Prorosyjskie głosowanie w Senacie

Decyzja Senatu USA, który odrzucił sankcje dla firm powiązanych z Nord Stream - 2 to bardzo zły znak. To kolejny dowód na zbliżenie amerykańsko-rosyjskie. Przewidywałem to i pisałem o tym wcześniej. Mogę mieć teraz gorzką satysfakcję, ale tak naprawdę nie chodzi o radość z trafności własnych analiz i przewidywań. Mam poczucie deja vu. Cofnęliśmy się o trzynaście lat. Tak, jakbyśmy byli ponownie – wehikuł czasu! – 17 września 2009 roku, gdy czterdziesty czwarty w dziejach Stanów Zjednoczonych Ameryki prezydent Barack Hussein Obama oficjalnie zrezygnował z projektu tarczy antyrakietowej w Polsce i w Czechach. Akurat zresztą wybrał, biedak, nieświadomy, niepoinformowany przez swoich, pożal się Boże, doradców, że ogłasza to w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Teraz Joseph Robinette Biden wszedł w buty swojego pryncypała i swoje jako wiceprezydenta - i znów realizuje „reset” w relacjach Waszyngton-Moskwa.
Źle to wróży. Nie chcę być czarnowidzem, ale trudno nie zauważyć, że w historii zawsze zbliżenie USA i ZSRS (czyli „czerwonej Rosji”, cytując określenie polskiego historyka Jana Kucharzewskiego), a następnie Federacji Rosyjskiej odbywało się kosztem Polski. Tak dzieje się i tym razem. Oczywiście usłyszymy teraz bajkopisarskie komunikaty, że demokratyczna większość w Kongresie USA przygotuje własny projekt – oczywiście nawet poszerzony! – odnośnie Nord Streamu. To tylko gra na czas. To również czytelny „message” do Kremla, że wszystko idzie zgodnie z planem, że jest umowa, jest „deal” i nie będzie żadnych „antyrosyjskich” hec w amerykańskim parlamencie, nie mówiąc już o Białym Domu, w którym przecież realizowany jest scenariusz kolejnego „resetu” z Rosją.
Co z tego wynika dla Polski? Jeśli grozę sytuacji dostrzeże polska opozycja, to nie powinna grać tą kartą, bo przecież gdy 13 lat temu prezydent USA publicznie wyrzucał do kosza na śmieci tarczę antyrakietową w naszym kraju (i nie tylko) rządziła koalicja PO-PSL, premierem był Donald Tusk, a ministrem spraw zagranicznych Radosław Sikorski. To najlepiej pokazuje, że nie chodzi tu o jakieś rzekome uprzedzenia do takiej czy innej partii rządzącej w Rzeczpospolitej Polskiej, ale o strategiczne interesy Waszyngtonu. Wtedy chciał neutralności Rosji względem Iranu, Afganistanu i Palestyny i sporo za to ofiarował. Dziś chce, aby Moskwa była jak Poncjusz Piłat i umyła ręce w sytuacji globalnego konfliktu USA-Chiny. Celem Białego Domu jest rozerwanie sojuszu Federacja Rosyjska - Chińska Republika Ludowa. Szkoda tylko, że dzieje się to kosztem naszej Ojczyzny…
*tekst ukazał się we Wprost (17.01.2022)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

20-01-2022 [08:22] - Pers | Link:

//Celem Białego Domu jest rozerwanie sojuszu Federacja Rosyjska - Chińska Republika Ludowa.//
Polska i Ukraina to zdecydowanie za mało.
Musieli by dorzucić Kalifornię, Teksas i Alaskę.

Obrazek użytkownika JanAndJan

20-01-2022 [11:59] - JanAndJan | Link:

@Ryszard_Cz.
Motto - śpiewane
https://www.google.co.uk/url?s...
Od lat wielu, wciąż - nurtuje mnie pytanie:
gdzie znikł R. w czasie gier?
I, co będzie, kiedy wróci, co się stanie?
No i - wrócił.
Co ma żużel do wiatraka? A, siatkówka do Bidena?
US army w PL - to, więcej, czy mniej? Tylko Ty -  Wodzu, chciej!!
Dzisiaj Katon, jutro doradca ds... a, dalej "członek z ramienia, wysunięty na czoło".  Omnipotentność Pana posła za euro imponującą jest, zaiste. Szydercy mówią poliwalentność... Na polityce, na turystyce, sporty, paszporty, UE resorty.. Obrotny człowiek renesansu. Patrzcie ludzie i uczcie się! O siebie trzeba umić dbać! Obecny podżyrandolowy - 3 x inniekcjowany, 2 x zainfekowany.. Lub odwrotnie..? W biznesie, raczej kariery nie zrobi. Winien i Ma - się nie bilansują. Natomiast Pan Richard Henry... Całym swoim życiem, całą swoją meandrującą karierą, koneksjami, zdrowym rozsądkiem -  Syn - tej ziemi, zasługuje...
Czarnecki - Na prezydenta!!
Takich Ludzi nam trza!!
Polski zagęszczacz!!
Gdy zwycięży Panią z pis i czajka OpeRATORA , wtedy:
a) "be" - oj pogoni On - towarzyszy broni, byłych tow.tow. (w j. obcym, czyt. się toj, toj)
b) "cacy" - pogoni wszystkich, bo... 2-ga kadencja - z hasłem na złotouściech swech: jeszcze więcej han u ki!
l, tu - zgrabna klamra złośliwca (mła):
nie to piękne, co piękne. Ale to - co się komu - podoba.
Wszak chłop ma cojones, czindż many smykałkę, a demos, to jeno "ozdoba".
Mam tylko nadzieję,
obawą podszytą,
iż usa kongres i inne knesety,
nie rozkażą Richardu - oddać innej sety.

Obrazek użytkownika radziwil

20-01-2022 [20:19] - radziwil | Link:

kiedy słyszę z usta jakiegoś polskojęzycznego oszołoma polskość to nienormalność, wstydzę sie polski, to jest na pewno folksdojcz, bolszewik zyc albo sodomita chorej lewackiej ideologii LGBT, a na pewno jakiś pomiot niedojda, po stalinowski z PZPR

Obrazek użytkownika JanAndJan

20-01-2022 [22:54] - JanAndJan | Link:

@Radziwil_Pan
Jeszcze Pan uważa, że iż... to jest rodzaj oszołomstwa? A, nie - przypadkiem - robótka na zlecenie? Tresura brzydkiej panny, co to i sukienczynę bidną, a i w hajsociacie nie ten teges..
Panie Szanowny. W pysk takiego polako-oszczercę, albo szabli płazem po życi.. Na Gustloffa już się nie załapie, odpłynął był z przystani.. Ale, z frau Mackerel  - rury pilnować.. Patrz Pan - nawet lepiej, bo rur dla 2 ruhr wystarczy. Jeden minus - trza w morzu warować. Makreli - to (żartobliwie mówiąc) rybka. Ale Donku..? Właściwie... Nie w takim szambie już dryfował - da se opp.führer radę. Inny minus.. w zimnej wodzie, to i owo, skarleje.. i u elgiebetów szacunku - nie budiet. Z sex szopa trza będzie gadżeta.. Postawi na kozetce, zamiast lustra i powie z dumą: jest jednak większy ****, niż ja! Mój ci - on!!