Bez znieczulenia

Szanowni.

Poświęciłem trochę czasu na przysłuchiwanie się "obradom" tej komisji od nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, bo chciałem się przekonać, że rzeczywiście żadna ze stron politycznego sporu w Polsce nie będzie dążyła do opisania istoty problemu przed którym zostaliśmy postawieni przez ekipę p. Morawickiego (my - jako obywatele, ale też my - jako zwolennicy szeroko rozumianego obozu patriotycznego, którego reprezentantem jest Zjednoczona Prawica, a przynajmniej chce za takiego uchodzić, bo to są różne opinie i obserwacje).

Z jednej strony "Solidarna Polska" i wyliczenia, że te 30 mld EUR z KPO to będzie nas kosztowało 100 mld EUR przez trzydzieści lat (dla forsodawcy to lepsze niż kredyt hipoteczny we frankach, nie?), z drugiej strony PiS, głęboko oburzony na nowelizację, choćby ustami p. Kaczyńskiego, ale z trzeciej strony ekipa p. Morawieckiego, zarzekająca się, że nie ma sensu umierać za coś, co jest nie do uratowania (to o polskie sądownictwo chodziło) i że lepiej przytulić te miliardy z Unii, z czwartej strony opozycja kwęka, grymasi i narzeka, niby poprawki chce zgłaszać, ale tak naprawdę naciska jak może, żeby nowelizację przyjąć jak najszybciej, no o co w tym wszystkim chodzi !?!

Cofnijmy się parę kroków i złapmy szerszą perspektywę. Od trzech tygodni w USA, GB, ostatnio u nas, zaczęły się gwałtowne ruchy dla dodatkowego wsparcia Ukrainy, no i nie bez racji, bo Rosjanie naciskają w Sołedarze jak orki przy ataku na Minas Tirith, jest bardzo krytyczny moment, gdyż szybkie zajęcie Sołedaru i - w konsekwencji - Bachmutu przez Ruskich (w każdym razie przed dostarczeniem broni pancernej) tak zwiąże duże siły ukraińskie, że możliwy będzie atak sztychem z Białorusi i Naddniestrza, dla zakłócenia szlaków zaopatrzeniowych z Polski i Słowacji.

Będzie to oczywiście świetny moment na rozwalenie Polski od środka, DO CZEGO TA NOWELIZACJA USTAWY O SN BARDZO BY SIĘ PRZYDAŁA !!! Rzecz w tym, że pozwalamy nią w zasadzie każdemu na skuteczne podważanie ważności składów Sądu Najwyższego, co umożliwi orzeczenie (np. TSUE, choć może i ETPCz) o nieważności ostatnich wyborów parlamentarnych i prezydenckich. Oczywiście Niemcy przyłączą się do pomocy Ukrainie, wysyłając do Polski swoje "Leopardy", "Mardery", a nawet żołnierzy, ale niewykluczone, że w takiej sytuacji przerwą podróż i poprzestaną na obronie wschodniej granicy NATO (w dodatku pewnie tak już zostaną, kiedy Rosja po śmierci Putina odpowie na europejskie wezwanie do pokoju, no bo wobec braku rządu w Polsce...).

Że obiektywnie bez sensu? No, ale niemiecki system cywilizacyjny nie zna obiektywnego pojęcia "sensu", to jest mechanizm, więc realizuje to, do czego przez ostatnie czterdzieści lat był przygotowywany i żadne tam fakty i zdarzenia za bardzo tego zmienić nie mogą, w każdym razie nie z roku na rok. Pamiętacie Hegla? "Że fakty przeczą mojej teorii? No cóż, tym gorzej dla faktów". Rosja strategicznym partnerem i tyle, nie ma o czym gadać.

Tak więc, tu jest pewien problem, który w zasadzie powinien absorbować uwagę naszych przedstawicieli i rządzących, ale jakoś nie absorbuje, bo wolą sztuczne kłótnie o to, czy dostaniemy z Unii jakieś drobne, czy też nie.

Co do tej nowelizacji, to najśmieszniejsza jest argumentacja (nie tylko po stronie opozycji, zresztą), że jak nie ulegniemy, to nam te pieniądze "przepadną", a jak je dostaniemy, to te spłaty/zwroty będą takie czy inne, większe-mniejsze itd.

Otóż dowcip polega na tym, że bez względu na uzyskanie czy nie uzyskanie dostępu do tych "darów", mamy zapewnione (dzięki pp. Morawieckiemu i Szymańskiemu, zresztą) że spłaty/zwroty to już ponosimy i będziemy ponosić, w tym za innych, którzy nie będą w stanie (lub nie będą mieli ochoty) ich spłacać, i to już od maja 2021 r , choć przed wypłatą czegokolwiek to jeszcze cała masa bzdurnych "kamieni milowych" przed nami.

Natomiast dajemy się jak ciemne parobki wpuścić w pułapkę "żalu nad stratą" - no bo skoro już i tak musimy płacić, to lepiej ustąpić i przynajmniej parę groszy dostać. A bez PiS się ten numer nie uda, więc...

Ot, taka taktyka komiwojażera od sprzedaży kołder z merynosów i garnków z tytanu.

Ale, jak widać, działa...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

12-01-2023 [08:02] - Ijontichy | Link:

Od 2004 jesteśmy w lejku...takie lotnicze powiedzenie...lejek ma do do siebie,że jak juz w nim jesteśmy,to spadamy coraz niżej,niżej,niżej...a wyjścia nie ma.

Obrazek użytkownika Darek65

12-01-2023 [08:42] - Darek65 | Link:

"Natomiast dajemy się jak ciemne parobki wpuścić w pułapkę "żalu nad stratą" - sami nie dajemy, takie decyzje podejmuje "nasz" rząd.
https://twitter.com/styszka/st...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

12-01-2023 [09:44] - Chatar Leon | Link:

Wszystko, co działo się i dzieje się w tej sprawie, to równia pochyła.
Począwszy od administracyjnie sterowanego paraliżu życia i gospodarki pod pretekstem "strasznej zarazy", poprzez przekręt z "odbudową", poprzez przekręt z "mechanizmem warunkowości", który miał dotyczyć jedynie ewentualnych nieprawidłowości w wydawaniu środków "i w żadnym wypadku nie być wykorzystywany politycznie"....

Proszę jeszcze przejrzeć sobie dokładnie na czym mają polegać wszystkie te "inwestycje", "reformy" oraz "kamienie milowe". To jest po prostu samobójstwo! A Morawiecki to po prostu drugi Tusk!

Obrazek użytkownika Darek65

12-01-2023 [12:19] - Darek65 | Link:

Tusk, to mógłby iść do niego terminować :)

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

12-01-2023 [09:56] - AŁTORYDET | Link:

Całkiem niedawno, "polski sąd", przychylił się do stanowiska wschodnioniemieckich landów i zakwestionował zasadność regulacji Odry. Podobnie będzie z budowa elektrowni jądrowych i wszystkich projektów, niezgodnych z interesem Niemiec i.... Rosji. To, co robi Morawiecki, jest szaleństwem, w którym niestety, jest metoda. Szokuje to, że publiczność jest tak ślepa. 

Obrazek użytkownika Czesław2

12-01-2023 [10:06] - Czesław2 | Link:

70% publiczności ma w tym interes, są beneficjantami likwidacji Polski. Potem, choćby trupy.

Obrazek użytkownika sake3

12-01-2023 [10:26] - sake3 | Link:

@Czesław.....Bo te 70% jest tak otumanione propagandą,że na tę likwidację z upragnieniem czeka.Moja koleżanka powiedziała,że jej jest obojetne kto będzie nami rządził Rus czy Prus,byleby w sklepach wszystko było.Nawet nie zastanawia się czy wtedy w sklepach rzeczywiście cos będzie.No ,ale zawsze będzie możliwość zrobienia światowej kariery na zbieraniu szparagów i opiekowaniu się niemieckimi seniorami ..

Obrazek użytkownika Czesław2

12-01-2023 [11:33] - Czesław2 | Link:

Nie jest ogłupiała propagandą.Jest zwykłym bezmózgiem z tendencjami do bycia niewolnikiem i płaceniem za to najeźdźcom. Poza tym, teraz to PIS jest guru od propagandy. 50% Polaków podobno ma wyższe wykształcenie. Jak je można uzyskać bez myślenia?

Obrazek użytkownika Obserwator_3

12-01-2023 [11:44] - Obserwator_3 | Link:

Chyba wkuwaniem na pamięć, przynajmniej ostatnio zrobiło się to u nas wystarczające...

Obrazek użytkownika Czesław2

12-01-2023 [12:06] - Czesław2 | Link:

Gorzej, jedynie dopuszczalne. Nie tylko u nas. Ci ludzie to potem frontmani zarządców świata.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-01-2023 [12:59] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
Twoja koleżanka na niestety rację. Podchodzi pragmatycznie jak widzi to dziadostwo, które administruje bo przecież nie rządzi rozsądnie tym krajem od 89 tego. Kto wysyła tych biedaków na szparagi i opiekę? Gdyby nie pojechali to by kombinowali jak godnie przeżyć w tym kraju. Więc trochę pokory sake bo ci co tam jeżdżą płacą twoja emeryturę lub składki na nią. Ja zresztą też pracuje poza Polską, bo w tym kraju nie ma zapotrzebowania...itd. pzdr 

Obrazek użytkownika sake3

12-01-2023 [13:16] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur.....Ja nie jestem na emeryturze.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-01-2023 [13:36] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
Tym lepiej. Napisałem ...albo składki.. żebyś miala. 14 i 15 i ile tam jeszcze. Pzdr 

Obrazek użytkownika sake3

12-01-2023 [11:45] - sake3 | Link:

No i już mamy niemieckie wojsko w Polsce zaproszone przez prezydenta do obrony rzekomo naszych granic..Chyba na takiej samej zasadzie jak Rosja ,,broni'' Ukrainy przed nazistami.Przyspiesza powrót do historii Krzyżaków w Polsce i jak zgrabnie niemieckie gnidy wypchnęły NATO z Polski.Bez jednego wystrzału staliśmy się kolonią,bo przecież Niemczury już stąd nie wyjdą.

Obrazek użytkownika Darek65

12-01-2023 [12:34] - Darek65 | Link:

@Sake
Szanowna Sake, ja chyba czegoś nie rozumiem. Od jakiegoś czasu, na NB, jest nagonka na tych, którzy śmią mówić o faktach i zwracają uwagę na szkodliwe działania tego rządu. Przykład z ustawą o SN, która została de facto napisana w Brukseli, jest już taką wisienką na torcie. Broni pani tego rządu, jak Rejtan. Tymczasem pisze pani - "No i już mamy niemieckie wojsko w Polsce".  Przepraszam, a kto się zgodził na wszystkie ustępstwa w ostatnim czasie, wobec Brukseli. Kto wydał zgodę na te niemieckie wojska w Polsce? Proszę mi wskazać choćby jeden realny sukces w sporze z UE, od czasu, kiedy Morawiecki jest szefem rządu.

Obrazek użytkownika Darek65

12-01-2023 [12:23] - Darek65 | Link:

Trzeba (Morawiecki) odpracować te wszystkie stypendia na niemieckich uczelniach i w bankach. Za darmo nie ma nic.

Obrazek użytkownika HenrykH.

12-01-2023 [11:22] - HenrykH. | Link:

Otóż dowcip polega na tym, że bez względu na uzyskanie czy nie uzyskanie dostępu do tych "darów", mamy zapewnione (dzięki pp. Morawieckiemu i Szymańskiemu, zresztą) że spłaty/zwroty to już ponosimy i będziemy ponosić, w tym za innych, którzy nie będą w stanie (lub nie będą mieli ochoty) ich spłacać, i to już od maja 2021 r , choć przed wypłatą czegokolwiek to jeszcze cała masa bzdurnych "kamieni milowych" przed nami.
Kłamstwo- nie ponosimy żadnych kosztów ,tym bardziej od maja 2021.Ech co z się z Wami porobiło.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

12-01-2023 [11:28] - Obserwator_3 | Link:

Ech, ta polska gramatyka...
Od maja 2021 to mamy zapewnione, że będziemy płacić bez względu na to, czy je otrzymamy, a to koszty ponosimy już teraz (w sensie: 2022/2023) w ramach podwyższonej składki.
Tak że z tymi epitetami to cum grano salis proszę...
 

Obrazek użytkownika u2

12-01-2023 [12:48] - u2 | Link:

Kłamstwo- nie ponosimy żadnych kosztów ,tym bardziej od maja 2021.Ech co z się z Wami porobiło.

Bo tutaj trwa nagonka na rządy Zjednoczonej Prawicy. Proszę nie mieć złudzeń. Nawet sake dała się podpuścić i uważa, że sojusznicze wojska niemieckie na terenie Polski to niedopuszczalne. A przecież to jest normalne dla sojuszy, że się wzajemnie wspieramy. My chronimy granic Unii, Niemcy nas wspierają bateryjką Patryjotów lub nawet dwoma. To są proste sprawy.

PS. Pisałem kilka razy na NB o wizjach Mariana Węcławka, że dojdzie do wojny niemiecko-polskiej. Całkiem prawdopodobne wizje, ale nie należy dawać pretekstów dla Niemców i antypolskiej szczujni, że jesteśmy nielojalnymi sojusznikami. A strach ma wielkie oczy :-)

Obrazek użytkownika Obserwator_3

12-01-2023 [13:02] - Obserwator_3 | Link:

Proponuję chwilę refleksji nt. tarć WEWNĄTRZ rządu Zjednoczonej Prawicy, nt. życiorysów części urzędników ministerialnych na stanowiskach dyrektorów departamentów (bez których zgody ministrowie to sobie mogą pisać wiersze), nt. odmiennych koncepcji gospodarczych wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, chwilowo tłumionych przez ekipę Morawieckiego etc., a dopiero potem pisać o "nagonce na rządy Zjednoczonej Prawicy".

Właśnie takie głupie podejście ślepego popierania jawnych nonsensów skutkowało np. tym, że zamiast merytorycznej dyskusji jak poprawić "Polski Ład" zanim został uchwalony i narobił szkód, to trzeba było się rakiem wycofywać w trakcie i teraz trwa łatanina bez składu i ładu (mam przypomnieć naszą wymianę poglądów sprzed pół roku?), a w maju wyjdzie dopiero prawdziwa katastrofa - kiedy okaże się, że ZUS uruchomi masowe egzekucje z blokadami kont (co powoduje utratę zdolności kredytowej), bo naliczy każdemu podatnikowi 9% zdrowotnej od dochodów uzyskanych poza etatem i poza działalnością gospodarczą, nawet od działki sprzedanej przed upływem 5 lat czy jakichś-tam drobiazgów w internecie, jeżeli nie będziemy mieli faktury, żeby wykazać zakup wcześniej niż 6 miesięcy przed sprzedażą.
.  Działania ekipy Morawieckiego mają tyle wspólnego z programem wyborczym Zjednoczonej Prawicy, co Tuskoland z interesem Polski, aczkolwiek od strony werbalnej, nie powiem, "dumnie i godnie", jak kogut w niedzielny poranek...

Obrazek użytkownika HenrykH.

12-01-2023 [13:39] - HenrykH. | Link:

Znowu Pan "pomieszał' sprawy ważne i prawdziwe z domysłami i(chyba nie) życzeniami.Odpowie Pan na jedno pytanie.Głosował Pan za wejściem do UE czy był przeciw.A żeby nie psuć atmosfery ,mądry ten Pana komputer:)   AI chyba .

Obrazek użytkownika u2

12-01-2023 [13:42] - u2 | Link:

a w maju wyjdzie dopiero prawdziwa katastrofa

Pożyjemy, zobaczymy, czy autor zdobędzie się na autorefleksję i odszczeka pod stołem te wieszczenie katastrofy w maju :-)

PS. Tarcia są wszedzie w przyrodzie, bez sił tarcia wszystko by się ślizgało. Miała być katastrofa gazowa, potem węglowa, teraz autor proponuje katastrofę ZUS. :-)

Obrazek użytkownika Obserwator_3

12-01-2023 [15:35] - Obserwator_3 | Link:

@u2
A jak tam z odszczekiwaniem Pańskich hurraoptymistycznych twierdzeń sprzed nieco ponad roku a propos "Polskiego Ładu", że absolutnie przekroczenie limitu 133 tys.coś o 1 PLN nie spowoduje konieczności zwrotu "ulgi dla klasy średniej"? Na szczęście zlikwidowano tego koszmarka zanim doszło co do czego, ale dopiero w ramach naprawy "Polskiego Ładu" i już w 2022, a zrobiono to m.in. właśnie dlatego, żeby uniknąć takich problemów.

A tak mnie "z góry" Pan pouczał, że skąd i że nie...

Człowieku, ogarnij się wreszcie z tymi nonsensownymi filipikami, tu akurat sprawa dotyczy tego co jest w przepisach i jakie są możliwe konsekwencje ich stosowania, gdy ZUS automatycznie będzie "zasysał" dane bezpośrednio z KAS i porównywał z DRA  (a w tym roku już musi to robić, zaś przed taką egzekucją z ZUS nie ma się jak bronić), naprawdę nie bawię się we "wróżów Maciejów"... 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-01-2023 [13:02] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
Aż takim ślepym durniem to chyba nie jesteś? Ale mogę się mylić.