Pokaz braku siły

Wojna Rosji z Ukrainą uruchomiła swoiste domino w polityce międzynarodowej. Opóźniła ,już w dużym stopniu przygotowane,  porozumienie „jądrowe” między USA ,a w zasadzie szeroko rozumianym Zachodem a Iranem. Do porozumienia jednak dojdzie. Państwa, które dotychczas starały się grać z Rosją na arenie międzynarodowej, jak Iran, ale też Syria Baszszara al-Asada, widzą, że koń na, którego z powodów strategicznych (Damaszek) lub taktycznych (Teheran) stawiały, nie jest chyżym rumakiem, tylko przereklamowaną szkapą. Państwa, które grały z Moskwą, bo musiały z racji geopolitycznych lub uważały, że muszą, teraz bądź poprzez głosowanie w ONZ demonstrują neutralność, bądź też, jak Kazachstan, wprost mówią o „terytorialnej integralności” Ukrainy.
W listopadzie 2021 Finlandia postanowiła, że za pięć lat podejmie decyzję o wejściu -lub nie - do NATO. Nie minęło pięć miesięcy, a Helsinki zapowiedziały akces do Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego. Do tego ośmieliły, również tradycyjnie neutralną, Szwecję. Rosja nie jest na łopatkach – przestrzegam przed takim myśleniem – ale bardzo osłabła. Wojna, która miała być pokazem siły Rosji, stała się demonstracją… braku siły Rosji. Na naszych oczach otwiera się nowe geopolityczne rozdanie w Europie i na świecie. Tym bardziej Polska musi pilnować swoich interesów.

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (18.05.2022)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

22-05-2022 [17:08] - Pers | Link:

//Wojna, która miała być pokazem siły Rosji, stała się demonstracją… braku siły Rosji.//

I tego się trzymajmy panie europośle :))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-05-2022 [17:46] - Tezeusz | Link:

Admin NEon24" Zawisza: o Ruszkiewiczu vel @ Pers tak pisze :

"Widzisz do jakich pustostanów umysłowych doprowadza korzystanie z "pralni mózgów" zwanej "Moskiewską Prawdą"?"

Bingo !

Obrazek użytkownika u2

22-05-2022 [17:47] - u2 | Link:

Rosja nie jest na łopatkach

Oczywiscie, że nie. Nadal bez powodu atakuje Ukrainę. Bombek ma najwyraźniej w nadmiarze. Podobnie jak ludzi. Musi się ich pozbyć.