FILM PANI HOLLAND A WYBORY

Chętnie pójdę na film Agnieszki Holland. Film o ludzkich dramatach. Film o potwornym losie kobiet i dzieci. „Zielona granica”? A skąd! Chodzi mi o film, którego na pewno wrażliwa na ludzką krzywdę Holland nakręci. Film o kobietach gwałconych przez imigrantów. Film o rodzinach ofiar islamskich terrorystów mordowanych w zamachach przez imigrantów lub ich dzieci.
Żartowałem. Wiem, że taki film nie powstanie. Zadaniem pani Agnieszki Holland jest bowiem zohydzanie Polski w Europie i świecie oraz zohydzanie polskiego, demokratycznie wybranego, rządu. Czy okaże się to skuteczne w skali międzynarodowej? Po części być może tak. Środowiska, z których wywodzi się pani Holland od lat, ba, od dekad świadomie niszczą wizerunek Polski. Kiedyś poprzez klisze antysemickie, a teraz przez klisze antyimigracyjne.
Czy natomiast uda się tym filmem, wywiadami, spotkaniami autorskimi itd. itp. zohydzić Agnieszce Holland polskie władze w oczach Polaków? Tutaj może paradoksalnie, a może wcale nie, skutek może być całkowicie odwrotny od zamierzonego. Gdy bowiem w kinie i mediach opluwany jest polski mundur, gdy atakowane jest Wojsko Polskie, Straż Graniczna, ludzie, którzy narażając własne życie i zdrowie chronią polskich granic, chronią nas wszystkich, to reakcja przeciętnego Kowalskiego, czy Nowaka, nawet tego, który polityką nie żyje, a politykom nie ufa, może być jedna: solidarność z Polską, solidarność z polskim państwem, solidarność z polskim mundurem. Efekt polityczny tego filmu może być odwrotnie proporcjonalny do tego, o czym marzy pani Holland. Naprawdę „pani reżyserka” może się przeliczyć.

Efekt polityczny – ale skoro mamy za pasem wybory, to również efekt wyborczy. Przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi puszczenie filmu Smarzowskiego „Kler” w jakimś sensie zmobilizowało, zaktywizowało, zjednoczyło środowiska patriotyczne i te skupione wokół tradycyjnych mądrości. Przewiduję, że bardzo podobnie może być z filmem „Zielona granica”.

Ja to wiem – my to wiemy, ale... nie tylko my. Oto pani Holland na spotkaniu autorskim w kinie "Elektronik" na Żoliborzu ujawniła strach PO przed politycznymi skutkami tego filmu. Poniżej fragment relacji z tego spotkania zamieszczony w lokalnej "Gazecie Żoliborza": „Reżyserka zwróciła uwagę na to, że Platforma Obywatelska wywierała na nią naciski, aby nie puszczała tego przed wyborami. Jako argumentację podali, że przez to mogą przegrać wybory”. Cóż, rzadko zgadzam się z PO, ale tym razem zgodzić się z nią muszę. Ba, więcej: w tej kwestii bardzo chętnie się z nią zgadzam...

*tekst ukazał się na portalu dorzeczy.pl (26.09.2023)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

27-09-2023 [08:08] - u2 | Link:

Film o kobietach gwałconych przez imigrantów. Film o rodzinach ofiar islamskich terrorystów mordowanych w zamachach przez imigrantów lub ich dzieci.

Jeden reżyser się odważył i został bezlitośnie zabity :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...(re%C5%BCyser)

Van Gogh został zamordowany wczesnym rankiem, we wtorek 2 listopada 2004 w Amsterdamie, gdy jechał rowerem do pracy, naprzeciwko biura okręgu wyborczego, we wschodniej części miasta. Został przeszyty siedmioma kulami, ginąc na miejscu. Jego zabójca, 26-letni Holender marokańskiego pochodzenia Mohammed Bouyeri, który podciął reżyserowi gardło[1], został zaraz potem schwytany przez policję, po postrzeleniu w nogę. Zabójca przybił nożem do torsu ofiary 5-stronicowy list, grożący zachodnim rządom, Żydom oraz Ayaan Hirsi Ali. Zabójstwo miało miejsce 911 dni po śmierci Pima Fortuyna, na temat którego reżyser tuż przed śmiercią kręcił film.

 

Obrazek użytkownika sake3

27-09-2023 [09:01] - sake3 | Link:

Katolicki publicysta,filozof,dziennikarz   pisze,że film Holland jest ,,głęboko chrześcijański,ponieważ opowiada o przemianie zła w dobro'' Ten paszkwil ma otrzymać specjalną nagrodę Filmoteki Watykańskiej i być zaprezentowany na festiwalu organizowanym przez Stolicę Apostolską Tertio Millennio w Rzymie.Nikt się nie zastanawia skąd idą tak wielkie naciski że ohydny ,goteskowy film oparty na kłamstwie,z ordynarnie  przerysowanymi rolami dobrych i złych ludzi.Nikt się też nie zastanawia dlaczego kłamstwo ma zwyciężać. Gwałty,akty terroru czynione przez imigrantów są usprawiedliwiane.Papież apeluje,przyjmijcie islamistów,Holland majaczy ,że nasza cywilizacja i nasza kultura musi się skończyć i przyjdą inne cywilizacje i inne kultury bo takie są prawa historii.A jakie prawa po takiej nagonce mają nasi żołnierze i pogranicznicy?Są wystawieni na cel może nawet nie są pewni swego życia które ma być ceną za stworzenie Europy federalistycznej bez Europejczyków..

Obrazek użytkownika u2

27-09-2023 [09:27] - u2 | Link:

Papież apeluje,przyjmijcie islamistów

Przecież przyjęliśmy, kilka wieków temu Tatarów, a obecnie Czeczenów. Rozumiem, że Papież apeluje, aby przyjmować wszystkich jak leci, nieważne czy uchodźcy wojenni, czy nielegalni migranci. Szkoda, że nie apeluje, aby pomagać krajom, które wysyłają tych migrantów do Europy. To byłaby prawdziwa pomoc. Takie przyjmowanie nielegałów to tylko tworzenie narastających problemów.

Obrazek użytkownika sake3

27-09-2023 [09:43] - sake3 | Link:

A dlaczego kraje jak w  Afryce  tak bogate w surowce naturalne,złoża kończące się gdzie indziej w świecie albo w nim nie występujące żyją w nędzy? Przecież to one powinny dawać przykład swoją gospodarką i bogactwem.

Obrazek użytkownika u2

27-09-2023 [09:51] - u2 | Link:

Z tego co wiem, to w Afryce następuje druga fala kolonizacji, tym razem nie przez zachód, tylko przez komunistyczne Chiny. Rosja tam też jest obecna dzięki tzw. grupie Wagnera. Czytałem kiedyś pewien artykuł, w którym autor postawił tezę, że ChRL i Rosja mają pakt gospodarczo-militarny. Czyli Rosja ochrania militarnie interesy ChRL. Z tym, że to było przed bezmyślnym atakiem kacapów na ukrów, który obnażył słabość armii kacapskiej. Kacapia jest zainteresowana w atakowaniu Europy nielegalnymi migrantami. Na pewno dla nich to również źródło dochodów. Migranci płacą imi bajońskie sumy.

Obrazek użytkownika sake3

27-09-2023 [10:09] - sake3 | Link:

Ocywicie,że tam zawita kolejna kolonizacja.Tylko dlaczego nie widzi tego papież Franciszek? Uważa że trzeba ściągnąć wszystkich do Europy? To jest to wyjście? Papież wprawdzie nie ma wojska ,ale ma możliwość apelowania do milinów ludzi na świecie.Dlaczego więc robi to w tak idiotyczny sposób? Wysłanie kilkuset misjonarzy,rozdawane prezerwatywy,okazjonalne wsparcie żywnościowe to żadna droga mająca dać sukces.Dlaczego kraje uchodzące za okazy demokracji jak Rosja czy Chiny kolonizując Afrykę dopuszczają panującą tam nędzę?Dlaczego imigranci nie kieruja się do nich? 

Obrazek użytkownika u2

27-09-2023 [10:20] - u2 | Link:

Papież doskonale widzi co się dzieje. Ma armię księży, w Watykanie ma gwardię szwajcarską i korespondentkę TVP p.Wolińską-Rieti, obywatelkę Watykanu, która stwierdziła w social merdiach, że Polacy są germanofobami i rusofobami. Ale widać, że przed wyborami zdjęto szlaban dla p.Wolińskiej.

Postawę Papieża wobec nielegalnej migracji tłumaczę nie względami religijnymi, tylko politycznymi. Papież to Argentyńczyk, a Argentyna jest w ostrym konflikcie z Europą zachodnią.