Jednomyślność jest już „be”!

W establishmencie UE zapanowała moda na… brak jednomyślności. Zalety braku jednomyślności promują ci, którzy przez lata szantażowali bliźnich, że mają śpiewać w jednym chórze na melodię unijnej jedności moralno-politycznej. Jak ktoś nie chciał być jednomyślny z mainstreamem, stawał się natychmiast populistą, nacjonalistą, faszystą, eurosceptykiem, euronegatywistą, czy „wrogiem Unii”. Do wyboru, do koloru. Dzisiaj ci, którzy zawsze żądali jedności – definiowanej jako powtarzanie ich „prawd objawionych” - żądają jak najszybszego odejścia od jednomyślności. Przełożyli wajchę i teraz chcą przyspieszyć procesy decyzyjne w Unii. Hasają po preriach demagogii mówiąc, że pozbawienie państw narodowych prawa veta przyspieszy proces… podejmowania sankcji wobec Rosji! To proste jak konstrukcja cepa: „Nie lubisz Ruskich, obawiasz się neoimperialnej Moskwy – to kopnij w siedzenie prawo weta". Niech sczeźnie! Frau von der Leyen i Monsieur Macron mają nową przyśpiewkę, która sprowadza się do prostej konkluzji: trzeba wyrzucić możliwość sprzeciwu państw członkowskich UE na śmietnik historii. Oczywiście to tylko pierwszy krok. Potem Europejczycy otrzymają kolejne instrukcje: co jest złe, co trzeba potępić, komu trzeba przywalić. Wszystko oczywiście w imię świetlanej unijnej przyszłości.
Jakoś ci sztukmistrze nie dostrzegli, że babcia integracji europejskiej czyli Europejska Wspólnota Węgla i Stali, oraz jej matka  czyli EWG, a nawet sama Unia odnosiły największe sukcesy wtedy, kiedy była możliwość zgłaszania weta. Tak, to spowalniało proces decyzyjny, ale jednocześnie zapewniało wszystkim państwom EWWiS, EWG i UE poczucie partycypacji we wszystkich dziedzinach i decyzjach.
Bo UE to wciąż nie korporacja, w której decydują ci, którzy mają największy pakiet akcji, lecz organizacja międzynarodowa, która rządzi się innymi prawami. Źle, że Berlin i Paryż chcą zmienić reguły w trakcie gry…

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (18.05.2022)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

28-05-2022 [09:03] - Ijontichy | Link:

Czarneckiego nagle oświeciło!!! Dopiero jak "kamienie" Urszulki sejm wziął jak swoje...TFU!

Obrazek użytkownika u2

28-05-2022 [09:08] - u2 | Link:

populistą, nacjonalistą, faszystą, eurosceptykiem, euronegatywistą, czy „wrogiem Unii”

Jak się skończyło zniesienie Liberum Veto wszyscy wiedzą.