„Lewy” -„the best” i do PSG, a Messi do luftu z Gombrowiczem

Piłkarski pasjans z otwartymi kartami, czyli wiadomo, że szkoleniowcem polskiej reprezentacji będzie Adam Nawałka. Zapewne tymczasowo. Wróbelki w piłkarskiej trawie piszczą, że po późnojesiennym (!) Mundialu w Katarze reprezentację obejmie Fabio Cannavaro i tak naprawdę tego dotyczyła rozmowa prezesa Kuleszy z nim. Wróbelki też zaklinają się, że Robert Lewandowski przejdzie do Paris Saint Germain. To jakiejś mierze też ma coś wspólnego z Katarem, bo przecież paryski klub należy do szejków z tego właśnie kraju. To byłby ciekawy krok w piłkarskiej karierze „Lewego”, który właśnie wygrał ranking na Najlepszego Piłkarza FIFA. Wygrał z najmniejszą różnicą głosów w historii, a to dlatego, że skrajnie nie fair zachował się między innymi Leo Messi, który Polaka nie widział nawet w pierwszej trójce w swoich typach. Nasz piłkarz Argentyńczyka uwzględnił – ale bez wzajemności. Szczerze mówiąc, nie wiem czym się kierował  np. trener reprezentacji Holandii Louis van Gaal, który również nie widział Lewego na podium plebiscytu FIFA. Małość, małość, małość… I ta reakcja Messiego na ogłoszenie wyników – ciąg dalszy żenady.
Oczywiście reakcja Messiego pokazana przez kamery, to po prostu efekt nerwów, które puściły. Ale żeby nie uwzględnić Lewandowskiego w pierwszej trójce – a tak Polaka wychwalał w czasie swojego przemówienia na Gali „France Football” ! – to już kunktatorstwo: zawodnik dawniej Barcelony, a teraz PSG wyliczył sobie, albo wyliczyli mu jego doradcy, że oddanie głosu na Lewandowskiego zmniejszy jego, Messiego szanse, stąd wskazał piłkarzy, którzy osiągnęli w tym (nie mówiąc o zeszłym sezonie) dużo mniej niż kapitan Biało-Czerwonych. Po takich zachowaniach piłkarza z Argentyny i trenera z Holandii, a także szeregu innych „osobistości” piłkarskiego świadka (a może „osobliwości”)? przypomina mi się słowa jednego z bohaterów „Operetka” Witolda Gombrowicza. Ow ( Profesor-Koń -Niesiołowski -tak się nazywał !) wychodził na scenę przez parę aktów, tylko po to, żeby omiatając wzrokiem rzeczywistość wokół niego mówić  z obrzydzeniem „Rzyg, rzyg, rzygam”.
Tymczasem polskie reprezentacje siatkarek i siatkarzy mają nowych trenerów. Oboje pracują w ligach włoskich, ale jeden z nich z polskim, a nie włoskim klubem zdobył w zeszłym sezonie Ligę Mistrzów. Właśnie dopiero co, w zeszłą środę byłem na meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów, gdzie mistrz Europy z Polski, Zakłady Azotowe „Zaksa” Kędzierzyn Koźle uległ czołowemu zespołowi świata - Lube Civitanova, po tie-breaku. To nie oznacza, że Zaksa nie obroni tytułu najlepszego w Europie - ale to oznacza, że łatwo nie będzie...
*tekst ukazał się na portalu pobandzie.pl (18.01.2022)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

21-01-2022 [11:53] - u2 | Link:

Oczywiście reakcja Messiego pokazana przez kamery, to po prostu efekt nerwów, które puściły. 

Z całym szacunkiem, ale kto to jest Messi ? Nawet nie kojarzę jego wizerunku. Trochę się interesuję, jak grają Polacy, wiec Lewego kojarzę. Nigdy piłka haratana nie była moim ulubionym sportem, zwłaszcza w wydaniu zagranicznym. Wolę po prostu kibicować polskim zespołom :-)