Bardzo, bardzo, baaardzo ciekawy tekst

Na Twitterze znalazłam wczoraj tekst, który przedrukowuję poniżej. Mądry, gorzki, prawdziwy. Można podyskutować, kto chce.
Pierwszy akapit pochodzi z innego tekstu tego samego autora, "przypięty" na jego koncie twitterowym w kwietniu.
Warto go czytać.

"ArcheTyp Futurae Polonophile
@archetypfuturae
Historia, geografia i język sprawiły, że Polacy to jeden z najbardziej inteligentnych, etycznych, honorowych, przenikliwych, empatycznych i doświadczonych narodów na świecie. Zawsze broniliśmy wolności i wartości. Nadszedł czas, w którym Polska zaopiekuje się Europą.
==============================
Trochę mnie już irytuje to całe gadanie o rozliczaniu PiS. Wymienianie jego błędów i wskazywanie co mogli zrobić lepiej. Rzucanie bzdetnych frazesów, że "pycha kroczy przed upadkiem", "sami sobie wykopali ten grób", "nie słuchali obywateli", itd. Ludzie, weźcie się puknijcie w głowy!
Przez 8 lat PiS wyprowadził naszą Ojczyznę z gnojowiska! Dzieci z biedy. Emerytów z głodu i nędzy. Zadbał o SSP, o strażaków, policjantów, o WOJSKO!!!!. Szanował tradycję, przywrócił szacunek dla munduru i służb. No przecież sami wiecie ile tego jest. Bronił naszych granic. Stawiał się koalicji RibbentropMolotov najlepiej, jak się dało.
A że przy okazji kilka rzeczy zrobili źle, to chyba normalne jak się coś robi, prawda? Źle wam z ZUS-em i składkami? Takie z was ekonomiczne cwaniaki? Myślicie, że ZUS zaniedbany przez poprzedników przez dekady, przegniły i rozkradziony tak łatwo naprawić? Że to jedna-dwie decyzje i wszystko hula? Bzdura!
Zarządzanie krajem to nie prowadzenie firmy pod Warszawą. To nie jest sama matematyka ale jeszcze nastroje społeczne, potężne wpływy zagraniczne, kapitałowe, łańcuchy połączeń. Gdzie się nie obrócisz tam zawsze d_pa z tyłu. Co więcej, cały czas RibbentropMolotov rzuca kłody a polskojęzyczne media podgrzewają każdą rzuconą przez nich kłodę licząc, że rozpalona wpadnie w zidiociałych zwolenników opozycji którzy wybuchną na ulicach i doprowadzą do tragedii. Takie to dla was łatwe wyczyścić sądy? Zdelegalizować TVN? Zdekomunizować wojsko? Wy byście po prostu weszli i to zrobili, tak? Gwarantuję, że nie.
Bo to nie jedna decyzja tylko tysiące zależności. Nie wiecie nawet ułamka tego, co wpływa na takie decyzje. Informacje wywiadu (i wywiadów zagranicznych) mają znaczenie. Znacie te informacje? No właśnie. PiS rządził na polu minowym nieprzychylności UE. Te wszystkie dyrektywy i blokady unijne nie wynikały przecież z błędów technicznych tylko z przynależności politycznej. Gadanie, że KPO nam zablokowali bo PiS coś źle zaplanował czy zapisał w ustawie to bzdura. Albo że gdyby nie zajmował się TK, to by się nie przywalili do nas. Absurd. Znaleźliby inny powód.
Co byśmy nie robili, to i tak byłyby blokady i restrykcje - przecież każdy myślący to wie. Źle zrobił że ruszył aborcję? A kiedy miał to zrobić? To trzeba było ruszyć, bo było niezgodne z Konstytucją! Jakby zostawił, to byście teraz krzyczeli, że nie zrobił porządku jak mógł. Ludzi na ulicę wyprowadzili kolaboranci, a nie decyzja. Obrażanie się teraz na PiS, że przy naprawie tysiąca KLUCZOWYCH rzeczy zepsuł siedem, to dziecinada.
To nie PiS przegrał wybory. To kolaboranci przejęli władzę (przy udziale RibbentropMolotov). PiS trzeba poprawić - tak, to fakt, bo czasy się zmieniają i trzeba za nimi nadążyć, ale głównym naszym problemem jest obcy wpływ. Wrogowie Polski wpływają na polityków-kolaborantów oraz na media polskojęzyczne, a one na otumanionych obywateli pozbawionych godności i honoru. Wytresowanych przez dekady. Śmieją się nam w twarz bo co byśmy nie robili, to oni mają pod kontrolą część naszego społeczeństwa i nim podejmują destrukcyjne dla Polski decyzje.
Więc nie rozluźniajcie mnie wypisywaniem błędów PiS, bo oni popełnili ich kilka - co było nieuniknione, ale za to przez kilka lat czułem się prawdziwym Obywatelem w prawdziwej Polsce. Pan Naczelnik z drużyną już sobie tam wszystko rozpiszą na karteczce i będą wiedzieli lepiej od was, mądrale, co zrobili źle. Dziś zdradzili mnie i moją Ojczyznę debile, którzy myślą, że jak oddadzą suwerenność to będą nowocześni jak Niemiec czy Francuz (którzy zresztą są tak przegnici, że ja nie wiem czym mogą imponować). Żal mi ich, bo dostaną liścia a nie nowoczesność, ale przy okazji dostanie się mnie i moim dzieciom, dla których żyję.
Mam teraz nadzieję, że kilka miesięcy wystarczy, aby ci jeszcze normalni, którzy głosowali na kolaborantów ze ślepoty, ocknęli się i zobaczyli, do czego doprowadzili. Liczę też, że zdrajcy nie zdążą zburzyć kluczowych filarów Polski i że jak już patrioci wrócą do władzy, to będzie jeszcze co zbierać. Póki co pilnujmy ile się da, gdzie się da. Tłumaczmy ludziom, którzy przyczynili się do tej zdrady, że sami sobie podcięli gałąź na której wszyscy siedzimy. Zbliżają się ciężkie czasy (już tu właściwie są) i patriotyzm jest naszą ostatnią nadzieją. Trzeba zdjąć z niego ten pejoratywny wydźwięk, siłą narzucony przez zdrajców i kolaborantów. Wiem, że ten tekst jest pompatyczny i ogólnikowy, ale jest szczery i w dobrej intencji. Jestem dumny z Polski, polskiej historii, kultury, tradycji, języka. Tysiąc lat tu jesteśmy, więc nie dajmy się wchłonąć znowu Wschodowi lub Zachodowi. Trzymajmy godność i honor, bo to nasz znak rozpoznawczy na świecie."
Link do tekstu:
https://twitter.com/archetypfuturae/status/1716364611350364185
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

24-10-2023 [23:10] - u2 | Link:

o rozliczaniu PiS

Wykonanie obietnic wyborczych - bardzo dobre
Wykonanie budżetu - znakomite
Poradzenie sobie z inflacją - bardzo dobre
Likwidacja głodu wśród dzieci - bardzo dobre
Poradzenie sobie z pandemią - dobre
Poradzenie sobie z wojną - znakomite
Publicystyka w TVP - zła
Rozrywka w TVP - zła
Informacje w TVP - dobre

PS. Publicystyka w TVP zła, bo nie dopuszczono do dyskusji konfy, Bezpartyjnych Samorządowców, Polska Jest Jedna, Strajku Przedsiębiorców, nie dano się wygadać pełomafii i lewiźnie.

Obrazek użytkownika sake3

24-10-2023 [23:30] - sake3 | Link:

Przecież lewactwo ,PO,PSL uczestniczyli w debatach.Nawet mozna powiedzieć,że nader hałasliwie ,arogancko i chamsko,bo czasami nie mozna było nic zrozumieć z powodu ich krzyków i kłótni z prowadzącym czy z innymi biorącymi udział w dyskusji.Przecież ta moda przyjęła się na NB.gdzie ubliżanie elektoratowi PiS trwa w najlepsze.

Obrazek użytkownika u2

25-10-2023 [00:17] - u2 | Link:

"Ja pani nie przerywałem"

To była zła taktyka, trzeba to powiedzieć i dać się wygadać, nie wchodzić w pyskówkę. Od udzielania głosu jest prowadzący. Trudno było zrozumieć, właściwie nie można było zrozumieć, komu o co chodzi, a o to chodziło przerywającemu.

PS pełomafia i lewizna poszły na Woronicza dwa tygodnie przed wyborami, z jednym celem, pyskować i pyskować. I należało to im umożliwić.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-10-2023 [08:35] - NASZ_HENRY | Link:

@sake3

I tu jest pies - tfu PiS pogrzebany. Prawicowe, zarówno TVP jak i NB były wykorzystywane przez lewacką opozycję i lewackich trolli do szerzenia POpapranej propagandy. Oni pluli a zarządzający TVP i NB udawali, że deszcz pada 😎

Obrazek użytkownika u2

25-10-2023 [08:45] - u2 | Link:

TVP jak i NB były wykorzystywane przez lewacką opozycję i lewackich trolli do szerzenia POpapranej propagandy

Zdecydowana większość blogerów na NB prezentuje konserwatywne poglądy. Komentatorzy to inna sprawa, możesz zgłaszać do admina jak się tobie nie podobują.

A TVP nie jest medium prywatnym jak NB i tam są określone reguły zachowania. Nie można odmówić totalniakom wizyt i pyskówek w TVP, taka jest rola TVP. Zastrzeżenie mam że prowadzący nie umożliwiali w pełni wyszaleć się dla pełomafii i lewizny w TVP. No i zabroniono wizyt w TVP dla konfy i paru innym ugrupowaniom np. Bezpartyjnym Samorządowcom i Polska Jest Jedna. Lista wykluczeń jest jednak dużo większa.

Obrazek użytkownika Jabe

25-10-2023 [09:54] - Jabe | Link:

Nie prawicowe, a pisowe. W praktyce PiS nie ma nic wspólnego z prawicą.

Obrazek użytkownika u2

25-10-2023 [10:29] - u2 | Link:

To kto jest prawicą ?

Nie PiS, które reprezentuje tradycyjne wartości Bóg, Honor, Ojczyzna ?

Obrazek użytkownika Jabe

25-10-2023 [11:21] - Jabe | Link:

Nie reprezentuje. Tylko o tym gada. Nawet sym­bolikę naro­dową za­niedbał. Vide 100-lecie odzyskania nie­podległości i bitwy war­szaw­skiej. Żenada.

Za to lewackie pomysły po­kornie im­plementuje.

Obrazek użytkownika u2

25-10-2023 [11:25] - u2 | Link:

PiS reprezentuje tradycyjne wartości Bóg, Honor, Ojczyzna. Stworzył nowoczesną sieć Muzeów, dofinansował kościół katolicki. Przywrócił Polakom dumę z bycia Polakami. A ty kogo reprezentujesz ? Eskimosów jak Braun i Mikke ? :-)

Obrazek użytkownika Jabe

25-10-2023 [11:49] - Jabe | Link:

Czy ukraińska flaga wciąż powiewa na kopcu Kościuszki?

Obrazek użytkownika u2

25-10-2023 [12:09] - u2 | Link:

Reprezentujesz eskimosów Brauna i Mikke ?

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

24-10-2023 [23:42] - Teresa Bochwic | Link:

Kultura w TVP - bardzo dobra, zarówno wysoka, jak popularna (świetne seriale historyczne), finansowanie wielu ciekawych filmów, zarówno dokumentalnych, jak i fabularnych. Odnowienie Teatru TVP. Doskonała a bardzo trudna organizacja programów i transmisji podczas Konkursu Chopinowskiego.
Nowe kanały. Świetna TVP Historia, TVP Kultura, ABC, TVP Kobieta niezła. 
Radio Chopin, Radio Kierowców, korzystna przebudowa TVP Info, dobre Radio RDC (innych regionalnych mniej słucham), wzmocnienie spółek regionalnych. 
Krytykom pozostawiam krytykę.

Obrazek użytkownika u2

25-10-2023 [00:20] - u2 | Link:

Z całym szacunkiem, kultura i historia jest bardzo ważna, ale ma małą oglądalność. No chyba, że prowadzi audycję jakaś rozpoznawalna osoba, a takich mało w TVP. Pogonili z TVP rozpoznawalnego Jakimowicza, to był błąd. A taki TVN zatrudnił żonkę Lewego, typowa lewizna, ale oglądana przez szeroką publiczność.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

24-10-2023 [23:10] - Siberian Husky Dog | Link:

Wprawdzie bylem "szybszy" ale tekst warto publikowac nawet kilka razy
Szacunek dla Pani i autora tekstu
https://naszeblogi.pl/68035-ja-zasypiam-z-czystym-sumieniem

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

24-10-2023 [23:43] - Teresa Bochwic | Link:

Dziękuję!

Obrazek użytkownika sake3

24-10-2023 [23:45] - sake3 | Link:

,,Jestem dumny z Polski,polskiej historii,kultury,tradycji,języka.........No tak,ale nie polskojęzyczni.Koszykarz Gortat publicznie rozpowiada jak bardzo wstydzi sie Polski i polskiej mowy.Była pierwsza dama Komorowska zaleca za granicą nie mówić po polsku bo to nie uchodzi,a aktorzyny publicznie oświadczają że nie oddali by za Polskę ani kropli swojej cennej krwi.

Obrazek użytkownika paparazzi

24-10-2023 [23:53] - paparazzi | Link:

Pani Tereso, już się puknąłem w głowę. Ma pani racje tylko jedno ale, dlaczego brak profesjonalizmu w ograniu przeciwnika politycznego? No bo przecież to  to czysta prawda. Ciesze się ze moglem to przeczytać a może i Prezes przeczyta.

Obrazek użytkownika tricolour

25-10-2023 [07:27] - tricolour | Link:

@teresa

Pani zalinkowany tekst jest podobny do wypowiedzi żony, która na codzień wyzywana od szmat, curew, debilki, złodziejki przejadającej mężowskie pieniądze, z uporem twierdzi jednak, że mąż to w sumie dobry człowiek jest.

A gdy przychodzi moment żoninego otrzeźwienia, decyzja rozwodu i żądanie odpowiednich alimentów - nikt z zewnątrz, ani sam mąż nawet, nie rozumie, co się stało w tak harmonijnym związku i dalej żona - jak w pani tekście - jest zdrajcą i kolaborantem.

 

Obrazek użytkownika Darek65

25-10-2023 [08:10] - Darek65 | Link:

"Co byśmy nie robili, to i tak byłyby blokady i restrykcje" - To jest kluczowe, według mnie, zdanie tego tekstu. PIS próbował być szlachetny i trzymać poziom, ale to nie z takim towarzystwem. Przypominam sobie debatę w UE, w której Beata Szydło twardo broniła Polski i jechała po tych eurotrepach. Widziałem ich zdziwione miny i konsternację. I tak trzeba było grać. Może byśmy dostali kopniak, oberwali po głowie, ale druga strona też by nie wyszła bez szwanku i czuła by respekt. Zamiast twardej Beaty dostaliśmy miękiszona Morawieckiego, który próbował się układać. To nas zjedli z butami.
"ale za to przez kilka lat czułem się prawdziwym Obywatelem w prawdziwej" - tak mamy się czuć cały czas, a nie chwilkę

Obrazek użytkownika u2

25-10-2023 [08:22] - u2 | Link:

Szydło twardo broniła Polski i jechała po tych eurotrepach

No pacz pan, twardo grała i też nic nie ugrała. A PMM jako najpierw MF załatwił kasę na programy społeczne, a potem wręcz podwoił wpływy do budżetu.

A że przez dekadę odeszło od kościoła katolickiego 6 mln wiernych to jest prawdziwa przyczyna słabszego niż oczekiwany wyniku ZP. Ale jak się patrzy na te strajki kobiet i niemożność jakiejkolwiek z nimi dyskusji to nie dziwi nic :-)

Obrazek użytkownika Jabe

25-10-2023 [10:03] - Jabe | Link:

Partia cacy, ino naród zawiódł.

Obrazek użytkownika u2

25-10-2023 [10:12] - u2 | Link:

Wasz naród wybrany ? :-)

Obrazek użytkownika Es

25-10-2023 [09:06] - Es | Link:

Czyli w wielkim skrócie: Polacy nic się nie stalo.  A ci co się krzywią, to nie ludzie, to wilki. 
Przegralismy co prawda mecz, ale w pierwszej polowie tośmy im psubratom pokazali. I gdyby nie deszcz to byśmy wygrali.
Ludzie. Was to trzeba batozyć co tydzien co najmniej. Tylko ból dupy otrzeźwieć może pomóc . 
Nic się nie stało.  I żadnych rozliczeń,  bo wszystko było super ekstra. Nieważne że ci co przyjdą odwrócą prawie wszystko co było taka chlubą, a dolożą tyle, że wieki będziemy kwiczeć. Ale pospolite ruszenie wrogowi pokazało. 
Owszem pokazalo. Przede wszystkim wrodzona sklonnosć do partyzantki, zamiast- w skrocie- potrzebnego przede wszystkim profesjonalizmu, organizacji a w efekcie skuteczności. 
"... po szkodzie glupi?" A gdzie tam. O komunikacji społecznej, o profesjonalnie prowadzonej kampanii wyborczej można mówić do u... śmierci.  Grochem o ścianę. Nikt prezesowi nie będzie mówił jak sie ma przygotować do wystąpienia co ma mówić i kiedy a co przemilczeć.  Nikt nie będzie podpowiadał co jest właściwe i z czego zrezygnować. I tak od lat .
Ale ... jak prezes tak mówi to wszystko jest ekstra. 

Obrazek użytkownika u2

25-10-2023 [09:15] - u2 | Link:

Przegralismy co prawda mecz

A wy przegrani to kto ?

Obrazek użytkownika Es

25-10-2023 [09:49] - Es | Link:

@ubot
Poziom oszołoma trzymacie towarzyszu wzorowo. 

Obrazek użytkownika Jabe

25-10-2023 [10:01] - Jabe | Link:

Zwróciła moją uwagę właśnie nie­chęć do szu­kania przy­czyn porażki. Linia partii była bez za­rzutu, a jedynie przy­szło jej działać w kraju z nie­odpowiednim narodem, no i jak zwykle wrogowie okazali się być za­skakująco wrodzy.