Tusk czyli „Koń Trojański” Niemiec/Niemców w Polsce

Mam nadzieję, że Zjednoczona Prawica zna historie starożytną, otóż chodzi mi o wojnę Achajów z Troją. Grecy nie mogąc pokonać Troi, wpadli na pomysł i niby w podarunku, darowali Trojanom Konia Trojańskiego, w którego środku byli Grecy, którzy nocą wyszli z wnętrza pootwierali bramy i w ten sposób Grecy pokonali Troję.
Podobny zabieg zastosowali Niemcy, po „sukcesach”, które miał w UE, zwłaszcza wyjście UK z UE, po czym dali mu jako pupilowi Makreli kierowanie EPL, po czym tak Achajowie podarowali Troi „Konia Trojańskiego” tak Niemcy „podarowali” Polsce Tuska.
Jedynym zadaniem tego człowieka jest rozwalenie Polski od wewnątrz, Polsce po prostu za dobrze idzie, Polska staje się zbyt niezależna i coraz silniejsza gospodarczo.
Niemcy widzą Polskę jako kraj dostarczający tanią siłę roboczą, w tym zbieranie szparagów, oraz  drenowanie Polski z dość dobrze wykształconej kadry inżynierskiej, lekarzy, dobrych fachowców oraz jako rynek zbytu nie zawsze najwyższej jakości produktów.
Tusk przyjechał po to by podjudzać, skłócać Polaków, w nadziei że jeszcze przed planowanym terminem wyborów uda mu się obalić rząd PiS.
Sprzyjają mu okoliczności, najpierw pandemia, później wojna na Ukrainie, jeżeli do tego dodać większość polskojęzycznych mediów jest w rękach niemieckich, którzy w myśl zasady Geobbelsa kłamią i kłamią na okrągło.
Należy podziwiać rząd PiS, że mimo tak wielu niesprzyjających okolicznościach całkiem dobrze sobie radzi w tych okolicznościach.
Jest nadzieja, że jeżeli ludzie będą mieli ciepło w domach, jest szansa, że PiS będzie rządził trzecią kadencję mimo destrukcji „Konia Trojańskiego” Tuska i dziesiątków małych koników trojańskich w tym opozycji.
A rząd PiS w przeciwieństwie do Troi, wie kim i czym jest Tusk.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

09-08-2022 [10:55] - u2 | Link:

Niemcy „podarowali” Polsce Tuska.

Niemcy najwyraźniej nie wiedzą, że kto sieje wiatr ten zbiera burzę :-)

Obrazek użytkownika Andy51

09-08-2022 [16:02] - Andy51 | Link:

Ale się dowiedzą.

Obrazek użytkownika u2

09-08-2022 [16:28] - u2 | Link:

Już wkrótce :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-08-2022 [11:15] - Tomaszek | Link:

Andy
Sam Tusk nie byłby problemem , gdyby nie trojańskie zoślenie części narodziku . Nie jestem nawet pewny czy oni jeszcze są Polakami czy już " Europejczykami" (czytaj folksdojczami nowego rytu albo mitteleuropaerami). Ale hasłowe bzdety , które do nich trafiają są na poziomie tresury durnego zwierzęcia (nie  mylić z psem). I nawet jeżeli porównywałem go do zgłupiałego psa szczekającego na wszystkich i wszystko , to pies robi to w podświadomej chęci obrony swojego terytorium a nie jak Tusk w celu wpuszczenia lisa do kurnika . Po prostu ujadający śmieć w interesie jakichś szczurów i innych lisów . To nie fenomen Tuska czy innych podobnego autoramentu,  polacken idioten są tu problemem .
Jeszcze raz przepraszam psy .

Obrazek użytkownika Andy51

09-08-2022 [16:04] - Andy51 | Link:

Duży udział w odnarodowieniu Polaków, mają polskjęzyczne niemieckie media.

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2022 [16:06] - sake3 | Link:

Bardzo trafna analiza pana @Tomaszka, ale pozwolę sobie nie zgodzić się w kwestii ,,zoślenia'' narodu.Wprost przeciwnie prawie każdy Polak jest wszechstronnym ekspertem i od wszystkiego.każdy Poak peroruje ze swadą i ,,znawstwem'' w każdym temacie i nie tylko u cioci na imieninach.Czyż nie jest tak w wersji mini na NB?Jak nasi eksperci pouczają,napominają, krytykują, wykazują ubytki intelektualne.Jakaż burza mózgów! Przecież już dawno powinni zasiadać w ministerialnych fotelach.Wprawdzie jeszcze pętają się tu  oporne przygłupy jak np.ja ale cierpliwość misjonarska ekspertów chyba zaowocuje wczesniej czy później.Mając takie ,,siły intelektualne'' za sobą pan Tusk chyba nie będzie miał trudności w zdobyciu upragnionej władzy i wprowadzenia nas do IV-ej Rzeszy

Obrazek użytkownika u2

09-08-2022 [16:27] - u2 | Link:

Polak jest wszechstronnym ekspertem i od wszystkiego

Droga sake. A co w tym złego ? To że Polak lubi pogadać na każdy temat to moim skromnym zdanie świetnie. Zawsze można się wymienić doświadczeniami w róznych dziedzinach. Nie warto uprawiać pedagogiki wstydu, że niby Polacy to idioci. Wręcz przeciwnie, Polak potrafi i radzi sobie w każdej sytuacji :-)

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2022 [17:04] - sake3 | Link:

@u2.....Zbyt pięknie Pan to wszystko widzi. Dużo gadać to nie znaczy mądrze gadać.Niech się Pan przyjrzy naszym celebrytom i wszelkiej maści artystom. Ich zdanie to niemal świętość i mądrość do nastychmiastowego przytakiwania i naśladowania.Przecież chyba słyszał Pan ogrom mądych słów wygłaszanych przez panią Kurdej -Szatan,a żeby wypadło jeszcze bardziej emocjonalnie mądrości przeplatane pół na pół z wulgaryzmami Te wszystkie wypowiedzi dotyczyły polskich pograniczników.Czego się można od tej idiotki nauczyć? Chyba tylko braku szacunku o munduru.Trudno,ale ja za tę idiotkę uważającej się za eksperta po prostu się  wstydzę.A to wcale nie jednostkowy przykład..

 

Obrazek użytkownika u2

09-08-2022 [17:15] - u2 | Link:

"naszym celebrytom i wszelkiej maści artystom"

To, że ktoś jest znany nie oznacza, że musi mówić mądrze. Ludzie lubią słuchać napuszonych, nabzdyczonych, narąbanych głupków. To jest lepsze od kabaretów, które ostatnio są mało zabawne, bo i czasy są wojenne. Ale mi chodzi o codzienne spotkania i rozmowy Polaków. One odbiegają od kreacji wszelakiej maści merdiów, które rzeczywiście uprawiają pedagogikę wstydu. A w życiu wcale nie jest tak jak to przedstawiają te merdia :-)

Obrazek użytkownika Zofia

09-08-2022 [17:51] - Zofia | Link:

@u2 przeczytałam kilka razy Twój wpis, bo od paru dni pragnę zrozumieć myślenie i postępowanie moich znajomych na FB. Otóż mając dużo czasu siedząc w domu z powodu choroby postanowiłam zajrzeć do moich znajomych na FB. Do pewnego momentu podziwiałam wnuki moich znajomych a nawet piękne prawnuki (znamy się z czasów szkolnych a potem wspólnej pracy, bo obecnie jesteśmy emerytami). Fotki z zagranicznych podróży i bogate domy. Aż tu nagle wszystko prysło! Moje emerytowane znajome a nawet krewni mają zdjęcia w tęczowych aureolach, pioruny na "zmęczonych życiem "twarzach. Lajkują "paluszkiem w górę" a nawet serduszkiem pod wpisem  co by ***** ***, cieszy fotka ich pociechy ze środkowym palcem i podpisem "wypie...." Podsumowanie jest optymistyczne bo na 174 takich współczesnych i świadomych było 12! I zadaje sobie pytanie - co się stało z tymi normalnymi ludźmi!

Obrazek użytkownika u2

09-08-2022 [17:57] - u2 | Link:

postanowiłam zajrzeć do moich znajomych na FB

FB nie zastąpi codziennego kontaktu z innymi ludźmi. Mi chodzi o rzeczywistą rzeczywistość, a nie wirtualną nierzeczywistość.  W tej nierzeczywistosci dzieją się różne cuda. Lepsza jest codzienna spokojna rzeczywistość, od lęków i strachów generowanych w sieci, nawet przez osoby, które się  poznalo w "realu".

Obrazek użytkownika Andy51

09-08-2022 [18:00] - Andy51 | Link:

Moim zdaniem w dużej części to jest moda, odejście od kościoła, bezideowe wychowanie, ten konglomerat zdarzeń ma duży wpływ na to o czym piszesz.  Drugą nie mniej ważną przyczyną jest to, że coraz mniej rodzin wychowuje swoje dzieci, dzieci wychowują smartfony, tablety etc.

Obrazek użytkownika u2

09-08-2022 [18:04] - u2 | Link:

moda, odejście od kościoła, bezideowe wychowanie

Ano, w kościele ludzie sie  spotykają, odprawiają swoje obrzędy, spotykajac innych ludzi w realu czujemy, że życie ma sens nie tylko doczesny. A w sieci hulaj dusza, piekła nie ma :-)

Obrazek użytkownika tricolour

09-08-2022 [18:57] - tricolour | Link:

@Zofia

Gdyby oczekiwala Pani odpowiedzi na pytanie z ostatniego zdania, to by nie zadała Pani pytania sugerującego. Widać odpowiedź jest do niczego niepotrzebna, z pewnością już jest znana skoro normalni stali się nienormalni. No jakie to proste, bolszewickie można powiedzieć.

Tymczasem jest tak, że Pani rozumienie normalności zużyło się, zestarzało i już się nie nadaje jako wzorzec. Platynowy wzorzec z Sevres, którego nie można potrzeć szmatką, by się nie zmienił, zastąpiony został przez definicję, która umożliwia wytworzenie metra w dowolnym - w miarę sensownie wyposażonym - labie na świecie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-08-2022 [19:51] - Tomaszek | Link:

Pojęcie normalności się ztrywializowało . Jełop sapiens oczekiwał atrakcji i nie wie że to co za nią ma to ktoś mu nasrał . Tylko udaje że to cool . Nawet na fejsa wrzucił . Lajków ma miliony .
P.S.
Kupiłem sobie na car boocie metr dwumetrowy , znaczy sześć stóp i reszty nie wybili . Fajny lab ? Taki teakowy z okuciami mosiężnymi . Całkiem niestary . 
Od Angola  , który mi go za funta sprzedał dowiedziałęm się , ża dla niego metr to symbol upadku i że żeby być najnowocześniejszą gospodarką świata metr jest niepotrzebny .
Coś w tym jest patrząc na USA . 

Obrazek użytkownika Zofia

10-08-2022 [08:57] - Zofia | Link:

@tricolour - pytanie zostanie bez odpowiedzi, bo niestety nawet Pan nie rozwiał moich wątpliwości . Nikt nie umie podważyć prawdy że drzewa zawsze rosną korzeniami do dołu. I nikt nie jest w stanie tego zmienić. Dorabianie teorii nic nie daje. Kiedyś został stworzony świat z taką przyrodą i z ludźmi aby się rozwijał i istniał. Teraz się go podważa w imię chorych ideologii. I to jest smutne .

Obrazek użytkownika Andy51

09-08-2022 [16:35] - Andy51 | Link:

Najlepszych doradców ma PO, jak ostatnia wypowiedź Budki, że Zalew Wiślany powinien mieć 12 m. głębokosci.

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-08-2022 [19:25] - Tomaszek | Link:

Bo to Sake jest tak jak sobie kiedyś zaobserwowałem w życiu . I dotyczy nie tylko Polaków . Tu np w Anglii też tak jest , że im ktoś bardziej chce coś mądrego powiedzieć tym gorsze głupoty opowiada . Gorzej że twoje ostatnie zdanie jednak się może spełnić w wersji Kononowicza . My se tu gadu gadu , a osioł trojański już w grodzie . Tylko klucza  zapomnieli .

Obrazek użytkownika Jabe

09-08-2022 [14:10] - Jabe | Link:

Rząd ma w ręku aparat propagandowy, który na ciemny lud wystarczy. Pandemię sam wywołał.  Wojna jest doskonałą wymówką wobec drożyzny. W gruncie rzeczy są to cieplarniane warunki.

No a Donald Tusk z pewnością nie może być uznany za Konia Trojańskiego. No chyba że prezes go triumfalnie do rządu wprowadzi, czego wszak wylkuczyć w tym zwariowanym kraju nie można.

Obrazek użytkownika u2

09-08-2022 [15:30] - u2 | Link:

Donald Tusk z pewnością nie może być uznany za Konia Trojańskiego

Nie byłbym tego taki pewien. Właściwie jestem pewien, że to antypolski szkodnik. Wstydzi się polskości. Dla niego polskość to nienormalność.

Obrazek użytkownika Andy51

09-08-2022 [16:04] - Andy51 | Link:

Ale niemiecki Koń Trojański , chyba się z tym zgodzisz.

Obrazek użytkownika u2

09-08-2022 [16:30] - u2 | Link:

PDT nigdy nie wyemigrował z Dancygu. Część jego krewnych zginęła na Gustloffie i to na pewno była rodzinna tragedia. Ale sam PDT się okopał i czeka na kolejną niemiecko - polską wojnę.

Obrazek użytkownika Andy51

09-08-2022 [16:33] - Andy51 | Link:

Fakt, w jednym z czasopism, jest wypowiedź Tuska, którą można poszukać w internecie, że za młodu w domu na święta śpiewali piosenki po niemiecku.

Obrazek użytkownika tricolour

09-08-2022 [16:55] - tricolour | Link:

@u2

Jezeli polskość polega na tym, że się twierdzi, że Daewoo jest najbardziej chętnie kupowanym samochodem używanym, a po lekturze, z której wynika, że pierwsze dziesięć miejsc zajmują samochody niemieckie, ucieka się z podkulonym ogonem z rozmowy, to tak. To jest nienormalność.

Obrazek użytkownika u2

09-08-2022 [19:11] - u2 | Link:

W czasach kiedy to PDT pisał nie było jeszcze marki Daewoo w Polsce, z samochodów niemieckich pamiętam Trabanta i Wartburga. Była komuna i PRL. Wtedy dla mnie polskość to była najnormalniejsza rzecz pod Słońcem. Dopiero w czasach internetu odkryłem ten felietonik PDT. Tak mogła pisać tylko osoba, która nie czuła się Polakiem i zapewne do dzisiaj się nie czuje. Polska to wolny kraj i nie muszą tutaj zamieszkiwać tylko Polacy. Ale lepiej aby nie rządzili w Polsce tacy, którzy twierdzą, że polskość to nienormalność.

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-08-2022 [20:06] - Tomaszek | Link:

Tricolour
U2 jako patriota jeździ Zaporożcem , znaczy Tawrią . Prawie nówką poliftową przejściówką . Ukrainiec płakał jak sprzedawał . 

Obrazek użytkownika tricolour

09-08-2022 [17:12] - tricolour | Link:

@Andy

Bardzo mi się podoba -- kolejny już raz - choroba na punkcie Tuska.

Ale jest lekarstwo - cena za ogrzewanie, którą zapłacisz tej zimy. Zostaniesz wyleczony, nie trać nadziei.

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2022 [19:27] - sake3 | Link:

@tricolour.....A ja sądzę z wrzaskliwych, histerycznych wystąpień Tuska w terenie i mediach,że to on raczej jest chory i to bardzo. Bo z nienawiści też się choruje a on jest naładowany nienawiścią tak dotkliwie że się całkiem paskudnie pomarszczył. 

Obrazek użytkownika tricolour

09-08-2022 [21:10] - tricolour | Link:

@Sake

Nie wierzę, że jest Pani w stanie normalnie, bez uprzedzeń wysłuchać Tuska, tak jak ja nie jestem takoż wysłuchać Morawieckiego czy Kaczyńskiego.
 

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2022 [22:12] - sake3 | Link:

@tricolour........Jestem w stanie wysłuchać Tuska bez uprzedzeń,ale nic mnie nie powstrzyma od śmiechu podczas słuchania jego wrzasków,kretyńskich min i ,,mowy ciała'.No a już kłanstwa i zmiana co 5 minut tego co mówi rozczula mnie do łez.'.

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-08-2022 [20:10] - Tomaszek | Link:

Tak tak Tricolour . Z niemieckiego hubu byłoby taniej . Tylko gazu brak . Wyobrażasz sobie ? Niemcy odwieczni fanatycy wszystkich gazów bez gazu . Pewnie Cyklonem B będą palić .