Polska, powinna zażądać od Izraela odszkodowania za pomordo

Polska, powinna zażądać od Izraela odszkodowania za pomordowanych Polaków.

Pan Lapid, który sączy antypolonizm, używając antysemityzmu jak pałki zażądał od Polski żeby wycofała się z nowelizacji KPA, która kończy złodziejską reprywatyzacje, zwłaszcza pożydowskie mienie bezspadkowe , którą zwłaszcza w W-wie, ale nie tylko wykorzystywała mafia mieszkaniowa.

Nowelizacja KPA nie zamyka dochodzenia dla spadkobierców w drodze cywilnej. Żydzi czując pieniądze nawet pod wiatr, zgoda jeżeli jest prawowity pożydowski spadkobierca należy mu wypłacić odszkodowanie, ale niby dlaczego żydowskim organizacjom w USA czy Izraelu?

Izrael zwłaszcza premier Lapid oskarża Polaków o udział w Holocauście zapominając, że w czasie wojny nie zginęło tylko 3 mln  Żydów, ale i 3 mln Polaków, w tym wielu (około) 35 tys. za pomoc i ukrywanie Żydów.

Polska była jedynym krajem w czasie II WŚ za pomoc czy ukrywanie Żydów groziła śmierć nie tylko tym , którzy pomagali, ale całym rodzinom, (rodzina Ulmów).

Może Izrael wypłaciłby spadkobiercom jakieś odszkodowanie, chociażby symboliczne. Inną grupą, Polaków do śmierci których przyczynili się Żydzi z UB po wojnie, ocenia się, że na skutek wyroków sądów, które były opanowane przez Żydów, zginęło kilkanaście tysięcy Polek i Polaków:

Maria Dąbrowska w zapiskach w swym dzienniku pisała pod datą 17 czerwca 1947 r.
"UB, sądownictwo są całkowicie w ręku Żydów. W ciągu tych przeszło dwu lat ani
jeden Żyd nie miał procesu politycznego. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków".
 
Żydzi jakoś milczą, że za śmierć dziesiątek tys. Żydów ponoszą sami Żydzi, gdzie w gettach policja żydowska wyłapywała Żydów i dostarczała Niemcom, którzy następnie byli wywożeni do obozów.
Polska musi o tym głośno mówić,  a nie pozwolić się okładać pałką antysemityzmu i wskazywać, że śmierć swoich ziomków są odpowiedzialni sami Żydzi i mówić, że w Holocauście brali udział Żydzi.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

18-08-2021 [12:35] - u2 | Link:

Warto wspomnieć o masowym przejmowaniu polskich majątków przez Żydów po Powstaniu Styczniowym. Nikt wtedy z przejmujących nie miał najmniejszych skrupułów. Przypomina mi  to złodziejską reprywatyzację w Warszawie.Tutaj w warszawskich sądach i w warszawskim magistracie też nikt nie ma najmniejszych skrupułów łącznie z prezydentem Warszawy panem Trzaskowskim. Trzeba gwoli sprawiedliwości podkreślić, że to pan Śpiewak, Polak pochodzenia żydowskiego, nagłośnił tę aferę i do tej pory jest jedynym prawomocnie skazanym w tej aferze. :-)

Obrazek użytkownika Andy51

18-08-2021 [13:43] - Andy51 | Link:

Nawet wśród hien znajdą się porządni tacy jak Pan Śpiewak.

Obrazek użytkownika u2

18-08-2021 [18:33] - u2 | Link:

@Andy51

Pisałem już na NB o rodzinnych powiązaniach czołowych polskich polityków z Izraelem. Mimo tego są porządni i wręcz rządzą w Polsce. Ale możliwe że to jest jedna z przyczyn bezpardonowych ataków polityków Izraela na Polskę, którzy wolą się bratać z mocarzami tego świata, czyli USA, Niemcami i Rosją, a nie ze słabą i biedną Polską.

Obrazek użytkownika Zofia

18-08-2021 [13:44] - Zofia | Link:

100/100. Polskojęzyczne gazety nie podejmują tematu od wielu, wielu lat bo im zabraniają ci co są właścicielami tych gazet czy to w Polsce czy w Niemczech. Należy o tym mówić młodemu pokoleniu tak jak mówili nasi rodzice nam.

Obrazek użytkownika Andy51

18-08-2021 [15:17] - Andy51 | Link:

W pełni się z Panią zgadzam.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

18-08-2021 [16:02] - Zygmunt Korus | Link:

Uogólniać trzeba, bo to żmijowe plemię. Wsparte chazarstwem. Zło do kwadratu. Z mojej perspektywy człowieka zawiedzinego PiS-em, mógłbym ponownie "nawrócić się" na Prezesa-Naczelnika, gdyby państwo polskie zerwało stosunki dyplomatyczne z Izraelem. Czekam na to!

Obrazek użytkownika Andy51

18-08-2021 [17:16] - Andy51 | Link:

Wie pan, nie trzeba się nawracać, wystarczy myśleć.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

18-08-2021 [17:47] - Zygmunt Korus | Link:

Ja czy Prezes? Bo Pan myśli...

Obrazek użytkownika u2

18-08-2021 [18:01] - u2 | Link:

@Zygmunt Korus

Z całym szacunkiem, ale to media sprzyjające totalniackiej opozycji obrały sobie za cel bezpardonowych ataków Prezesa. Nie należy się włączać do tego chóru wujów. Prezes jest lepszy niż obiegowa opinia kształtowana przez media głównego ścieku.

Gdyby wierzyć pewnej stacji zarejestrowanej na lotnisku w Holandii to w Polsce nie da się żyć i należy Polskę podzielić między Rosję i Niemcy jak to drzewiej bywało. :-)
 

Obrazek użytkownika Andy51

18-08-2021 [18:07] - Andy51 | Link:

Zgadnij?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

18-08-2021 [18:12] - AŁTORYDET | Link:

@Zygmunt Korus:
Pars pro toto: część za całość. Uogólnienia są nie tylko krzywdzące, ale przede wszystkim - mylące. Oprócz Żydów, zwanych litwakami, którzy napłynęli do "Priwislanskiego Kraju" po Powstaniu Styczniowym, wykupując za bezcen skonfiskowane przez cara, majątki Powstańców, a potem stanowili bazę dla KPRP i KPP, żyli wśród Polaków Żydzi, których patriotyzm był najwyższej próby. Warto pamiętać o Berku Joselewiczu czy Michale Landym. No i choćby o Stanisławie Rotwandzie który nie ukradł, a przeznaczył 150 tysięcy rubli w złocie, na budownictwo komunalne w W-wie (kolonia Wawelberga). O słynnej szkole Wawelberga I Rotwanda nie wspominając... Absolutyzowanie pojęcia narodu, jest kuszące, bo zwalnia z konieczności przeprowadzenia procesów poznawczych, ale wiedzie do błędnych stereotypów. 

Obrazek użytkownika Andy51

18-08-2021 [18:40] - Andy51 | Link:

Zgadzam się z Tobą, już car wprowadzał politykę sprowadzania "obcych" w tym wypadku żydów, którzy byli podglebiem dla KPR i KPRP, tych Litwaków wzmocnili Sowieci przysyłając  sowieckich Żydów, którzy stanowili trzon sił UB i sądów w PRL.

Obrazek użytkownika sake3

18-08-2021 [19:19] - sake3 | Link:

Pan Korus wspominając o swojej niechęci i nieufności do jak pisze naczelnika zapomina, że nie wystarczy naczelnik jeśli dotychczasowa władza czyli kasta w Polsce wydaje wyroki kłamliwe, oparte na fałszu, bezwstydne. Mowa o wyroku uniewinniającym od przeprosin obrzydliwy antypolski tandem Engelking-Grabowski. za bezczelne kłamstwo. Te wstrętne postaci podając oszczercze, nieprawdziwe fakty szkalują w swoich opracowaniach nieżyjących ludzi .Pani Leszczyńska krewna nieżyjącego sołtysa podała ich do sądu za kłamstwo historyczne. W drugiej rozprawie proces przegrała i może nawet zostanie obwołana faszystką albo podana do sądu przez tych dwoje pseudonaukowców,którzy wyrokiem sądu dostali zielone światło do fałszowania faktów historycznych .Czy ktoś się teraz ośmieli teraz ujawnić ich kłamstwa?Naczelnik?

Obrazek użytkownika Andy51

18-08-2021 [20:14] - Andy51 | Link:

Podejrzewam, że gdyby część kasty ubrać w togi z czerwoną gwiazdą lub z elementami nazistowskimi, ochoczo skazywaliby polskich patriotów, którzy mówią prawdę, jak to zrobił wydawałoby się polski sąd.

Obrazek użytkownika J z L

18-08-2021 [21:39] - J z L | Link:

Palestyńska hucpa Lapida
Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było.

Te nieśmiertelne słowa Jarosława Haszka najwyraźniej stanowią motto ostatnich wystąpień przyszłego premiera, obecnie zaś ministra spraw zagranicznych Izraela Lapida. Akurat jego (i podobnych mu) zdaniem źli Polacy zabijali i rabowali niewinnych Żydów. Na razie co prawda na skalę ciut mniejszą od najwyraźniej pochodzących z innego wymiaru nazistów, ale kto wie, jaka będzie narracja za 10, 15 lat?
Zawsze wszak jakoś było, szczególnie podczas wojny
Troska Żydów o mienie ich współwyznawców, ongiś obywateli Polski, niewątpliwie zasługuje na pochwałę.
I wszystko byłoby cacy, i powinniśmy z pokorą pochylić głowy, posypując je na dodatek popiołem, gdyby Lapid do siebie przykładał tą samą miarę.
A tu ZONK!
Żydom należy się mienie nawet ich zmarłych ziomali, choć w żadnym wypadku nie byliby powołani do spadku.
Jednocześnie zaś sami pozbawili mienia całą społeczność i, mimo upływu 73 lat, nie czynią nic, by zadośćuczynić za wyrządzoną innym ludziom krzywdę.
Nic dziwnego, że nawet izraelski dziennikarz nie wytrzymał. W redakcyjnym tekście (autor wyraźnie chce pozostać anonimowy, czemu trudno się w końcu dziwić) opublikowanym w porannym dzienniku Haaretz czytamy:

… Lapid i pozostali członkowie gabinetu dobrze zrobiliby, gdyby uznali, że Polska nie jest osamotniona w sprzeciwie wobec restytucji. Izrael ukradł również majątek wielu niewinnym Palestyńczykom, którzy zostali zmuszeni do ucieczki w 1948 r., a od tego czasu ich domy i ziemia są wywłaszczane bez odszkodowania na mocy ustawy o nieobecności. Wydarzenia II wojny światowej i izraelskiej wojny o niepodległość nie są oczywiście identyczne, ale rezultat – niewinne ofiary tracące cały majątek, który został przekazany innym ludziom bez żadnego odszkodowania – istnieje i tutaj.
Prawo własności ma fundamentalne znaczenie dla zachodniej kultury liberalnej. Oto właściwy sposób traktowania ofiar każdej wojny: rozpoznaj kradzież, a jeśli zadośćuczynienie jest niemożliwe, zapłać odszkodowanie. Izrael również powinien postępować w ten sposób i uznać kradzież własności palestyńskiej podczas wojny. Niezrobienie tego w tym samym czasie, w którym – słusznie – gani się Polaków, jest czystą hipokryzją.

Cały tekst blogera Humpty Dumpty tu:

http://pressmania.pl/palestynska-hucpa-lapida/

Obrazek użytkownika Andy51

19-08-2021 [09:25] - Andy51 | Link:

Antypolonizm Lapida widać w każdej jego wypowiedzi a wiarygodność mniejsza niż zero, jako przykład jego opowieść o tym, że jego rodzice zginęli w Auschwitz, co po weryfikacji okazało się bajką z mchu i paproci.