GRILL W BARANOWIE

GRILL W BARANOWIE
 
„Bez referendum”, bez referendum”, „bez referendum”  – i chciałoby się zawołać: ludzie, co wy robicie swoim dzieciom, swoim wnuczkom, co wy robicie sobie, pomyślcie, to testament, mieliście go wykonać, mieliście go zrozumieć dla siebie - i teraz, nie potem, kiedy osieroci was świat, któremu dzisiaj pokazujecie fucka. Bez referendum bez referendum, bez referendum… Dzieci wrzucają to co zostało do urny.  Polskie dzieci wrzucają  to do urny, polscy rodzice robią zdjęcia, osiemnaście godzin pogrzebu. Zdychaj sobie powoli Polsko, tam gdzie nie powinno cię być.  Albo zdychaj szybko, bo potrzebne są pieniądze - jak wolisz?

Ostatnich Reytanów przywożą ich własne rodziny. Prowadzą bezwładne ręce babć, uciszają dziadków tłumaczących, dlaczego nie widzą, nie mogą pisać tak jak kiedyś. Bez referendum. Na tym świecie już nie ma dla nich miejsca, to ostatni taki zryw.  Kopernik była kobietą, już nikt nie zaprotestuje, bo po co? Pojawi się wersja Kopernik była Żydem, żeby pluralizm… Ale po co?

Rodzina. Nowa. Włączenie wszystkich obecnych i nieobecnych we współodczuwanie, współmyślenie, współnienawiść. „Obiecuję wam”. „Udało się to co wam obiecałem”. „Możemy osiągnąć jeszcze więcej”. A po drugiej stronie suche, prawdziwe słowa, fakty, które nikogo nie interesują, bo liczy się miłość obojętne do kogo, wiara obojętnie w co, przyszłość obojętnie jaka, byleby tylko przygarnęli, utulili, powiedzieli „wam”, „nam”, włączyli, dowartościowali.

Po raz pierwszy widzę Syzyfa, który wygrał.
Tłumaczyliście, po co idziecie wciąż pod górę - i nikt nic nie zrozumiał.
Nie przytuliliście. Nie nauczyliście się tych dwóch magicznych słów. Tych zdań „obiecuję wam”, „uda się nam”. Pokazywaliście co zrobiliście. Liczyliście korzyści dla Kraju.
Opowiadaliście o Ojczyźnie, zamiast mówić o tym, kogo należy wyprowadzić albo wyrzucić z okna.  I nic nie rozumiecie.
Kochani, czas nam odejść. Powoli albo szybko. Tu już nie ma miejsca dla nas. I nie chodzi wcale o to, że ktoś Wam odbierze władzę. Chodzi o to, że sami ją oddaliście.
Ilu z Was/nas  pojęło, że to już nie Reytan, lecz grill?
 Że niepotrzebne jest wielkie centrum komunikacyjne, nowe centrum Europy, że wystarczy  zwykły grill w Baranowie?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2023 [18:26] - Jabe | Link:

Ludzie nie chcieli u­czestniczyć w farsie.

Obrazek użytkownika danuta

16-10-2023 [18:32] - danuta | Link:

Jakiej?

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2023 [18:43] - Jabe | Link:

Referendum o niczym, z­organizowane na rym­pał na użytek kam­panii.

Obrazek użytkownika danuta

16-10-2023 [18:46] - danuta | Link:

Proszę przeczytać pytania.

Obrazek użytkownika Ijontichy

16-10-2023 [18:50] - Ijontichy | Link:

Zacytuję prof.Zybertowicza: 
"Pytania trzeba było skonstruować w ten sposób, żeby odpowiedź, zgodna z interesem kraju, była „TAK”. Żeby oczekiwano pozytywności od Polaków. Myślę, że siła przekazu została zmniejszona. Niektórzy językoznawcy twierdzą, że to mogło zniechęcać do głosowania"

Capisci?

Obrazek użytkownika danuta

16-10-2023 [18:55] - danuta | Link:

A zna Pan kogoś, kto odpowiedział negatywnie?

Obrazek użytkownika Jan1797

16-10-2023 [20:30] - Jan1797 | Link:

Dzień dobry. 
Jeżeli przeczytałbym wpis Pani większemu gronu nawet ze świadomością, że to ludzie bez tytułów zarazem po równi dzielący włos na czworo, usłyszałbym. Nawet w najmniejszej małopolskiej miejscowości ludzie prości, nawet bezdomni wybrali z dużo większą dbałością o wiedzę opartą na faktach. Co sądzi zatem o wynikach wyborów do senatu wśród akademików krakowskich w tym setek socjologów? Ijontichy choć go lubię i rozumiem usłyszałby by to pytanie zresztą zgodnie z jego zasadami. Capisci?  Prof. Zybertowiczowi z racji mojego szacunku dla jego osoby odpowiedziałbym krótko. Pomny historii roku 1946 przytoczę słowa Pani Danuty; "to testament, mieliście go wykonać, mieliście go zrozumieć dla siebie - i teraz, nie potem, kiedy osieroci was świat, któremu dzisiaj pokazujecie fucka."  

Obrazek użytkownika Live free or Die

17-10-2023 [00:53] - Live free or Die | Link:

@ Ijontichy jest w tym sporo racji, ALE sabotowano w KW dawanie kart do referendom i to jest kryminał. Dalej , dodawanie glosow po terminie zamkniecia komisji wyborczych jest niezgodne z prawem. Na to jest cały dzień i organizacja wyborow. Kropka.

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2023 [18:54] - Jabe | Link:

Czemu nie zadali n.p. pytania o imi­grację?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-10-2023 [18:59] - RinoCeronte | Link:

Czyja będzie Polska? Jak powiedział Premier Olszewski...

Obrazek użytkownika danuta

16-10-2023 [19:02] - danuta | Link:

Pan w czerwonym sweterku już  powiedział, ze nie odpuści

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [18:32] - u2 | Link:

Rekordowa frekwencja przeczy tej tezie o rzekomej farsie.

Obrazek użytkownika Adam66

16-10-2023 [18:29] - Adam66 | Link:

@danuta
Współpraca miedzy post-ubecko-esbeckim pomiotem, w świecie według Kiepskich gdzie "róbta co chceta" jest normą właśnie zaowocowało takimi a nie innymi wynikami.  Oczywiście dopomógł im pierwszy podstawiacz pleców do poklepania, niejaki Duda i oczywiście wazeliniarski bankster Morawiecki.  Tylko Polski szkoda, ale zgodnie z wynikami głosowania wychodzi na to, że Polacy są w Polsce w mniejszości skoro wwyżej wymienini zgarnęli ponad 60% głosów przy największej jak do tej pory frekwencji...

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [19:12] - u2 | Link:

PiS nie wypracował sobie póki co koalicjanta, czyli tzw. przystawki. Polski Suwerennej nie liczę, bo startowała z jednej listy z PiS. Ludzie zniechęceni polaryzacją PO i PIS głosują na alternatywę, czyli przystawki. To nie oznacza, że są antypolscy, choć mogą głosować na jawnie antypolskie przystawki. Głosują z przekory, aby zrobić wbrew. Dlatego zakładam, że peło specjalnie wykończyło Konfę za pomocą agenciaka do spraw specjalnych szefa NIK i jego syna. A Petru przebił publicznie Mentzena w licytacji prywatyzowania sreber rodowych.

Obrazek użytkownika danuta

16-10-2023 [19:19] - danuta | Link:

A kto kazał Menzenowi wchodzić w taki interes?

Obrazek użytkownika sake3

16-10-2023 [19:29] - sake3 | Link:

@danuta......Rozdęte ego paniczyka.Po prostu chciał przewrócić tylko połowe stolika,czyli PiS a to rzec jasna niemożliwe.

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2023 [20:38] - Jabe | Link:

Nienawistnico, potrafisz tylko psioczyć na resztę świata. Winnego sobie znalazły.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-10-2023 [07:58] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
No no, widzę że jeszcze nie wylazłeś z walizki Banasia 🤣 A jak tam "krulik"?  No popatrz, taka sromotna porażka, nawet żona Boska była lepsza od niego 🤣

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [20:55] - u2 | Link:

@Danuta

Mentzen miał swoje zaplecze w postaci JKM, ponoć urzęduje w jednym pokoju z JKM. JKM mógł go wpuścić w maliny. Ta konferencja z Banasiem była zupełnie niepotrzebna, bo zasiała wątpliwość nie tylko wobec PiS, ale również wobec Konfy.

Szef NIK również wyglądał mi na takiego agenciaka ds specjalnych. Może to była jego prywatna krucjata przeciwko PIS, a może nie. Może ktoś go wysłał.

Obrazek użytkownika Adam66

16-10-2023 [19:50] - Adam66 | Link:

@u2
Trochę to pocieszające, to głosowanie z przekory ale w dalszym ciągu efekt końcowy może być opłakany...
Tutaj wypowiada się Szeremietiew: "Większość nie chce suwerennej Polski. Może i lepiej. Przekonają się, że to zły pomysł"
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [21:11] - u2 | Link:

@Adam66

Dzięki za link. Prof. Szeremietiew to prawdziwy patriota, troszczący się o przyszłość Polski. Zapadło mi w pamięci, że aktywnie uczestniczył w komentowaniu na Nowym Ekranie, na początku działania tamtego portalu. Czyli pisał artykuły dla portalu, ale i uczestniczył w dyskusji.

Obrazek użytkownika Ptr

16-10-2023 [21:43] - Ptr | Link:

Wyborcy opozycji czekają na 500 mld euro +. I to jest ich 500 +. Za oddanie władzy w Polsce Niemcom.  Czekają na swoje 500 mld + z niemieckich rąk. 
CPK
Singapur ma zamykać port i obsługę handlu ze względów ekologicznych. Będą produkować warzywa. 

Obrazek użytkownika danuta

17-10-2023 [19:19] - danuta | Link:

Wyborcy opozycji dostaną 500/800 minus, dostaną  tarcza i wszelkie inne dopłaty minus, 13 i 14 minus,  podatki do 26 roku życia plus, odsetki od kredytów, ceny energii, a co za tym idzie ceny wszystkiego co na rynku duuży plus, no i największy plus - plus parę milionów imigranckich "lekarzy i inżynierów", na których utrzymanie będą musieli pracować bezterminowo. I to wszystko przy założeniu, że wyborców opozycji nie odwiedzą goście zza wschodniej granicy, bo jeśli tak, to wyborcy opozycji będą musieli pogodzić się z normalne życie minus, a być może w ogóle z życie minus, bo ruski sołdat nie rozróżnia barw partyjnych. Płci i wieku też nie..

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [09:54] - Jabe | Link:

Oto i patriotyczny głos: kasa, kasa, kasa.

Pieniądze rządowi nie spadają z nieba. One są w cenie bułki, którą Pani zjadła na śniadanie. Ceny więc rosną.

Co do „imigranckich le­karzy i inży­nierów”, PiS już prowadzi taką właśnie poli­tykę, kłamliwie udając, że jest prze­ciw.

Jaka właściwie jest różnica po­między PiS a PO, prócz wy­obrażeń i emo­cji?

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [10:04] - u2 | Link:

@Jabe

Podczas nierządów pełomafii miliony polskich dzieci niedojadało, czyli głodowało. PiS zlikwidował głód, bo polskie rodziny mają kasę na jedzenie.

Obrazek użytkownika danuta

24-10-2023 [23:35] - danuta | Link:

Nie jadam bułek. To jedyne warte odpowiedzi.