Moralny i patriotyczny upadek Gdańska, pod rządami PO

 Gdańsk to niegdyś wspaniałe miast , miasto w którym robotnicy w 1970 r, dali daninę krwi w walce o wolność, miasto w który w 1980 r, zbuntowali się robotnicy przeciwko władzy komunistycznej i powstała ”Solidarność” co było przyczynkiem do upadku ZSRR już w wolnej Polsce stał się miastem nijakim, miastem budyniowatym od przezwiska(zamordowanego śp Pawła Adamowicza).

Adamowicz był albo udawał safandułę, ale o swoje sprawy umiał dbać o czy świadczy 9 mieszkań, kupionych po „atrakcyjnej” cenie i około 40 kont w banku..

W końcu nawet PO nie zdzierżyło i nie wstawiło Adamowicza w wyborach prezydenckich tylko „młodego Bolka”

Adamowicz wygrał wybory prezydenckie w Gdańsku, później na imprezie pajaca w czerwonych spodniach Adamowicz został zamordowany.

Później Gdańskiem zaczęła kierować niezbyt mądra Dulkiewicz, to że towarzystwo w ratuszu jest niezbyt propolskie zasygnalizowała wypowiedź zastępcy Dulkiewicz, nijakiego Grzelaka, który powiedział  ni mniej ni więcej powiedział, że II wojna światowa zaczęła się od złego słowa Polaka do Niemca.

Ta idiotka skompromitowała się całkowicie w walce z rządem o Westerplatte, chciałbym tej personie przypomnieć, że po I wojnie światowej, hr. Jałowiecki wykupił ten teren i ofiarował II Rzeczpospolitej nie Gdańskowi.

Mówienie , że ktoś komuś coś zabrał świadczy o intelekcie tej pani. Muzeum II wojny stało się właścicielem tego terenu, przeprowadziło prace archeologiczne, znajdując poległych Westerplatczyków i liczne artefakty związane z obroną Westerplatte.

Stworzono, mauzoleum i pochowano mjr. Sucharskiego i poległych żołnierzy, w dniu pochówku w dniu, w którym powinna być manifestacja patriotyzmu i zjednoczenia Polaków, a miasto udekorowane polskimi flagami, a trumna z prochami mjr Sucharskiego powinna być przewożona na lawecie , w Gdańsku nie było ani tłumów, ani flag, dopiero na Westerplatte byli najważniejsi ludzie w państwie.

Gdańsk, który potrafi organizować parady tęczowych, nie umiał uczcić pogrzebu jednemu z największych bohaterów Gdańska i Polski.

Gdańsk miasto wolności staje się miastem nijakim, do czego doprowadziły ponad 20 letnie rządy PO w tym mieście.
 
https://historia.trojmiasto.pl/Przejete-przez-rzad-Westerplatte-wraca-do-Gdanska-n159694.html?strona=34&vop=w
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

08-11-2022 [11:52] - u2 | Link:

9 mieszkań, kupionych po „atrakcyjnej” cenie i około 40 kont w banku

A przypadkiem nie 27 mieszkań ? 9 mieszkań to ma mecenasik Krop., z pensyjki samorządowej sobie uzbierał. Dlatego tak ten Krop. narzeka, że teraz w Polsce nie da się żyć :-)

Obrazek użytkownika Andy51

08-11-2022 [13:37] - Andy51 | Link:

Ja wiem o 9 mieszkaniach, alb być może było ich 27.

Obrazek użytkownika u2

08-11-2022 [13:47] - u2 | Link:

W sumie nie wiadomo ile ich ma.

https://niezalezna.pl/213566-m...

https://wybrzeze24.pl/aktualno...

W wywiadzie, którego kilka lat temu udzieliła lokalnej gazecie dr prawa M. Adamowicz wykazała się darem przewidywania przyszłości: "Są tacy, którzy chcieliby, żeby prezydent nic nie miał i mieszkał w rozpadającym się baraku lub wszystko przepisał na żonę. Ale są też tacy, którzy doceniają dobre zarządzanie majątkiem".

Trafiła w samo sedno.

Co prawda mieszkania przy ul. Wypoczynkowej w Jelitkowie kupione po bardzo okazyjnej cenie i przeoczone lokale przy ul. Szafarnia i ul. Piastowskiej to nie baraki, ale czas pokazał, że źli ludzie mieli sporo racji. Jej mąż chowając majątek przed wścibskim społeczeństwem i nie podzielając troski CBA o zgodną z prawem transparentność majątkową... uciekł z częścią dobytku z forum publicznego, by prywatną umiejętnością zarządzania majątkiem nie chwalić się bez umiaru. Mieszkań nie przekazał jednak PCK czy Caritasowi, ale jako majątek odrębny lokale o powierzchni 78,9 m.kw., 53,3 m.kw., 54,8 m.kw. i 52,1 m.kw, o deklarowanej łącznej wartości 1,8 mln zł, "przeszły na mnie umową darowizny", poinformowała 1 lipca b. roku wdowa po prezydencie. Wymiar praktyczny tego rozwiązania okazał się ważniejszy niż deklarowana publicznie etyczna przygana dla takich rozwiązań.

Składając w grudniu ub. roku swoje ostatnie oświadczenie majątkowe, już po serii korekt wynikających z pracy prokuratury, w tym odkrycia przez śledczych dwóch mieszkań i zatajenie ponad 300 tys. zł, prezydent Gdańska wciąż był człowiekiem ponadprzeciętnie zamożnym, choć nie był przedsiębiorcą na miarę Piotra Soyki czy Romana Kindy, których wyróżnił swoim medalem. [...]

Obrazek użytkownika Jan1797

08-11-2022 [21:15] - Jan1797 | Link:

Mówienie , że ktoś komuś coś zabrał świadczy o intelekcie tej pani. Muzeum II wojny stało się właścicielem tego terenu, przeprowadziło prace archeologiczne, znajdując poległych Westerplatczyków i liczne artefakty związane z obroną Westerplatte.
https://www.youtube.com/watch?...
To nagranie sprzed jedenastu lat. Patrząc wtedy na Westerplatte nie marzyliśmy, że krok po kroku powstanie Muzeum II wojny światowej, przeprowadzi prace archeologiczne, doprowadzi do godnego pochówku poległych Westerplatczyków. Prace trwają mimo wszystko, teren pięknieje więc zwyciężyli, bo spoczywają w spokoju. Nie wiem, czy mam rację, ale widząc zwiedzających tak to odbieram.             

Obrazek użytkownika Andy51

09-11-2022 [09:35] - Andy51 | Link:

Jeżeli idiotka kieruje miastem, to całe miasto może zidiocieć.

Obrazek użytkownika Es

09-11-2022 [09:49] - Es | Link:

Pomimo pamięci bohaterstwa obrońców Westerplatte i Poczty, pomimo pamięci bezmiaru niemieckich, a później sowieckich zbrodni,  władzę przejmuje opcja szkodząca interesom Polski i Polakom. Adamowicz, Karnowski, Dulkiewicz według wszelkich znaków na niebie i ziemi wybierają się sami.   A autochtoni uwielbiają pracować u miejscowego czy zachęconego przez nich do przyjazdu Niemca ubawionego swoimi dowcipami o świniach Polakach 
Czy zatem uzasadnione jest twierdzenie, że siłę w strajkach Wybrzeża stanowili jedynie mieszkańcy hoteli robotniczych? 

Obrazek użytkownika Andy51

09-11-2022 [13:06] - Andy51 | Link:

Skąd wiesz dla kogo chcą pracować autochtoni?

Obrazek użytkownika Es

09-11-2022 [13:37] - Es | Link:

Wybierają kogo chcą. A jak wybierają tak mają

Obrazek użytkownika Jan1797

09-11-2022 [21:23] - Jan1797 | Link:

Słabo panie Es,
Cóż, prawy zawstydzi się skoro wolność zawdzięcza tym biedakom, których własnym durnym wyborem skierował do grzebania w śmietnikach, a siebie na szparagową fuchę. Skoro wiesz dla kogo chcesz pracować? Wybierasz oczywiście sam, a jak wybierasz tak, zrywasz. 
Bez urazy.

Obrazek użytkownika Es

10-11-2022 [15:33] - Es | Link:

@Jan
Wstyd to nie jest przystająca do tych czasów kategoria w polityce, a biedacy grzebią po śmietnikach, lub zbierają szparagi przez własne durne wybory. To krzyżyk na kartce kupiony już nawet za flaszkę zapewnia im takie " atrakcje" .

Obrazek użytkownika u2

10-11-2022 [15:37] - u2 | Link:

biedacy grzebią po śmietnikach, lub zbierają szparagi przez własne durne wybory.

Bzdura, żadni biedacy. Nie słyszałeś o freegankach i freeganach ?

 

Obrazek użytkownika Jan1797

10-11-2022 [18:31] - Jan1797 | Link:

biedacy grzebią po śmietnikach, lub zbierają szparagi przez własne durne wybory.
Aby na pewno tak jest, panie Es,
Gdzieś tu wcześniej napisałem „jeden głos niby nic nie warty, a jednak ludzie patrzą i słuchają”.  Jeżeli wiedzą, że wiesz dla kogo trzeba pracować to może szanują Twą wiedzę „na kogo trzeba głosować”? Jeszcze ten krzyżyk % na kartce. Przeminął z wiatrem durnych wyborów, tym wiatrem: https://twitter.com/Tony_Szesc...
À propos; Cieszę się, że na koniec programu "O co chodzi?" pan redaktor zrozumiał różnicę między Chinami a UE. Cóż polityka:)

Obrazek użytkownika sake3

09-11-2022 [11:07] - sake3 | Link:

Pamiętam sondę uliczną w Gdańsku na temat Westerplatte,bodajże sprzed trzech lat. Dwie młode dziewczyny ,Gdańszczanki chichocząc i wdzięcząc do kamery powiedziały,że nic na temat Westerplatte nie wiedzą. A skąd niby mają wiedzieć? Chyba nie po obejrzeniu polskiego filmu z Lindą w roli głównej ośmieszającego bohaterów Westerplatte. A czy teraz po przywracaniu pamięci o nich w ogóle się cokolwiek mówi? Zaciskając wąskie usta w wąziutką kreseczkę pani Dulkiewicz z proniemieckim Grzelakiem już przemyśliwa jak tu ten teren oddać deweloperom.A najlepiej Niemcom. 

Obrazek użytkownika tricolour

09-11-2022 [11:53] - tricolour | Link:

Te dwie pajaczyni to z pewnością pisówki dające w szyję.

Obrazek użytkownika sake3

09-11-2022 [14:10] - sake3 | Link:

owcip niskch lotów .Ale cóż wymagać od takiego @ Tricoloura.Przecież tu na NB nie błyszczy szczególnie finezją,kulturą ani wiedzą.No może jak da sobie w szyję to coś tam znośnego z siebie wykrzesa..

Obrazek użytkownika tricolour

09-11-2022 [14:36] - tricolour | Link:

@sake

Dopiero się uczę finezji i kultury więc nie dosięgam mistrzowskich wyżyn takich jak morda Mossbacher, usteczka Dulkiewicz czy też świńskiej tuszy Lempart. Chwilowo pozostaję na poziomie prezesa, który leje z roniących kobiet, że pokraki dzieci nie mają.

Poza tym bardzo lubię tępić obłudę.

Obrazek użytkownika sake3

09-11-2022 [14:57] - sake3 | Link:

No i mimo starań znów nic pan z siebie nie wykrzesał.Po co się więc trudzic? Pogoda dziś ładna,nie lepiej się przejsć trochę?

Obrazek użytkownika tricolour

09-11-2022 [16:00] - tricolour | Link:

@sake

Bo ja tu nie jestem od wykrzesywania z siebie, błyskania wiedzą i rozdziawiania gąb.

Po prostu lubię tępić obłudę bez względu na pogodę.

Obrazek użytkownika u2

09-11-2022 [16:45] - u2 | Link:

lubię tępić obłudę

Jak tam twój syn ? Które miejsce w turnieju ? Ile punktów zdobył ?

Obrazek użytkownika tricolour

09-11-2022 [17:41] - tricolour | Link:

@u2

Udajesz durniejszego niż jesteś? Ile turniejów było o piętnastej we Wrocławiu w zeszłą sobotę? 

Pedofilom informacji szczegółowych się nie podaje. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika u2

09-11-2022 [17:55] - u2 | Link:

Ile turniejów było o piętnastej we Wrocławiu w zeszłą sobotę

Czyli jesteś z Wrocka. Wygadałeś się w końcu. Poznałem kilku szachistów z tego miasta, m.in. śp. Czesława Błaszczaka. Ba, grałem tam nawet na akademickich MP na ulicy Podwale, niezbyt fortunna nazwa ulicy dla szachowego turnieju :-)

Obrazek użytkownika tricolour

09-11-2022 [18:02] - tricolour | Link:

@u2

Tak, "wygadałem" się kilka lat temu, jak ty się wygadaleś ze Suwałkami.

Ale dobrze, że już wiesz o co kaman.

Obrazek użytkownika u2

09-11-2022 [18:13] - u2 | Link:

wiesz o co kaman

No nie wiedziałem skąd taki zacietrzewiony gostek jak ty pochodzi. Ale teraz już wiem. :-)

Obrazek użytkownika sake3

09-11-2022 [16:59] - sake3 | Link:

Jak widzę prawdziwy misjonarz z pana.A nie lepiej tępić mrówki w blokach albo prowadzić deratyzację zamiast niezbyt wdzięcznego wolontariatu na NB? Zawsze jakieś bolszewickie ścierwo się ubije,tak przecież pan mnie nazywa. Trochę uśmiechu nawet  misjonarzowi dobrej sprawy się należy. Proszę na youtube posłuchać Leonarda Cohena w piosence  ,,A Thousand Kisses Deep''. To działa. 

Obrazek użytkownika u2

09-11-2022 [17:01] - u2 | Link:

tak przecież pan mnie nazywa

No brakuje mu elementarnej kultury, pełomafia tak ma. Nachalne i zuchwałe są te gangusy :-)

Obrazek użytkownika sake3

09-11-2022 [17:15] - sake3 | Link:

@u2 ....  Chyba zdążył już się pan do braku elementarnej kultury u niektórych na NB przyzwyczaić. A piosenka kapitalna i uniwersalna,działa na mlodych i na starych.

Obrazek użytkownika tricolour

09-11-2022 [17:48] - tricolour | Link:

@sake.

Kłamiesz - standard gdy się jest obłudnym. Nie nazwałem ciebie bolszewickim ścierwem tylko doń porównałem z zachowania. Resztę dorobiłaś sama sobie, a ja nie zaprzeczam, bo nie mam podstaw do zaprzeczania. Nie świadczy o tobie dobrze nieumiejętność odróżnienia krytyki osoby od krytyki zachowania. To dlatego takie żałosne jest, że nie potrafisz wyartykułować krytyki tego, co mowiła np Mossbacher, a skupiłaś się wyłącznie na jej "ryju".

Poza tym te jęki na temat jak tu cię strasznie wyzywają, już się zdewalouwały, bo ileż można jęczeć i dalej się nadstawiać.

Obrazek użytkownika sake3

09-11-2022 [17:55] - sake3 | Link:

Nie przypominam sobie byśmy byli na ,,ty''.Piosenka się spodobała stary nudziarzu? 

Obrazek użytkownika u2

09-11-2022 [17:56] - u2 | Link:

Nie nazwałem ciebie bolszewickim ścierwem tylko doń porównałem z zachowania.

Więcej kultury młokosie jak rozmawiasz ze  starszymi od siebie.

Obrazek użytkownika tricolour

09-11-2022 [18:12] - tricolour | Link:

@u2

Nie tylko poröwnałem, ale jeszcze uzasadniłem.

Obrazek użytkownika u2

09-11-2022 [18:42] - u2 | Link:

Nie tylko poröwnałem

Swoje obelżywe porównania zachowaj dla siebie młokosie.

Obrazek użytkownika Andy51

09-11-2022 [13:04] - Andy51 | Link:

Dla idiotki  Dulkiewicz i jej zastępcę Grzelaka, największym problemem nie jest Westerplatte, ale to ,,ze terenu nie dostaną developerzy, a być może przelew od nich poszedł na odpowiednie konto.

Obrazek użytkownika sake3

09-11-2022 [18:08] - sake3 | Link:

@Andy .....Przepraszam pana za zaśmiecanie blogu idiotycznym dyskursem z @Tricolour.Nie było to moją intencją.

Obrazek użytkownika Andy51

09-11-2022 [18:36] - Andy51 | Link:

Tego czuba traktuje jak powietrze, zrób to samo, szkoda prochu na niego.

Obrazek użytkownika Zofia

10-11-2022 [11:10] - Zofia | Link:

@Andy51 - pięknie Pan zakończył tą denną dyskusję Tricolora, który nie ma nic mądrego do powiedzenia ale klepie z nudów w klawiatur. A może na zlecenie?  Poruszony temat Gdańska godny jest rozwinięcia.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika tricolour

10-11-2022 [11:44] - tricolour | Link:

@Zofia

O, kolejna z wielkim wkładem w wątek, padam przed jakością merytorycznej dyskusji.

Dodam tylko, bo widzę, że nie kumata, że andy zamknął się na mój widok gdy go wyszydziłem za zakupy w Auchanie (masła) z wielkim deklarowanym patriotyzmem na ustach. Zawsze mnie bawi, że portfel leży tak daleko od strzelistych deklaracji...

Oczywiste staje się więc, że zarobiłem na miano czuba, bo przecież normą jest, że się kupuje gdzie taniej, prawda?

Obrazek użytkownika Andy51

10-11-2022 [13:15] - Andy51 | Link:

Dziękuję.

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-11-2022 [12:05] - jazgdyni | Link:

Jutro święto, więc już nachlany, by lepiej pluć na Polaków.