Przed Polską wielka szansa, Polska może otrzymać od UE 770 mld zł część pieniędzy jest z nowej perspektywy budżetowej na lata 2021-2027, a część to pieniądze z kredytu na odbudowę gospodarki nie tylko Polski, ale i wszystkich państw UE dotkniętych gospodarczym kryzysem pocovidowym.
Żeby uruchomić te pieniądze, umowę muszą ratyfikować wszystkie kraje UE. PO widząc, że Solidarna Polska jest przeciwna tej ratyfikacji zwietrzyła szansę, że może doprowadzić do upadku rządu, nie brała udziału w żadnych konsultacjach i gdy doszło do głosowania wstrzymała się od głosu.
Niestety „miszcz” Budka i jego akolici się przeliczyli , za ratyfikacją głosowało PiS, PSL, Lewica, koło Hołowni, przeciw Konfederacja, Solidarna Polska i jakieś resztówki.
Ustawa trafiła do Senatu i tam Kopernik zaczął wyczyniać „cuda na kijku” domagając się dodania preambuły i tzw. bezpieczników wg. PO.
W czym problem? Moim zdaniem widząc takie pieniądze PO dostało fioła, że tak duże pieniądze nie będą przechodzić przez ich ręce.
To, że te pieniądze mogą doprowadzić do tego, że Polska dorówna gospodarczo i poziomem życia takim krajom jak Hiszpania, Portugalia czy Włochy, dla PO nie ma żadnego znaczenia, ich hasłem jest ***** ***
Nie może być tak, że lepszy poziom życia, wyższe zarobki, niższe podatki, Polacy i wyborcy będą zawdzięczać rządom ZP, stąd przedłużanie procedury w Senacie i tworzenie w dwupunktowej ustawie cudów na kijku.
Oni są zdolni do uwalenia wszystkiego, są gotowi zaszkodzić całej Europie, żeby to nie poszło na konto PiS, stąd na sztandarach zamiast propozycji ***** ***
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
- Odsłony: 8653
I to jest najzabawniejsze: zrobić czterdziestomilionowy zakład pracy z tanią siłą roboczą, potulny i karny, bo nie mają wyboru.
Czy ty zostałeś już zaszczepiony ?! Pytam, bo jeśli tak, to napewno sokiem z buraka !
"Wy"?
To może jeszcze trzeba było "towarzyszu" dodać :))))))))))
Z chęcią Ci odpowiem ale napisz do mnie bez tej komuszej maniery.
Może nie wypłacić tych miliardów ze względu na pogwałconą praworządność.
Zołożysz się o stówkę? Przegrany płaci na Rydzyka lub Owsiaka. Wybieraj.
To co zostało zaproponowane przez miłościwie nam panujących i z aplauzem przyjęte przez totumfackich, to za przeproszeniem doraźny seks bez zabezpieczeń. I to ,zważywszy na proweniencję, z partnerką ze skraju przydrożnego lasku.
Mniejsza o to z jakich pokręconych powodów Budka i kompania tego nie poparli. Ważniejsze jest, że nie powinniśmy byli sami świadomie wleźć w pułapkę brukselskiego zamordyzmu. A jeśli już to należało ją rozbroić używając warunków na jakich to przystąpienie jest możliwe. Jeśli już to przynajmniej należało zrobić tyle.
PS Zamiast używać Ziobry jako chłopca do bicia, można również powiedzieć, ze to Morawiecki dążył już kilka razy do rozbicia rządu. To tylko kwestia punktu widzenia. Nieprawdaż?
Ano, dla nich im w Polsce gorzej, tym dla nich lepiej. Dla nich polskość to nienormaność, a Polska to "tenkraj" :-)
Ostatnio donosił szef NIK. O nim kiedyś pisałeś - murem za Banasiem.
A mury runą, runą, runą...
Bez przesady, zawiadomienia do Prokuratury w Polsce to nie są donosy, tylko obywatelski obowiązek, w przypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa. A Prokuratura z całą pewnością wnikliwie przeanalizuje złożone zawiadomienia :-)
Nie, nie chodzi o krajową prokuraturę, która została obsadzona swoimi. Chodzi o jakiś (bo nie pamiętam) europejski związek takich jak on prezesów, że jest szykanowany przez nasze władze.
PS. A ten twój uśmieszek na końcu tylko świadczy o tym, jaka to jest prokuratura. Żebyś się nie przekonał na własnej skórze - bo władza w końcu sie kiedyś zmieni - co to jest partyjna prokuratura. Gdyby władzę jakoś przejęli ruscy, to byś zgodnie z naszą prokuraturą lądował na syberii i Katyniu.
//Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychylił się do wniosku Czech i w piątek nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia. - Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. (...)
Dla ludzi, którzy tam pracują, to jest po prostu tragedia. Powiem więcej, to jest taka moralna tragedia, bo okazuje się, że ktoś gdzieś z zewnątrz podejmuje takie decyzje. // https://niezalezna.pl/39…
A czytałes uzasadnienie hiszpańskiej sędziny?
Polska nie dostarczyła dokumentów, że zamknięcie elektrowni niekorzystnie wpłynie na nasz bilans energetyczny. No Sasin myślał, że coś za granicą znaczy i papieru nie napisał. Więc każą zamknąć skoro mamy niepotrzebną elektrownię.
Na Nowaka też sie nie chciało dowodów dostarczyć.
Nowy Ład idzie.
Masz rację, dziękuję za zwrócenie uwagi. Miło, że się odezwałeś.
Po co kopalnia w Turowie jak takie same są u Niemców ?
Polska nie dostarczyła dokumentów
To jest twierdzenie sędziego z Hiszpanii. Sprawa ciągnie się od lutego. Wąptliwe, aby polska strona nie dostarczyła odpowiednich dokumentów.
https://www.salon24.pl/n…
Jedna kopalnia i jedna elektrownia mają decydować o bezpieczeństwie energetycznym i dostawach prądu?
To jest elektrownia mająca moc 1500 megawatów, ma istotny udział w bilansie energetycznym, ma ogromne znaczenie. Takiej decyzji, o zamknięciu, nie podejmuje się z dnia na dzień. Nic nie uzasadnia trybu, w jakim decyzja TSUE została przyjęta. W środowisku naturalnym nie wydarzyło się w ostatnich miesiącach nic takiego, co by upoważniało do zamknięcia tak znaczącej elektrowni. Mającej ogromny udział w rynku energii w Polsce. Ale ta kopalnia i ta elektrownia to też zatrudnieni tam ludzie, są ich rodziny, a więc ogromne skutki społeczne. Nie mówię już o skutkach ekonomicznych.