Co przysłania wojenny kurz?

Wojna na Ukrainie jeszcze się nie skończyła, ale obserwując zachowania polityków morzem pokusić się już o pewne analizy i wyjaśnienia tego co było nielogiczne.
Atak Rosji na Ukrainę i wejście w konflikt ze światem zachodu, mógł być wkalkulowany w plany Rosji i… Niemiec. Nie bez przyczyny zsynchronizowane z wojną zostały głosy o zagłodzenie Polski. Uderzenie fali uchodźców z Ukrainy na Polskę wydawał się łatwy do przewidzenia. Tyle, że zapewne wkalkulowano w to gotowość Polski do wszelkich ustępstw względem unijnych (niemieckich) zapędów na Polską suwerenność, w zamian za wsparcie finansowe. Zapewne błędnie założono również bierność lub ograniczoną aktywność USA, jak i wzmożenie dyplomacji polskiego rządu. W planach było spacyfikowanie Ukrainy przez Rosję, oraz jednoczesne przejęcie rządów w Polsce przez unijne instytucje na drodze ustępstw w kwestii praworządności.  Wliczone  w to mogło być wywołanie kryzysu, który przewróciłby rządy przyjazne, by nie rzec uległe polityce Berlina i Moskwy.
Szczęśliwie dla niepodległości Polski pewne założenia tego planu się nie powiodły.  Jednak to, karze się przygotować na kolejne jeszcze silniejsze ataki i ożywienie agentury wpływu. Tak bowiem należy w obecnej sytuacji odbierać wszelkie głosy domagające się wszelkich rezolucji i innych kroków przeciwko Polsce.
Teraz coraz bardziej zrozumiałe wydają się decyzje podejmowane w przeszłości przez rząd Donalda Tuska. To co mogło wydawać się naiwnością, okazuje się uległym realizowaniem interesów nie tylko Berlina ale i Moskwy. Zasadnym jest zastanowić się, czy te poczynania zarówno w kwestii wojskowości jak i energetyki należy tłumaczyć jedynie polityczną głupotą, czy też było to świadome realizowanie antypolskiej polityki. 
Powoli, wiele dotąd niejasnych kwestii zaczyna pasować do siebie jak kolejne elementy układanki, z pewnością jednak to dopiero początek.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

06-05-2022 [14:46] - u2 | Link:

Teraz coraz bardziej zrozumiałe wydają się decyzje podejmowane w przeszłości przez rząd Donalda Tuska.

Ano, na nic nie było kasy, polski przemysł był zwijany przez ferajnę T. Wojsko było likwidowane, zwłaszcza na wschód od Wisły. Powszechny pobór do wojska został zlikwidowany za czasów Wallenroda z Dancygu.

O dziwo, choć teraz są wielomiliardowe koszty pomocy Ukrainie, zaś KE blokuje środki dla Polen starając się ja zagłodzić (verhundert), to jednak na wszystko kasy ...starcza. Brawo PMM i rząd Zjednoczonej Prawicy :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-05-2022 [18:13] - Pani Anna | Link:

Kasy starcza, a jakże.  Dług publiczny zbliża się już do biliona, ale kasy starcza i brawo dla tego pana. A fundusze unijne to następny dług do spłaty,  więc może i dobrze,  że są zamrożone, chociaż oznacza to mniej aquaparków i fontann. Do autora - proszę poprawić to "morzem" na "możemy", bo aż oczy bolą. 

Obrazek użytkownika u2

06-05-2022 [18:47] - u2 | Link:

Dług publiczny zbliża się już do biliona,

Były dwa progi ostrożnościowe wynikające z Konstytucji RP. PDT kradł kaskę z OFE, kombinował z polskimi lasami, robił wałki na VAT, wykreślił pierwszy próg z ustawy finansowej, a nadal było blisko drugiego progu i zarzekał się, że gdyby wiedział gdzie są zakopane pieniądze to by je odkopał, mówił to będąc na wizycie u baców w Zakopanem.

A teraz nawet do pierwszego progu daleko, pisze o tym często na NB europoseł Kuźmiuk.

Obrazek użytkownika zbychbor

06-05-2022 [18:59] - zbychbor | Link:

@PaniAnna
Zgoda. Powstrzymałem się z tą uwagą. Ale jak już poszło, to dodam, żeby poprawić:  'karze' na 'każe'.
Z tym ostatnim to też Pani ma kłopoty.
https://naszeblogi.pl/comment/367098#comment-367098

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-05-2022 [20:34] - Pani Anna | Link:

@zbychor
Dziękuję za uwagę. 

Obrazek użytkownika zbychbor

07-05-2022 [11:26] - zbychbor | Link:

@PaniAnna,
nie ma za co.
Tak na marginesie, to cicho kibicuję Pani w walkach z forumowymi troglodytami
 :)

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-05-2022 [13:02] - Pani Anna | Link:

@zbychor
Ponownie dziękuję.  Błędy należy tępić, moje też. 

Obrazek użytkownika sake3

06-05-2022 [15:19] - sake3 | Link:

Czyli zagłodzenie świata i Ukrainy zaczęto od Polski? A plany UE na przyszłość i to niedaleką to na początek stworzenie Federacji Europejskiej z Polską zagłodzoną i głodującą nadal po likwidacji przemysłu i inwestycji.Docelowo stworzenie imperium Eurazji z Putinem i Federacji Europejskiej ,przecież już wcześniej Merkel była ,,po słowie''wspólnych z nim rządów.

Obrazek użytkownika MFW

06-05-2022 [16:37] - MFW | Link:

"Zasadnym jest zastanowić się, czy te poczynania zarówno w kwestii wojskowości jak i energetyki należy tłumaczyć jedynie polityczną głupotą, czy też było to świadome realizowanie antypolskiej polityki. "

Człowiek mający wiedzę i realnie oceniający otaczająca go polityczną rzeczywistość, nie musi się zastanawiać, bo to widać, słychać i czuć, że to antypolskie działania.

Obrazek użytkownika Es

06-05-2022 [16:54] - Es | Link:

Nie głupota, nie naiwność, czy brak wiedzy. Pawlak że wszech sił broni kontraktu (który nawet dla UE wydawał się absurdem) i nadal uważa baltic pipe i terminal  za niepotrzebne.  Wiadomo że broni własną głowę, ale...  ręce opadają. Najgorsze, że sprawa idzie na przedawnienie. 

Obrazek użytkownika MFW

06-05-2022 [18:01] - MFW | Link:

"Najgorsze, że sprawa idzie na przedawnienie. "

Dlatego, by zbrodniarze i złodzieje w III RP byli bezkarni, przeniesiono bez korekt system wymiaru sprawiedliwości rodem z komunistycznego PRL-u.

Obrazek użytkownika Jan1797

07-05-2022 [09:40] - Jan1797 | Link:

;)
Brakuje jedynie wątku białoruskiego; z przerzutem nachodźców, aktywacją pożytecznych i agentury u nas. Jeżeli świadomie poczynione przez Autora rozumiem i zgadzam się z jedną uwagą. Był w nim (wątku białoruskim) kapitalny szczegół, mianowicie rozmowa Merkel z Baćką. To początek najważniejszej dla losów naszego kraju, Ukrainy i oczywiście Europy kampanii dyplomatycznej.