Inwazja imigrantów: u nas rośnie, na Litwie spada! Czemu?

Oficjalne dane dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Polską są porażające. W styczniu 2021 nikt (!) nie tego nie próbował. W lutym – 1 osoba, w marcu – 2, w kwietniu – 61, w maju – 9, w czerwcu –77, w lipcu – 242, w sierpniu – już 3 510, we wrześniu – 7 572(!), a tylko do 11 października 5 727, z czego w niedzielę 538 osób, a w poniedziałek 147. Widać wyraźnie eskalację tej inwazji imigrantów kreowanej przez Łukaszenkę i pozostającą w cieniu Moskwę. W sierpniu liczba nielegalnych prób sforsowania tej granicy z Polską była 15 razy większa niż w lipcu (sic!), a we wrześniu ponad 2 razy niż w sierpniu – widać wyraźnie, że szeroko rozumiany Wschód jest na wojnie hybrydowej z Polską. Październik będzie rekordowy: zapewne 2,5 razy więcej naruszeń niż we wrześniu i prawie … 100 razy więcej niż w kwietniu! Tymczasem na granicy Białorusi z Litwą we wrześniu bardzo zmalała – przeszło dwa razy – liczba nielegalnych imigrantów. W tym samym okresie w Polsce – wręcz przeciwnie. Czy wynika to z faktu, że w sprawie imigrantów, głównie muzułmańskich z Iraku, litewskie media, rząd i opozycja były zjednoczone. A u nas opozycja i jej media grały rolę w scenariuszu pisanym w Mińsku i na Kremlu.

*tekst ukazał się w "Gazecie Polskiej Codziennie" (13.10.2021)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

17-10-2021 [09:47] - Pers | Link:

Dlaczego?
Może dlatego, że polski rząd (do spóły z tzw. "opozycją") bardziej starał się wtrącać w sprawy białoruskie?
A Litwa poszła pewnie na jakieś kompromisy bo zaprzestanie przewozu białoruskich towarów litewskimi kolejami i omijanie litewskich portów jest zbyt wielkim ciosem w gospodarkę tego bałtyckiego emiratu.
Pan zresztą powinien wiedzieć lepiej.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2021 [10:34] - Tezeusz | Link:

"Może dlatego, że polski rząd (do spóły z tzw. "opozycją") bardziej starał się wtrącać w sprawy białoruskie?"

Podałeś @ Persie źródło swoich rewelacji oj chyba tak to je zacytuję :
"Korzystałem z publikacji rubaltic.ru"

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2021 [10:38] - Tezeusz | Link:

Skoro mamy opozycję jako V Kolumnę Rosji i Białorusi działającej na szkodę Polski to nie ma się dziwić o natężeniu wojny hybrydowej przeciwko Polsce.
https://naszeblogi.pl/60135-ag...

Obrazek użytkownika u2

17-10-2021 [11:58] - u2 | Link:

Tymczasem na granicy Białorusi z Litwą we wrześniu bardzo zmalała – przeszło dwa razy – liczba nielegalnych imigrantów.

Pisałem już na NB o VW busie zatrzymanym w Grajewie, który przewoził 36 nielegalnych imigrantów. Założę się, że to byli imigranci, którzy się przedostali przez granicę litewsko- białoruską, lub łotewsko - białoruską.

Oczywiście trwa napór na polsko-białoruską granicę, bo zima się zbliża i baćka zostanie zaraz z ręką w nocniku :-)

Obrazek użytkownika Pers

17-10-2021 [16:10] - Pers | Link:

Panie europośle!
Pan tam jest ciągle w Brukseli to może pan będzie wiedział - czy to prawda, że Komisja Europejska opracowuje teraz także tożsamość cyfrową/portfel cyfrowy dla każdego obywatela?  I ta tożsamość ma być powiązana z dokumentami, takimi jak paszport, prawo jazdy, dyplomy, akt małżeństwa, konta bankowe itp.
To prawda?

Obrazek użytkownika u2

17-10-2021 [17:21] - u2 | Link:

"czy to prawda, że Komisja Europejska opracowuje teraz także tożsamość cyfrową/portfel cyfrowy dla każdego obywatela?"

Znowu się tobie pomerdało Persik. Nie KE, tylko Estonia. I nie portfel, tylko ID. Nadajesz jak radio Erewań :-)

Obrazek użytkownika Maverick

17-10-2021 [19:34] - Maverick | Link:

Kto by się przejmował paroma emigrantami, gdy eskimosi przy władzy chcą nas wepchnąć w spiralę niewidzialnego niewolnictwa jakim jest zadłużanie państwa.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Maverick

18-10-2021 [04:35] - Maverick | Link:

Patrz na emigrantów to jest problem mówią lucyferiańscy kabaliści gdy z drugiej strony wprowadzają zniewolenie.

to idzie z zachodu i od ludzi jak Milton Friedman, ładnie was ogłupili: https://www.facebook.com/watch...

Obrazek użytkownika Es

18-10-2021 [11:36] - Es | Link:

Panie pośle, a czemu Polska od 30 lat prowadzi najbardziej irracjonalną, a teraz nawet wrogą.  politykę wobec Białorusi? Baćka już dawno chciał się dogadać, by robić wspólne, korzystne dla obu stron interesy. Kto i dlaczego zabronił? Zdumiewająca jednomyślność obowiązuje niezależnie od parlamentarnego rządowych konfiguracji, od czasu dealu Jaruzelskiego z amerykanami. Tylko dlatego, że Łukaszenka nie chciał pozwolić na programy jakiegoś Sachsa, przejęcia kontroli nad gospodarką przez ichniego Balcerowicza i Lewandowskiego i w efekcie przedłożenia mu pod nos  odpowiednika  ustawy 447 dla Białorusi? 
A do tego to ciągłe wtrącanie się  w białoruskie sprawy, jakieś ciągle jątrzące radyjko i inne bzdury. Baćka się w końcu wk...ł i powiedział dość.  I ja mu się nie dziwię. Niezależnie jak to szkodliwe się  okazuje teraz dla Polski.

Obrazek użytkownika u2

18-10-2021 [15:40] - u2 | Link:

Baćka się w końcu wk...ł i powiedział dość. 

Pomyliło się tobie z białoruskim społeczeństwem. Bialorusi są nadzwyczaj spokojni i opanowani, ale to co wyprawia baćka, aby utrzymać się u władzy nawet ich wyprowadziło z równowagi.

Cytat z książki "Koliste jeziora Białorusi" M.Marczewskiego :

Najpopularniejszy dowcip to ten o krześle. Stoi krzesło z wystającym z siedziska gwoździem. Siada Polak: podskakuje od razu i próbuje zgiąć gwóźdź. Udaje mu się. Siada wygodnie. Siada Rusek: podskakuje, bierze kamień i wali w gwóźdź. Siada wygodnie. Potem siada Białorusin. Siada i siedzi. Nic nie mówi.
„Nie boli?” – pytają go.
„Boli” – odpowiada.
„To dlaczego nic nie mówisz?”
„Myślałem, że tak trzeba”.

Obrazek użytkownika Es

18-10-2021 [16:03] - Es | Link:

@ u2  " pomyliło się tobie z białoruskim społeczeństwem" . Ja piszę o łukaszence  i jego punkcie widzenia. Nie dziwi mnie, że postanowił zastosować środki drastyczne. Nie wnikam w tej chwili czy i jakie podstawy ma ktokolwiek by nazywać go dyktatorem-  Kaczyńskiego też różni tacy tym mianem określają. Z punktu widzenia Łukaszenki ktoś mu w kotle miesza coraz bardziej i stąd taka reakcja. Jak dla mnie jak to już pisałem, w pełni zrozumiała.
Jedyne co jest zdumiewające to reakcja na jego działania polskich farbowanych patriotów których i tu na tym forum nie brakuje. Potrafią wyć w niebogłosy  bo unia nam się miesza do spraw do których nie ma uprawnień, a jednocześnie psy wieszać na łukaszence za obronę swojego kraju

Obrazek użytkownika u2

18-10-2021 [19:53] - u2 | Link:

"Ja piszę o łukaszence  i jego punkcie widzenia."

A skąd ty go znasz ? Byłeś na Białorusi ? Robisz z nimi interesy ?

Założę się, że ani jedno, ani drugie :-)

 

Obrazek użytkownika Es

18-10-2021 [20:45] - Es | Link:

Mogę też trochę o dinozaurach powiedzieć, choć zapewniam, że to nie ja kamieniami w nie rzucałem