Lampedusa czyli UE z kijem baseballowym

Grunt to dobre samopoczucie. W dniu, w którym na Lampedusę przypłynęło 100 łodzi i 4 tysiące imigrantów z Afryki, w wyniku czego Francja zamknęła swoje granice, a Niemcy wycofały się z tzw. „mechanizmu solidarności” (dotyczącego polityki imigracyjnej) –Frau von der Leyen zapewniała europosłów, że Unia ciężko pracuje nad polityką imigracyjną. Rzeczywiście komisarz ze Szwecji pani Johansson lata z taczkami wte i wewte, tylko, skandynawskie biedactwo, bywsza komunistka zapomniała je załadować. W rzeczy samej UE tak pracuje nad zmianą polityki imigracyjnej – żeby nic nie zmieniać…A ja miałem poczucie deja vu, bo Berlin i Paryż wypięły się na Rzym w sytuacji równie albo i bardziej dramatycznej. Było to trzy i pół roku temu, gdy zaraza zaatakowała UE-27. Wtedy Bruksela była bezradna, jak jest teraz, a Niemcy i Francja zakazały transportów medycznych(!)do kraju ogarniętego najbardziej ze wszystkich COVID-em czyli Italii. Wtedy Włochów pozostawiono samym sobie – teraz też. Oto jak działa „mechanizm solidarności europejskiej” w praktyce. Bo ten slogan to dobry kij bejsbolowy, aby przymuszać pod groźbą horrendalnych kar finansowych, do brania nielegalnych imigrantów kraje naszego regionu. Przecież to hasełko „solidarności europejskiej” jest dla Trójkąta Bermudzkiego Bruksela-Berlin-Paryż nie po to, żeby przyjść z realną pomocą, gdy Włosi krzyczą „gore!”. Czy UE nic nie zrobi w tej kwestii, aby doprowadzić do upadku prawicowy rząd Signory Giorgii Meloni? Tak, jak kiedyś pod naciskiem Frau Merkel i Monsieura Sarkozy’ego zrobili to z -też prawicowym- rządem Silvio Berlusconiego. Cóż, ja się nawet nie dziwię Niemcom i Francuzom, że zamykają granice, bo bronią w ten sposób własnych ludzi i dbają o interes narodowy. Tylko czemu nas karzą za to, że od dawna robimy to samo ?

*tekst ukazało się w „Gazecie Polskiej” (20.09.2023)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

23-09-2023 [08:46] - Ijontichy | Link:

Pan poważnie pyta ? Czemu nas karzą....
Zajmij sie pan żuzłem...na tym się pan znasz lepiej.

Obrazek użytkownika sake3

23-09-2023 [16:22] - sake3 | Link:

Problem migracji to świetny oręż w unijnej walce obalania rządów ,tworzenia innych na własną modłę,wymuszania na krajach by przyjmowały niekorzystnych dla nich rozwiązań.Takim własnie rozwiązaniem ma być otwarcie na oścież granicy z Białorusią,aby każdy chętny mógł ją przekroczyć.Nie wiadomo nawet ilu takich chętnych,ale można spekulować,że setki tysięcy wykorzysta tak goscinne progi.Jak sobie kraj ma poradzić UE już się nie martwi i odpowie,że tego nie ma w traktatach więc to indywidualny problem danego państwa.Ale oczywiście pani komisarz w krótkich przerwach w dzierganiu skarpetek będzie skrupulatnie pilnować czy przestrzegane są prawa człowieka,panuje tolerancja wobec przybyszów a zasady gościnności wcielane bez przeszkód i karać za niedomiar przyjaznego nastawienia.Za dwa tygodnie dowiemy się czy chtry plan pani Leyenowej odniósł sukces i PiS nie uzyska ponownie władzy,co będzie oznaczało wpuszczenie ,,na klatę'' jak proponouje pan z PO Tomczyk. nawet miliona.Przecież w Polsce jest 10000parafii ,tyleż kościołów i plebanii które można zamienić na miejsca pobytu dla przybyszów.Pani Ochojsla już przygotowała szczegółową mapę.Jeszcze dalej poszła panusia Holland w rozmowie z panem Żakowskim z ,,Polityki'' Filozoficznie zauważa,żę Polska może przyjąć nawet kilkanaście milionów ,bo świat ma szanśę się zmienić po wyparciu białej rasy na lepsze i zapanuje wielokulturowość.Wg paniusi Holland to musi stać się już teraz a rząd PiS stoi na przeszkodzie..

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-09-2023 [08:38] - NASZ_HENRY | Link:

@sake3

Ochoojskiej to trzeba się zapytać ilu ciapatych już przyjęła na swoje wzbogacanie 😉