Co zamierza zrobić Putin by Ukrainie poparcie świata siadło?

Szanowni.

Jak wiadomo od czasu wojny w Wietnamie, prawdziwe boje toczą się nie na polach bitew, ale w mediach, zaś celem nie są kolejne mosty i dworce kolejowe, lecz bardziej uwaga telewidzów (choć obecnie raczej siecionurków). Zachód (ten prorosyjski) ma zgryz, całe "stronnictwo ruskie" ma zgryz i kaca, nawet sama Komisja Europejska też, ba, nawet tym bardziej, szczególnie od momentu gdy Timmermans na trzeźwo podobno zeznał, że Putin zaatakował Ukrainę żeby odwrócić uwagę opinii publicznej od katastrofy klimatycznej - przy czym zgryz KE nie polega na tym że się bałwan zbłaźnił, bo to żadna nowość (szczególnie dla Polaków), nawet nie na tym, że spełnił wyśrubowane kryteria jakim trzeba być skończonym kretynem o gołębim móżdżku żeby takie bzdety sadzić, tylko na tym, że na tle pozostałych "władców Europy" on się przecież niczym specjalnym nie wyróżnia, co świadczy zarówno o nich, jak i o tych, którzy ich na tę funkcję powołali.

No i teraz jest problem, zwłaszcza że na razie racja moralna jest po stronie Ukrainy, bo to przecież Ukraińcom ruscy sołdaci ostrzelali przedszkole i pozabijali dzieci, to ukraiński samochód został przejechany przez czołg, aplauzy budzą filmiki z płonącymi ruskimi czołgami i głębokie poruszenie iście cambronne'owska odpowiedź dowódcy trzynastki ukraińskich pograniczników na Wyspie Żmijowej na propozycję poddania się, złożoną przez krążownik rakietowy "Moskwa", w wypadku odmowy grożący otwarciem ognia (wspaniali ludzie, takich szczególnie żal, ale tekst: "....Rosyjski okręcie wojenny, pierdol się..." nie tylko przejdzie do historii ludzkich konfliktów, ale też pozwala we właściwych proporcjach spojrzeć na wspomnianego pajaca Timmermansa, na clowna Scholza, na zdrajcę "cincz-many" Schroedera, na tę krajową ofiarę polskiego przemysłu gumowego i reformy edukacji o imieniu Donald wraz z całą z jego stajnią i zapleczem, chłe, chłe, chłe, "yntelektualnym", ba, nawet na sławetną ex-kanzler, zwaną pieszczotliwie "Pancernym aniołem" i dalekosiężne skutki jej działań).

Trzeba więc coś wymyślić, aby można było przedstawić broniących się Ukraińców, jako złowrogich, czarnosecinnych, ksenofobicznych, najlepiej fanatycznych katoli (no, niech będzie że greko-, trudno), w dodatku nienawidzących LGBTQRWYiX-i-dziabli-wiedzą-co-jeszcze, a może nawet pedofilów.

Pilnie trzeba coś zrobić, bo już nie chodzi o to, że Komisja Europejska w pełnym składzie wychodzi na bandę idiotów, już mniejsza o to, co ludzie sobie myślą o Parlamencie Europejskim czy o rządzie niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, kanadyjski..., o, przepraszam, wróć, to nie UE, ale podobieństwa są uderzające, nawet uderzają podobnie, no, mniejsza z tym, ale chodzi o KASĘ !!! Grubą KASĘ za gaz i ropę, za technologię i maszyny, za surowce i metale, o cały dwustronny deal budowy w rzekomym sojuszu niemiecko-rosyjskim kontynentu dobrobytu od Lizbony po Władywostok, gdzie wszystkim będzie tak dobrze, że dobrze im tak będzie, a ta cała Ukraina, zwiedziona przez tę cholerną Polskę, to jest tu potrzebna jak zęby w zadku.

Nie zdziwmy się więc, jeżeli się okaże, że...

Zresztą, sami Państwo zobaczycie, nie uprzedzajmy wypadków...        

PS.: Wyspa Żmijowa odbita przez Ukrainę !!! Będą mogli przynajmniej pochować swoich z należnymi honorami !!!

A swoją drogę, odpowiedź tych bohaterów wpisuje się również w mołojecką tradycję wymiany zdań Kozaków z różnymi satrapami: znacie list Kozaków zaporoskich do sułtana Mehmeda IV?
To dla pokrzepienia serc polecam... 
   

 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Art

25-02-2022 [20:06] - Art | Link:

Ladnie Pan to ujal,ale i tak zaraz przyjda ci prawdziwi z bluzgami. I po tym ich poznamy.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

25-02-2022 [20:28] - RinoCeronte | Link:

Dlaczego Fircyk z Brukseli ma taki spóźniony zapłon? 

Obrazek użytkownika Obserwator_3

25-02-2022 [21:45] - Obserwator_3 | Link:

To proste, ma sporo sprytu, czuje zmiany (a skoro jego sponsorka zmieniła front, to jemu tym bardziej nie wypada) no i dzięki temu jak się kurs zmieni, to będzie znowu mógł udawać że stoi na czele (aczkolwiek na tej zasadzie, jak figura na dziobie okrętu)...

Obrazek użytkownika sake3

26-02-2022 [10:13] - sake3 | Link:

@Rino Celonte...Nie tyle spóźniony zapłon co oczekujący na sms-a z Niemiec z instrukcją. 

Obrazek użytkownika Ryan

25-02-2022 [22:31] - Ryan | Link:

Rosja grozi Finlandii i Szwecji "militarnymi konsekwencjami", jeżeli te kraje będą starały się dołączyć do NATO.
Szaleństwo rozwija się.
Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości? Scenariusz Hitlera: podbój Europy.

Obrazek użytkownika u2

25-02-2022 [23:18] - u2 | Link:

Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości? Scenariusz Hitlera: podbój Europy.

Dokładnie, ale w drugą stronę. Nie niemieckie Drang nach Osten, tylko wpieriod na zapad.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [07:03] - Tezeusz | Link:

Osrany morderca putin zaczął jak hitler i jak on skończy

Obrazek użytkownika sake3

26-02-2022 [10:05] - sake3 | Link:

@Ryan......Putin grozi Szwecji i Finlandii z powodu ich zamiarów wstąpienia o NATO.

Obrazek użytkownika Czesław2

26-02-2022 [07:53] - Czesław2 | Link:

Ukraina potrzebuje broni przeciwpancernej i przeciwrakietowej, zanim zostaną okrążeni. Holandia od tygodnia szuka paru żołnierzy, którzy mogliby spakować parę hełmów i dwa noktowizory.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-02-2022 [08:46] - Imć Waszeć | Link:

Nasz interes narodowy i przetrwanie zależy teraz od tego, czy uda nam się zneutralizować Niemcy. Nie mam tu na myśli "badań praworządności w Polsce", a przynajmniej nie tylko, lecz kluczową rolę Niemiec w sprowokowaniu tego konfliktu i dalsze działania paraliżujące właściwą i zdecydowaną odpowiedź demokratycznego świata na ewidentne zbrodnie. gdyby, nie daj Bóg, ruscy ruszyli w lecie dalej na zachód, to reakcja Niemiec będzie podobna. Cytuję głos jakiegoś niemieckiego generała "Boże jacy jesteśmy bezradni". List kozaków oddaje nastroje panujące w tej części Europy, ale nie zapominajmy, że Rosja już straszy użyciem broni jądrowej nawet Szwecję i Finlandię. Warto więc posłuchać przemyśleń generałów, bo mogą nam się przydać. Jedna z nich, to "w momencie uderzenia na jakikolwiek kraj NATO, Kaliningrad powinien zostać zmieciony z powierzchni ziemi". Dlatego nie gdybajmy co by było gdyby ruscy użyli bomby, tylko w jakich okolicznościach my czyli NATO jej użyje i jak trzymać Niemcy z koalicjantami z Europy z daleka od procesu podejmowania decyzji.

Obrazek użytkownika Czesław2

26-02-2022 [09:11] - Czesław2 | Link:

Ja w Polsce nie widzę żadnej siły politycznej mającej ochotę przeciwstawić się wasalizacji Polski wobec Niemiec. Wręcz przeciwnie, pełne przyzwolenie w sferze gospodarczej i, pomału, prawnej. Tu taka ciekawostka:
https://dorzeczy.pl/opinie/268...

Obrazek użytkownika sake3

26-02-2022 [09:57] - sake3 | Link:

@Czesław2........A widzi Pan jakąkolwiek reakcję społeczeństwa polskiego na wasalizację przez Niemcy? Jakim cudem PO prowadzone przez nienieckiego wycirusa ma poparcie w granicach 20-25%? Jak gładko społeczństwo przechodzi nad hołdami berlińskimi,zero zainteresowania.

Obrazek użytkownika Czesław2

26-02-2022 [10:02] - Czesław2 | Link:

@sake3 Zgadza się, wielokrotnie zwracałem uwagę tutaj na służalczość dużej liczby Polaków wobec Niemiec.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-02-2022 [20:28] - Imć Waszeć | Link:

Sake, powiem wprost i bez ogródek, jeżeli ani PO ani wy PIS nie widzicie szansy dla Polski poza Niemcami, to odsuńcie się od władzy i dajcie ją Polakom. My dobrze wiemy co trzeba zrobić. Jak widać po napaści Putina nikt w tym miejscu świata i Europy nie pier..i się tańcu z jakimiś konwenansami. I tak trzeba działać, a nie tylko dziadzieć w szejmie. Widzicie jak działają Ukraińcy? No to co powoduje, że wy tego nie umiecie?

Obrazek użytkownika Czesław2

26-02-2022 [09:31] - Czesław2 | Link:

Dziwne jest to, że Putin prosił wasali w Czeczeni i Kazachstanie o wysłanie wojsk. Ci drudzy nie zgodzili się.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-02-2022 [21:32] - Imć Waszeć | Link:

Ta wojna to jest też wojna informacyjna i wiele rzeczy się tu nie zgadza z rzeczywistością. Sprawa zablokowania SWIFT: jeszcze dwa dni temu Niemcy, Węgry, Włochy i Cypr były podobno przeciw. Wczoraj ogłoszono, że Niemcy przekonano, zaś dziś Węgry powiedziały, że nigdy nie mówiły Nie. Stan na dziś wieczór: Węgry podobno za, Niemcy nadal przeciw, zaś Włosi przekonani wg Zełeńskiego. A jutro może być nawet odwrotnie i weź tu pisz wiersze. Pewne jest tylko to, czego sami dotkniemy i sprawdzimy językiem. Słynna Wyspa Węży, nowe Termopile, zaczął krążyć "oryginalny filmik", jak pada słynne zdanie "ruskij karabl, idi na chuj", a w sekundę po ostatnim słowie słychać świszczące i padające pociski, wszyscy obrońcy zginęli. Ta sekwencja jest u Otoki-Frąckiewicza: jeszcze w trakcie echa "chuja" lecą kule. Dziś gruchnęła wieść, że ponoć mogą oni dalej żyć. Co ciekawsze trafiłem na film, w którym jest niemal identyczna sekwencja zdarzeń, aż do słynnych słów i chwile po, ale nie padają żadne strzały. Dwóch obrońców robi sobie selfie i wyjaśnia sytuację. Oto on:

1. Termo-selfie: https://www.youtube.com/watch?...

Rozumie Pan coś z tego?

Obrazek użytkownika sake3

26-02-2022 [09:40] - sake3 | Link:

Zadziwiające,że do potępienia agresji rosyjskiej nie przyłączyli się ekolodzy i obrońcy klimatu i planety.Przecież działania wojenne to zabójczy dla nich czynnik.Gdzie głos UE i pana Timmermansa tak gorliwie poszukującgo najmniejszych ,,śladów węglowych'' głównie w Polsce? Grecia też nie widzi jakie szkody dla klimatu wywołały imperialne zapędy Putina? Nie grzmi,nie robi marsowych min? 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

26-02-2022 [11:06] - Chatar Leon | Link:

No, nie tylko Grety i obrońcy klimatu. Także psychopata, który chciał przetrzebić polską armię akcją z przymusowym szprycowaniem cudownym eliksirem i wywalaniem opornych z wojska, też coś cicho siedzi jak g... pod miotłą.