Pozwoliłem sobie sparafrazować wypowiedź min. Becka z 5 maja 1939 r. Podobnie jest z KPO, mówię o patriotycznej i niepodległościowej części społeczeństwa polskiego , a nie o totalnej opozycji z PO na czele, która za poklepanie po plecach” zrobiłaby laskę UE” , parafrazując wypowiedź Sikorskiego.
Jest rzeczą oczywistą, że Polsce i Polakom potrzebne są pieniądze z KPO, które miały równoważyć straty poniesione przez nasz kraj z powodu pandemii.
Z drugiej strony, nie można pozwolić żeby UE pomiatała Polską inspirowana przez polskich szmalcowników z totalnej opozycji , wspieranych przez część nadzwyczajnej kasty.
Jak już wspomniałem dla Polski każdy pieniądz, dodam pieniądz, który jest Polsce należny jak psu zupa, nie może być pałką do walenia Polski po głowie.
Prezes NBP prof. Glapiński ostatnio powiedział, że gdybyśmy dostali należne Polsce pieniądze, to PKB Polski wzrosłoby o od 0,1-0,3%.
Faktem jest, że UE po społu ze polskimi szmalcownikami z totalnej opozycji robi wszystko, żeby tych pieniędzy dla Polski nie było, ale ich brak, nie spowoduje jakiegoś gospodarczego załamania Polski, chociaż jakby były pewnie byłyby racjonalne wykorzystane.
Z KPO próbuje się zrobić jakiś fetysz, złotego cielca, którego brak spowoduje jakiś dramat.
Polska jest solą w oku Niemców, którzy z UE chcą zrobić coś w rodzaju IV Rzeszy, gdzie ośrodkiem i głównym rozgrywającym nie będzie Bruksela, tylko Berlin.
Polska jako najsilniejszy gospodarczo, militarnie i wojskowo kraj Europy Środkowo-Wschodniej, stoi na przeszkodzie dla Niemców w stworzeniu Europy federalnej, stąd takie zabiegi Niemców do obalenia obecnego rządu i postawienie na czele nowych rządów krypto Niemca Tuska, który za poklepanie po plecach zrobi wszystko co mu każe Berlin.
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
- Odsłony: 5990
Dwa lata trwa juz przedstawienie pod tytulem: " Dadzą, czy nie dadzą?" Gdyby Polacy nie podjęli- świadomie- decyzji o umieraniu za kpo, to dawno już powinni byli wyrazić stosowną wymagającą respektowania przez rząd opinię. Jak widać tak się nie dzieje.
Może sonda pod tytułem, Mateuszek podpisze w podskokach, czy troszkę wolniej ?:)
Tu prezentacja ich polityki; niemieckie Stowarzyszenie Lokatorów apeluje o większe wsparcie dla lokatorów przy przechodzeniu na nowe systemy grzewcze. …Ustawa o energetyce budowlanej, na którą zgodziła się koalicja sygnalizacji świetlnej, a dzisiaj wkluczyli nawet pompy ciepła. Skoro tego info nie odwołali -tzn. nie prowokacja i zaakceptowali? Pyszne nieprawdaż?:))
polskiobserwator.de
Chcesz zagrać w ping-ponga z PMM ? Założę się, że przegrasz :-)
Pisząc tutaj, wyrażam tylko swoje poglądy. Masz prawo się z nimi nie zgadzać, masz prawo je krytykować. Staram się nie robić wycieczek ad persona wobec forumowiczów. Zatem po raz kolejny, nie życzę sobie Twoich wycieczek typu, waszych kolegów, przypinania łatek, szufladkowania. Bardzo się bulwersujesz, jak ktoś pojedzie po Tobie, słychać płacz i skomlenie po czym, sama to robisz.
=================
Teraz do meritum
"w UE podpisywanie czegokolwiek przez Morawieckiego miałoby nawet znaczenie" - to niech podpiszą jeszcze kilka świstków in blanco i jasno powiedzą Polakom - nic nie możemy. Morawiecki miał być taki hamerykański, nowoczesny, światowy.....
"by dostrzec jak niewiele może rząd czy suwerenne państwo" - tu mnie rozwaliłaś od samego rana. Jeśli prawie 40 milionowy kraj, o geostrategicznym położeniu, nie może sobie dać "rady" z grupą lewaków i złodziei, to już nie jest Państwem, a kolonią, bantustanem. Nie przypominam sobie ani jednej próby Morawieckiego, aby postawić się tym bandytom.
I to jest realny problem, którego nie chcecie dostrzec.
twitter.com
Emocje, emocje..sama sobie zaprzeczasz.
"pana strony nigdy mnie to nie spotkało.Widzę,że pana krytykować..... " - Jeżeli ja odnoszę się do Ciebie z minimalnym choćby szacunkiem, to zrób to wobec mnie. Napisałem w swoim poprzednim wpisie o krytyce. Krytykuj moje poglądy do woli, do bólu, zmieszaj je z błotem, wyciągnij całą brygadę argumentów, która mnie zmieli na pył. Przyjmę to na klatę, a jak się okaże, że się myliłem, to publicznie, na forum przeproszę. Nie mam z tym problemu.
"który jest niezgodny z ,,elitą'' naszoblogową wywołuje reakcję" - mój wpis był i jest skierowany personalnie do Ciebie. I znowu uogólnianie. Kto jest tą elitą ? Ja? Nie mam poczucia bycia jakąkolwiek elitą. Pisząc tutaj, staram się przedstawiać swoje poglądy, stosuję swoją argumentację. Nie oczekuję, że ktoś się będzie ze mną zgadzał. Jeśli już, to oczekuję, że ktoś się odniesie merytorycznie.
=====================
Problem dyskusji na forum NB polega na tym, że każda ze stron okopuje się na swoich pozycjach i ani kroku w tył. Kończy się to czasami niepotrzebnymi wyzwiskami i nakręcaniem emocji. Pomogło by troszkę dystansu i refleksji, że jednak może warto się zastanowić nad tym, co pisze inny forumowicz.
Tak, masz, jak wielu rację w tym, że chyba jesteśmy jedyną nacją w Europie, która na forum UE donosi na swój kraj. I w tak prymitywny sposób. Dla Niemca, Francuza nie ma znaczenia, że min. Miller, Cimoszewicz, to pokomunistyczna szumowina, która przyjechała do Polski na ruskich czołgach. Dla nich oni są Polakami. I widzą w Polsce konkurenta, którego trzeba zniszczyć, sprowadzić do poziomu koloni gospodarczej bez prawa głosu. To po prostu biznes. Inna sprawa, to co wyczynia rząd. Morawiecki zrezygnował z prawa veta, podpisał się pod wszystkim, co mu podsunęli, a i tak kasy nie ma. To było do przewidzenia. To jakiż to interes ? Czy chociaż raz, jak Beata Szydło, postawił się UE ? To jakiż to, nasz obrońca? Czy rząd, w osobie Morawieckiego, poinformował, co to są te mityczne kamienie milowe? Ta jakaż to, polityka informacyjna rządu? Jak oni nas traktują ? Jak bydło, które ma płacić podatki i siedzieć cicho. Za chwilkę te wszystkie ekoszaleństwa podpisane przez rząd,mogą doprowadzić do tego, że wywalą Ciebie z domu, bo Twój dom nie będzie spełniał jakiś chorych norm. Czy Morawiecki Ci wtedy pomoże ? Nie, on zawinie swoją dupę i pojedzie z rodziną za granicę.
twitter.com
Bzdura, kasa jest. Budżet w porównaniu z nierządami pełomafii podwoił się. Przy minimalnym deficycie. A ty ciągle ujadasz na Dobrą Zmianę. Wyluzuj w tym swoim ujadaniu na Polskę, a zwłaszcza na PMM, bo to on jest sprawcą tego cudu finansowego. Pewnikiem dlatego tak zaciekle PMM atakujesz, choć sake już parę razy zwracała tobie uwagę, że bezpodstawnie :-)
Ja o budżecie, ten o mało potrzebnej pożyczce.
Czy Morawiecki pokazał UE środkowy palec
Znowu ujadasz na PMM i UE. Co z tobą nie tak ?
Ale, ale, jak oni to sobie wyobrażają ? Przecież 15 kwietnia wyłączyli ostatnią elektrownię atomową. Nasi zachodni sąsiedzi strzelają sobie w kolano. Gdyby mieli porządny plan to można dyskutować, a tak kto będzie dyskutował z wariatami, którzy nie mają porządnej polityki energetycznej ? W polityce nie ma sentymentów :-)
KPO czyli pieniądze z unijnego Funduszu Odbudowy to dodatkowe środki oprócz tradycyjnej pomocy unijnej. Oczywiście każde pieniądze są dziś Polsce potrzebne jak nigdy, ale przecież całość tych środków to tak naprawdę pożyczka / kredyt, który będziemy musieli zwrócić (nie jest tak, że część jest grantem bezzwrotnym, jak to mówiło się na początku). Tak naprawdę Polska może się swobodnie obejść bez tych pieniędzy i poszukiwać taniego kredytu gdzie indziej. Tyle tylko, że niestety nasz rząd już narobił tyle zła związanego z tym KPO, że teraz trudno mu się wycofać. Chodzi mi o te ok. 170-200 "kamieni milowych" oraz o podpisanie umów w czerwcu i grudniu 2020 roku, które zawierają trzy bezsensowne i szkodliwe dla Polski rozwiązania: podatki unijne, uwspólnotowienie długów oraz nieszczęsny mechanizm warunkowości ("pieniądze za praworządność"). Wtedy powinniśmy postawić weto, o co apelował Z. Ziobro. Teraz mleko się rozlało i w sumie mamy dziś jedno wyjście: Polexit lub chociażby postraszenie elit unijnych tym Polexitem. Tylko mamy wybory i sądzę, że PiS tego nie zrobi.
Pzdr
To musiałyby Niemcy jawnie zaatakować Polskę. Póki co KE wyznacza dziwaczne kamienie milowe w liczbie 180+, liczba ciągle rośnie, a PE uchwala 38 rezolucji potępiających Polskę za rzekomą niepraworządność. Czy to wystarczy dla totalniaków przejąć władzę w Polsce ? Pożyjemy, zobaczymy :-)
Warto zwrócić uwagę na działania policji belgijskiej i niemieckiej w siedzibach polityków, którzy rządzą w PE. Tam kwitnie korupcja na gigantyczną skalę.
Na gigantyczną. W PE chodzi o miliardy. Więc łapówki są gigantyczne.
Myślę, że Rosja będzie zadowolona z polexitu. Nie zmarnuje takiej szansy.
Skoro tak tobie tutaj w Polsce i w UE źle, to zawsze się możesz przeprowadzić do Rosji, tam będzie tobie lepiej :-)
Rozumujesz szablonowo. PMM ewidentnie ma szerszą perspektywę, nie tylko polską, ale i międzynarodową. Mówi o tym na swoim podkaście. Polecam. Ale podejrzewam, że ciebie nic nie przekona. Ani słowa, ani czyny PMM.
Zaś totalniacy są patriotatmi, tyle że niepolskimi. Są patriotami niemieckimi, rosyjskimi, żydowskimi itp. Stąd ta ich nienawiść do Polski. Ty mi wyglądasz na takiego totalniaka-patriotę.
Ale, ale, skoro doszedłeś do genialnego wniosku, że rządzą tobą idioci Morawer i Łujnia to nie masz wielkiego wyboru, albo zrobisz udany kipisz w Polsce, albo będziesz musiał się stąd wynosić. Niekoniecznie do Rosji, są inne kraje oprócz twojej Łujni.
Choć z drugiej strony twierdzisz, że nie jest tobie źle w Bolanda (*), tylko działasz pro publico bono. Takich jak ty oszustów widziałem na pęczki, co niby chcieli dobrze, a robili na diabła dla innych :-)
(*) Bolanda - tak nazywają Polskę w Afryce.
- ukraińskie zboże morduje polskie rolnictwo !!!
Rząd :
- wprowadziliśmy zakaz importu zboża z Ukrainy.
Opozycja :
- PIS nałożył sankcje na walczącą Ukrainę !!!