Stan rozedrgania Lewicy w sprawie reparacji dla Polski od...

Stan rozedrgania Lewicy w sprawie reparacji dla Polski od Niemców przeraża.

W mijającym tygodniu lewica pojechała po bandzie w sprawie reparacji dla Polski za II WS od Niemiec i Niemców.

Mogłoby się zdarzyć, że mówiąc kolokwialnie jakiś czerwony tak chlapnął, ale jak wspomniałem w ubiegłym tygodniu lewica miała cały festiwal antypolskich wypowiedzi.

Zacznę od niezbyt mądrej  posłanki Prokop-Paczkowskiej, która tako rzecze;  reparacje wojenne należą się krajom, które przegrały wojnę. My wraz ze Stanami Zjednoczonymi, z Wielką Brytanią, Rosją sowiecką tę wojnę wygraliśmy – stwierdziła Małgorzata Prokop-Paczkowska idąc za rozumowaniem pani Prokop , Niemcy powinni dostać odszkodowanie za przegraną wojnę.

Idziemy dalej poseł z lewicy Matysiak idzie jeszcze dalej, wg. niej odszkodowania za wojnę należą si e również Niemcom, cyt. Poseł Matysiak Jeżeli PiS faktycznie uczciwie chce otworzyć ten temat
zadośćuczynienia Polakom za krzywdy w czasie II wojny światowej, to powinno być otwarte też na uczciwe postawienie i załatwienie sprawy, chociażby dotyczącej tematu przejętego przez Polskę mienia z tzw. Ziem Odzyskanych - stwierdziła Matysiak.

I dalej ;dopytywana, czy mamy płacić Niemcom reparacje za ziemie zachodnie, oświadczyła, że "jeżeli chcemy uczciwie rozmawiać na temat II wojny światowej i patrzeć na krzywdy osób, które jej doświadczyły w tym czasie, to niech to będzie uczciwa dyskusja".

Co prawda po jakimś czasie Matysiak przeprosiła za tę wypowiedź, przypuszczam, że ktoś jej kazał tak zrobić, bo wątpię żeby się zreflektowała.
Lewaczka babcia Senyszyn, w „ Strefie starcia” gdy
rozmowa zeszła na temat reperacji, Senyszyn „każe się zamknąć’ posłowi Tarczyńskiemu.

Spadkobiercy komunistów, są dalej wierni paktowi Ribbentrop –Mołotow i bronią racji swoich mocodawców.

Celowo nie pisze o proniemieckiej partii PO i jej furerze Tusku, no bo jak Tusk ma występować przeciwko swoim protektorom i być może ziomkom.

Na jednym ze spotkań z Tuskiem, jeden z jej uczestników spytał się o reperacje, Tusk niczym żul spod budki z piwem odpowiedział pytającemu „ z jakiej paki”?

Ta odpowiedź udowadnia, że Tusk mówi po polsku, ale Niemców ma w sercu i woli reprezentować ich interesy niż interesy Polski i Polaków.

https://www.tvp.info/68594620/polska-powinna-placic-reparacje-niemcom-poslanka-lewicy-malgorzata-prokop-paczkowska-uwaza-ze-reparacje-naleza-sie-krajom-ktore-przegraly-wojne
https://wpolityce.pl/polityka/638953-senyszyn-do-tarczynskiego-niech-sie-pan-wreszcie-zamknie
 
https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/3138002,Szokujace-slowa-posel-Lewicy-w-PR24-To-Polska-ma-placic-Niemcom
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

23-03-2023 [13:21] - u2 | Link:

reparacji dla Polski za II WS od Niemiec i Niemców.

Widać zwrot 180 stopni u lewaków. Bo uchwałę parlamentu w sprawie konieczności oszacowania reparacji wojennych uchwalono kiedy marszałkiem Sejmu był lewak Oleksy w 2004.

PS. Senyszyn to żadna babcia, jest bezdzietna.

Obrazek użytkownika Andy51

23-03-2023 [13:28] - Andy51 | Link:

Babcia, jako synonim starej komunistki.

Obrazek użytkownika u2

23-03-2023 [13:33] - u2 | Link:

To już lepiej pepeża. Czyli przechodnia polowa żona :-)

Obrazek użytkownika Darek65

23-03-2023 [13:58] - Darek65 | Link:

A tymczasem rewolucja zaczyna zjadać własne dzieci.... https://twitter.com/lkwarzecha...

Obrazek użytkownika Andy51

23-03-2023 [18:55] - Andy51 | Link:

No to pojechałeś po bandzie.