Czy być to może, że dlatego p. Nowak przestał być ministrem?

Szanowni.

Wojna rosyjsko-ukraińska, wojną rosyjsko-ukraińską, ale to oczywiście nie powód, żeby wojna polsko-polska poszła w odstawkę. Nawet nie to, że rządzących z opozycją, bo z takim p. Budką czy Szczerbą to przecież żadna wojna, tylko prędzej taki paintball dla przedszkolaków, ale ta prawdziwa, ta o realną władzę.

Właśnie doszły mnie plotki, że - podobno - przez Sejm przeszła, przechodzi, albo lada moment ma przejść (tylko nie mogę nigdzie na stronach sejmowych tego znaleźć) nowelizacja ustawy o NCBiR, który (podobnie jak to już w zeszłym roku było planowane) ma wreszcie trafić z Ministerstwa Edukacji i Nauki do Ministerstwa Rozwoju.

Do wyborów 2019 (tych przed pandemią), nikomu nie przeszkadzało że NCBiR podlegał pod szkolnictwo, skoro rządziły tam "gowinięta", potem trafiło złotonośne królestwo w ręce PiS, więc Gowin wychodził u Dworczyka przejście NCBiR za nim do Ministerstwa Rozwoju, ale ktoś niepotrzebnie się połapał o jaką wynalazczość i innowacyjność tu chodzi, no i sprawa dostała "po heblach" aż zapiszczało, po czym stała w miejscu, podobno aż do teraz.

No, ja co prawda mam nadzieję, że to takie pogłoski tylko są, oczywiście niesprawdzone i zupełnie fałszywe, ale - trzeba trafu - akurat teraz p. Morawiecki uznał, że "formuła współpracy" z p. Nowakiem, co to ledwo zdążył sobie kwiatki w gabinecie przestawić, "się wyczerpała" była.

Czy na nowego Ministra Rozwoju stręczony będzie Prezydentowi p. Dworczyk, tego oczywiście nie wiem, zresztą po co mu to szczęście, skoro ministrem to się co najwyżej bywa, a obsadzającym wakaty ministerialne się po prostu jest (i to nawet "całą gębą"), niemniej perspektywy są niezwykle kuszące, szczególnie przy wizji "odmrożenia" KPO, no bo wyliczmy sobie:

1. derusyfikacja gospodarki (jestem w pełni za, ale jak zwykle, diabeł tkwi w szczegółach, np. kto i jak będzie szacował te straty mafii "czerwonych służb" na zerwaniu niezwykle intratnych kontraktów na ruski węgiel, nie mówiąc o złomie i innych kwestiach) - ileż to programów, projektów, konkursów i wysiłku setek urzędników trzeba będzie uruchomić, żeby ten szmal bezszelestnie i bez śladu przewalić, oczywiście z sukcesem gdzie by nie dotknąć, nie ma przecież innej opcji, zwłaszcza że szczegóły oceny są kwestią kryteriów, więc optymalnie byłoby, gdyby tworzący kryteria... (itd.) - tematy dla Ministerstwa Rozwoju? No jak najbardziej, ale tu akurat osoba p. Nowaka mogła pewne procesy utrudniać, zwłaszcza że przebąkiwano o nim, że jest "człowiekiem p. Sasina" (cokolwiek by to nie miało znaczyć);

2. odejście od gazu na rzecz wiatru, słońca, węgla - Niemcy już się nie mogą posiąść z radości, no bo gdzie kupimy te technologie, gdzie, jak Państwo myślicie? Więc jest okazja, a temat, oczywiście, jak znalazł dla Ministerstwa, jakiego? No tak, właśnie Rozwoju, brawo, brawo... Co prawda p. Anna Moskwa, po sukcesach w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (już nieistniejącym) oraz prezesurze w Baltic Power (Orlen i wiatraki, dalej istnieje), objęła Ministerstwo Środowiska i zachęcona sukcesem przy negocjacjach z Czechami odnośnie Turowa, też deklarowała chęć intensywnego angażowania się w technologie bezwęglowe  i w ogóle, szczególnie z jej, niezwykle przydatnym doświadczeniem w Fundacji "Nowy Staw", odnośnie współpracy z dysponentami niemieckojęzycznych środków unijnych, ale występ z p. Morawieckim i Obajtkiem na konferencji prasowej pokazał, że to jednak nie ta liga i chyba jednak postawimy na Rozwój przed Środowiskiem, na pohybel Timmermansowi zresztą;

3. walka z ubóstwem - nie muszę chyba niczego dodawać, prawda? Nie ma to jak "tworzenie miejsc pracy", a więc potrzebny jest intensywny rozwój, czyli kto stanie na czele? Tak jest, Ministerstwo Rozwoju. Przy okazji, prawdziwym specjalistą od walki z ubóstwem był jeszcze nie tak dawno PSL, acz sukcesy odnotowywał głównie w ramach wewnętrznego programu "Rodzina na swoim", tyle że to w ogóle nie ta skala. Teraz każdy (kto ma takie możliwości, naturalnie) powinien spróbować się sprawdzić w walce z ubóstwem, oczywiście krok po kroku, po kolei, najpierw rodzina, potem kochanki, znajomi itd., bo wiadomo że dla wszystkich potrzebujących i tak kadencji nie wystarczy, zresztą skoro Pan Jezus powiedział, że "ubogich zawsze macie u siebie", to przecież nikt rozsądny nie będzie się z Nim kłócił - ale zawsze może przynajmniej spróbować obszar ubóstwa ograniczyć do innych;

4. pomoc emigrantom - jeżeli choćby 100 eurasów, albo niechby i dolców na głowę, to już jest sumka z którą można zawczasu pomyśleć o spokojnej starości w kwiecie wieku gdzieś na Florydzie, w wygodnej willi, w sąsiedztwie jakiegoś ubeka czy innego komucha, a któż lepiej uruchomi innowacyjne projekty pomocy dla imigrantów drogą wspomagania wspomnianego wyżej "tworzenia miejsc pracy" niż Ministerstwo Rozwoju, prawda?

5. no i NCBiR oraz cała "sieć Łukasiewicz", gdzie od innowacyjnych projektów to po prostu głowa będzie bolała, szczególnie jak ruszą pieniądze na zbrojenia i polskie rozwiązania - oczywiście świetnie że wreszcie ruszą, ale trochę szkoda, że będą ruszać skąd? No tak, zgadliście Państwo...

Tak więc sprawa nie w kij dmuchał, więc - co tu dużo ukrywać - może dlatego minister Nowak musiał przyjść, żeby opór przed przejściem tych smakowitych zagadnień do Rozwoju skutecznie osłabić, no i teraz odejść, żeby niepotrzebnie nie psuć harmonii działania?

Jakoś nie mogę zapomnieć tego wezwania do stworzenia europejskiej armii pod niemieckim dowództwem, czy to aby na pewno jest scenariusz p. Kaczyńskiego i Zjednoczonej Prawicy? Szczególnie po miesiącu wojny na Ukrainie?

Szczerze mówiąc, nie wiem tego wszystkiego, wiec tak się tylko primaaprilisowo pytam...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

01-04-2022 [19:05] - Ijontichy | Link:

To Morawiecki...to jego pomysły,podpisy i klękanie przed Urszulką...

Obrazek użytkownika u2

01-04-2022 [21:05] - u2 | Link:

Grupa C:
1. Argentyna
2. Arabia Saudyjska
3. Meksyk
4. POLSKA