Senior obywatelski

Partia młodych wykształconych, ma dziwną tendencje do wycierania swoich brudnych politycznych gierek mniej lub bardziej nobliwymi seniorami.

Był Władysław Bartoszewski, który po zaanagażowania się w promocję Platformy Obywatelskiej, stracił wiele z autorytetu, który przez lata sobie zbudował. 
Z przeciwnej strony jest Tz. Babcia Kasia, którą chyba tylko z szacunku do jej wieku
nie nazywa się uliczną zadymiarą. 
Od wczoraj na ustach wszystkich zwolenników opozycji jest łączniczka AK, która skarciła w ostrych słowach jednego z liderów kontrmanifestacji, który ośmielił się nie podzielać entuzjazmu do opowieści SF Donalda Tuska o wyjściu Polski z Unii.
Z jednej strony mamy entuzjazm do krewkiej staruszki, z drugiej argumenty, że udział w Powstaniu Warszawskim nie czyni z nikogo eksperta od polityki szczególnie po upływie dziesięcioleci. 
Dla mnie jednak jest w całej sprawie, coś co poeta nazwałby „kwestią smaku”.
Nieprzyzwoitym jest bowiem zasłaniać się starszą kobietą realizując swoje polityczne interesy. Szczególnie tak niemoralne, jak wmawianie społeczeństwu oczywistej nieprawdy. Ale nawet gdyby Tusk miał rację, gdyby PiS chciał wyjścia Polski z UE. Czy nie ma Powstańców Warszawskich, którzy podzielali by taką politykę, z pewnością byliby. Wracają do rzeczywistości, z pewnością są tacy Powstańcy którzy popierają obecny rząd, tak samo jak są tacy, którzy go krytykują. 
Dlatego łączniczka z wiecu opozycji, nie jest żadnym głosem Powstańców, co najwyżej przemawia w imieniu swoim i swojego środowiska. Jednak spory, nadużyciem jest już powoływanie się na przelaną w 1944 roku krew jako stempel do słuszności politycznych racji.
Powstańcy mieli różne poglądy polityczne zarówno w 1944 jak i mają różne w 2021 roku. Wtedy jednak nie przeszkodziło im to działać razem w i je wspólnego celu. 
Czy współcześni Polacy potrafiliby znaleźć wspólny cel, który ich zjednoczy? Z pewnością nie jest nim nawet obrona granicy naszej ojczyzny.
Kończąc ten wywód, przypomnę zmarłego niedawno śp. Profesora Witolda Kieżuna. 
Był on wybitnym specjalistą od transformacji ustrojowych, czy ci którzy tak chętnie zasłaniają się łączniczką z AK, chętnie słuchali tego co o UE miał do powiedzenia prof. Kieżun? Czy  chociaż podejmowali wysiłek intelektualny by dowiedzieć się co w tym temacie ma do powiedzenia Powstaniec Warszawski?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

11-10-2021 [12:41] - u2 | Link:

Dlatego łączniczka z wiecu opozycji, nie jest żadnym głosem Powstańców, co najwyżej przemawia w imieniu swoim i swojego środowiska.

Otrzymała Krzyż Zasługi za wkład w niemiecko-polskie pojednanie od niemieckiego ambasadora :

https://www.tvp.info/19686211/...

Tylko nie rozumiem, dlaczego piszą iż otrzymała ten krzyż od potomków zbrodniarzy ? Toż tamci zbrodniarze byli hitlerowcami, a nie współczesnymi Niemcami :-)

Obrazek użytkownika ruisdael

11-10-2021 [13:28] - ruisdael | Link:

Co nie zmienia faktu, że współcześni Niemcy są potomkami hitlerowskich zbrodniarzy.

Obrazek użytkownika u2

11-10-2021 [13:37] - u2 | Link:

Gdyby napisali, że hitlerowskich to ok. Ale dzisiaj już nie wiadomo kim byli tamci mityczni "hitlerowcy". Niekoniecznie to musieli być Niemcy :-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-10-2021 [18:49] - NASZ_HENRY | Link:

Był Władysław Bartoszewski, który po zaangażowaniu się w promocję Platformy Obywatelskiej, stracił wiele z autorytetu, który przez lata sobie zbudował [w NIEMCZECH]
i dlatego dostał medal złoty co nie dla polskiej był hołoty ☺☻

 

Obrazek użytkownika Jan1797

11-10-2021 [20:57] - Jan1797 | Link:

Dobrze ujęte i dopełniając, można jedynie zapytać; ten oceniany przeze mnie na 10% odsetek
nie chce bronić granic, płacić podatków, pracować i przy tym wszystkim wymaga pierwszeństwa
przed wyborami do rządzenia i sprawowania władzy. Proszę podać mi jeden argument, aby ubogi
cieśla traktował ich poważnie, oprócz człowieczeństwa; https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

12-10-2021 [13:39] - sake3 | Link:

Może za bardzo żeśmy czcili na kolanach te ,,autorytety',nie chcieliśmy dostrzec ich wad, dziwnych  zachowań i wypowiedzi oraz manii kolekcjonowania medali od najgorszych polakożerców..Teraz w zamian otrzymujemy tylko morze pogardy i upokarzających wypowiedzi. Pan Bartoszewski miał w tym aktywny udział. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-10-2021 [14:29] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Może za bardzo żeśmy czcili na kolanach te ,,autorytety"
Odezwała się osoba pełna dystansu do obecnych właścicieli koryta.