Von der Leyen szatniarką u Barei

Polecam lekturę mojego wywiadu dla portalu dorzeczy.pl.
Autorem rozmowy jest red. Łukasz Żygadło.

Musimy bardzo dokładnie pokazywać polskiej opinii publicznej szalbierczą politykę UE i jej złą wolę – mówi europoseł PiS Ryszard Czarnecki w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.

DoRzeczy.pl: Co będzie z wypłatą środków z Krajowego Planu Odbudowy? Sytuacja zaczyna wyglądać groteskowo, bo nagle padają warunki dotyczące kwestionowania statusu sędziego przez innego sędziego.

Ryszard Czarnecki: Gdyby żył śp. Stanisław Bareja, to panią Ursule von der Leyen obsadziłby w roli nie szatniarza, ale szatniarki, która mówi do klienta: nie mam Pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi? To, co się dzieje w relacjach pomiędzy Unią Europejską a Polską jest istnym zmartwychwstaniem satyry i kuriozalnej rzeczywistości przedstawianej przez tego reżysera, tylko dziś ta paranoja jest przeniesiona do polityki międzynarodowej, ale nieprzypadkowo.

Dlaczego?

To jest kwestia szalonej polityki Unii Europejskiej, która jest zakładnikiem i pasem transmisyjnym największych państw UE, które nie chcą, aby Polska rozwijała się gospodarczo tak dynamicznie, jak w ostatnich siedmiu latach i przestała stanowić konkurencję dla naszych bliższych i dalszych zachodnich sąsiadów. Dlatego takie działania są podejmowane.
       Dodatkowo mamy aspekt ideologiczny : niechęć do konserwatywnych rządów, czyli polskiego, który nie pasuje do brukselskiego mainstreamu. Mamy również zemstę za stanowisko wobec imigrantów. Przecież Polska miała rację i przewidzieliśmy, co się stanie, a obywatele całej Europy to zobaczyli- a więc spostrzegli , jak bardzo klamywaly ich wlasne rządy mówiąc ,że przyjęcie imigra tow spoza Europy to konieczność.  Dodatkowo nasz kraj świetnie się rozwija,zawadzamy więc różnym naszym sąsiadom -stąd też próba ukarania Polski.

A może powinniśmy zrezygnować z KPO?

Można było to zrobić, ale półtora roku temu. Teraz jest za późno. Proszę zwrócić uwagę, że np. rząd Orbana tłumaczył Węgrom, że pieniądze z UE stanowią niewielką część ich budżetu, że one nie mają wpływu na przyszłości gospodarki węgierskiej i nie mają takiego znaczenia. Rząd polski poszedł inną drogą. Chwalił się zdobytymi środkami, nawet na billbordach. Przelicytował wręcz Marcinkiewicza i Tuska, dlatego dziś rezygnacja z tych pieniędzy byłaby znakomitym argumentem dla opozycji w Polsce. Trzeba walczyć o te środki, ale twardo.

Jak dokładnie?

Już to mówiłem szereg miesięcy temu i powtórzę. Zamrażając składkę członkowską Polski do UE, która wynosi 4,5 mld rocznie , a z każdym rokiem rośnie na tyle, że za 6-7 lat składka Polski przerośnie środki otrzymywane od UE. Trzeba również zacząć wetować nie tylko kwestie związane z budżetem i finansami, żeby pokazać, że UE za blokowanie środków dla Polski zapłaci wysoką cenę. Musimy również bardzo dokładnie pokazywać polskiej opinii publicznej szalbierczą politykę UE i jej złą wolę.

*tekst ukazał się na portalu dorzeczy.pl (02.08.2022)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

10-08-2022 [11:58] - ruisdael | Link:

W "Potopie" Kmicic w pojedynku z Wołodyjowskim rzekł: "Kończ Waść, wstydu oszczędź". To się również Pana tyczy.

Obrazek użytkownika u2

10-08-2022 [12:46] - u2 | Link:

Czyli europoseł to pan Wołodyjowski, a ruisdael Kmicic :-)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-08-2022 [12:12] - Marek Kudła | Link:

Była najgorszym ministrem obrony w dziejach Niemiec.  Nie kapowała  nic przez co doprowadziła bundeswerę niemal do upadku. Teraz jest najgorszą przewodniczącą Komisji Europejskiej, mówię o Ursuli von der Leyen, babsku, która nie ma zielonego pojęcia  o kierowaniu taką instytucją  międzynarodową,  jaką  jest  UE !!!    Nie ma pojęcia o prawie i ekonomii, chociaż studiowała ją w Anglii i żadnej wiedzy o zarządzaniu, ale zna się na rodzeniu dzieci (ma ich siedmioro). 
Kadencja tej przygłupki kończy si:ę w 2024 roku, a na jej miejsce najlepszym kandydatem w Europie jest M. Morawiecki !!!