O Rosji i sponsorowaniu terroryzmu w Strasburgu

Niemożliwe jest możliwe! Jeszcze w ubiegły czwartek Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego, na której reprezentowani są szefowie wszystkich grup politycznych, odrzuciła wniosek Europejskich Konserwatystów i Reformatorów o przeprowadzenie debaty na temat uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm. Przeciwko głosowali socjaliści, komuniści, liberałowie i Zieloni. W myśl zasady: „Jak nie można wejść drzwiami, to trzeba wejść oknem” postawiliśmy identyczny wniosek, tyle że już na sesji PE w Strasburgu o wprowadzenie do porządku obrad takiej właśnie debaty. Okazało się, że europosłowie z frakcji, których szefowie głosowali przeciwko temu wnioskowi cztery dni wcześniej, poparli nas i wniosek przeszedł. Czemu tak się stało? Zapewne wygrał strach przed opinią publiczną różnych krajów, która by nie zrozumiała i nie wybaczyła własnym politykom faktycznego wsparcia Rosji na forum europarlamentu. Wygraliśmy to głosowanie 201 do 99.

Debata odbyła się następnego dnia. Wystąpiłem w niej podkreślając, że dowodem na to, jak bardzo zmienił się stosunek do Rosji w Parlamencie Europejskim, jest fakt, że dzisiaj dyskutujemy, czy Rosja jest „tylko” państwem sponsorującym terroryzm czy „aż” państwem terrorystycznym i przypomniałem, że jeszcze niedawno Moskwa miała w PE wielu przyjaciół, a także wielu naiwniaków, którzy nie chcieli widzieć rosyjskich zbrodni…

*tekst ukazał się na portalu wio.waw.pl (19.10.2022)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

20-10-2022 [08:28] - u2 | Link:

niedawno Moskwa miała w PE wielu przyjaciół, a także wielu naiwniaków, którzy nie chcieli widzieć rosyjskich zbrodn

To nie naiwniacy, Rosja Putina przeznaczyła setki milionów na swoją agenturę.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

20-10-2022 [08:59] - RinoCeronte | Link:

Dokładnie! To właśnie sedno całej sprawy. W Polsce mamy jeszcze niejakiego Donalda T. ;-)