Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

My w Polsce nie znamy pojęcia KPO za wszelką cenę

Andy51, 18.04.2023
Pozwoliłem sobie sparafrazować wypowiedź min. Becka z 5 maja 1939 r. Podobnie jest z KPO, mówię o patriotycznej i niepodległościowej części społeczeństwa polskiego , a nie o totalnej opozycji z PO na czele, która za poklepanie po plecach” zrobiłaby laskę UE” , parafrazując wypowiedź Sikorskiego.
Jest rzeczą oczywistą, że Polsce i Polakom potrzebne są pieniądze z KPO, które miały równoważyć straty poniesione przez nasz kraj z powodu pandemii.
Z drugiej strony, nie można pozwolić żeby UE pomiatała Polską inspirowana przez polskich  szmalcowników z totalnej opozycji , wspieranych przez część nadzwyczajnej kasty.
Jak już wspomniałem dla Polski każdy pieniądz, dodam pieniądz, który jest Polsce należny jak psu zupa, nie może być pałką do walenia Polski po głowie.
Prezes NBP prof. Glapiński ostatnio powiedział, że gdybyśmy dostali należne Polsce pieniądze, to PKB Polski wzrosłoby o od 0,1-0,3%.
Faktem jest, że UE po społu ze polskimi szmalcownikami z totalnej opozycji robi wszystko, żeby tych pieniędzy dla Polski nie było, ale ich brak, nie spowoduje jakiegoś gospodarczego załamania Polski, chociaż jakby były pewnie byłyby racjonalne wykorzystane.
Z KPO próbuje się zrobić jakiś fetysz, złotego cielca, którego brak spowoduje jakiś dramat.
Polska jest solą w oku Niemców, którzy z UE chcą zrobić coś w rodzaju IV Rzeszy, gdzie ośrodkiem i głównym rozgrywającym nie będzie Bruksela, tylko Berlin.
Polska jako najsilniejszy gospodarczo, militarnie i wojskowo kraj Europy Środkowo-Wschodniej, stoi na przeszkodzie dla Niemców w stworzeniu Europy federalnej, stąd takie zabiegi Niemców do obalenia obecnego rządu i postawienie na czele  nowych rządów krypto Niemca Tuska, który za poklepanie po plecach zrobi wszystko co mu każe Berlin.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 5990
Es

Es

18.04.2023 12:02

Wyniki pomiaru odsetek zwolenników pozostawania w unii, które mogą być wprost utożsamiane  ze zgoda na przyjęte zasady funkcjonowania kpo przeczą tytułowej tezie. Chyba, że w Polsce żyje 70 procent przesiąkniętych romantycznymi bredniami marzycieli, przekonanych, że można rubelka zarobić a cnoty nie stracić. 
Dwa lata trwa juz przedstawienie pod tytulem: " Dadzą, czy nie dadzą?" Gdyby Polacy nie podjęli- świadomie- decyzji o umieraniu za kpo, to dawno już powinni byli wyrazić stosowną wymagającą respektowania przez rząd opinię. Jak widać tak się nie dzieje.
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

18.04.2023 12:20

Dodane przez Es w odpowiedzi na Wyniki pomiaru odsetek

Wyniki takich sondaży zależą od sondażowni i zlecającego sondaże ;-)
Es

Es

18.04.2023 13:09

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na Wyniki takich sondaży zależą

Brrukselscy nadzorcy od paru ładnych lat dają polskim rządowym fircykom do wiwatu przy każdej okazji, a prounijna kampania propagandowa we wszystkich przekaziorach trwa w najlepsze. Czy jest taka sondażownia lub srodowisko, które zleciło badanie i udowodniło antyunijne przekonania większości Polaków?
Andy51

Andy51

18.04.2023 15:04

Dodane przez Es w odpowiedzi na Wyniki pomiaru odsetek

Trzeba by było zrobić referendum, jaki byłby wynik/ nie wiem.
Darek65

Darek

18.04.2023 12:26

A tymczasem fronda.pl
Może sonda pod tytułem, Mateuszek podpisze w podskokach, czy troszkę wolniej ?:)
Czesław2

Czesław2

18.04.2023 13:06

Dodane przez Darek65 w odpowiedzi na A tymczasem https://www

Mateuszek nie musi nic podpisywać. Takie prawo po przegłosowaniu w Polsce obowiązuje z automatu. Wszystko wcześniej zostało podpisane.
Darek65

Darek

18.04.2023 14:22

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na Mateuszek nie musi nic

To ciąg dalszy. fronda.pl
Andy51

Andy51

18.04.2023 15:05

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na Mateuszek nie musi nic

Tak Czesunio, ty wiesz wszystko.
Jan1797

Jan1797

18.04.2023 17:22

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na Tak Czesunio, ty wiesz

Droga Sake i Andy,
Tu prezentacja ich polityki; niemieckie Stowarzyszenie Lokatorów apeluje o większe wsparcie dla lokatorów przy przechodzeniu na nowe systemy grzewcze. …Ustawa o energetyce budowlanej, na którą zgodziła się koalicja sygnalizacji świetlnej, a dzisiaj wkluczyli nawet pompy ciepła. Skoro tego info nie odwołali -tzn. nie prowokacja i zaakceptowali? Pyszne nieprawdaż?:))
polskiobserwator.de
Andy51

Andy51

18.04.2023 19:13

Dodane przez Jan1797 w odpowiedzi na Droga Sake i Andy,

Mają to co chcieli.
sake3

sake2020

18.04.2023 15:50

Dodane przez Darek65 w odpowiedzi na A tymczasem https://www

@Darek65......,,Może sonda pod tytułem-Mateuszek podpisze w podskokach czy troszkę wolniej''.........Może jednak nie sonda ale wgląd w dzisiejsze głosowane w PE da lepszą odpowiedź. Mateuszek obwiniany o całe zło świata przez pana Darek65 i innych pieniaczy na NB nie musi się wysilać poskokami,podpisywać cokolwiek bądź nie. Eurokraci unijni ze wsparciem polskich gnid w Europarlamencie przegłosowali pakiet Fit for 55.Czyli w miliony polskich rodzin uderzy wkrótce nowa fala unijnej drożyzny.a my Polacy będziemy jeszcze bardziej łupieni.Nowe podatki od samochodów,nieruchomości,powietrza spowoduje że odtąd każdy nas codzienny wydatek będzie obarczony skutkami dzisiejszej decyzji.I to nie dzięki podskokom Mateuszka tylko konsekwencją przyjętych dziś w Europarlamencie regulacji Wzrośnie koszt funkcjonowania Polski w tym systemie o 26mld euro do 2030 roku.Kolejne dobrodziejstwa przyjęte z aplauzem przez unijną totalną opozycję to zwiększenie o 7mld euro rocznie obciążeń za prąd,podatek od lotów samolotowych,likwidacja tanich lotów,podatek od nieruchomości,od samochodów.no ale winny jest Mateuszek, Bić nadal w Mateuszka nieprawdaż panie Darek65?
Darek65

Darek

18.04.2023 15:59

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Darek65......,,Może sonda

Tak bić, jak mawiał marszałek, bić ku..y i złodzieje. Z Morawieckim na czele. To może małe przypomnienie, kto zgodził się na te wszystkie fundusze za praworządność, kto podpisał w imieniu Polski zgodę na taką zbójecką transformację energetyczną, itp. Już się boję, co za chwilkę zacznie wychodzić z tymi produktami z Ukrainy twitter.com; Narzekacie na tę opozycję, ale sami im się podkładacie .
u2

u2

18.04.2023 16:01

Dodane przez Darek65 w odpowiedzi na Tak bić, jak mawiał marszałek

bić ku..y i złodzieje. Z Morawieckim na czele.
Chcesz zagrać w ping-ponga z PMM ? Założę się, że przegrasz :-)
sake3

sake2020

18.04.2023 16:13

Dodane przez Darek65 w odpowiedzi na Tak bić, jak mawiał marszałek

@Darek.....Wątpię by przy takim stopniu zamordyzmu jaki panuje w UE podpisywanie czegokolwiek przez Morawieckiego miałoby nawet znaczenie.Unijny terror z taką determinacją i zachwytem przyjmowany i wspierany przez waszych kolegów -Millera,Rosatiego ,Cimoszewicza,Biedronia ze złodziejskiej EPL pan raczy nie zauważąć.Ten terror w UE jest powszechny czemu pan nie bije tam gdzie sedno zła,a jedynie skupia się na Morawieckim i rządzie?Proszę mieć choć na tyle cywilnej odwagi by dostrzec jak niewiele może rząd czy suwerenne państwo w starciu z takim bandytami jak UE.
Darek65

Darek

19.04.2023 08:41

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Darek.....Wątpię by przy

@Sake
Pisząc tutaj, wyrażam tylko swoje poglądy. Masz prawo się z nimi nie zgadzać, masz prawo je krytykować. Staram się nie robić wycieczek ad persona wobec forumowiczów. Zatem po raz kolejny, nie życzę sobie Twoich wycieczek typu, waszych kolegów, przypinania łatek, szufladkowania. Bardzo się bulwersujesz, jak ktoś pojedzie po Tobie, słychać płacz i skomlenie po czym, sama to robisz.
  =================
Teraz do meritum
"w UE podpisywanie czegokolwiek przez Morawieckiego miałoby nawet znaczenie" - to niech podpiszą jeszcze kilka świstków in blanco i jasno powiedzą Polakom - nic nie możemy. Morawiecki miał być taki hamerykański, nowoczesny, światowy.....
"by dostrzec jak niewiele może rząd czy suwerenne państwo" - tu mnie rozwaliłaś od samego rana. Jeśli prawie 40 milionowy kraj, o geostrategicznym położeniu, nie może sobie dać "rady" z grupą lewaków i złodziei, to już nie jest Państwem, a kolonią, bantustanem. Nie przypominam sobie ani jednej próby Morawieckiego, aby postawić się tym bandytom.
I to jest realny problem, którego nie chcecie dostrzec.
twitter.com
sake3

sake2020

19.04.2023 09:23

Dodane przez Darek65 w odpowiedzi na @Sake

@Darek65.......Najłatwiej oskarżyć o szufladkowanie,przypinanie łatek i jeszcze wypominać mi jakiekolwiek skamlenie czy płacze.Jeśli o mnie chodzi to nawet nie oskarżam ile raczej wskazuję na ordynarne wyzwiska pod moim adresem,oczywiście przyznaję,że z pana strony nigdy mnie to nie spotkało.Widzę,że pana krytykować nie wolno,mnie owszem ,bo każdy mój pogląd który jest niezgodny z ,,elitą'' naszoblogową wywołuje reakcję.Wiem też,że kto się z tym elitarnym rozumowaniem nie zgadza jest wrogiem.Ja przecież nie mam ochoty ,,rozwalac pana od samego rana''. Szkoda,że nie zauwazył pan jak niewiele może rząd czy nielubiany przez pana Mateuszek w obliczu antypolskich działań KE i niby polskich europarlamentarzystów z EPL dysponujących sankcjami,karami tak hojnie nakładanymi na Polskę,,Prawo UE do wtrącania się w wewnętrzne sprawy państw członkowskich i łamanie traktatów jak widać pan uważa za słuszne.Niedługo odebrane zostanie prawo weta ale winny i tak będzie Mateuszek.Przynajmniej wg pana. Ze swej strony mogę zapewnić że od dziś żadnych komentarzy zgodnie z zyczeniem do pana nie będę pisać.
Darek65

Darek

19.04.2023 11:01

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Darek65.......Najłatwiej

@Sake
Emocje, emocje..sama sobie zaprzeczasz.
"pana strony nigdy mnie to nie spotkało.Widzę,że pana krytykować..... " - Jeżeli ja odnoszę się do Ciebie z minimalnym choćby szacunkiem, to zrób to wobec mnie. Napisałem w swoim poprzednim wpisie o krytyce. Krytykuj moje poglądy do woli, do bólu, zmieszaj je z błotem, wyciągnij całą brygadę argumentów, która mnie zmieli na pył. Przyjmę to na klatę, a jak się okaże, że się myliłem, to publicznie, na forum przeproszę. Nie mam z tym problemu.
"który jest niezgodny z ,,elitą'' naszoblogową wywołuje reakcję" - mój wpis był i jest skierowany personalnie do Ciebie. I znowu uogólnianie. Kto jest tą elitą ? Ja? Nie mam poczucia bycia jakąkolwiek elitą. Pisząc tutaj, staram się przedstawiać swoje poglądy, stosuję swoją argumentację. Nie oczekuję, że ktoś się będzie ze mną zgadzał. Jeśli już, to oczekuję, że ktoś się odniesie merytorycznie.
 =====================
Problem dyskusji na  forum NB polega na tym, że każda ze stron okopuje się na swoich pozycjach i ani kroku w tył. Kończy się to czasami niepotrzebnymi wyzwiskami i nakręcaniem emocji. Pomogło by troszkę dystansu i refleksji, że jednak może warto się zastanowić nad tym, co pisze inny forumowicz.
Tak, masz, jak wielu rację w tym, że chyba jesteśmy jedyną nacją w Europie, która na forum UE donosi na swój kraj. I w tak prymitywny sposób. Dla Niemca, Francuza nie ma znaczenia, że min. Miller, Cimoszewicz, to pokomunistyczna szumowina, która przyjechała do Polski na ruskich czołgach. Dla nich oni są Polakami. I widzą w Polsce konkurenta, którego trzeba zniszczyć, sprowadzić do poziomu koloni gospodarczej bez prawa głosu. To po prostu biznes. Inna sprawa, to co wyczynia rząd. Morawiecki zrezygnował z prawa veta, podpisał się pod wszystkim, co mu podsunęli, a i tak kasy nie ma. To było do przewidzenia. To jakiż to interes ? Czy chociaż raz, jak Beata Szydło, postawił się UE ? To jakiż  to, nasz obrońca? Czy rząd, w osobie Morawieckiego, poinformował, co to są te mityczne kamienie milowe? Ta jakaż to, polityka informacyjna rządu? Jak oni nas traktują ? Jak bydło, które ma płacić podatki i siedzieć cicho. Za chwilkę te wszystkie ekoszaleństwa podpisane przez rząd,mogą doprowadzić do tego, że wywalą Ciebie z domu, bo Twój dom nie będzie spełniał jakiś chorych norm. Czy Morawiecki Ci wtedy pomoże ? Nie, on zawinie swoją dupę i pojedzie z rodziną za granicę.
twitter.com
u2

u2

19.04.2023 11:18

Dodane przez Darek65 w odpowiedzi na @Sake

a i tak kasy nie ma
Bzdura, kasa jest. Budżet w porównaniu z nierządami pełomafii podwoił się. Przy minimalnym deficycie. A ty ciągle ujadasz na Dobrą Zmianę. Wyluzuj w tym swoim ujadaniu na Polskę, a zwłaszcza na PMM, bo to on jest sprawcą tego cudu finansowego. Pewnikiem dlatego tak zaciekle PMM atakujesz, choć sake już parę razy zwracała tobie uwagę, że bezpodstawnie :-)
Darek65

Darek

19.04.2023 11:38

Dodane przez u2 w odpowiedzi na a i tak kasy nie ma

Proszę czytać ze zrozumieniem. Chodzi o pieniądze z UE. Czy wpłynęły środki z KPO, choć już spłacamy tę pożyczkę i żyrujemy to, że jak np. Grecja nie będzie płaciła, to my to solidarnie spłacimy za nią ? Czy dostaliśmy kasę na pomoc Ukrainie, poza marnymi "groszami'? Przypominam, że jak Niemcy wywołały kryzys migracyjny, to kasa popłynęła szerokim strumieniem. Czy Morawiecki pokazał UE środkowy palec i powiedział, że Polska nie zapłaci ani grosza kary za "dziwne" wyroki UE ?
u2

u2

19.04.2023 12:17

Dodane przez Darek65 w odpowiedzi na Proszę czytać ze zrozumieniem

Czy wpłynęły środki z KPO
Ja o budżecie, ten o mało potrzebnej pożyczce.
Czy Morawiecki pokazał UE środkowy palec
Znowu ujadasz na PMM i UE. Co z tobą nie tak ?
Andy51

Andy51

19.04.2023 13:44

Dodane przez u2 w odpowiedzi na a i tak kasy nie ma

Nauczyli go ujadać to to robi.
Darek65

Darek

19.04.2023 14:38

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na Nauczyli go ujadać to to robi

Autor wpisu, to klasa sama w sobie :)
sake3

sake2020

19.04.2023 13:04

Dodane przez Darek65 w odpowiedzi na @Sake

@Darek65.....Obiecałam zgodnie z życzeniem i słowa dotrzymam. Nie musi pan nic brać na klatę,nawet krytykę bo ja zazwyczaj nie krytykuję.Raczej jestem zwolennikiem analizy i wynikającego z niej komentarza.Pan sobie nie życzy szufladkowania,przypinania łatek,a ja może nie życzę sobie by ordynarne obsabaczanie mnie na tym forum traktowane było jako moje skomlenie.Ja nie skomlę nie jestem psem proszę pana ani się nie użalam,ani nie obrażam,ani nie żebram o dobre słowo.Te wszystkie określenia mnie jako wycirusa,zachlane ścierwo,tępy tłuk czy idiota pokazują tylko kulturę komentatorów,nie moją małość.To tak na marginesie.Moim błędem co przyznaję było kierowanie komentarzy pod pański nick a nie ogólnie za co przepraszam.To się już nie powtórzy.
u2

u2

18.04.2023 13:13

z UE chcą zrobić coś w rodzaju IV Rzeszy
Ale, ale, jak oni to sobie wyobrażają ? Przecież 15 kwietnia wyłączyli ostatnią elektrownię atomową. Nasi zachodni sąsiedzi strzelają sobie w kolano. Gdyby mieli porządny plan to można dyskutować, a tak kto będzie dyskutował z wariatami, którzy nie mają porządnej polityki energetycznej ? W polityce nie ma sentymentów :-)
Andy51

Andy51

18.04.2023 15:06

Dodane przez u2 w odpowiedzi na z UE chcą zrobić coś w

Fakt, z wariatami dyskusja daremna.
Jabe

Jabe

18.04.2023 13:21

Ależ cena za KPO została już za­płacona.
krzysztofjaw

krzysztofjaw

18.04.2023 13:22

Witaj, 
KPO czyli pieniądze z unijnego Funduszu Odbudowy to dodatkowe środki oprócz tradycyjnej pomocy unijnej. Oczywiście każde pieniądze są dziś Polsce potrzebne jak nigdy, ale przecież całość tych środków to tak naprawdę pożyczka / kredyt, który będziemy musieli zwrócić (nie jest tak, że część jest grantem bezzwrotnym, jak to mówiło się na początku). Tak naprawdę Polska może się swobodnie obejść bez tych pieniędzy i poszukiwać taniego kredytu gdzie indziej. Tyle tylko, że niestety nasz rząd już narobił tyle zła związanego z tym KPO, że teraz trudno mu się wycofać. Chodzi mi o te  ok. 170-200 "kamieni milowych" oraz o podpisanie umów w czerwcu i grudniu 2020 roku, które zawierają trzy bezsensowne i szkodliwe dla Polski rozwiązania: podatki unijne, uwspólnotowienie długów oraz nieszczęsny mechanizm warunkowości ("pieniądze za praworządność"). Wtedy powinniśmy postawić weto, o co apelował Z. Ziobro. Teraz mleko się rozlało i w sumie mamy dziś jedno wyjście: Polexit lub chociażby postraszenie elit unijnych tym Polexitem. Tylko mamy wybory i sądzę, że PiS tego nie zrobi.
Pzdr
u2

u2

18.04.2023 13:28

Dodane przez krzysztofjaw w odpowiedzi na Witaj, 

mamy dziś jedno wyjście: Polexit
To musiałyby Niemcy jawnie zaatakować Polskę. Póki co KE wyznacza dziwaczne kamienie milowe w liczbie 180+, liczba ciągle rośnie, a PE uchwala 38 rezolucji potępiających Polskę za rzekomą niepraworządność. Czy to wystarczy dla totalniaków przejąć władzę w Polsce ? Pożyjemy, zobaczymy :-)
Darek65

Darek

18.04.2023 14:32

Dodane przez u2 w odpowiedzi na mamy dziś jedno wyjście:

Dodatkowe podatki i koszty życia dotkną też totalnych. Oni z siebie na razie to wypierają, ale to nie znaczy, że ich nie dotknie. Tym bardziej, jakby Tusk doszedł do władzy. Nie muszą Niemcy nikogo atakować, wystarczy, że Polacy się obudzą. Bieda nie ma barw partyjnych. Tylko, czy się obudzimy ?
Andy51

Andy51

18.04.2023 15:10

Dodane przez u2 w odpowiedzi na mamy dziś jedno wyjście:

W przyszłym roku wybory do PE, liczę na to, że dużo się zmieni w lewackiej unii po wyborach do PE,
u2

u2

18.04.2023 15:42

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na W przyszłym roku wybory do PE

liczę na to, że dużo się zmieni w lewackiej unii po wyborach do PE
Warto zwrócić uwagę na działania policji belgijskiej i niemieckiej w siedzibach polityków, którzy rządzą w PE. Tam kwitnie korupcja na gigantyczną skalę.
Andy51

Andy51

18.04.2023 17:08

Dodane przez u2 w odpowiedzi na liczę na to, że dużo się

Na dużą skalę.
u2

u2

18.04.2023 17:11

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na Na dużą skalę.

Na dużą skalę
Na gigantyczną. W PE chodzi o miliardy. Więc łapówki są gigantyczne.
Es

Es

18.04.2023 13:41

Dodane przez krzysztofjaw w odpowiedzi na Witaj, 

PiS tego nie zrobi, rząd sam z siebie tego nie zrobi również. To Polacy muszą w końcu otrzeźwieć i ten krok wymusić.
tricolour

tricolour

18.04.2023 13:41

Dodane przez krzysztofjaw w odpowiedzi na Witaj, 

@krzy
Myślę, że Rosja będzie zadowolona z polexitu. Nie zmarnuje takiej szansy.
Andy51

Andy51

18.04.2023 15:08

Dodane przez krzysztofjaw w odpowiedzi na Witaj, 

Skoro UE nie dotrzymuje ustaleń, Polska też nie musi.
Jabe

Jabe

18.04.2023 15:36

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na Skoro UE nie dotrzymuje

O tym zadecyduje UE.
Francik

Francik

19.04.2023 12:12

Podziwiam wiarę, że pieniądze z mitycznego KPO zostałyby racjonalnie wykorzystane. One zostałyby wydane zgodnie z wytycznymi komisarzy jewropejskich na jakieś fitfory, zielone transformacje, likwidację polskiego górnictwa, propagandę LGBT i podobne bzdety. I o tym wiadomo od dawna. Jeszcze w tzw. pandemii była o tym mowa w programie Pospieszalskiego - że te pieniądze są znaczone i mają być wydane zgodnie z wytycznymi Łujni. Na co obecny w studiu polityk PiS-u sprawę bagatelizował - że to tylko takie łunijne zafiksowania i nie ma się czym przejmować, bo jak już te pieniądze dostaniemy to wydamy na co będziemy chcieli. I tacy idioci nami rządzą - jakby przeprowadził i rozliczył choć jeden projekt unijny wiedziałby, że rozliczą z każdego centa. I jak coś będzie niezgodnie z zatwierdzonym budżetem to ojrasy trzeba zwrócić. Sprzedają Polskę za drobne i jeszcze nam wciskają, że to robią tak patriotycznie. Bo oczywiście odprawią przy tym wielokrotnie rytuał pohukiwań, że nie poddamy się dyktatowi Brukseli i będziemy bronić Polaków przed unijnymi idiotyzmami. A wszystkie kamienie milowe podpisują jak leci i zmieniają ustawy zgodnie z łunijnymi wytycznymi.
Darek65

Darek

19.04.2023 12:56

Dodane przez Francik w odpowiedzi na Podziwiam wiarę, że pieniądze

Powiedz, to bezwarunkowym wyznawcom tego rządu i ich guru Morawieckiego, to Ciebie zaplują i zakrzyczą. KPO nie dostaniemy, a spłacać będziemy.
u2

u2

19.04.2023 13:14

Dodane przez Francik w odpowiedzi na Podziwiam wiarę, że pieniądze

I tacy idioci nami rządzą
Skoro tak tobie tutaj w Polsce i w UE źle, to zawsze się możesz przeprowadzić do Rosji, tam będzie tobie lepiej :-)
Francik

Francik

19.04.2023 20:38

Dodane przez u2 w odpowiedzi na I tacy idioci nami rządzą

Ty jesteś jeszcze większym idiotą niż ten polityk, o którym pisałem. Co nie dziwi jak na takich głosujesz. W Polsce nie jest mi źle, ale nie życzę sobie, by rządzili nią kłamcy i oszuści, którzy ją sprzedają międzynarodowej finansjerze, europejskim lewakom i niemieckim imperialistom (trzymającym zresztą sztamę z ruskimi imperialistami). Chcę dokończyć życie w wolnej Polsce i chcę, by nasze dzieci również mogły żyć w wolnej i niepodległej Polsce. Niestety jak widzę dla niektórych tzw. blogerów to jest niezrozumiałe, że można myśleć samodzielnie i nie wierzyć propagandzie POPiSowców. Obie strony robią od lat to samo, tylko jedni mają pełne gęby patriotyzmu a drudzy kosmopolityzmu. Niestety uwierzyłem w patriotyzm "dobrej zmiany" i srogo się zawiodłem. Od oddania rządów Morawerowi patriotyzm to tylko ozdobnik dla mydlenia ludziom oczu.
u2

u2

19.04.2023 22:22

Dodane przez Francik w odpowiedzi na Ty jesteś jeszcze większym

jedni mają pełne gęby patriotyzmu a drudzy kosmopolityzmu
Rozumujesz szablonowo. PMM ewidentnie ma szerszą perspektywę, nie tylko polską, ale i międzynarodową. Mówi o tym na swoim podkaście. Polecam. Ale podejrzewam, że ciebie nic nie przekona. Ani słowa, ani czyny PMM.
Zaś totalniacy są patriotatmi, tyle że niepolskimi. Są patriotami niemieckimi, rosyjskimi, żydowskimi itp. Stąd ta ich nienawiść do Polski. Ty mi wyglądasz na takiego totalniaka-patriotę.
Francik

Francik

19.04.2023 21:01

Dodane przez u2 w odpowiedzi na I tacy idioci nami rządzą

A masz może jakieś racjonalne argumenty, czy stać cię tylko na wysyłanie krytyków Morawera i Łujni do Rosji? Bo to naprawdę prymitywne.
Jan1797

Jan1797

19.04.2023 21:39

Dodane przez Francik w odpowiedzi na A masz może jakieś racjonalne

Znam kr.t.n., który mieszkając przy hałdzie dzisiaj niesprzedanego węgla klepał non stop o jego braku. Czy przyczynił się do podwyżek cen na składach i w konsekwencji pomagał w upadku węglarzy przez jego wybiórcze pomijanie faktycznych piewców likwidacji węgla? Czy nie jest znamienne, że w unijnej blogosferze jest więcej krytycznych uwag dotyczących naszych totalnych, niż na konserwatywnych naszych portalach? Może decydują o tym dil'e? Może menu tv?
u2

u2

19.04.2023 22:38

Dodane przez Francik w odpowiedzi na A masz może jakieś racjonalne

wysyłanie krytyków Morawera i Łujni do Rosji?
Ale, ale, skoro doszedłeś do genialnego wniosku, że rządzą tobą idioci Morawer i Łujnia to nie masz wielkiego wyboru, albo zrobisz udany kipisz w Polsce, albo będziesz musiał się stąd wynosić. Niekoniecznie do Rosji, są inne kraje oprócz twojej Łujni.
Choć z drugiej strony twierdzisz, że nie jest tobie źle w Bolanda (*), tylko działasz pro publico bono. Takich jak ty oszustów widziałem na pęczki, co niby chcieli dobrze, a robili na diabła dla innych :-)
(*) Bolanda - tak nazywają Polskę w Afryce.
Andy51

Andy51

20.04.2023 12:51

Dodane przez u2 w odpowiedzi na wysyłanie krytyków Morawera i

I Araby.
Siberian Husky Dog

Siberian Dog Husky

19.04.2023 20:10

Opozycja :
- ukraińskie zboże morduje polskie rolnictwo !!!
Rząd :
- wprowadziliśmy zakaz importu zboża z Ukrainy.
Opozycja :
- PIS nałożył sankcje na walczącą Ukrainę !!!
Andy51

Andy51

19.04.2023 20:26

Dodane przez Siberian Husky Dog w odpowiedzi na Opozycja :

Tylko Tworki, a może i one opozycji nie pomogą.
Andy51
Nazwa bloga:
Trójmiejskie spojrzenie
Zawód:
mgr zarządzania
Miasto:
Sopot

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 571
Liczba wyświetleń: 8,138,695
Liczba komentarzy: 17,827

Ostatnie wpisy blogera

  • Tusk dostał fiksum-dyrdum
  • Oszuści z PO okradają dzieci chore onkologicznie
  • Prezent dla Niemców od Nowackiej w 80 rocznicę wyzwolenia ob

Moje ostatnie komentarze

  • Smutna prawda.
  • Czyżby?
  • Masz rację

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • ​Czy agent Stasi „Oscar” na Pomorza to Donald Tusk?
  • Sfałszowne wybory, dlaczego Polacy nie wychodzą na ulice ?
  • ​UB czyli Urban o Bartoszewskim

Ostatnio komentowane

  • Andy51, Smutna prawda.
  • Andy51, Czyżby?
  • Andy51, Masz rację

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności