Donieckie autobusy ewakuacyjne to będą z Rosji puste jechać?

Szanowni

Dziś lider separatystów donieckich ogłosił, że zaczyna się ewakuacja do Rosji kilkuset tysięcy mieszkańców kontrolowanego przez nich obszaru, bo zagrożenie agresją ukraińską itd., itp.

W sumie trudno się dziwić, bo skoro mają z Rosji przyjechać autobusy po uchodźców (nie wiem, czy separatyści na swoim obszarze mają w ogóle jakieś, o takiej ilości nie mówiąc), to pewnie powietrza wozić nie będą, więc albo "zielone ludziki" albo dywersanci ukraińscy (zwłaszcza "mówiący po polsku", jak ci podobno zastrzeleni przez separatystów), albo zgoła regularna armia rosyjska, w celu ochrony procesu ewakuacji, jak najbardziej, oczywiście.

Oczy całego świata są wpatrzone w okręgi doniecki i ługański, ale jakoś komentatorom umknęło było, że te sześć ruskich okrętów desantowych, co to z Bałtyku dzielnie płynęły trzy tygodnie, gdzieś tajemniczo zniknęło, chociaż o ćwiczeniach krążownika rakietowego to nawet było głośno.

Tak sobie myślę, że transport "zielonych ludzików" autobusami ewakuacyjnymi, szczególnie gąsienicowymi i w nocy, może umknąć obserwatorom z kosmosu, skoro zidentyfikują kawalkadę ciepłych plam na szosie, sunącą sobie nieśpiesznie coś ze trzydzieści kilometrów na godzinę, jak wszystko co tam jeździ (jeżeli ktoś jechał po ukraińskich drogach, będzie rozumiał że to i tak niezłe tempo).

Ale cała zabawa na Wschodzie to może być tylko taki dym, prawdziwej prowokacji raczej bym się spodziewał na pograniczu Mołdawii i tej nieuznawanej, zbuntowanej Republiki Naddniestrzańskiej, konkretnie na obszarze pomiędzy południową granicą tej Republiki a granicą mołdawsko-ukraińską (obszar, przez który przechodzi jedna z dwóch dróg pomiędzy Rumunią, czytaj: Unią Europejską, a Odessą - druga wiedzie brzegiem Morza Czarnego i takim fajnym mostem zwodzonym przecina głęboko wrzynającą się w brzeg, praktycznie do granicy ukraińsko-mołdawskiej, zatokę morską).

Chodzi o to, że wojska rosyjskie stacjonują w Naddniestrzu od lat jako wojska pokojowe, więc w wypadku napaści Naddniestrza przez Mołdawię będą zmuszone interweniować, a jak już zaczną, to mogą dojść do wspomnianej zatoki, a nawet do mostu, szczególnie jak uciekający "terroryści", bo jakże inaczej, będą cały czas prowokować. A tu, trzeba trafu, akurat będą przepływać trzy "Ropuchy" w towarzystwie tych mniejszych, na dodatek z haubicami 2S35-Koalicja SW (zasięg ognia do 70 km, szybkostrzelność 10 strz./min), systemami p-lot S400 i dużą ilością zaopatrzenia, jak w sam raz dla wojsk mandatowych...

A czym to grozi? Ano zobaczcie sobie sami na mapie, jak wyglądać będzie zaopatrzenie Odessy, gdy w zasięgu tych zabawek znajdą się wszystkie lądowe drogi zaopatrzeniowe, bo powietrzem i morzem to mysz się nie prześliźnie. A jak wyglądać będzie zaopatrzenie wschodniej Ukrainy w perspektywie kleszczy białorusko-naddniestrzańskich? Co to Winnica jest pośrodku.

Po co to Rosjanom? Ano po to, żeby nie było że atakują Ukrainę (no bo nie atakują, tylko bronią Naddniestrza przed niezidentyfikowanymi "terrorystami"), ale za to dają szansę Niemcom i Francji na wypracowanie pokoju i metod współistnienia w Europie od Lizbony do Władywostoku. Chodzi o to, żeby zmiana rządu na proniemiecki (a w konsekwencji prorosyjski) była wymuszona na Ukrainie przez UE, a nie Rosję, ona się tylko (może nawet niechętnie) zgodzi, no bo co tam, "pokój jest najważniejszy".

Naprawdę jest jeszcze ktoś, kto myśli, że Schroederowi i innym z tych szemranych pseudoelit europejskich, Rosjanie płacą latami ciężkie pieniądze za to, że tamci są tacy genialni? Już pora żeby inwestycja się zwróciła, a skoro "wujaszek Joe" rok temu dał Niemcom "zielone światło" dla Nord Stream 2, żeby zachęcić Rosję do sojuszu przeciw Chinom, to znaczy że USA takie plany akceptuje.

A tu nagle widać że nie !!! Zresztą nie tylko Amerykanie się zorientowali jakiego to "sojusznika" mają w środku Europy w postaci niemieckich "elit rządzących", ale nawet sami Niemcy!

Nic więc dziwnego (dla rosyjskiej mentalności), że Putin się czuje oszukany, no bo "o co tu kaman" !?!

I to jest groźne, bo na takie dictum mogli nie mieć "planu awaryjnego", a jeżeli w tej sytuacji planowanie przejęła armia...

No, zobaczymy, oby to było tylko takie prężenie muskułów w ramach licytacji.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

18-02-2022 [21:07] - Pers | Link:

Nie wierzę, że Rosjan stać było na takie misterne plany geostrategiczne.
Przecież to, jak twierdzi największy na NB ekspert ścierwousz, kacapska swołocz i ruSSkie bydło zapijaczone.
A ja wierzę ścierwouszowi bo to największejszy patryjota jest.

Obrazek użytkownika u2

18-02-2022 [21:22] - u2 | Link:

"wujaszek Joe" rok temu dał Niemcom "zielone światło" dla Nord Stream 2

Niewątpliwie gdyby rządził Trump Putinowi byłoby trudniej rozpocząć kolejny atak na Ukrainę. Stawiam złote dukaty na orzechy, że Trump by do tego nie dopuścił :-)

Obrazek użytkownika Pers

18-02-2022 [22:30] - Pers | Link:

@u-bocik
// Stawiam złote dukaty na orzechy, że Trump by do tego nie dopuścił//
Jednak jesteś ograniczony.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-02-2022 [07:12] - Tezeusz | Link:

Gdy Polska wzmacnia obecne obronę agentura Putina rusofile w internecie piszą i grożą Polakom:

"Według służb USA, Rosja przygotowała listę osób do aresztowania lub zabicia po wkroczeniu na Ukrainę//
Mam nadzieję, że na tej liście są wszyscy naziole banderowcy strzelający do cywilów w Donbasie.
Potem trzeba będzie wyłapać wszystkich nazi banderowskich huyskych ścierwouszy w Polsce i odstrzelić.
Dopiero potem możemy budować przyjaźń między narodami polskim i ukraińskim."

Jeszcze Prokuratura nie zamknęła takich trolli którzy publicznie plują na Polskę i NATO
 
 

Obrazek użytkownika sake3

19-02-2022 [21:06] - sake3 | Link:

@u2.......Putin jeszcze do dziś nie ochłonął ze zdumienia.Zamiast Trumpa stetryczały Biden i śmiejąca się jak głupi do sera pani Kamala Harris w pakiecie.No taki prezent, takie szczęście,ma fart ten Putin.

Obrazek użytkownika Pers

19-02-2022 [21:14] - Pers | Link:

@sake3
//No taki prezent, takie szczęście,ma fart ten Putin.//
No ale zobacz z jakimi idiotami musi się zadawać...

Obrazek użytkownika Maverick

19-02-2022 [05:17] - Maverick | Link:

Gorzej szczypawka wyłączyła im system imunologiczny pernamętnie, a teraz nadchodzi atak ebolą, yellow fever, hemorrhagic fever. i co najgorsze AIDS. Jak ci głupole w to wszystko uwierżyli że ktoś się ich zdrowie zatroszczy?? Ta masowa hipnoza teraz już pozbawionych kognatywnego myślenia zamieniono na starszenie Rosją. Co najgorsze durnie to łykają tak samo ... Od 2016 GADAJĄ Russia, Russia Russia, a tak naparwdę Clinton posłuchiwała trumpa przy pomocy CIA i FBI i cicho sza. Bo kabała kontroluje narrację w Polin tylko podają przeżute rzygi Amerykańskie dla głupich Poliniaków.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-02-2022 [20:04] - Jan1797 | Link:

Choć nastawiłem się na krytykę, muszę pochwalić. Dobrze napisane aktualne, weryfikowane około XI 21.