Macron czy Le Pen, to tak jak Coca Cola czy Pepsi Cola

 
We Francji odbyły się wybory prezydenckie pomiędzy Macronem a  Le Pen, to taki wybór jak między Coca Colą a Pepsi Colą.

Obydwoje kandydaci  są  pro putinowscy, Macron udowodnił to wysyłając do Rosji broń od 2015 r. pomimo embarga, nałożonego w 2015 r. po aneksji Krymu i poparciu saperatystów we wschodniej Ukrainie przez Rosję, ( tak de facto) separatyzm  z inspiracji Putina.

Po ataku morderców Putina na niepodległą Ukrainę, okazuje się, że m.inn celowniki  wysłane przez Francję  służą kacapskim mordercom do zabijania Ukraińców.

Próbuje się zrównać Macrona i Le Pen w ich prorosyjskości, ale to nie Le Pen dzwoniła do Putina w czasie wojny, to nie Le Pen rządzi we Francji.

Le Pen zarzuca się, że chodziła w koszulce z wizerunkiem Putina i to , że wzięła pożyczkę z rosyjskiego banku, nie chcę Le Pen usprawiedliwiać, ale wzięła ją dlatego, że we Francji nie chciano udzielić jej takiej pożyczki.

Jeżeli położyć na szali prorosyjskość Macrona i Le Pen, to oprócz werbalnego poparcia Rosji słowa Le Pen mało „ważą” w porównaniu np. z eksportem przez Francję broni do Rosji.

Jest kilka różnic między Frontem Narodowym a  Macronem,  Le Pen jest za UE, ale za UE niezależnych krajów, a nie jak to chcą Niemcy i Francja  za federalizacją Europy.

Ponadto Le Pen sprzeciwia się niekontrolowanej i nieograniczonej emigracji do Francji, zwłaszcza z czarnej Afryki i krajów muzułmańskich.

Jak wspomniałem, prorosyjskość Le Pen i Mcrona jest w mniejszym lub większym stopniu dość wyraźna, z tym, że jaki jest Macron każdy widzi, a jeżeli chodzi o Le Pen, wszystko jest w sferze domniemań, ale skoro Putin zrobił z Ukrainy kraj faszystowski i to był atak, to również z Le Pen można zrobić „czarnego luda”.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/the-telegraph-oto-jak-niemcy-i-francja-omijaly-embargo-na-sprzedaz-broni-do-rosji/e6bhdw3
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

27-04-2022 [12:08] - Darek65 | Link:

Jedno jest raczej pewnikiem, dla każdego z nich Francja First

Obrazek użytkownika Andy51

27-04-2022 [13:31] - Andy51 | Link:

A skąd wiesz?

Obrazek użytkownika u2

27-04-2022 [13:25] - u2 | Link:

Z wiki :

Po aneksji Krymu przez Rosję odwiedziła Moskwę, gdzie spotkała się z przewodniczącym Dumy Państwowej Siergiejem Naryszkinem i poparła forsowany przez Rosję postulat tzw. federalizacji Ukrainy[17]. Marine Le Pen opowiedziała się za utworzeniem osi Paryż-Berlin-Moskwa i chciałaby wraz z Władimirem Putinem „bronić wartości chrześcijańskich w dziedzictwie europejskim”[18]. Samego Władimira Putina określiła jako patriotę[19].

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Czyli również jest za "federalizacją" Europy, co gorsza w trójkącie Paryż-Berlin-Moskwa.

Obrazek użytkownika Andy51

27-04-2022 [13:32] - Andy51 | Link:

Wiki pisze różne rzeczy, gdyby to się ziściło, byłby kłopot.