2023 - WOJNA, 2024 - ZAWIESZENIE BRONI!?

Wydaje się ,że na naszych oczach sytuacja związaną z agresja Rosji na Ukrainę zmierza do finału. Wojna pozycyjna na terytorium naszego wschodniego sąsiada przeradza się w coraz szerszy teatr wojenny. Atakowane są cele na terenie Rosji, co okupione jest niemałymi stratami po stronie ukraińskiej, ale zmusza Rosjan do rozproszenia swoich sił. Można więc powiedzieć, że wojna – na arenie międzynarodowej zwana przez przedstawicieli krajów sprzyjających Rosji lub tak zwanych neutralnych „konfliktem” - przybiera na sile.

Jednak wszystko ma swój kres. Należy się spodziewać, że w przyszłym roku działania wojenne ustaną . Będzie to zapewne efektem presji Zachodu, przy czym także Stanów Zjednoczonych Ameryki, które będą miały wtedy na głowie kampanię prezydencją. A w w niej główni kandydaci raczej nie będą „wojennymi jastrzębiami”, skoro w tej chwili ponad 2/3 Amerykanów (66%) nie chce, aby Waszyngton wspierał Kijów !

Konkluduję więc, że to, co uda się Ukrainie odzyskać z zagrabionych przez Rosjan terytoriów w tym roku, to będzie jej. Potem nastąpi nie tyle traktat pokojowy, co raczej czasowe zawieszenie broni. Czasowe – choć może potrwać lata całe. A czym zakończy się wojna? Zawieszenie broni często nie oznacza zwycięstwa żadnej ze stron -tylko remis...

*tekst ukazał się na portalu wio.waw.pl (24.05.2023)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

25-05-2023 [18:25] - u2 | Link:

ponad 2/3 Amerykanów (66%) nie chce, aby Waszyngton wspierał Kijów !

Ano, gdyby rządził DJ Trump to tej całej wojny by nie było. Koniec wojny zależy wyłącznie od USA, jak przestaną pomagać ukrom to ukry wpadną w łapki kacapów. To są proste sprawy.