Studium przypadku orzeczeń sędziów z Małej Sycylii

Sędzia SO w Gdańsku Andrzej Haliński uznał , że groźby karalne  Niemca  Hansa G. w stosunku do pracowników i Polaków są nic nie znaczące a. słowa ; zabiłbym wszystkich Polaków’’ są nic nie znaczące. Zdaniem sądu oskarżony nie miał broni, nigdy nie użył również przemocy fizycznej wobec pracowników. Sędzia Haliński tłumaczył, że zachowanie oskarżonego „to przejaw złego pokazania swojej wyższość nad adresatami swoich słów, ośmieszenia adresatów gestem czy dokuczenie im”.

Z kolei sędzia Julia Kuciel z SR w Gdańsku została uniewinniona przez sędzię Kuciel ( notabene członka stowarzyszenia Iustitia), bo jak to pani Adamowicz nie musi się tłumaczyć z kilkuset tysięcy zł.

Prokuratura zapowiedziała apelacje, ale sędzia Kuciel nie spieszy się z uzasadnieniem wyroku, licząc, że  sprawa się przedawni.

Wreszcie sprawa obalenie pomnika ks. Jankowskiego, SR w Gdańsku uznał winę oskarżonych, ale ze względu na niską szkodliwość czynu, odstąpił od wymierzenia kary, po apelacji SO w Gdańsku ustami sędzi Anny Czai  tak uzasadnia wyrok wskazując, że sąd odwoławczy nie dopatrzył się po stronie oskarżonych działania nakierowanego na bezprzedmiotowe uszkodzenie czy zniszczenie pomnika.

Sędzia zaznaczyła:
- Usunięcie pomnika miało nastąpić nie przez brutalne zniszczenie, ale przy pomocy lin z zaciskami, które uniemożliwiałoby niekontrolowany ruch tej postaci, która była uwidoczniona - uzasadniała przedstawicielka wymiaru sprawiedliwości. Podkreśliła również, że "pod pomnikiem został ułożony szereg olbrzymich opon, które miały zamortyzować ewentualne skutki opuszczenia postaci usadowionej pierwotnie na pomniku".

Reasumując, przewracajcie pomniki, oby opadały na grube opony.
Można zadać  pytanie, dlaczego za kradzież 3 batoników można iść do aresztu, a za czyny , które przedstawiłem nie.

Odpowiedź jak na obrazku można zobaczyć na zdjęciu z przedwczoraj z Sopotu, gdzie wspólnie stają do zdjęcia  prezydent Sopotu i Gdańska  i ta „biedna kasta”,  później razem biesiadując w jednym z sopockich lokali, ale jest pewien postęp, sędziowie nie dostają już prezentów w torbach z Biedronki, tylko w torbach z logiem Gdańska co było widać na filmiku krążącym w internecie.
 
https://dziennikbaltycki.pl/prawomocny-wyrok-dla-hansa-g-za-slowa-zabilbym-wszystkich-polakow-ma-zaplacic-ale-mniej-i-nie-grozi-mu-wiezienie/ar/c1-15072876
https://www.tvp.info/60167689/hans-g-uniewinniony-od-zarzutow-kierowania-grozb-karalnych
https://dziennikbaltycki.pl/magdalena-adamowicz-uniewinniona-nieprawomocny-wyrok-sadu-prokurator-zapowiedzial-apelacje/ar/c1-16407627
https://gdansk.naszemiasto.pl/gdansk-obalili-pomnik-ksiedza-henryka-jankowskiego/ar/c1-9077631
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

15-11-2022 [13:19] - u2 | Link:

wspólnie stają do zdjęcia  prezydent Sopotu i Gdańska  i ta „biedna kasta”,  później razem biesiadując w jednym z sopockich lokali

To oznacza, że sędziowska czerwona kasta ze zdjecia nie powinna orzekać w sprawach dotyczących Trójmiasta, ze wzgledu na brak bezstronności. Każdy prokurator powinien wnioskować o wyłączenie takiego sędziego z czerwonej kasty, który biesiaduje z prezydentami i innymi urzędnikami Trójmiasta. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika Andy51

15-11-2022 [14:51] - Andy51 | Link:

Tak powinno być, ale czy będzie

 

Obrazek użytkownika sake3

15-11-2022 [13:41] - sake3 | Link:

Muszę sprostować błąd w tekście. Do aresztu można trafić nie po ukradzeniu trzech a jednego batonika.

Obrazek użytkownika Andy51

15-11-2022 [14:51] - Andy51 | Link:

Tak, trochę pojechałem po bandzie.