Świat i Europa: Wyborcze trzęsienie ziemi

W tym roku jeszcze odbędą się wybory w dwóch krajach członkowskich Unii Europejskiej. Oba te państwa to nasi niebezpośredni, ale jednak sąsiedzi: Szwecja przez morze, a Łotwa z dawnymi polskimi Inflantami to kraj bałtycki jak my. Sztokholm właśnie wstępuje do NATO, gdzie Polska jest od 23 lat. Zaś Ryga to ważny dla nas kraj z punktu widzenia współpracy z krajami bałtyckimi w ramach bloku anty- Rosja.
Jednak kolejne dwa lata 2023-2024 zwiastować będą prawdziwe europejskie wyborcze trzęsienie ziemi. I tak wybory odbędą się w następujących krajach członkowskich UE: 1) Czechy, 2)Cypr, 3) Estonia, 4) Finlandia, 5) Dania, 6) Włochy, 7) Grecja, 8) Luksemburg, 9) Polska (termin konstytucyjny - jesień 2023), 10)Hiszpania, 11) Austria, 12)Belgia, 13) Chorwacja, 14) Litwa, 15) Malta, 16) Słowacja, 17) Rumunia. Dodajmy do tego wybory w  kluczowych krajach pozaeuropejskich, odgrywających bardzo ważną rolę w polityce międzynarodowej. I tak jeszcze w tym roku odbędą się wybory w największym państwie Ameryki Łacińskiej – Brazylii (październik 2022). Państwo będące wręcz subkontynentem – Indie, które z jednej strony są w ostatnich latach zdecydowanym sojusznikiem USA, a z drugiej strony cały czas kupują broń od Rosji, wchodzą w cykl wyborczy już w tym roku (Rada Stanów i wybory w poszczególnych stanach), a ponownie w roku 2024.

Wybory prezydenckie i parlamentarne odbyć się mają - miejmy nadzieję, że się odbędą - na Ukrainie, w roku 2024.
Jeszcze w tym roku wybory odbędą się w Australii, czyli największym państwie Oceanii, a w 2024 roku wybory będą miały miejsce w kluczowym państwie Afryki – czyli RPA.

Dodajmy, ze już za dwa miesiące odbędą się wybory w Japonii, zaś za pół roku referendum konstytucyjne na Tajwanie, będącym istotnym polem gry między Waszyngtonem a Pekinem.

Olbrzymią wagę będą miały wybory w listopadzie 2022 w USA, do Senatu i Izby Reprezentantów czyli obu izb Kongresu (tzw. mid-term elections).

Za kwartał odbędą się wybory w bardzo ważnym państwie Afryki – Kenii (sierpień 2022). Natomiast jesienią tego roku będą miały miejsce wybory w Bośni i Hercegowinie, a wiec w kraju, w którym poza rywalizacją miedzy Bośniakami a Chorwatami toczy się również geopolityczny mecz miedzy Zachodem a Wschodem.  
Na ile te wybory- w sumie w 30 krajach - zachowają europejskie polityczne status quo, a na ile będą „game- changerem” - jeszcze się przekonamy.

*tekst ukazał się na portalu wprost.pl (16.05.2022)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

23-05-2022 [18:29] - Maverick | Link:

Ponieważ lewacki i obłąkany Biden narobił takiego bigosu, obniżając standart życia przeciętnego Amerykana.  Ludzie są wściekli gdy tankują idą do sklepu, czy gdy włączają TV. Jest prawie pewne, że republikanie wymiotą ich z wszystkich pozycji spólecznych. Jest to świetna okazja na wybicie się. Może za dwa spróbuję się. Localne wybory tzw. midterm mają bardzo niską frekwencję wyborczą. i nie wiem jak będzie tym razem. Sam nigdy nie brałem udziału w tych wyborach, ale własnie lokalne wybory są ważne aby lewactwu odciąć dostęp do koryta. Piknik is rozmowy z wyborcami,  Treasurer znaczy skarbnik ale w aspekcie całego stanu to bardziej minister finansów.  Mark Twain dawno temu powiedział, " Gdyby wybory coś zmienialy to Oni już dawno zabronili by nam głosować. Ja wybory uważam cyrk dla mas gdzie wyborcy są zabawiani że coś się zmieni na lepsze, zostają uśpieni na kolejne lata.
https://www.youtube.com/watch?...

Rzydziany lubią się dzielić nie swoim. Madeline Albright ta co zagłodziła 500 000 irackich dzieci, co szczała w majtki podczas bombardowania Serbii, też gadała jak rzydzian Morawa, że jest niesprawieliwym aby Rosja była tak bogata i powinna się dzielić swoimi bogactwami. Oczywiście widziałem to na żywo, ale potem żydowski google wszytkie referencje do tego pousuwał.  Gadanie rzydziana Marawy że Norwegia powinna dzielić się zyskami z rzydzianami głobalistami nowymi sowieckimi onucami wcale mnie dziwi.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-05-2022 [18:57] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Widzę że pobyt w małpim gaju skutkuje kolejną sraczką. I jeszcze ten płacz i popierdywanie, że cię wycinają z tymi głupotami. Żałosny ruski cieciu bez majtek, naukę o świecie, zacznij od nauki poprawnej polszczyzny.

Obrazek użytkownika Maverick

23-05-2022 [18:59] - Maverick | Link:

Pisz merytorycznie a nie o majtakach i gołych dupach czy byłaś kiedyś whore? Bo głodnemu chleb na myśli.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-05-2022 [19:41] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Merytorycznie: z tymi głodnymi kawałkami to won za Don! Tam znajdziesz odpowiednich idiotów, tam będziesz miał branie do szczekania zza ruskiej dupy, ruski cieciu bez majtek. 
Próbujesz mnie obrazić? Szczekanie ruskiej kanalii nikogo nie obraża. 😁
PS.
Wiesz co ruskie kradną na Ukrainie? Kradną psie budy - jedna z nich pewnie przypadnie ci w nagrodę do zamieszkania jak będziesz musiał wiać.

Obrazek użytkownika u2

23-05-2022 [19:57] - u2 | Link:

Madeline Albright ta co zagłodziła 500 000 irackich dzieci

Tylko tyle ?