mordowane.  Polska otwarta na inwazję islamskich żołnierzy Putina, do dziś naiwnie nazywanych „uchodźcami”. Polska pozbawiona wszelkich szans na suwerenność, na odbudowę w jakiejkolwiek formie państwa, narodu, wolności.

Czy pani widzi co napisała? Skąd te wszystkie myśli? Jak nie z niesamowicie skutecznej propagandy. Z kreacji absurdalnego strachu. Z bazowania na tego typu obawach. Stworzenia z Tuska prawdziwego wysłannika zła. Dosłownie diabła!
Zapewniam panią. Nic takiego nie nastąpi. Tusk nie jest tym na kogo się go po chamsku kreuje. Jego plecy wyżej, też też są kim innym niż się tutaj wydaje.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-11-2023 [20:54] - Alina@Warszawa | Link:

 [20:20] - smieciu 
To, że PiS ma swoje za uszami w żadnym stopniu nie wybiela Donalda T. Ten już na zawsze pozostanie zbrodniarzem, który na usługach niemiecko-rosyjskich zorganizował w Smoleńsku zamach na prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i przejął pełnię władzy w Polsce.

Donald T. nie ma żadnego moralnego prawa sprawować funkcje publiczne w Polsce! To jest persona non grata dla Polaków. 
Jego poczynania w Sejmie, zamiary wobec polskich instytucji państwowych jako żywo przypominają film jaki pokazywany jest 1.09. każdego roku w rocznicę napaści Niemiec na Polskę: szwabscy żołdacy siłą wyłamują szlabany na granicy i włażą z brudnymi buciorami na polską ziemię - dokładnie tak jak Donald T. do sejmu. 

Obrazek użytkownika smieciu

22-11-2023 [22:08] - smieciu | Link:

Ech, naprawdę, nie zrozumie ten kto ogląda TVP tego kto nie ogląda :) Zupełnie inaczej widzą Tuska takie osoby.

Ten już na zawsze pozostanie zbrodniarzem, który na usługach niemiecko-rosyjskich zorganizował w Smoleńsku zamach na prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i przejął pełnię władzy w Polsce.
Ale przecież to zdanie jest w całości absurdalne!
Po pierwsze Tusk nie miał takich mocy sprawczych. Naprawdę trzymajmy się jakiejś jednej koncepcji. Uważa się go za niemieckiego pionka w jednym momencie a w drugim jakiegoś człowieka z niewiadomo jakimi wpływami potrafiącego zorganizować Smoleńsk.
Zdecydujmy się.
Kto i po co miał zorganizować Zamach. Przecież nie Tusk. Kaczyńskiemu kończyła się właśnie kadencja. Po co mu był Zamach? Przecież tylko na nim stracił. Zmuszony do brnięcia w tym całym syfie.
Niemcy? Po co?
Absurd tej teorii jest oczywisty choćby wobec tego że PiS nigdy popchnął Smoleńska prawnie poza stadium, które zostawił mu Tusk. A przecież gdyby były dowody na matactwa Niemiec. Uczestnictwo Tuska. Ten byłby skończony.  A PiS triumfujący definitywnie. Dodatkowo Niemcy skompromitowani. Czyli doktryna PiS na wierzchu.
Poza diabelską wizją Tuska i Niemców nie ma zupełnie nic sugerującego ich decyzyjność w tej spawie.

Dlatego Tusk ma pełne moralne prawo robić co uważa. A Kaczyński?
Niech się pani zastanowi. Jeśli pani słowa są prawdziwe to jakie moralne prawo ma Kaczyński skoro przez 8 lat nie zrobił nic w sprawie śmierci brata a domniemany morderca hasa sobie wolno.
Smoleńsk jest przykładem klasycznej manipulacji. Wiary bezpodstawnej. Podrzuconej wiernym, porzuconej przez kapłanów. Opartej tylko na tym że Tusk faktycznie uczestniczył w operacji ukrycia (ewentualnej) prawdy. Tylko że to za mało. Gdyż tej prawdy nie ujawnił także PiS ograniczając się tylko do technicznego raportu stwierdzającego wybuch.
Jednak żadnych sprawców, winnych itp. Więc też kryje SPRAWCÓW.
KACZYŃSKI KRYJE SPRAWCÓW MORDERSTWA BRATA.

Napiszę osobny tekst. Mi się wydaje że ludzie powinni dojść do kilku trzeźwych myśli po tych ośmiu latach pozorowania działań przez PiS. Manipulowania swoimi wyborcami. Że jest tu coś więcej. Coś czego boi się także PiS. Brutalne fakty, których ujawnienie obnażyłyby kłamstwa wszystkich zainteresowanych.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-11-2023 [22:55] - Alina@Warszawa | Link:

Kto nie ogląda dokumentów puszczanych w TVP, ale i na YT, kto nie oglądał wszystkich TRANSMISJI ze Smoleńska 10.04.2010, ani z wizyty Tuska w Smoleńsku 7.04.2010, ten faktycznie nie ma pojęcia co w trawie piszczy i wymyśla różne bajki, jakie mu Radek Sikorski zasugeruje w podesłanym sms, albo za pomocą swoich trolli, które piszą bzdury oderwane od praw fizyki i empirii. 
Smieciu tu też pracowicie pisze bajki o Smoleńsku nie mając żadnych dowodów, badań, świadków, obserwacji. Ot pisze, bo mu się nudzi. Faktu jakim jest śmierć w nie wiadomo jaki sposób 96 osób lecących rządowym Tupolewem 154M na to samo lotnisko, na którym 3 dni wcześniej był Tusk, Komorowski, Pawlak, i PUTIN, nie potrafi wyjaśnić, Nie wie co ustalił prof. Binienda i inni w USA, ale pisze, bo mu płacą od literówki. 

Obrazek użytkownika smieciu

22-11-2023 [23:07] - smieciu | Link:

Alina nie podałaś żadnego dowodu, poszlaki że zleceniodawcą był Tusk bądź mityczni Niemcy. O tym był mój tekst.
Radek co niby wysłał, jakiego smsa?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-11-2023 [23:10] - Alina@Warszawa | Link:

Poszukaj sobie, wszyscy w Polsce wiedzą jakiego i nikt nie musi pytać, jak i o wiele innych rzeczy o których nie masz bladego pojęcia.

Obrazek użytkownika smieciu

22-11-2023 [23:27] - smieciu | Link:

@Alina Ten sms jest tworem twojej wyobraźni i tyle. Jedną z mitologicznych kreacji.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-11-2023 [23:40] - Alina@Warszawa | Link:

Ty jesteś wytworem ruskiej propagandy i tyle. Jedną z postaci z mitologii Anodiny

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-11-2023 [07:09] - NASZ_HENRY | Link:

Alina@Warszawa

Troliszcze @smieciu wali głupa i nie tylko 😎
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-11-2023 [21:55] - Pani Anna | Link:

@śmieciu 
Nie wiem jak Pan, ale mnie się wydaje, że niektórzy zostali opetani i to dosłownie. Bynajmniej nie przez Tuska, bo Tusk nie jest diabłem,  tylko nikim. Jest nikim, nic nie znaczy i nic nie może sam, bez swoich mocodawców,  którzy też chyba mają problemy kadrowe, że wypychaja tego faceta na siłę do przodu, choć widać gołym okiem, że ten 66letni już człowiek nie ma na to najmniejszej ochoty. Pusty śmiech mnie zbiera jak słucham tych lamentów,  jakby im ktoś umarł,  zachorował,  albo chałupa się zawaliła i zostali bez dachu nad głową.  Jak człowiek zdrowy na umysle może tak idealizować polityków i traktować ich niemal z religijnym nabożeństwem, od których  ich życie zależy? I jaka znowu suwerenność,  Polska już dawno nie jest krajem suwerenym, pisałam o tym ja, pisał Pan i setki innych od wielu lat. Jesteśmy kolonią,  paśnikiem, a ci, których wystawia się nam do "wyboru" są jedynie strażnikami tego stanu rzeczy. Czasem tylko, żeby ludziom zatkać gęby pozwala się  wybrać jakiegoś pajaca, który wyciera sobie gebe patriotyzmem i historią. Przy tym na tyle bezczelnego, że potrafi to robić pod ukraińską flagą przesłaniającą naszą,  biało-czerwoną i bezczeszcząc pamięć setek tysięcy wymordowanych Polaków,  którzy nie doczekają się już chyba nigdy grobów. 

Obrazek użytkownika smieciu

22-11-2023 [22:26] - smieciu | Link:

@Pani Anna
Niestety ta cała Sztuka Manipulacji, gigantyczna propaganda zamieniła często prostą przyziemną politykę w kwestię religijną. Zgadzam się z panią ja sam przecież też to wałkuję.
Mamy zwykłego kolesia Tuska. Polityka jak tysiące innych. Ma gdzieś swoje plecy i ok. Bez nich nie da się zajść wysoko.
Niestety religia, którą wykreowało TVP każe wierzyć że Tusk jest diabłem a PiSowcy pleców nie mają. Są świętymi, wyjątkiem na Ziemi.

Tusk jest zmęczony. Stąd oczywiście wziął się Hołownia (kreowany na następce). Nie można jednak w tym momencie powiedzieć też że Tusk jest nikim. Stał się po prostu człowiekiem zaufanym dla ważnych osób. Na tyle że dostał on misję poprowadzenia kampanii. A przecież ta misja była bardzo trudna. Prawdziwa mission impossible. PiS przecież nie tylko władało ale w Polsce było dobrze! A Epoka Tuska zohydzona poza granice możliwości! Triumf Tuska jest właściwe niesamowity. Rzadko zdarza się żeby wygrać mimo że wyborcom nie spadły na głowę jakieś złe rzeczy. To tylko pokazuje jak fałszywy jest obraz kreowany przez propagandę PiS. Bo gdyby było milusio, obrzucany każdym możliwym syfem, Tusk żadnych szans by nie miał.

Tusk nie jest złym kolesiem. Ani nie jest wysłannikiem sił które chcą zniszczyć Polskę. W całej tej opowieści jest ogrom sprzeczności. Które niestety nie są ważne po sprowadzeniu polityki do religii. Np. kwestia dlaczego zła niemiecka UE nie zrobiła nic złego Polsce PiS.
Przecież teraz politycy PiS podali nowy mit: Ponieważ Niemcy sobie nie radzili w UE, to muszą ją scentralizować!
I znowu mamy jawny absurd gdyż politycy PiS jawnie nadają że Niemcy w tej UE tracili ale nie przeszkadza nikomu lansować teorii jak to tą UE zarządzali.

Niestety mamy tutaj bez przerwy do czynienia z taką dziecinadą. Rzucaniem wykluczających się wzajemnie hasełek. Bo przecież można powiedzieć wszystko skoro jedyną prawdą najprawdziwszą jest zły Tusk, złe Niemcy. No i Smoleńsk.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-11-2023 [22:50] - Pani Anna | Link:

@śmieciu 
Niemożliwe stało się możliwe,  gdyż PIS przegrał (choć niektórzy twierdzą, że wygrał) sam ze sobą. Inaczej mówiąc,  przegrał na własne życzenie. Nie wiem, czy taki był "plan", nie wydaje mi się. To była i jest partia, która potyka się o własne sznurówki i, gdyby nie  najgłupsza na świecie opozycja, która zawsze,  ilekroć PIS popełniał jakąś głupotę,  natychmiast śpieszyła z odsieczą robiąc coś jeszcze głupszego i wkurzając Polaków, to nie rządziliby przez dwie kadencje. Cóż,  wszystko kiedyś się kończy, a i cierpliwość politycznego boga, u którego Kaczyński miał szczególne względy (musiał mieć,  bo dotychczasowa głupota totalnej opozycji nie była normalna) najwyraźniej się wyczerpała.

Obrazek użytkownika Jabe

22-11-2023 [23:06] - Jabe | Link:

Tak chciał suweren.

Obrazek użytkownika smieciu

22-11-2023 [23:27] - smieciu | Link:

@Pani Anna Owszem może tam w PiSie jest sporo ludzi, którzy nie nadążają. Ale mimo wszystko z pewnością chcieli wygrać. Ta kampania była zawzięta. A PiS mimo wszystko, według mnie, rozgrywał dobrze. Czy też poprawnie.  Przy założeniach że utrzyma swój elektorat a frekwencja będzie jak zawsze. To były dość naturalne założenia. Kampania PiS była więc obliczona na maksymalną mobilizację swoich. Ci jednak zawiedli a tamci się zmobilizowali. Wyszło jak wyszło, jednak Tusk naprawdę się przyłożył. Jeździł po Polsce, organizował demonstracje w Warszawie itp. Wykonał prawdziwą ciężką robotę.
Podczas kiedy świętoszki walczące o Polskę uznały że Polaków się po prostu kupuje. I straszy.
Rola politycznego boga zawsze jest ważna a Polska naprawdę obecnie jest bardzo istotna. Potrzebna w zadymie na Ukrainie. Potrzebna w UE. W jednej chwili Morawiecki rzucił miliardy na wojsko. Jak dla mnie w rozgrywkę o Polskę były zaangażowane najważniejsze ludki. Przecież sam Soros zaczął kupować polskie gazety. Być może jednak ździebko za późno. Ale nie sądzę że oddali Polskę bo tak chcieli. Nie. Po prostu to przegrali. Nie dopilnowali czy też zlekceważyli. Zresztą zobaczymy czy jeszcze nie wykonają jakiegoś ruchu.
Tusk ma inne zaplecze.

Obrazek użytkownika spike

23-11-2023 [20:56] - spike | Link:

Ktoś kiedyś wymyślił na posłów, którzy dają się przekupić innej partii niż on pochodzi określenie "polityczna prostytucja".

Jak się was @smieciu, @anna, @pampers, @jabe, @tri, to się ma wrażenie, że się wzajemnie "onanizujecie" swoimi "poglądami".
Dla was obiektywna prawda nie istnieje, a tym bardziej patriotyzm do kraju w którym się urodziliście, mieszkacie, macie rodziny etc.
Nie jakąkolwiek partię tu chodzi, ale co ta partia i jej politycy zrobili dla Polski, czyli dla Polaków.
Czytając was, odnosi się wrażenie, że dla was jak dla "Tuska, który nie jest złym kolesiem" "Polska to nienormalność", namawiał Kaszubów do oderwania Pomorza od Polski,
nie macie żadnej więzi z Polską, jest wam obojętna, a nawet wroga.
Swoją nienawiści do Polaków, którzy widzą wrogą działalność PO, lewactwa i pochodnych, przelewacie we wrogą antypolską propagandę, jak @smieciu niemiecką, czy @pampers sowiecką.
Rodzi się pytanie, skąd ta nienawiść, można prawie z pewnością założyć, że swoje korzenie nie wywodzą się z Polski, a z kraju wrogiego Polsce.
Polaków zaprzańców jest mało, polskie rodziny mają pamięć przodków którzy walczyli o Ojczyznę w różnych okresach historycznych, teraz by swoich dziadów nie zdradzi (owszem są wyjątki, jak wnuk Sienkiewicza), ale każdy Polak ma różne pamiątki rodzinne i wspomnienia o bohaterstwie przodków, wy ich nie macie, jesteście jak te "przybłędy", które mimo wieków, mogli się w Polsce rozwijać, dalej Polski nienawidzą.

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-11-2023 [22:47] - Pani Anna | Link:

@spike
Co ty tam znowu mlaszczesz chłopcze? Masz, że widzę następną specjalizację,  z onanizowania, skoro ci się coś tam kojarzy w tej głowinie. Właściwie nie jestem zdziwiona. Cud, że jeszcze nie oślepłes.

Obrazek użytkownika Pers

22-11-2023 [22:35] - Pers | Link:

Pani Anna
//Przy tym na tyle bezczelnego, że potrafi to robić pod ukraińską flagą przesłaniającą naszą,  biało-czerwoną i bezczeszcząc pamięć setek tysięcy wymordowanych Polaków,  którzy nie doczekają się już chyba nigdy grobów. //
Masz na myśli tę samą mendę co ja?

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-11-2023 [22:48] - Pani Anna | Link:

@Pers
Myślę, że tak.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-11-2023 [05:18] - Siberian Husky Dog | Link:

Obecny sejm nic nie głosuje i nic nie wybiera. To zgromadzenie przypadkowych ludzi połączonych nienawiścią, pogardą i pierwotną żądzą wykluczenia oraz zemsty realizuje jedynie wskazania Wodza. Cofnęliśmy się do czasów bolszewizmu, ale jeszcze tego sobie nie uświadomiliśmy.