Niestety, za układ medialno-własnościowy odpowiada PAD

PAD jest „moim” prezydentem, prezydentem,  na którego głosowałem, i w ograniczonym zakresie szanuje. Co znaczy ograniczony zakres, otóż to. że zawetował ustawę medialną i ustawy prawnicze w 2017 r.

Otóż w krajach zachodnich ( Niemcy, Francja i np. USA) , jest nie do pomyślenia, żeby podmiot zagraniczny  miał więcej niż 30% udziału w mediach.

W Polsce największa szczujnia medialna, która de facto jest antyrządową partią, (TVN), nie ma w ogóle kapitału polskiego a tylko amerykański, to samo z Onetem ( niemiecko- szwajcarski), który jest również  antyrządową szczujnią.

Kiedy w 2021 r.  PAD zawetował ustawę medialną mówił: Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Podzieliłem zdanie większości rodaków, z którymi rozmawiałem, że kolejna niepokojąca, czy jątrząca sprawa, kolejne spory nie są nam potrzebne.

Nie ma bardziej jątrzącej telewizji niż TVN , czy PAD słuchał babci Zosi, która już narobiła dosyć szkód przy ustawach prawniczych, czy miał coś obiecane od Amerykanów, tego nie wiem, ale moim zdaniem sprawa jest co najmniej  podejrzana?

Reasumują dalej około 70% mediów, portali społecznościowych jest w rękach obcych, które karmią nienawiścią, stąd chamskie hasło opozycji, ***** ***, które nie spotyka się z potępieniem przez niemieckiego gauleitera Tuska , powoduje jeszcze większe wzmożenie hołoty i szumowin, do których dołączają się ludzie, które same siebie uważają za elity.
 
https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/prezydent-zawetowal-ustawy-o-radiofonii-i-telewizji,
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

03-10-2023 [09:55] - u2 | Link:

(TVN), nie ma w ogóle kapitału polskiego a tylko amerykański

Amerykanie przejęli polskie aktywa. Wcześniej te aktywa zostały ukradzione z FOZZ, czyli z polskiego budżetu.

Obrazek użytkownika Andy51

03-10-2023 [12:01] - Andy51 | Link:

Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Obrazek użytkownika Es

03-10-2023 [11:06] - Es | Link:

Dopóki system wyłaniania kandydatów pozostanie w obecnej formie, będziemy się budzić z ręką w.. . Jeśli ktoś na parę tygodni przed wyborami wyciąga kandydata jak królika z kapelusza i bez żadnej społecznej weryfikacji podsuwa jako bezdyskusyjnie najbardziej godnego, to mamy później takie kwiatki. 

Obrazek użytkownika Andy51

03-10-2023 [12:02] - Andy51 | Link:

Niech wyciąga sobie kogo chce, w ostateczności decydują wyborcy.

Obrazek użytkownika Es

03-10-2023 [12:09] - Es | Link:

@Andy
Naprawdę twierdzisz, że ci ktorzy stawiali krzyżyk przy nazwisku Duda wiedzieli na kogo głosują?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

03-10-2023 [12:34] - Alina@Warszawa | Link:

Ci "stawiający" na PAD nie mieli wielkiego wyboru - drugi był Bronek samuraj .... 
Wychodzi na to, że Polacy jedyne co mogli, to wybrać sobie chudszą Żydówkę na pierwszą damę.

Obrazek użytkownika Andy51

03-10-2023 [15:56] - Andy51 | Link:

Na to wygląda.

Obrazek użytkownika Andy51

03-10-2023 [12:36] - Andy51 | Link:

Tego nie wiem.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

03-10-2023 [11:28] - AŁTORYDET | Link:

Przecież, całkiem niedawno PAD spotkał się z Davidem Zasłavem, właścicielem TVN. Po tym, TVN wyraźnie złagodził kurs wobec Prezydenta. Warto przypomnieć, że PAD zainicjował korektę rządu Beaty Szydło, doprowadzając do dymisji Premier i ministrów MSZ, MOŚ MON i wzmocnienia Gowina. Czaputowicz nie przechodził akurat z tragarzami Ujazdowskimi. 

Obrazek użytkownika Andy51

03-10-2023 [12:03] - Andy51 | Link:

Nie wiem, może tak było.

Obrazek użytkownika u2

03-10-2023 [12:09] - u2 | Link:

TVN wyraźnie złagodził kurs wobec Prezydenta

Jak PAD zaczynał pierwszą kadencję to pierwszego wywiadu udzielił dla TVN, bo był wdzięczny za promocję w programie kawa na ławę. A karierę polityczną zaczynał od UD/UW.

Trudno oczekiwać od Amerykanów, którzy przejęli aktywa warte miliardy, aby zrezygnowali ze spółki, która przynosi im profity. W dodatku taka prymitywna agitka w TVN świadczy o tzw. wolności słowa w Bolanda i jak by szamani z Wiertniczej nie zaklinali rzeczywistości to swoimi kłamstwami pomagają Dobrej Zmianie w rządzeniu. Właśnie leci w TVP serial pt. Jak oni kłamią. Warto oglądać.

Obrazek użytkownika Darek65

03-10-2023 [14:20] - Darek65 | Link:

No patrzcie Państwo, znowu rewolucja zjada swoje dzieci :) A taki był nowoczesny i hamerykański ten Duda. I żonę ma reprezentacyjną. Pytanie tylko kogo ona reprezentuje ? :)

Obrazek użytkownika MFW

03-10-2023 [15:24] - MFW | Link:

Ktoś, kto śledzi od dluższego czasu  sytuację geopolityczną i polska politykę powinien zauważyć, że kandydatura A. Dudy w wyborach w 2015 roku nie byla autorskim pomysłem J. Kaczyńskiego, ale zostala mu ona przedstawiona przez administrację B.H.Obamy.
Po klesce w 2013 roku amerykańskiej polityki resetu z Rosją, USA potrzebowaly zmiany ukladu władzy w Polsce(odsunięcia od wladzy opcji szkopsko kacapskiej) i ulokowania pod żyrandolem osoby mogącej być swoistym "bezpiecznikiem" dla J. Kaczynskiego  "niesterowalnego" tak jak Jego śp. Brat(prezydenta, który będzie wetowal niekorzystne dla USA ustawy(przykladem jest weto dla  lex TVN a takze też inne glośne weta zgodne z interesami Izraela i żydostwa w USA i na swiecie).
W zamian za uleglość zaproponowali wsparcie PIS-u w wyborach parlamentarnych(afera podsłuchowa).
Po zmianie administracji prezydenckiej w USA, kiedy w styczniu 2017 roku  fotel prezydenta objął D.Trump, J. Kaczyński udzielil 27.01.2017 roku wywiadu, w którym ujawnil, że administracja B.H. Obamy wywierala na niego naciski:

"bo na mnie naciskano tutaj bardzo w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować." 

Obrazek użytkownika Andy51

03-10-2023 [15:59] - Andy51 | Link:

Ciekawe wiadomości, nie wiedziałem o nich.

Obrazek użytkownika spike

03-10-2023 [21:10] - spike | Link:

@Andy
Coś podobnego też słyszałem w odpowiedzi Prezesa, dla nas nie było problemu, bo kandydat A.Duda był z otoczenia Prezydenta.
Ogólnie oceniając Prezydenta, można powiedzieć że dobrze reprezentował Polskę, jakby nie te wpadki z vetem i jego poprawki pod szemraną opozycję, czym swoich wyborców "trochę" zawiódł, to by można powiedzieć, że był godnym Prezydentem Polski.

Co do samych wyborów między Bronkiem a Dudą, było coś podobnego przy wyborze Wałęsy, który w kolejnych wyborach maił poparcie pary % i znowu z deszczu pod alkoholową rynnę.

Obrazek użytkownika spike

03-10-2023 [21:14] - spike | Link:

PS.
Co do samych obcych mediów, PiS jak musiał je zostawić, trudno, ale mógł im ograniczyć licencje, zabierając publicystykę polityczną, dzienniki, niech zarabia tylko na reklamach.

Obrazek użytkownika Andy51

04-10-2023 [10:10] - Andy51 | Link:

Generalnie zgadzam się z Tobą, ale o niezrozumiałych ruchach Prezydenta, trzeba mówić, chodzi mi o weta.

Obrazek użytkownika Es

04-10-2023 [10:37] - Es | Link:

@spike
" A.Duda byl z otoczenia Prezydenta" Zapewne z powodu tego " otoczenia" dostaliśmy Joaninę z wszelkimi tego późniejszymi aż do teraz i ciągle narastającymi konsekwencjami.
" Byl godnym prezydentem" , tylko" trochę zawiódł" 
Zawiódł w najwazniejszych, najbardziej znaczących dla Polski  momentach, wiec co nazywasz " godnym" reprezentowaniem. Pilnowanie żyrandola?Jak dla mnie w cementowaniu starego ubeckiego systemu władzy ma zasługi niczym nie ustępujące kwaśniewskiemu. 
" ....wyborow między Bronkiem a Dudą" - lata i doświadczenia mijały i Polacy nie wyciągnęli żadnych wniosków. Lata nadal mijają i tych wniosków nadal nie ma . Znowu będzie trzeba wybierać między kolejnym bronkiem a kolejnym dudą. Ponieważ " naszego " kandydata na kandydata poznamy miesiąc przed wyborami . Jak tylko prezes wstanie któregoś ranka i skonstatuje, że już czas wyiagnąć następnego królika z kapelusza. I tyle będzie tych naszych "wyborów".
Pozostaje pytanie: kto do tego kapelusza wcześnie zabezpieczy odpowiedni "wsad". 

Obrazek użytkownika spike

04-10-2023 [18:46] - spike | Link:

@Es
Nie ma państwa na świecie, w którym kandydat na prezydenta, nie byłby "wyciągnięty z kapelusza".
Można powiedzieć, że raz nam się udało mieć Prezydenta godnego tego urzędu, był nim Lech Kaczyński, ale też nie wiemy jakby zdecydował np. w kwestii reformy sądów, czy "lex TVN", nie jesteśmy tak silni, by w pełni decydować o swoim losie, bez poparcia zewnętrznego nic nie zrobimy, nawet tak duże i silne USA, bez takich państewek jak Polska, miałby trudności.
Z prezydentem podobnie jak z rodzicami, nie każdy ma idealnych, należy docenić co dał los.

Weźmy przykład, przechodzi reforma sądownictwa, jaka byłby reakcja UE, z pewnością dużo gorsza dla Polski, niż obecnie, podobnie byłoby z relacjami z USA.
Problem Polski nie jest jakiego mamy prezydenta, a jaką mamy opozycję, tu jest nasz największy problem, oni czują się bezkarni, więc nie kryją się w działaniach antypolskich, słychać to w ich antypolskich wystąpieniach w parlamencie UE, a bezczelność brukselskiego lewactwa pod wodzą Berlina, jest jawne wrogie działanie do tego stopnia bezczelne, że bezkarnie mogą wystawić swojego kandydata na premiera - Tuska, który był antypolski i taki będzie, wszystko co polskie, godzące w interesy Niemiec, zostanie zatrzymane, zlikwidowane, jak CPK, gazoporty, rurociąg, a-elektrownia, etc., Orlen, nawet o tym mówią bez krępacji.
Więc co jest gorsze, "wątpliwy" prezydent czy szemrana TW opozycja ?

Obrazek użytkownika Es

04-10-2023 [19:44] - Es | Link:

@spike
 Kandydatów na kandydata na prezydenta, kierownictwo PISpowinno przedstawiać  na rok przed wyborami co najmniej.   Tylko tak można zweryfikować przydatność każdego z nich i wystawić najlepszego. Co na temat Dudy przed wyborami wiedział przeciętny wyborca z tej strony politycznych sympatii. Tyle że ma na niego głosować, żeby Bronek nie wygrał?
Dla Polski wystarczy, że o bigosie nie będzie bajdurzył?

Obrazek użytkownika u2

03-10-2023 [17:30] - u2 | Link:

wsparcie PIS-u w wyborach parlamentarnych(afera podsłuchowa)

Wątpliwe, aby USA w jakikolwiek sposób uczestniczyło w podsłuchiwaniu pełomafii. Prawda jest zapewne prostsza. Wkurzony biznesmen, zwany królem węgla, po prostu chciał się dowiedzieć dlaczego pełomafia zniszczyła mu biznes.

Obrazek użytkownika Jabe

03-10-2023 [17:57] - Jabe | Link:

Ciekawość go zgubiła, ot co!

Obrazek użytkownika Andy51

03-10-2023 [18:17] - Andy51 | Link:

Zamieszane są  zawsze USA, albo Kaczyński.

Obrazek użytkownika Andy51

04-10-2023 [10:11] - Andy51 | Link:

Wg. mnie to jest proste, konkurencja dała więcej.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-10-2023 [18:49] - Czesław2 | Link:

@MFW Ciekawe, kto o tym wiedział. A teraz kandydatów na posłów kto ( oczywiście z poza Polski) rekomenduje? Oczywiście, nie pozostawiając pola manewru.

Obrazek użytkownika Andy51

03-10-2023 [19:11] - Andy51 | Link:

Cesiek, jesteś genialny.