Przed Polską wielka szansa, Polska może otrzymać od UE 770 mld zł część pieniędzy jest z nowej perspektywy budżetowej na lata 2021-2027, a część to pieniądze z kredytu na odbudowę gospodarki nie tylko Polski, ale i wszystkich państw UE dotkniętych gospodarczym kryzysem pocovidowym.
Żeby uruchomić te pieniądze, umowę muszą ratyfikować wszystkie kraje UE. PO widząc, że Solidarna Polska jest przeciwna tej ratyfikacji zwietrzyła szansę, że może doprowadzić do upadku rządu, nie brała udziału w żadnych konsultacjach i gdy doszło do głosowania wstrzymała się od głosu.
Niestety „miszcz” Budka i jego akolici się przeliczyli , za ratyfikacją głosowało PiS, PSL, Lewica, koło Hołowni, przeciw Konfederacja, Solidarna Polska i jakieś resztówki.
Ustawa trafiła do Senatu i tam Kopernik zaczął wyczyniać „cuda na kijku” domagając się dodania preambuły i tzw. bezpieczników wg. PO.
W czym problem? Moim zdaniem widząc takie pieniądze PO dostało fioła, że tak duże pieniądze nie będą przechodzić przez ich ręce.
To, że te pieniądze mogą doprowadzić do tego, że Polska dorówna gospodarczo i poziomem życia takim krajom jak Hiszpania, Portugalia czy Włochy, dla PO nie ma żadnego znaczenia, ich hasłem jest ***** ***
Nie może być tak, że lepszy poziom życia, wyższe zarobki, niższe podatki, Polacy i wyborcy będą zawdzięczać rządom ZP, stąd przedłużanie procedury w Senacie i tworzenie w dwupunktowej ustawie cudów na kijku.
Oni są zdolni do uwalenia wszystkiego, są gotowi zaszkodzić całej Europie, żeby to nie poszło na konto PiS, stąd na sztandarach zamiast propozycji ***** ***
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
- Odsłony: 8784
Jest szansa na wielkie zmiany i zupełnie przełomowe rządy, które spowodują, że Polska stanie się jednym z najbardziej liczących się krajów w Europie. Rzecz jednak w dyscyplinie, ale i pokorze rządzących. Trzeba umieć się dogadywać z własnym obozem, za co odpowiada każdy członek koalicji rządzącej i całe jej kierownictwo. Macie poważną robotę i nasze zaufanie. Nie straćcie tego przez jakieś głupstwa, partykularyzmy i zwykłe emocje.
Polacy ! Poprzyjmy program „Polskiego ładu” i zaufajmy ZP, a od 2023 PIS-owi na jego realizację, ale nie z 33 % poparcia, lecz minimum 50 % !!!
Jakie obroty?
Na forum same dziadki, które tęsknią za Hiszpanią, Włochami, a mają mentalność - jak trafnie opisał Ziemkiewicz - folwarcznego parobka, który wygląda czy ze stołu Pana coś nie skapnie. Nie trzeba nikogo brać w obroty, bo nie ma kogo - to są ludzie bierni, a jedyne, co potrafią, to wazelina albo nienawiść. Z tego powodu, z tej całkowitej bierności i z braku orientacji jest to obszar taniej siły roboczej, a jak opisuje europoseł, wywóz towarów z niemieckich fabryk do Niemiec osiągnął trzecie miejsce.
Po tym dlugim i emocjonalnym wpisie pokazuje Pani, że jednak poczuła się dotknięta.
A w przyszłym roku jeszcze Pani za to zapłaci, za wykształcenie i profesjonalizm, mam nadzieję, że kilka tysięcy miesięcznie. A prezes wcale się nad Panią nie zlituje. Ja wręcz przeciwnie.
Towarzyszko sake ruki pa szwam i malczat. To, że się wyedukowany czujesz to o niczym nie świadczy. Chyba nie do końca jesteś pewna/ y swojego miejsca na ziemi. Pzdr
Chyba na wydziale gier i zabaw. Nie wnikam, bo byłoby to raczej nieciekawe. Pzdr
Wczoraj się wyrwał i dzisiajsię zapomina.
Rolnik zachowuj się! Co zrobimy ?
Pan Piotr Duda zbierze siły i z delegacją pojedziemy pod trybunał, by pokazać, kto to jest Solidarność.
Z przystankiem w Berlinie. Rozumiesz
Na plakacie napiszę, żeby podziękowali Tobie.
O tu, szanowna Pani, proszę: "Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychylił się do wniosku Czech i w piątek nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia"
I teraz pierwszy sekretarz schowa się na tydzień do mysiej dziury. Zakład?
A co tu "brać w obroty"?
Zwykłe chciejstwo i nic więcej.
Nie chcę być złym prorokiem ale PiS nie wygra następnych wyborów a opozycja dostanie, dzięki PiS niezwykłe narzędzia do rządzenia.
Tak kończy się budowanie państwa autorytarnego.
Teraz mamy już oficjalną odsłonę komuszego NWO tylko, że u nas, dla niepoznaki, nazwano to "Nowym Ładem".
Niejaki Kudła na tym forum tylko bluźni, a Pani nie raczyła nawet słowa napisać przeciw takiemu zachowaniu.
Więc teraz proszę nie namawiać mnie do stanięcia ramię w ramię, bo mnie taki szereg nie interesuje.
Bez przesady, jest moderator. Reguły forum są wszystkim znane.
Proszę mnie nie brać manipulacjami w stylu "poczucie obywatelskiego obowiązku". Na mnie to słabo działa, a w ogóle nie działa na forum publicznym.
Ja przez dobro kraju rozumiem, że gdy TSUE prosi o raport, w jakim stopniu elektrownia jest nam potrzebna, to my - będąc w sporze - taki dokument dostarczamy. W imię naszych wspólnych, polskich interesów dostarczamy. Prosze poczytać, Czechom chodziło o jakieś 100-150 milionów złotych na niwelowanie wpływu kopalni, chcieli marne grosze na jakies prace, czy odszkodowania. My to mieliśmy w czterech literach - dokładnie tak, jak PIS ma wszystkich, łacznie z Panią. Więc sąd wydał to, co wydał, a teraz latają ze wścieklizną, że jak to.
I mnie to cieszy - żeby było jasne. Cieszy mnie gdy tandeta dostaje po łapach. Cieszy mnie gdy porządek wygrywa z amatorszczyzną, pychą, lekceważeniem i arogancją. Więc nie stanę z Panią w jednym szeregu, bo mam dość tego, co napisałem w poprzednim zdaniu.
I jeszcze jedno: ciągle czytam, jak zarzucacie Tuskowi powiedzenie, że polskośc to nienormaność. Nigdy nie pytacie, co to znaczy. Więc odpowiem mimo braku pytania: tandeta, pycha, arogancja, lekceważenie i brak odpowiedzialności, to jest ta nienormalność.
Wedlug Sake i innych "patriotów " to, ze Czechy realizują swoją politykę i dbają o swoje interesy jest "rzucaniem kłód " pod nogi swiętemu PIS, który nie potrafi zadbać nawet o dostarczenie odp. dokumentów. Cala "prawica" w pigułce. I te pretensje do pani sędzi, że nie patrzy jak jest w Niemczech, tylko wydaje niekorzystny dla Polski wyrok. Prawo precedensów obowiązuje w prawie anglosaskim, a tu był rozpatrywany ten konkretny przypadek, olany przez stronę polską. Ten rząd nie nadaje się zwyczajnie do realizowania polityki zagranicznej, zresztą o czym my mówimy, oni jedynie wykonują bez szemrania wszystkie polecenia płynące z Brukseli, że o Niemcach nie wspomnę. Są o wiele gorsi od poprzedników, którzy przynajmniej nie udawali patriotów. Jak dla mnie, to wszyscy, ale to wszyscy WON, łącznie z prezesem.
Wstajemy z kolan... już drugie tysiąclecie.
I to jest najzabawniejsze: zrobić czterdziestomilionowy zakład pracy z tanią siłą roboczą, potulny i karny, bo nie mają wyboru.
Czy ty zostałeś już zaszczepiony ?! Pytam, bo jeśli tak, to napewno sokiem z buraka !
"Wy"?
To może jeszcze trzeba było "towarzyszu" dodać :))))))))))
Z chęcią Ci odpowiem ale napisz do mnie bez tej komuszej maniery.
Może nie wypłacić tych miliardów ze względu na pogwałconą praworządność.
Zołożysz się o stówkę? Przegrany płaci na Rydzyka lub Owsiaka. Wybieraj.
To co zostało zaproponowane przez miłościwie nam panujących i z aplauzem przyjęte przez totumfackich, to za przeproszeniem doraźny seks bez zabezpieczeń. I to ,zważywszy na proweniencję, z partnerką ze skraju przydrożnego lasku.
Mniejsza o to z jakich pokręconych powodów Budka i kompania tego nie poparli. Ważniejsze jest, że nie powinniśmy byli sami świadomie wleźć w pułapkę brukselskiego zamordyzmu. A jeśli już to należało ją rozbroić używając warunków na jakich to przystąpienie jest możliwe. Jeśli już to przynajmniej należało zrobić tyle.
PS Zamiast używać Ziobry jako chłopca do bicia, można również powiedzieć, ze to Morawiecki dążył już kilka razy do rozbicia rządu. To tylko kwestia punktu widzenia. Nieprawdaż?
Ano, dla nich im w Polsce gorzej, tym dla nich lepiej. Dla nich polskość to nienormaność, a Polska to "tenkraj" :-)
Ostatnio donosił szef NIK. O nim kiedyś pisałeś - murem za Banasiem.
A mury runą, runą, runą...
Bez przesady, zawiadomienia do Prokuratury w Polsce to nie są donosy, tylko obywatelski obowiązek, w przypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa. A Prokuratura z całą pewnością wnikliwie przeanalizuje złożone zawiadomienia :-)
Nie, nie chodzi o krajową prokuraturę, która została obsadzona swoimi. Chodzi o jakiś (bo nie pamiętam) europejski związek takich jak on prezesów, że jest szykanowany przez nasze władze.
PS. A ten twój uśmieszek na końcu tylko świadczy o tym, jaka to jest prokuratura. Żebyś się nie przekonał na własnej skórze - bo władza w końcu sie kiedyś zmieni - co to jest partyjna prokuratura. Gdyby władzę jakoś przejęli ruscy, to byś zgodnie z naszą prokuraturą lądował na syberii i Katyniu.
//Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychylił się do wniosku Czech i w piątek nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia. - Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. (...)
Dla ludzi, którzy tam pracują, to jest po prostu tragedia. Powiem więcej, to jest taka moralna tragedia, bo okazuje się, że ktoś gdzieś z zewnątrz podejmuje takie decyzje. // niezalezna.pl
A czytałes uzasadnienie hiszpańskiej sędziny?
Polska nie dostarczyła dokumentów, że zamknięcie elektrowni niekorzystnie wpłynie na nasz bilans energetyczny. No Sasin myślał, że coś za granicą znaczy i papieru nie napisał. Więc każą zamknąć skoro mamy niepotrzebną elektrownię.
Na Nowaka też sie nie chciało dowodów dostarczyć.
Nowy Ład idzie.
Masz rację, dziękuję za zwrócenie uwagi. Miło, że się odezwałeś.
Po co kopalnia w Turowie jak takie same są u Niemców ?
Polska nie dostarczyła dokumentów
To jest twierdzenie sędziego z Hiszpanii. Sprawa ciągnie się od lutego. Wąptliwe, aby polska strona nie dostarczyła odpowiednich dokumentów.
salon24.pl
Jedna kopalnia i jedna elektrownia mają decydować o bezpieczeństwie energetycznym i dostawach prądu?
To jest elektrownia mająca moc 1500 megawatów, ma istotny udział w bilansie energetycznym, ma ogromne znaczenie. Takiej decyzji, o zamknięciu, nie podejmuje się z dnia na dzień. Nic nie uzasadnia trybu, w jakim decyzja TSUE została przyjęta. W środowisku naturalnym nie wydarzyło się w ostatnich miesiącach nic takiego, co by upoważniało do zamknięcia tak znaczącej elektrowni. Mającej ogromny udział w rynku energii w Polsce. Ale ta kopalnia i ta elektrownia to też zatrudnieni tam ludzie, są ich rodziny, a więc ogromne skutki społeczne. Nie mówię już o skutkach ekonomicznych.
13;32'30" + 3'- Słuchasz i wiesz. sejm.gov.pl;
Przypomniał mi się Balcerek w dowcipie z enerdefenu, o tych co im „obuwie” spadło.
Ten wyrzucony Francuz jest jak TSUE, koło ratunkowe rzucone Budce.
gospodarczo i poziomem życia takim krajom jak Hiszpania,.........
Niezawodny Andy,
W tle oczywiście jest gra, która się kończy (Polska Press), jak mówił Marcin Wolski
gra do jednej bramki, więc plują na prawo i lewo i coraz częściej pod wiatr.
UE to taki pociąg z kontr lokomotywą TSUE dla samo zatopienia.
Pan Premier odpowiedział wystarczająco.
Polska nie zobaczy złamanego grosza z tych "miliardów" a będzie płacić długi leniwców z PIGS!
Tam już od wielu lat panuje NWO, garstka bogaczy, opływających we wszystko i cała reszta za...jąca na ich dobrobyt. Polska została wrobiona w ten komunistyczny "raj" bo ktoś musi za...lać!
Twój artykuł to typowe skundlone podejście do tzw. EUROPY, tam jest takie gooowno, że nie ma do czego równać. Zaszczep się (jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś) i pojeździj trochę po świecie zanim zaczniesz chwalić coś o czym nie masz pojęcia!