Propozycja wzoru protestu wyborczego

Szanowni

Zgodnie z obietnicą (acz nieco później, sorki), zamieszczam propozycję wzoru protestu wyborczego.

Należy przekopiować do Worda, wypełnić (usuwając to co kursywą razem z nawiasami oraz kropki), podpisać i wysłać Pocztą Polską listem poleconym za poświadczeniem odbioru na adres Sądu Najwyższego (jest na wzorze) - UWAGA: linijkę "Wniosek o stwierdzenie nieważności wyborów" należy wyśrodkować, wszystko co powyżej justować do prawego marginesu, wszystko poniżej justować do lewego marginesu.

Propozycję wzoru wniosku o test niezawisłości sędziowskiej zamieszczę we czwartek (a po co, to można przeczytać we wczorajszym wpisie: "Jak skutecznie zatrzymać ten pociąg, czyli hamulec awaryjny")

Trzymajmy kciuki za Polskę... Choć chyba (a nawet na pewno) lepiej się pomodlić do naszego Króla i Pana...

 

 ……………………….., dn. ……………………………………..
 
Sąd Najwyższy
Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Pl. Krasińskich 2/4/6
00-951 Warszawa

 
Powód:
…………………………………… (imię, nazwisko)
…………………………………… (adres)
…………………………………… (PESEL)
…………………………………… (numer obwodu wyborczego oraz okręgu głosowania w którym wyborca był umieszczony na liście)

 
Wniosek o stwierdzenie nieważności wyborów
 
               Ze względu na popełnienie przestępstwa przeciwko wyborom, polegającego na naruszeniu art. 500 Kodeksu Wyborczego poprzez powszechną publikację sondaży wyborczych przeprowadzonych w dniu głosowania przed jego zakończeniem, wnoszę o uznanie wyborów za nieważne.

               W szeregu okręgów wyborczych nie zakończono głosowań w dn. 15 października 2023 r. do godziny 21:00, kiedy to zarówno w telewizji publicznej jak i innych telewizjach oraz na licznych portalach internetowych zostały opublikowane wstępne wyniki głosowania na podstawie sondaży przeprowadzonych w dniu głosowania pośród osób wychodzących z lokali wyborczych (tzw. „exit-poll”).

               Skala zjawiska była masowa, zaś w wielu okręgach wyborczych o rozdziale mandatów decydowały grupy poniżej 100 głosów.

               Wskutek tego nie można obecnie z całą pewnością orzec, że to przestępstwo przeciwko wyborom nie miało wpływu na wynik wyborczy, ze względu na brak możliwości uzasadnienia tej tezy.

               Dlatego też wnoszę o unieważnienie wyborów do Sejmu i Senatu na terenie całego kraju.

               Jednocześnie wnoszę o poinformowanie mnie o składzie sędziowskim, wylosowanym do rozpatrzenia mojego protestu wyborczego, przed jego posiedzeniem.

               Z poważaniem

               ……………………..   (czytelny podpis)

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

23-10-2023 [15:38] - tricolour | Link:

Kolego,

W pierwszym akapicie błąd dyskwalifikujący resztę: cisza wyborcza - z definicji - zaczyna się od północy dnia poprzedzającego wybory i trwa do godziny 21:00 w dniu wyborów. 

Publikację sondaży przeprowadzono po godzinie 21:00.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

23-10-2023 [15:44] - Obserwator_3 | Link:

@tricolour

art. 500 Kodeksu Wyborczego:
"...Art. 500. Podawanie do wiadomości publicznej wyników sondaży przedwyborczych lub z dnia głosowania
Kto, w związku z wyborami w okresie od zakończenia kampanii wyborczej aż do zakończenia głosowania, podaje do publicznej wiadomości wyniki przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych lub przewidywanych wyników wyborów, lub wyniki sondaży wyborczych przeprowadzanych w dniu głosowania
- podlega grzywnie od 500.000 do 1.000.000 złotych. ...".

To chyba wyjaśnia kwestię? 

Obrazek użytkownika tricolour

23-10-2023 [15:58] - tricolour | Link:

@obserwator

Nie, nie wyjaśnia powodu nieważności ponieważ nic nie mówi na temat nieważności.

Zresztą możecie podać do sądu TVP, co stoi na przeszkodzie? Wszystkie radia i telewizje możecie podać do sądu o publikowanie wyników przed zakończeniem głosowania - ale nie o nieważność.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

23-10-2023 [16:58] - Alina@Warszawa | Link:

Ale to PKW nie przedłużyła ciszy wyborczej, a tylko ona wiedziała o przedłużeniu głosowania, bo musiała wyrazić na to zgodę. Jeśli nie wiedziała, to znaczy, że nie wiedziała jak przebiegają wybory, czyli nie sprawowała konstytucyjnej pieczy nad wyborami, czyli jest to powód bezpośredni do uznania wyborów za nieważne.

Obrazek użytkownika tricolour

23-10-2023 [17:47] - tricolour | Link:

@alina

Prawa nie dostosowuje się do sytuacji i to wybiórczej, bo kolejki do lokali wyborczych nie były przecież wszędzie. Oczekujesz, że PKW rozsyła na całą Polskę info, że przedłużają w całym kraju ciszę wyborczą do chwili aż na wrocławskim Jagodnie zjedzą darmowe pizze serwowane studentom?

Prawo jest proste i jasne: cisza wyborcza trwa do 21:00 w dniu wyborów - to wynika wprost z zapisu. To tak jak cisza nocna trwa od 22 do 6.

I tyle.

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-10-2023 [17:59] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
Prawi w ogóle nie czują obciachu, jak to mówią młodzi.  Sami organizowali wybory, wybierali PKW, w każdej komisji był ich obsewator. A teraz protesty będą składali,  bo czują się oszukani. 

Obrazek użytkownika tricolour

23-10-2023 [19:46] - tricolour | Link:

@Anna

Mnie to w ogóle dziwi, że prawi i sprawiedliwi, widząc wraże kolejki do lokali wyborczych, sami nie rzucili się jako kontrofensywa.

Szarlotki, bezy, kawa z termosu i wygrana pewna.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

23-10-2023 [19:58] - Alina@Warszawa | Link:

Kontrofensywa PiS nie była możliwa - PiS musiałby wydać swoim zwolennikom tysiące nadliczbowych - bezprawnych kart do głosowania, albo mieć w komisjach już przygotowane karty i ludzi, którzy je wrzucą w dogodnym momencie. Czy ktoś może być przygotowany na takie oszustwo?

Obrazek użytkownika tricolour

23-10-2023 [22:44] - tricolour | Link:

@alina

Czyli jedno oszustwo, to głosowanie po 21. Drugie, to nadliczbowe karty. Trzecie, to nieuczciwe komisje. Czwarte, to turystyka wyborcza. 

Alina - czy wy potraficie zrobić zwyczajne wybory? W ogóle coś wam kiedyś wyjdzie?

😆

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-10-2023 [00:39] - Alina@Warszawa | Link:

A wy @tricolour? Obecna wersja Putina umiera, więc będziesz miał okazję sprawdzić jak to u was przebiegają demokratyczne wybory kolejnego wtórnika Putina ... Ciekawe, który tym razem wam wyjdzie, ten mniejszy, czy ten bardziej rudy?

Obrazek użytkownika spike

23-10-2023 [20:53] - spike | Link:

@tri
bystrzakiem to nie jesteś, nie będę ciebie oświecał dlaczego, szkoda czasu.
zabierz @jabe i @annę do jakiego lokalu, coś pomlaskacie, posiorbicie, może trójkącik wam wyjdzie, macie tak wiele wspólnego :))))))

Obrazek użytkownika tricolour

24-10-2023 [07:05] - tricolour | Link:

@spike

Jest dokładnie odwrotnie: to ciemniak nie jest w stanie oświecić. Z definicji.

Zarys argumentu, dosłownie każdego, nawet złożonego, można przedstawić jednym zdaniem. A mądrość polega na tym, żeby użyć formy zrozumiałej dla słuchającego.

Przykład: nie można wnosić o stwierdzenie nieważności wyborów poprzez publikację sondaży po zakończeniu ciszy wyborczej jeśli jedyna sankcja za publikację jest finansowa.

😛😛😛

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

23-10-2023 [15:49] - Alina@Warszawa | Link:

UWAGA! Teraz nie wolno już wysyłać pocztą. W Warszawie między dzielnicami listy idą ok. tygodnia, a wiem, o czym mówię, to samo dotyczyło telegramów .. Warszawa to takie dziadostwo na poczcie, że większego chyba nie ma.

W tym przypadku ważna jest data wpłynięcia do SN, a nie nadania! Trzeba się jutro, pojutrze pofatygować osobiście, albo przez posłańca i dostarczyć pismo bezpośrednio!!!!!!!

Obrazek użytkownika Jabe

23-10-2023 [15:54] - Jabe | Link:

Kolejny przykład knowań opozycji.

Obrazek użytkownika tricolour

23-10-2023 [16:00] - tricolour | Link:

Amatorszczyzna zajęła się prawem...

Obrazek użytkownika spike

23-10-2023 [20:56] - spike | Link:

@jabe
pierwszy raz się z tobą zgadzam, opozycja od kiedy nią została kilka lat temu, bez przerwy coś knuje, szczuje, a szczególnie judzi.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

23-10-2023 [16:09] - Obserwator_3 | Link:

@Alina@Warszawa

Kodeks Postępowania Cywilnego (obowiązujący w tym wypadku):
"...Art. 165. Obliczanie terminów procesowych
[...]
§ 2. Oddanie pisma procesowego w polskiej placówce operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej albo w zagranicznej placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest równoznaczne z wniesieniem tego pisma do sądu..."

To chyba wyjaśnia prawidłowość nadania listem poleconym na Poczcie Polskiej?

Natomiast masz rację odnośnie wszelkiej maści kurierów: rzeczywiście, przesyłka nadana w ten sposób musi być dostarczona do SN w terminie do środy włącznie (czyli w godzinach pracy Biura Podawczego SN)

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika marsie

23-10-2023 [17:32] - marsie | Link:

Tak trochę żartem - ale czy protestu nie powinien złożyć Prezydent RP, jako strażnik Konstytucji, czy Rząd RP, w obliczu złamania prawa wyborczego, czy nawet Komitet Wyborczy PiS, jako oszukany uczestnik wyborów?

 

Obrazek użytkownika sake3

23-10-2023 [17:39] - sake3 | Link:

Czy jest sens myśleć o powyborczych protestach jeśli w najlepsze trwa demontaż Polski? Wojskowy trep gen Reichel startujący z list KO ciągnie intrygę oskarżając PiS o wyprowadzenie wojska na ulicę pod pozorem Marszu Niepodległości. Nie da się ukryć ,że to on sam chce wojsko wyprowadzić.W intrygę wciągnięty jest też niemiecka dziennikarzyna Klaus Bachmann który nawołuje do podporządkowania wszystkich sił w tym policyjnych do likwidacji rządu ,działaczy PiS-u.Co ma do decydowania niemiecka szmata w Polsce? Chce by nawet poczynić wbrew KOnstytucji działania mające niedopuszczenie PiS do Sejmu jako opozycji.To po co były wybory w których PiS zdobył ponad 200 mandatów? W sukurs przychodzą szmaty z GW Kuczyński i Wroński żądający delegalizacji PiS-u jako organizacji totaltarnej. Szykuje nam się zamach  przy wydatnej pomocy Niemców.,,Uśmiechnięta Polska coraz bliżej ale tylko do środy. 

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [17:42] - u2 | Link:

Wojskowy trep gen Reichel startujący z list KO ciągnie intrygę oskarżając PiS o wyprowadzenie wojska na ulicę pod pozorem Marszu Niepodległości

Ale, ale, to przecież marsz Konfy, po tym jak wyrzucili p. Bąkiewicza.

PS. Przypominam sobie p. Rajchela, który mówił o rzekomej odpowiedzialności min. Błaszczaka za niewykrycie rakiety pod Bydgoszczą. Strach się bać jak gienierały z moskiewskiego nadania idą w polską politykę.

Obrazek użytkownika Jabe

23-10-2023 [18:00] - Jabe | Link:

Kto wyrzucił Bąkiewicza, i skąd?

Obrazek użytkownika sake3

23-10-2023 [18:53] - sake3 | Link:

@u2.....Cóz szkodzi trepowi Reichlowi odsunąc Konfederację od MN pod pozorem nieufności do organizacji narodowych? Konfederacja nie zawiaduje przecież wojskiem więc go nie wyprowadzi a intryga jest uknuta przeciw PiS-owi i wspierana przez Niemcy.To wszystko może zakończyć się tak jak podczas dojścia Hitlera do władzy.

Obrazek użytkownika marsie

23-10-2023 [19:47] - marsie | Link:

Jak widzę, nikt mojego "żartu" w żaden sposób nie skomentował – koalicja 8 gwiazdek już Was ugotowała na miękko?
 

Obrazek użytkownika Czesław2

23-10-2023 [20:00] - Czesław2 | Link:

Nie skomentowałem tego żartu,  bo już w tym tonie sam żartowałem.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-10-2023 [20:36] - Siberian Husky Dog | Link:

Suweren wybrał.Opozycja ma większość.Uszanujmy to
​Protesty to pisanie na Berdyczow.
Pamiętajmy że przegraliśmy bitwę a nie wojnę

Obrazek użytkownika spike

23-10-2023 [21:10] - spike | Link:

Wg mnie sprawa "ciszy wyborczej" jest słaba, wg mnie poważniejsza jest sprawa głosowania po oficjalnym zakończeniu wyborów o godz. 21. właśnie przez "turystów wyborczych".

Wg info jakie się pojawia, to głownie te głosy zmieniły wynik wyborów, chodzi tu o "turystykę wyborczą", z dowożeniem "turystów" do urn, mówi się, że były na to fundusze.
To powinno być zgłoszone do prokuratury i zbadane, także pod kątem podwójnego głosowania.

PS. Mając antypolskie sądy, których sędziowie jawnie łamią prawo, angażując się politycznie, jak nie tak dawno sędzia sądu doradza politykom jak mają łamać prawo, by to wyglądało legalnie.

Ujawniono już filmy ze spotkania sędziów TK, Rzeplińskim na czele z POlszewikami i to w budynku sejmu !
to byl szczyt bezczelności, ich polityczne wystąpienia na wiecach politycznych, w mediach etc.
dlaczego nie zostali pozbawieni praw???

Obrazek użytkownika spike

23-10-2023 [21:13] - spike | Link:

PS. dodać należy głosy wyborców, że te najazdy "turystów" blokowały miejscowym dostęp do urn, którzy rezygnowali z głosowania, nie mieli ochoty stać po nocach w kolejkach.

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [21:21] - u2 | Link:

najazdy "turystów" blokowały miejscowym dostęp do urn

Przewidując rekordową frekwencję wybrałem się do lokalu wyborczego  rankiem tuż po ósmej. W sumie oddano tam kilka tysięcy głosów, ale rankiem nie było tłumów.

PS. Wieczorem zdumiał mnie brak decyzji PKW o przedłużeniu ciszy wyborczej, kiedy PKW ogłosiło, że lokale będą otwarte do ostatniego chętnego do głosowania. :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-10-2023 [21:12] - Siberian Husky Dog | Link:

"Polacy muszą być tak biedni, by sami chcieli dobrowolnie jechać na roboty do Niemiec".
/Hans Frank/

Czas start.

https://pbs.twimg.com/media/F9JQGilWUAA4Qo8?format=png&name=small

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-10-2023 [21:47] - Siberian Husky Dog | Link:

Mordeczka Dariusz Rosati TW "Buyer" ostatnio miał zjazd zięciów. Kameralna impreza, na 300 osób. Z każdym trzeba pogadać, powspominać, wypić. Różne grupy wiekowe, klasy społeczne, narodowość.
Piękna impreza.
Następna ma się odbyć na Stadionie Narodowym.