Chcieli Europy, wybrali polski los

Chcieli Europy, wybrali polski los

Pociągi podmiejskie pełne były w sobotę i niedzielę rozwrzeszczanej i roześmianej młodzieży z akademików warszawskich. Jechali na Mazowsze i ścianę wschodnią do domu, wspomóc frekwencję głosami na nowoczesność, Europę, miłość we wszelkich możliwych i niemożliwych odmianach, wolność-wolność od wszystkiego, co ogranicza i uciska, nakłada obowiązki, zmusza do odstawienia smartfona i pogrążenia się w nudzie nauki i pracy; od założenia, a nie daj „bug”, rodziny i użerania się z bachorami, o użeraniu się z babą nie wspominając. Wieźli swoim przestarzałym, śmiesznie patriotycznym i zasadniczym rodzicom wiarę w zieloną energię, bo tania i czysta, wieźli eutanazję, bo ludzie szkodzą planecie, aborcję, bo kobiety mają prawa, w LGBT, bo modne, a poza tym chcieli opowiedzieć, jak na spotkaniu w stolicy widzieli kiedyś sławnych aktorów (i aktorki), a nawet samego Tuska i bijącą od niego coraz większą miłość, z jego miliona serc.
Na pewno nie głosowali na PiS. Czy ktoś ich zorganizował?  Któż wie…
Jak donoszą twitterowicze z różnych stron Polski, a w Warszawie znajomi z różnych dzielnic, na godzinę-dwie przed zamknięciem lokali wyborczych pojawiły się tam tłumy studentów (w Warszawie są 52 uczelnie i około 270 tys. uczących się). Ustawili się karnie w kolejkach, wskutek czego wiele starszych osób po godzinie-półtorej zrezygnowało z głosowania (oczywiście na PiS), bo po prostu nie mogli tak długo stać na zimnie. We Wrocławiu podobno głosowanie trwało do świtu.
Czy ktoś ich zorganizował?  Któż wie…
A, było jeszcze referendum. Jak Polska długa i szeroka, a działacze ruchów kontroli wyborów mają setki, tysiące zeznań i nagranych filmików, członkowie komisji często pytali wyborców, czy chcą kartę na referendum, i wtedy ją im podawali. Albo i nie pytali, tylko robili adnotację „bez referendum”. Są papiery, są filmy, można obejrzeć tych ludzi i wysłuchać, jak wyjaśniają, że takie polecenie dostali na szkoleniach, czasem pokazywali pisma z przypomnieniem. Czy mogło to wpłynąć na frekwencję referendalną? No, jeżeli Sąd Najwyższy orzekł w 1995 roku, że 450 tys. protestów wyborczych nie wpłynęło na zatwierdzenie Aleksandra Kwaśniewskiego na prezydenta 38-milionowego kraju (skłamał, jakoby miał dyplom magistra Uniwersytetu w Gdańsku), to co znaczy jakiś milion czy dwa niewydanych kart z pytaniami w referendum. Po pierwsze pytania były źle skonstruowane, po drugie wszystko było oczywiste, a po trzecie, jak orzekł satyryk Wojciech Mann, „dyplom-sryplom”, a terefere-referendum (to już ja).
Czy ktoś to zorganizował?  Któż wie…
Nie wygrali, mimo tych wszystkich ułatwień; PiS dostał wynik, o jakim tylko marzyć mogą rządzące partie na Zachodzie. Niestety, jak się opozycja razem skrzyknie, to utworzą większość parlamentarną. Nie chcieli więcej „obciachu”, tej przedziwnej, ale jakże skutecznej fantasmagorii. Dusiła ich Polska jako taka.
Co wygrali? Satysfakcję, że PiS dostał w nos (choć nie jest to jeszcze pewne). Dostaną koraliki i ładne nalepki, kolorowe reklamy i nowe smartfony. Wolność wrzeszczenia „wypie…alać!”.
Dostaną znacznie więcej. Rządy Lewiatana i Belzebuba, rządy handlarzy bronią, kobietami i dziećmi, płacenie na utrzymanie setek tysięcy imigrantów, zapewne w obozach, bo tylko PiS miał śmieszne opory, wolny wyjazd za Zachód (przecież go mieli od 20 lat), tym razem znów na szparagi i do niemieckich domów starców. Nowoczesność, której w ofierze trzeba będzie składać niewinność swoich dzieci; a nie, dzieci to obciach, dzieci nie będzie, ale wytyczne WHO jednak są. Cudowne proszki na wszystko (łyknij, a jak ci zaszkodzi, to łyknij to drugie, a jak ci zaszkodzi…). Z młodą energią będą startować, by wypełniać próżnię nienasyconych cudzych kont bankowych. Bo będą płacić, płacić i jeszcze raz płacić. Oddadzą wszystko, co drogie ich rodzicom i silnym narodom, a co dziś wydaje im się mało ważne: Polskę, jej prawdziwą historię, rodziny, potomstwo, zdrowie, sukces własnej myśli, własne pieniądze, wolne wybory, wolność spełniania marzeń. Oddadzą Boga, bo dla nich to dawne wierzenie plemion z Azji Mniejszej, a zresztą ten cały Jan Paweł II jakiś podejrzany. A wtedy oddadzą do końca Dekalog, a czyż istnieje lepszy zbiór zasad społecznych?
Niektóre lemingi już dziś, w parę dni po wyborach, łapią się za głowę, co zrobiły i jak to się mogło stać. No tak, ta telewizja, to całe rozdawnictwo, ten obciach.
Niektórzy zaczynają rozumieć, że wybrali typowo polski los. Wieczne zmagania z obcymi decyzjami, wieczne płacenie na innych, wieczne zagrożenie, w którym Polska, a raczej ten lud lokalny, nikogo nie obchodzi; tu się przestawia granice, jak sąsiadom wygodnie. Bitwy i niekończące się „negocjacje” - o mityczną praworządność, o ziemię, o elektrownie, o wszystko, co się miało i dalej mieć powinno.
Ale tego już nie będzie. Za to wszystko będą mieli morze bezmiernej miłości na marszach.
-------------------------------
Felieton dla Gazety Gdańskiej
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

19-10-2023 [22:09] - Siberian Husky Dog | Link:

Jaka przyszłość czeka Polskę jeśli naród wybiera Grodzkiego, Giertycha, Gawłowskiego? Na kim budować przyszłość? Gdzie jakieś zasady, wartości?
Nie kupuję usprawiedliwienia wypranym mózgiem, bo dzisiaj info można weryfikować.
Kretynizm, lenistwo, wygoda.

Rzygać się chce.

Obrazek użytkownika u2

20-10-2023 [10:52] - u2 | Link:

@Sib

W moim regionie jest znany działacz ZSL/PSL Jan K. który wybudował sobie pałace, a nam szaraczkom pokazał figę z makiem i uciekł przed zarzutami prokuratorskimi do Brukseli. Beknął za niego starosta augustowski, bo ponoć poświadczył nieprawdę. Ludzie głosują, bo gostka znają i jest z tego regionu, a nie dlatego że coś im załatwił :-)

PS. Takich Janów K. jest dużo dużo więcej i włos z głowy im nie spadł :-)

Obrazek użytkownika Czesław2

22-10-2023 [09:50] - Czesław2 | Link:

@SHD Moja znajoma  na pytanie, dlaczego do mieszkania 45 m2 kupiła telewizor 50 cali  odpowiedziała, że przecież wszyscy mają. Jeszcze coś tłumaczyć?

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-10-2023 [22:19] - Pani Anna | Link:

Koguty zaczną się nieść, a krowy latać. Sodomia i gomoria. Prawym już dawno padło na mózg i na razie poprawy nie widać. 

Obrazek użytkownika paparazzi

19-10-2023 [22:33] - paparazzi | Link:

Wielmożna Pani, prawym?, a lewym? Tak pytam. A tym LGTB też się coś należy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-10-2023 [22:48] - Pani Anna | Link:

Mówimy o fanatykach partyjnych, którzy nie powinni przekraczać 20%, a tymczasem nadają ton. 

Obrazek użytkownika Ptr

20-10-2023 [11:13] - Ptr | Link:

Nie będzie więcej budowanych dróg szybkiego ruchu ( tylko na zachodzie), bezrobocie wzrosnie, spadnie PKB, zamkną inwestycje, wybudują obozy dla uchodźców, orlen przestanie sponsorować sport i będzie słaby, może sprzedadzą Lot, Lufthansy bedzie więcej w Polsce, w reżimowych telewizjach będzie codziennie tabun uśmiechniętych idiotów na próżno coś ustalał, witał się i żartował. Wola będzie ludowi komunikowana w formie wesolutkich powiedzonek, niedomówionych i groźnych dla poważnych ludzi, a radosnych dla kretaczy. Cofnęliście Polskę o 20 lat. W zasadzie tej plamy na polskim honorze nie da się zmyć. Moja ojczyzna podobna do małżeństwa , w którym żona się puściła z niemcem.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

20-10-2023 [11:23] - Teresa Bochwic | Link:

@Pani Anna Ponieważ mogła nie dostrzec Pani wpisu pod poprzednim komentarzem, ponawiam moją prośbę:
...na naszychblogach nie ma instytucji banowania, uprzejmie więc zwracam się do Pani bezpośrednio, by zechciała Pani swojej wolności słowa nie realizować na moim blogu i wyniosła się gdzie indziej, a choćby i do kurnika czy obory. Nie chciałabym posunąć się do lempartowania. Nie obrażę się, jeżeli swoje wpisy usunie Pani stąd całkowicie

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

20-10-2023 [12:05] - Teresa Bochwic | Link:

@Pani Anna Ponieważ mogła nie dostrzec Pani wpisu pod poprzednim komentarzem, ponawiam moją prośbę:
...na naszychblogach nie ma instytucji banowania, uprzejmie więc zwracam się do Pani bezpośrednio, by zechciała Pani swojej wolności słowa nie realizować na moim blogu i wyniosła się gdzie indziej, a choćby i do kurnika czy obory. Nie chciałabym posunąć się do lempartowania. Nie obrażę się, jeżeli swoje wpisy usunie Pani stąd całkowicie

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-10-2023 [12:11] - Pani Anna | Link:

@Teresa
Ależ Pani jest Lempart i lempartuje, tylko a rebours. Jest Pani zabawna. W kurniku też nie ma instytucji banowania, ale może się Pani zamknąć,  a drzwi podeprzeć dechami. Na 8 lat.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

20-10-2023 [13:18] - Siberian Husky Dog | Link:

Pani Anna
wam wściekłym macicom na mózg nic nie padnie
​Z uwagi na jego brak

Obrazek użytkownika paparazzi

19-10-2023 [22:29] - paparazzi | Link:

Pani Tereso, cóż mogę powiedzieć, nich Pani pisze tutaj często. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

19-10-2023 [23:15] - Teresa Bochwic | Link:

Dziękuję!

Obrazek użytkownika angela

19-10-2023 [22:30] - angela | Link:

 Samozwańczy prowyder.
Na jakiej podstawie Tusk krzyczał wygraliśmy, zrobiliśmy to.
Jest pytanie, czy KOalicja  wygrała? NIE.
T.Droga, NIE.
Konfederacja NIE.
Zeby zlepić te wszystkie partie razem, zeby krzyczeć  wygralismy, jest naprawdę duzy problem, a i nie wiadomo czy oni wszyscy chcą iść z Tuskiem.
To o co w tym klamstwie chodzi? Pewnie dlatego taki pospiech i naciski na prezydenta, bo ta nie zlepiona jeszcze nawet " większość ", może się szybko rozpaść. 
Na to wychodzi, ze tylko  Prawo i Sprawiedliwosc ma najwiecej  miejsc w Sejmie,  a większość opozycji jest naprawdę na wodzie pisana. 

 

Obrazek użytkownika paparazzi

19-10-2023 [22:36] - paparazzi | Link:

"To o co w tym klamstwie chodzi?" O nienawiść do PiS u, jedynej partii co potraktowała państwo polskie i jej suwerenów poważnie , z godnością.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-10-2023 [23:04] - RinoCeronte | Link:

Co zrobi mój Prezydent? Czyzby czekał na coś?

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

19-10-2023 [23:16] - Teresa Bochwic | Link:

Tak, na zakończenie kadencji Sejmu i na zakończenie rozmów między partiami

Obrazek użytkownika angela

19-10-2023 [23:01] - angela | Link:

Ludzie odeszli od Boga.
Katolik przenigdy nie zagłosuje za dewiatami, eutanazją, aborcją po prostu zabijaniem.
Nie zagłosuje za ludźmi walczacymi z kościołem, co brukają wszystkie świętości, niemal caly dekalog,  za  kłamstwem, wulgaryzmami, obscenicznymi gorszącymi  paradami. 
Ludzie wierzący nie zaglosuja na Niemca, co zrujnowal naszą ojczyzne, I szykuje się na to samo spowrotem, bo taki wybór woła o pomstę do Nieba. 
Róbta co chceta zrobilo swoje, i o ironio finansowane przez katolików. 
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-10-2023 [23:12] - Pani Anna | Link:

Angela
Ano odeszli.  Jak nie mieli odejść,  skoro mogło być tylko 5 wiernych w Kościele,  a i to zamaskowanych? Mniej kurna, niż w tramwaju. A teraz taka w dewocję uderza.

Obrazek użytkownika spike

20-10-2023 [00:25] - spike | Link:

@anna nie jest tak głupia,
jak nam się wydaje, jest dużo głupsza."

było się nie odzywać, a tak znowu prawda wyszła.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

20-10-2023 [11:25] - Teresa Bochwic | Link:

@Pani Anna Ponieważ mogła nie dostrzec Pani wpisu pod poprzednim komentarzem, ponawiam moją prośbę:
...na naszychblogach nie ma instytucji banowania, uprzejmie więc zwracam się do Pani bezpośrednio, by zechciała Pani swojej wolności słowa nie realizować na moim blogu i wyniosła się gdzie indziej, a choćby i do kurnika czy obory. Nie chciałabym posunąć się do lempartowania. Nie obrażę się, jeżeli swoje wpisy usunie Pani stąd całkowicie
edytuj
odpowiedz

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-10-2023 [11:36] - Ula Ujejska | Link:

Pani Tereso
Anula nie posłucha. Teraz ma Pani przechlapane. Ja z tym trollem mam podobny problem. Teraz posypią się wulgaryzmy i co to Pani może jej zrobić. Szkoda że tu na NB nie ma wirtualnej "packi na muchy".
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

20-10-2023 [12:01] - Teresa Bochwic | Link:

Jeden usunęła

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-10-2023 [11:52] - Pani Anna | Link:

@Teresa
Nie wiem, w czym nadużyłam wolności słowa,  bądź jakich wulgaryzmów użyłam.  Swoją radę proszę zastosować do siebie, czyli przenieść się z pisaniem do kurnika bądź obory. Naród ani młodzież nie dorasta do Pani standardów,  więc tam, wśród kogutów będzie Pani lepiej, choćby dlatego, że nie będą z Panią dyskutować. 
 

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

20-10-2023 [12:00] - Teresa Bochwic | Link:

@Pani Anna Ponieważ mogła nie dostrzec Pani wpisu pod poprzednim komentarzem, ponawiam moją prośbę:
...na naszychblogach nie ma instytucji banowania, uprzejmie więc zwracam się do Pani bezpośrednio, by zechciała Pani swojej wolności słowa nie realizować na moim blogu i wyniosła się gdzie indziej, a choćby i do kurnika czy obory. Nie chciałabym posunąć się do lempartowania. Nie obrażę się, jeżeli swoje wpisy usunie Pani stąd całkowicie

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

20-10-2023 [12:01] - Teresa Bochwic | Link:

@Pani Anna Ponieważ mogła nie dostrzec Pani wpisu pod poprzednim komentarzem, ponawiam moją prośbę:
...na naszychblogach nie ma instytucji banowania, uprzejmie więc zwracam się do Pani bezpośrednio, by zechciała Pani swojej wolności słowa nie realizować na moim blogu i wyniosła się gdzie indziej, a choćby i do kurnika czy obory. Nie chciałabym posunąć się do lempartowania. Nie obrażę się, jeżeli swoje wpisy usunie Pani stąd całkowicie

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-10-2023 [03:22] - wielkopolskizdzichu | Link:

Pierwsza Felietonistka IV RP, zachowująca się jak rozkapryszone dziewczę które nie dostało obiecanego prezentu z okazji .......?
Jak się Pani Tereso nie podobają wybory młodzieży i ludzi starszych takich jak ja to nie ma wyjścia. Zapraszam do emigracji za Don czyli tam gdzie tutejsza blogerka "gośka" mnie wysyłała.

Obrazek użytkownika spike

20-10-2023 [08:51] - spike | Link:

@zdzicho - "zły to ptak,
który kala własne gniazdo"

Pytanie zasadnicze, czy Polska to twoje gniazdo, bo w to wątpię, Tuska gniazdo to Niemcy, twoje też ?

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2023 [10:36] - sake3 | Link:

@welkoplskizdzichu........A muszą się wybory wszystkim podobać?Coś mi tu pachnie totalitaryzmem tuskoidalnych których pan reprezentuje.Jeden przekaz ,jedno zdanie,jeden wódz a reszta morda w kubeł.Wyslecie nas do gazu ,bo uważamy że wybór nam się nie podoba.A co w nim jest do podobania?Że świadomie niszczycie Polskę.?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

20-10-2023 [07:01] - AŁTORYDET | Link:

Dziękuję Pani za te słowa. To najlepsza i najbardziej trafna diagnoza powyborcza, którą czytałem. A tak przy okazji: głosowanie na zaświadczenia do głosowania było zorganizowane. Bez trudu znajdzie Pani aplikacje, które były rozsyłane na portalach tzw. "społecznościowych", które kierowały do tych komisji w "swinging states". 
Serdeczne pozdrowienia

Obrazek użytkownika Ijontichy

20-10-2023 [08:15] - Ijontichy | Link:

TAK! Pani Tereso...to było zorganizowane już od przyjazdu Tuska do "tenkraju". Poszło na ten cel kilkanście milonów € i pracował nad tym sztab ludzi,Niemcy i nasi PR-owcy.
Pamięta Pani Anifę w Warszawie? Mieli płacone w bramach na trasie przemarszu...gotówka,ale teraz była"kultura" niemiecki ordnung.
Wrocław...podsłuchana rozmowa o 2.30 nad ranem....q....rwa! można było jeszcze negocjować! mieli forsy całe walizki! 
Wrocław....mam tam wiadomości z pierwszej reki.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-10-2023 [08:28] - Czesław2 | Link:

Jeden w europie Kamiński o tym nie wie. Dlatego był na tym stanowisku.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

20-10-2023 [08:47] - AŁTORYDET | Link:

Święte słowa! Ten nasz Hoover, to całkowita porażka. Władza ogromna (minister plus koordynator), a efekty pracy - żałosne.

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2023 [10:44] - sake3 | Link:

@IjonTichy.....No to już przynajmniej wiemy na co UE wydaje swoje ciężko zapracowane euro.Tusk,Antifa ,spędy tuskowe,grzechoczące stare kości w KOD-ie,rycząca na protestach piękność inaczej z tubą i jej równie przystojne koleżanki-to wszystko kosztuje.Ale się i zwróci.Niemiecki porządek zapowiadany już otwarcie przez pomarszczonego wytrzeszcza gwarantowany. 

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2023 [08:36] - sake3 | Link:

Już dawno tu nie było tak dobrego wpisu a jednocześnie tak wstrząsającego.Pan Tereso,dziękuję.

Obrazek użytkownika tricolour

20-10-2023 [09:28] - tricolour | Link:

Dobry wpis to byłby wtedy gdyby swoją rolę opisywał tak samo obficie, jak "niedojrzałość" młodzieży.

Trzynastkami i czternastkami dla emerytów nie wygrywa się wyborów, ale przegrywa się wybory podwyższaniem składki zdrowotnej dla wszystkich nieemerytów.

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2023 [10:50] - sake3 | Link:

@tricolour....Pan stary a też niedojrzały.Dziś panu trzynastki i czternastki wydaja sie niesprawiedliwe,a jutro pan zatęskni za ich brakiem.No chyba,że pomysł z eutanazją wejdzie w zycie i problem rozwiąże się sam.Automatycznie ,nie na życzenie. 

Obrazek użytkownika tricolour

20-10-2023 [11:02] - tricolour | Link:

Do tego czasu PiS wróci do władzy i zrobi porządek. 

😁

Obrazek użytkownika Ptr

20-10-2023 [11:14] - Ptr | Link:

Daliście się wy***** niemcom. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

20-10-2023 [13:34] - Siberian Husky Dog | Link:

na kogo głosowałeś? 

tric

głosowałeś na zombi
na żywego trupa
jego znak rozpoznawczy

ch... d... i kamieni kupa

Obrazek użytkownika Jabe

20-10-2023 [09:00] - Jabe | Link:

Znów głupi tubylcy mądrą władzę za­wiedli. To oni wy­magają korekty.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

20-10-2023 [10:21] - AŁTORYDET | Link:

 Wybacz Żabe, wścibstwo, ale nie sposób zapytać o Twoje wykształcenie, skoro nie zrozumiałeś konkluzji artykułu. Spotkałem kiedyś gościa, który twierdził, że "Piknik pod wiszącą skałą" Weira, jest filmem przyrodniczym. Czytając Twój komentarz, od razu przyszedł mi na myśl.

Obrazek użytkownika Darek65

20-10-2023 [09:10] - Darek65 | Link:

Komu nie ma rady, temu nie ma pomocy. PIS wiedział, że będzie miał całą opozycję przeciw sobie. Wiedział, że opozycja będzie suto zasilana i wspomagana z zagranicy. Mógł się na to przygotować, ale praktycznie nie zrobił nic. Sytuacja z przyjściem przed 21 do lokali ogromnych grup młodzieży, to była zaplanowana akcja. "Wszyscy" wiedzieli, tylko PIS nie wiedział. I takie służby mają nas ochronić ?  Nie wincie młodzieży, bo młodzież z natury rzeczy jest przekorna, buntownicza, łatwowierna. Zapomnieliście, jak byliście młodzi? Przez 8 lat, nie tylko w TV, ale poprzez media społecznościowe powinna być prowadzona akcja edukacyjna na temat  ekonomii, zasad funkcjonowania społeczeństwa, UE, itp. Tak w przystępny i zrozumiały sposób, a dla młodzieży także atrakcyjny. Co było ? W internetach cisza, a jak już, to partyjny przekaz. TVP ? Tej nachalnej propagandy nie mogli już słuchać starsi, a co dopiero młodzież. Na dodatek z PIS-u pozbyto się, co bardziej ogarniętych ludzi. Przypomnijcie sobie, jak wyglądała kampania PIS-u prowadzona przez Mastalerka, a jak to teraz zrobił Brudziński. Oczywiście Mastalerka się pozbyto, bo się podobno postawił Kaczyńskiemu. Teraz płacz i zgrzytanie zębów. Co gorsza, z wypowiedzi niektórych członków PIS-u słychać, że za mało było tego, co było i to jest przyczyna przegranej. Zero refleksji. No tak, stary beton partyjny znowu wskoczył na stołki, pensyjka przez 4 lata poleci. Tylko Polski szkoda.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-10-2023 [09:14] - Czesław2 | Link:

Dokładnie tak. Ponieważ beton PIS_u nie mógł o tym nie wiedzieć, to znaczy że kazano przekazać władzę. Murzyn zrobił podwaliny pod likwidację Polski, czas dokończyć. Owijać w bawełnę już nie trzeba. Rozmawiałem z wieloma zwolennikami PIS_u. Zdanie mają identyczne.

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2023 [10:27] - sake3 | Link:

@Czesław2......No cóż rozmawiał pan z tymi zwolennikami PiS którzy patrza tylko w tę stronę gdzie wiatr zawieje.Widząc szczucie na PiS już się wycofują .Jutro będą bardziej platformerscy niż platforma i ich kłamliwe guru.i będą ryczeć z wami ,,j...ć PiS.Takich zresztą ma pan w każdej partii.Prosze się spytać wielbicieli Tuska i jego szemranej ferajny o ,,zbrodnie i afery'' PiS-u.Ja już pytałam ale nie potrafili wymienić ani jednej.

Obrazek użytkownika tricolour

20-10-2023 [09:33] - tricolour | Link:

"Zaplanowana akcja" polegała na tym, że słoiki wracają co niedzielę do miast akademickich. To cała "zaplanowaność" obcej agentury i walizek pieniędzy. Przyjechali do dużych miast, gdzie studiują i są zameldowani i poszli na wybory z chęcią dokopać tym, którzy ich lekceważyli przez osiem lat. Mieli okazję, to stali do rana w kolejce.

Podstawą porażki jest brak rozeznania.

Obrazek użytkownika u2

20-10-2023 [09:36] - u2 | Link:

@tri

"Przyjechali do dużych miast, gdzie studiują"

Studiują 8 lat ? To tzw. wieczni studenci ? :-) :-) :-)

 

Obrazek użytkownika tricolour

20-10-2023 [09:40] - tricolour | Link:

Gdzie w zacytowanym zdaniu jest cyfra "osiem"?

Obrazek użytkownika u2

20-10-2023 [09:44] - u2 | Link:

@tri

Daję im więcej iat niż naście. To nie nieopierzone dzieciaki jak twój synek :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Darek65

20-10-2023 [12:09] - Darek65 | Link:

TRI
Myślę, że media społecznościowe zrobiły swoje, a PIS nie siedzi tam, to przegapił. Młodzież miała przednią zabawę, a opozycja ugrała swoje :)

Obrazek użytkownika u2

20-10-2023 [09:42] - u2 | Link:

@Darek65

"praktycznie nie zrobił nic"

Znowu te narzekanie i jęczenie. Zrobił co mógł. Wygrał wybory, zostawił finanse państwa w doskonałym stanie, co by totalniacy nie twierdzili o dziurze budżetowej. To są fakty.

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2023 [11:13] - sake3 | Link:

@Dare65.....A w swoim ulubionym TVN miał pan jakieś przekazy do młodzieży? Jakąś edukację ekonomiczna czy inną?Owszem edukacja była na spędach u Owsiaka,ale nie miała nic wspólnego z ekonomią ani wskazaniem młodzieży innej drogi niż gwiazdkowe hasełka i ujadanie.Gdzie pan miał powazny przekaz dla młodzieży na spędach u Tuska albo Campusach Trzaskowskiego?.Pan przywykł przez całe lata na NB do nieustannego walenia w PiS ale nie potrafił nic złego dojrzeć w opozycji.Profesor Czarnek wprowadził do szkół nowy przedmiot -podstawy ekonomii,aby dzieci nauczyły się gospodarować pieniędzmi.To zostało natychmiast wściekle zaatakowane przez KO która uważa że jedynie wychowanie seksualne i szkolenia w liczeniu płci w szkołach są potrzebne.Na tuskowym spędzie jakaś mamuska ryczała,że trzeba ministra usunąć za wprowadzanie ekonomii do szkół.Pan że PiS ne przewiduje takiej edukacji. Wasza propaganda doprowadziła do tego,że cokolwiek by PiS nie zrobił to i tak jest źle.. 

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

20-10-2023 [11:45] - Teresa Bochwic | Link:

Ależ młodzież oglądająca TVN nie oczekiwała tam żadnych poważnych programów edukacyjnych, tylko wzorów mody, sławy i piękności. Pazury, niski głos, "królowe życia", styl urządzania ogromnych pięknych mieszkań, szybkie samochody. To jest targowisko marzeń, a nie żadna informacja.
A "jedna emerytka" wrzeszczała nawet, ze protestuje przeciwko czternastce, bo PiS jej nawet nie zapytał, czy ona chce.
To robią specjaliści, a nie żywiołowi społecznicy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-10-2023 [12:16] - Pani Anna | Link:

@sake3
Nie wiem, gdzie ty kobito żyjesz,  ale to pokolenie młodzieży, które akurat studiuje, w ogóle nie ogląda telewizji. Żadnej. 

Obrazek użytkownika Darek65

20-10-2023 [17:47] - Darek65 | Link:

Tu trafna analiza tego, co się wydarzyło - https://pch24.pl/od-dobrej-zmi...

Obrazek użytkownika u2

20-10-2023 [18:14] - u2 | Link:

Tu trafna analiza tego, co się wydarzyło

https://pch24.pl/od-dobrej-zmi...

Dużo ciekawsza jest druga część nowych wyborców. Są to  w większości młodzi ludzie z dużych miast, którzy jeszcze nie zaznali dorosłej pracy i dojrzałych wyzwań. Oni nie pamiętają, co robił kiedyś Tusk i nie obchodzi ich to. W ogóle nie pamiętają niczego poza tu i teraz, co jest efektem współczesnej antykultury. Wszelkie wartości, cenne jeszcze dla ich rodziców, dla nich są obciachową abstrakcją. Takie pojęcia jak rodzina, naród, państwo, Polska i Kościół kojarzą im się negatywnie jako źródło opresji. Z ulgą pozbywają się ich ze swojego życia wraz z PiS-em. Myślą, że w ten sposób osiągną szczęście i święty spokój, polegający na zatopieniu się w ekranach, serialach, grach, mediach społecznościowych i pornografii.

Czyli jak zwykle winny kościół i PiS. Nie dziwota, że od powszechnego spisu w 2011 do powszechnego spisu w 2023 ubyło 6 mln katolików. Z 33 do 27 mln. Stąd takie wyniki, a nie inne. Szczucie i plucie na katolików np. na NB przez Darka65 i jemu podobnych, odniosło pożądany przez lewiznę (Scheuring-Wielgus) i pełomafię (Nitras - był również w UPR) efekt.

Obrazek użytkownika Darek65

20-10-2023 [18:51] - Darek65 | Link:

Komu nie ma rady, temu nie ma pomocy.

Obrazek użytkownika Darek65

20-10-2023 [12:19] - Darek65 | Link:

Sake
"A w swoim ulubionym TVN miał pan jakieś przekazy do młodzieży?" - nie oglądam TVN i skończ z tymi chamskimi insynuacjami. Później płaczesz, jak ktoś Ci pojedzie.
"powazny przekaz dla młodzieży na spędach u Tuska albo Campusach Trzaskowskiego?" - oni zrobili przekaz dla siebie i dla swoich. Dlaczego PIS nie robił swoich spędów, na których przekazałby swoje wartości ? Gdzie była młodzieżówka PIS-U
"ale nie potrafił nic złego dojrzeć w opozycji" - a co mnie obchodzi opozycja. Głosowałem na PIS i od nich oczekiwałem działania
"Wasza propaganda doprowadziła do tego,że cokolwiek" - i znowu te prostackie insynuacje. To właśnie tacy, jak TY, bezrozumni i bezrefleksyjni wspieracze PIS-u utwierdzili ich w przekonaniu, że wszystko robią ok. I tak popadli w pychę i samouwielbienie.

 

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2023 [12:36] - sake3 | Link:

@Darek65....No tak trochę prawdy zaraz okazuje się chamskimi insuacjami i prostactwem.Czyli własnego zdania już mieć nie mozna,skrytykować też? Pan to robi z wielkim upodobaniem,dlaczego ja nie mam mieć podobnych praw? Wszystko co powiecie mam przyjąc jako prawdę objawioną,bo inaczej jestem osobą bezrozumną?Jak zdążyłam zauważyć o ,,bezrozumność'' najczęściej na NB krytykują mnie ci co w rozum nie są specjalnie zaopatrzeni. 

Obrazek użytkownika u2

20-10-2023 [12:42] - u2 | Link:

@sake3

Daj sobie spokój z tym Darkiem65, nic nie ogląda, nic nie wie, tylko jedzie na nas pisiorów, bo od nas wszystkiego wymaga, od siebie niczego :-)

Obrazek użytkownika Darek65

20-10-2023 [13:22] - Darek65 | Link:

Sake
Hm....ciekawa ta prawda w postaci wiedzy, co oglądam. Rozumiem, że siedzisz na drzewie na przeciw okna mojego mieszkania i obserwujesz? I te ciągłe insynuacje, Was, a Wasza. Wy komuniści chyba już tak macie. Widziałem ostatnio, jak z gołą dupą po ulicy biegałaś. A co, nie można mieć własnego zdania i nie jest to żadne chamstwo. Starałem się być grzeczny, w szczególności do Ciebie, a okazuje się , że jesteś pusta, jak afrykański bęben.

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2023 [13:40] - sake3 | Link:

@Darek65........Przecież to własnie pan zabrania mi mieć inne zdanie i prawo do krytyki rezerwując je tylko dla siebie.Kto tu więc jest komunistą? I gdzie demokracja gwarantująca wolnośc słowa? Muszę pana poprawić,nie latałam po ulicy z gołą dupą tylko byłam całkiem goła..No i muszę pogratulować kultury wypowiedzi.Nauki pani Lempartowej w przypadku pana nie poszły w las.Z podniesionym czołem może pan dołaczyć do ekipy Tuska.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-10-2023 [13:48] - Pani Anna | Link:

@sake3
Ale chyba nie zrobiłaś żadnego wrażenia,  bo ten fakt jakoś przeszedł bez echa?

Obrazek użytkownika Darek65

20-10-2023 [14:00] - Darek65 | Link:

Nikomu nic nie zabraniam !!!! Nikomu nie wmawiam, co ogląda, ani skąd jest. Mam swoje zdanie i posługuję się swoją argumentacją. Nie robię osobistych wycieczek.

Obrazek użytkownika u2

20-10-2023 [14:10] - u2 | Link:

@Darek65

"Nikomu nic nie zabraniam !!!! Nikomu nie wmawiam, co ogląda, ani skąd jest. Mam swoje zdanie i posługuję się swoją argumentacją. Nie robię osobistych wycieczek."

"I jak Ty się teraz z tego gówna umyjesz? Przylgnie do Ciebie na stałe. W sumie trafiło na swego."

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2023 [14:22] - sake3 | Link:

@Darek65.....Nie robię osobistych wycieczek napisał pan Darek65 robiąc osobistą wycieczkę w komentarzu.

Obrazek użytkownika Darek65

20-10-2023 [15:05] - Darek65 | Link:

To tylko moja skromna odpowiedź na Twoje, wróć, Wasze wycieczki :)

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-10-2023 [14:47] - Pani Anna | Link:

@Darek65 
Takie mam przeczucie, graniczące z pewnością,  że czas spędzony przez to towarzycho w opozycji będzie wyglądał równie komiksowo, jak rządy kolorowej koalicji. Tylko Polski żal. 

Obrazek użytkownika Darek65

20-10-2023 [15:08] - Darek65 | Link:

P. Anna
W zasadzie oni niczym się nie różnią. W wojsku, na takich mówiło się mieszanka ku...y z osłem. Odporny na wiedzę, trudny do zaj...ia. To wygląda, jak fanatyzm. Jestem grzeczny, źle, pojadę po bandzie jeszcze gorzej. Na jakikolwiek argument wyzwiska. Tak, tylko Polski żal.

Obrazek użytkownika u2

20-10-2023 [09:32] - u2 | Link:

@Teresa

No i wrzuciła Pani granat w szambo :-) :-) :-)

Strony