Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Polski Ład/ Nowy Ład vs. ***** ***

Andy51, 21.05.2021
Przed Polską wielka szansa, Polska może otrzymać od UE 770 mld zł część pieniędzy jest z nowej perspektywy budżetowej na lata 2021-2027, a część to pieniądze z kredytu na odbudowę gospodarki nie tylko Polski, ale i wszystkich państw UE dotkniętych gospodarczym kryzysem pocovidowym.
Żeby uruchomić te pieniądze, umowę  muszą ratyfikować wszystkie kraje UE. PO widząc, że Solidarna Polska jest przeciwna tej ratyfikacji zwietrzyła szansę, że może doprowadzić do upadku rządu, nie brała udziału w żadnych konsultacjach i gdy doszło do głosowania wstrzymała się od głosu.
Niestety „miszcz” Budka i jego akolici się przeliczyli , za ratyfikacją głosowało PiS, PSL, Lewica, koło Hołowni, przeciw Konfederacja, Solidarna Polska i jakieś resztówki.
Ustawa trafiła do Senatu i tam Kopernik zaczął wyczyniać „cuda na kijku” domagając się dodania preambuły  i tzw.  bezpieczników wg. PO.
W czym problem? Moim zdaniem widząc takie pieniądze PO dostało fioła, że tak duże pieniądze nie będą przechodzić przez ich ręce.
To, że te pieniądze mogą doprowadzić do tego, że Polska dorówna gospodarczo i poziomem życia takim krajom jak Hiszpania, Portugalia czy Włochy, dla PO nie ma żadnego znaczenia, ich hasłem jest ***** ***
Nie może być tak, że lepszy poziom życia, wyższe zarobki, niższe podatki, Polacy i wyborcy  będą zawdzięczać rządom ZP, stąd przedłużanie procedury w Senacie i tworzenie w dwupunktowej ustawie cudów na kijku.
Oni są zdolni do uwalenia wszystkiego, są gotowi  zaszkodzić całej Europie, żeby to nie poszło na konto PiS, stąd na sztandarach zamiast propozycji ***** ***
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 8784
Marek Kudła

keram

21.05.2021 11:30

Z jednej strony rząd ze wspaniałym premierem M. Morawieckim, fachowcami w ministerstwach i ludzmi prawdomównymi, zaufanymi, uczciwymi.  Z drugiej strony grube 770 miliardy zł, oraz miliardy z budżetu państwa.  Na konwencji 15.05.2021 ZP zaproponowała nam Polakom program „Polski ład” na odbudowę gospodarki po pandemii i kierunek szybkiego rozwoju. 
Jest szansa na wielkie zmiany i zupełnie przełomowe rządy, które spowodują, że Polska stanie się jednym z najbardziej liczących się krajów w Europie. Rzecz jednak w dyscyplinie, ale i pokorze rządzących. Trzeba umieć się dogadywać z własnym obozem, za co odpowiada każdy członek koalicji rządzącej i całe jej kierownictwo. Macie poważną robotę i nasze zaufanie. Nie straćcie tego przez jakieś głupstwa, partykularyzmy i zwykłe emocje.
Polacy !  Poprzyjmy program „Polskiego ładu” i zaufajmy ZP, a od 2023 PIS-owi na jego realizację, ale nie z 33 % poparcia, lecz minimum 50 % !!!
Andy51

Andy51

21.05.2021 13:45

Dodane przez Marek Kudła w odpowiedzi na Z jednej strony rząd ze

Totalni zachowują się jak kamikaze, sami zginą, aby zatopić wroga, tym wrogiem dla totalnych jest Polska.
Jabe

Jabe

21.05.2021 11:31

Przed Polską wielka misja żyrowania pożyczek krajom niewypłacalnym.
sake3

sake2020

21.05.2021 11:52

Już upłynęła godzina od wpisu a nasi mędrcy jeszcze nie wzięli Pana w obroty?
Marek Kudła

keram

21.05.2021 12:15

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Już upłynęła godzina od wpisu

Dzisiaj piątek to pomyleńcy robią zakupy na weekend !
tricolour

tricolour

21.05.2021 12:37

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Już upłynęła godzina od wpisu

@Sake
Jakie obroty?
Na forum same dziadki, które tęsknią za Hiszpanią, Włochami, a mają mentalność - jak trafnie opisał Ziemkiewicz - folwarcznego parobka, który wygląda czy ze stołu Pana coś nie skapnie. Nie trzeba nikogo brać w obroty, bo nie ma kogo - to są ludzie bierni, a jedyne, co potrafią, to wazelina albo nienawiść. Z tego powodu, z tej całkowitej bierności i z braku orientacji jest to obszar taniej siły roboczej, a jak opisuje europoseł, wywóz towarów z niemieckich fabryk do Niemiec osiągnął trzecie miejsce.
sake3

sake2020

21.05.2021 15:07

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @Sake

@Tricolour.......Własnie widać jak się rozkręcacie w inwektywach,więc nie pomyliłam się w moim wpisie.To już nie tylko debile i analfabeci czym raczył nas pan rolnik ale i dalsza charakterystyka.No więc ja potomek parobka folwarcznego panie Tricolour,bierny,głupi,niezorientowany w wielkim świecie potrafiłam się wyedukować,dostać dobrą pracę i być dobrze w niej oceniana.Nie jestem zresztą jakimś wyjątkiem.To że jakiś tam ,Jabe,Tricolour usiłuje pokazać swój ciety dowcip nie świadczy o brakach intelektualnych tych ,,dziadków'' ale o braku kultury tych tak wyśmiewających się z nas.To taka nowa świecka jakoś.
tricolour

tricolour

21.05.2021 15:54

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Tricolour.......Własnie

@Sake
Po tym dlugim i emocjonalnym wpisie pokazuje Pani, że jednak poczuła się dotknięta.
A w przyszłym roku jeszcze Pani za to zapłaci, za wykształcenie i profesjonalizm, mam nadzieję, że kilka tysięcy miesięcznie. A prezes wcale się nad Panią nie zlituje. Ja wręcz przeciwnie.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

21.05.2021 20:48

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Tricolour.......Własnie

@ sake3
Towarzyszko sake ruki pa szwam i malczat. To, że się wyedukowany czujesz to o niczym nie świadczy. Chyba nie do końca jesteś pewna/ y swojego miejsca na  ziemi. Pzdr
sake3

sake2020

21.05.2021 21:16

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @ sake3

@Rolnik z mazur........Ruki poszwam bo towarzysz rolnik grozi?A wyedukowana jestem nie tylko się czuję?Ja w Pańskie wykształcenie nie wnikam.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

21.05.2021 21:48

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Rolnik z mazur........Ruki

@ sake3, 
Chyba na wydziale gier i zabaw. Nie wnikam, bo byłoby to raczej nieciekawe. Pzdr
sake3

sake2020

21.05.2021 22:04

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @ sake3, 

Nie,kończyłam chemię fizyczną bo w tym kierunku idą moje zainteresowania.Złosliwości ze strony Pana niepotrzebne chamskie i idiotyczne.
Jan1797

Jan1797

21.05.2021 23:22

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @ sake3

Adminie czy czytasz jego komentarze?
Wczoraj się wyrwał i dzisiajsię zapomina.
Rolnik zachowuj się! Co zrobimy ?
Pan Piotr Duda zbierze siły i z delegacją pojedziemy pod trybunał, by pokazać, kto to jest Solidarność.
Z przystankiem w Berlinie. Rozumiesz
Na plakacie napiszę, żeby podziękowali Tobie.
Jabe

Jabe

22.05.2021 09:53

Dodane przez Jan1797 w odpowiedzi na  Adminie czy czytasz jego

Co Pan Piotr Duda dostanie w zamian?
tricolour

tricolour

21.05.2021 12:41

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Już upłynęła godzina od wpisu

@Sake
O tu, szanowna Pani, proszę: "Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychylił się do wniosku Czech i w piątek nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia"
I teraz pierwszy sekretarz schowa się na tydzień do mysiej dziury. Zakład?
Pers

Pers

21.05.2021 13:30

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Już upłynęła godzina od wpisu

sake3
A co tu "brać w obroty"?
Zwykłe chciejstwo i nic więcej.
Nie chcę być złym prorokiem ale PiS nie wygra następnych wyborów a opozycja dostanie, dzięki PiS niezwykłe narzędzia do rządzenia.
Tak kończy się budowanie państwa autorytarnego.
Teraz mamy już oficjalną odsłonę komuszego NWO tylko, że u nas, dla niepoznaki, nazwano to "Nowym Ładem".
Niezalogowany

Niezalogowany

21.05.2021 15:46

Dodane przez Pers w odpowiedzi na sake3

"NWO" to hasło-wytrych używane przez manipulatorów na użytek leni intelektualnych. Czegoś nie rozumiesz? Coś jest tajemnicze? To na pewno NWO, oraz iluminaci i reptilianie. Nie ma żadnego NWO, tylko ta sama od dekad walka wolnego świata z neosowieckim imperium zła.
Andy51

Andy51

21.05.2021 17:02

Dodane przez Niezalogowany w odpowiedzi na "NWO" to hasło-wytrych

Sowieci nigdy nie zrezygnowali, tylko się przepoczwarzają.
sake3

sake2020

21.05.2021 16:01

Dodane przez Pers w odpowiedzi na sake3

@Pers.....Nie chcecie być tylko dobrym czy złym prorokiem,ale wykonawcą likwidacji PiS-u.Teraz z małpią uciechą przyglądacie się wszelkim trudnościom które PiS doświadcza i cieszycie się jak dzieci z przegranych przez PiS przyszłych wyborów.Tam gdzie trzeba jedności robicie wszystko by jej nie było,skłócanie- celem,wyśmiewanie innych świetną zabawą.Tu gdzie powinna być jedność trudno jej oczekiwać.Testem jest na dzień dzisiejszy wyrok TSUE odnosnie zamknięcia kopalni Bełchatów.Ten wyrok jest dowodem,że UE chce zniszczyć Polską gospodarkę,ekonomię.Może tu chociaż się zjednoczymy zamiast prowadzenia niepotrzebnej wojenki.
tricolour

tricolour

21.05.2021 16:57

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Pers.....Nie chcecie być

@Sake
Niejaki Kudła na tym forum tylko bluźni, a Pani nie raczyła nawet słowa napisać przeciw takiemu zachowaniu.
Więc teraz proszę nie namawiać mnie do stanięcia ramię w ramię, bo mnie taki szereg nie interesuje.
u2

u2

21.05.2021 17:30

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @Sake

Niejaki Kudła na tym forum tylko bluźni
Bez przesady, jest moderator. Reguły forum są wszystkim znane.
sake3

sake2020

21.05.2021 17:36

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @Sake

@Tricolour.......A więc znowu mam rację.Pan nie stanie w jednym szeregu majac na uwadze dobro Polski bo przecież to Pana nie obchodzi,to zapewne zbedny i śmieszny patriotyzm dobry tylko dla tych dziadków co ich dopiero co obśmiewał.Pan będzie stał z boku ciesząc się że im gorzej w Polsce tym lepiej.No,jednak gratulacje należą się tym co z taką maestrią skłócali,skłócają i będą skłócać Polaków.
tricolour

tricolour

21.05.2021 19:34

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Tricolour.......A więc znowu

@Sake
Proszę mnie nie brać manipulacjami w stylu "poczucie obywatelskiego obowiązku". Na mnie to słabo działa, a w ogóle nie działa na forum publicznym.
Ja przez dobro kraju rozumiem, że gdy TSUE prosi o raport, w jakim stopniu elektrownia jest nam potrzebna, to my - będąc w sporze -  taki dokument dostarczamy. W imię naszych wspólnych, polskich interesów dostarczamy. Prosze poczytać, Czechom chodziło o jakieś 100-150 milionów złotych na niwelowanie wpływu kopalni, chcieli marne grosze na jakies prace, czy odszkodowania. My to mieliśmy w czterech literach - dokładnie tak, jak PIS ma wszystkich, łacznie z Panią. Więc sąd wydał to, co wydał, a teraz latają ze wścieklizną, że jak to.
I mnie to cieszy - żeby było jasne. Cieszy mnie gdy tandeta dostaje po łapach. Cieszy mnie gdy porządek wygrywa z amatorszczyzną, pychą, lekceważeniem i arogancją. Więc nie stanę z Panią w jednym szeregu, bo mam dość tego, co napisałem w poprzednim zdaniu.
I jeszcze jedno: ciągle czytam, jak zarzucacie Tuskowi powiedzenie, że polskośc to nienormaność. Nigdy nie pytacie, co to znaczy. Więc odpowiem mimo braku pytania: tandeta, pycha, arogancja, lekceważenie i brak odpowiedzialności, to jest ta nienormalność.
Pani Anna

Pani Anna

21.05.2021 21:24

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @Sake

@Tricolour
Wedlug  Sake i innych "patriotów " to, ze Czechy realizują  swoją  politykę i dbają  o swoje interesy jest "rzucaniem kłód " pod nogi swiętemu PIS, który  nie potrafi zadbać  nawet o dostarczenie  odp. dokumentów. Cala  "prawica" w pigułce. I te pretensje do pani sędzi,  że  nie patrzy jak jest w Niemczech,  tylko wydaje niekorzystny dla Polski wyrok. Prawo precedensów  obowiązuje  w prawie anglosaskim, a tu był  rozpatrywany ten konkretny przypadek, olany przez stronę polską. Ten rząd nie nadaje się  zwyczajnie do realizowania polityki zagranicznej, zresztą  o czym my mówimy,  oni jedynie wykonują  bez szemrania wszystkie polecenia płynące  z Brukseli, że  o Niemcach nie wspomnę.  Są o wiele gorsi od poprzedników,  którzy  przynajmniej nie udawali patriotów.  Jak dla mnie, to wszyscy, ale to wszyscy WON, łącznie z prezesem.
tricolour

tricolour

22.05.2021 10:10

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na @Tricolour

Pani Anno,
Wstajemy z kolan... już drugie tysiąclecie.
Andy51

Andy51

21.05.2021 17:06

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Pers.....Nie chcecie być

Sake, nie zwracaj na nich uwagi, zacytuję słowa Egipcjanina Sinuhe " Mowa ich jest jak brzęczenie much" i niech tak zostanie.
tricolour

tricolour

21.05.2021 17:36

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na Sake, nie zwracaj na nich

A ty, Andy, możesz sobie chodzić z nosem nawet w chmurach, ale i tak doświadczysz tego samego, co my. Nie będzie inaczej. Możesz sobie dumnie milczeć, ale i tak latasz do tego legendarnego już Auchana po masło i finansujesz zagranicę. Bo nie masz wyboru. I będziesz głosował na PZPR, bo nie masz wyboru.
I to jest najzabawniejsze: zrobić czterdziestomilionowy zakład pracy z tanią siłą roboczą, potulny i karny, bo nie mają wyboru.
Marek Kudła

keram

21.05.2021 18:47

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na A ty, Andy, możesz sobie

@ tricolour
Czy ty zostałeś już zaszczepiony ?!  Pytam, bo jeśli tak, to napewno sokiem z buraka !
Pers

Pers

21.05.2021 18:12

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Pers.....Nie chcecie być

sake3
"Wy"? 
To może jeszcze trzeba było "towarzyszu" dodać :))))))))))
Z chęcią Ci odpowiem ale napisz do mnie bez tej komuszej maniery.
Andy51

Andy51

21.05.2021 13:47

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Już upłynęła godzina od wpisu

Nie dostali wytycznych, czekają.
Czesław2

Czesław2

21.05.2021 12:57

TSUE nakazał natychmiast wstrzymać wydobycie w Bełchatowie. Możecie nie komentować.
Andy51

Andy51

21.05.2021 13:47

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na TSUE nakazał natychmiast

TSUE to sobie może.
tricolour

tricolour

21.05.2021 13:51

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na TSUE to sobie może.

Tak, Andy, może.
Może nie wypłacić tych miliardów ze względu na pogwałconą praworządność.
Zołożysz się o stówkę? Przegrany płaci na Rydzyka lub Owsiaka. Wybieraj.
Es

Es

21.05.2021 13:36

Wyobrażenia potencjalnych zysków i korzyści przesłoniły oczy wszystkim romantykom i marzycielom. Nie są w stanie więc dostrzec potencjalnych i tych już realnych zagrożeń których zwiastuny docierają z brukselskiej centrali codziennie. 
To co zostało zaproponowane przez miłościwie nam  panujących i z aplauzem przyjęte przez totumfackich, to za przeproszeniem doraźny seks bez zabezpieczeń. I to ,zważywszy na proweniencję, z partnerką ze skraju przydrożnego lasku. 
Mniejsza o to z jakich pokręconych powodów Budka i kompania tego nie poparli. Ważniejsze jest, że nie powinniśmy byli sami świadomie wleźć w pułapkę brukselskiego zamordyzmu. A jeśli już to należało ją rozbroić używając warunków na jakich to przystąpienie jest możliwe. Jeśli już to przynajmniej  należało zrobić tyle. 
PS  Zamiast używać Ziobry jako chłopca do bicia, można również powiedzieć, ze to Morawiecki dążył już kilka razy do rozbicia rządu. To tylko kwestia punktu widzenia. Nieprawdaż?
Andy51

Andy51

21.05.2021 15:46

Dodane przez Es w odpowiedzi na Wyobrażenia potencjalnych

Ja tak nie uważam jak Ty, ale masz prawo do swoich poglądów.
u2

u2

21.05.2021 14:18

że Polska dorówna gospodarczo i poziomem życia takim krajom jak Hiszpania, Portugalia czy Włochy, dla PO nie ma żadnego znaczenia, ich hasłem jest ***** ***
Ano, dla nich im w Polsce gorzej, tym dla nich lepiej. Dla nich polskość to nienormaność, a Polska to "tenkraj" :-)
Czesław2

Czesław2

21.05.2021 15:39

Dodane przez u2 w odpowiedzi na że Polska dorówna gospodarczo

Mają w różnych opcjach 50% poparcia, więc rację ma jeden z komentatorów pisząc, że Polski nie ma.
Andy51

Andy51

21.05.2021 15:58

Dodane przez u2 w odpowiedzi na że Polska dorówna gospodarczo

Słuszna uwaga, a mottem totalnych stały się donosy na "tenkraj"  tak jak to w historii robili szmalcownicy i zdrajcy.
tricolour

tricolour

21.05.2021 15:56

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na Słuszna uwaga, a mottem stały

@Andy
Ostatnio donosił szef NIK. O nim kiedyś pisałeś - murem za Banasiem.
A mury runą, runą, runą...
u2

u2

21.05.2021 17:27

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @Andy

Ostatnio donosił szef NIK.
Bez przesady, zawiadomienia do Prokuratury w Polsce to nie są donosy, tylko obywatelski obowiązek, w przypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa. A Prokuratura z całą pewnością wnikliwie przeanalizuje złożone zawiadomienia :-)
tricolour

tricolour

21.05.2021 19:47

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Ostatnio donosił szef NIK.

@U2
Nie, nie chodzi o krajową prokuraturę, która została obsadzona swoimi. Chodzi o jakiś (bo nie pamiętam) europejski związek takich jak on prezesów, że jest szykanowany przez nasze władze.
PS. A ten twój uśmieszek na końcu tylko świadczy o tym, jaka to jest prokuratura. Żebyś się nie przekonał na własnej skórze - bo władza w końcu sie kiedyś zmieni - co to jest partyjna prokuratura. Gdyby władzę jakoś przejęli ruscy, to byś zgodnie z naszą prokuraturą lądował na syberii i Katyniu.
Pers

Pers

21.05.2021 15:58

Polska wersja "wstawania z kolan":
//Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychylił się do wniosku Czech i w piątek nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia. - Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. (...)
Dla ludzi, którzy tam pracują, to jest po prostu tragedia. Powiem więcej, to jest taka moralna tragedia, bo okazuje się, że ktoś gdzieś z zewnątrz podejmuje takie decyzje. // niezalezna.pl
sake3

sake2020

21.05.2021 17:02

Dodane przez Pers w odpowiedzi na Polska wersja "wstawania z

@Pers....Ktoś z zewnątrz? pewnie że tak,ale na czyjeś żądania bądź prośby i żebry.Co robią nasi nibyPOlacy na nocnych naradach w ambasadzie niemieckiej? Za co na piersiach wiszą niemieckie odznaczenia i medale.Kto tak kręci się wokół zezowatej Jourovej i namawia do sankcji?No to mamy kolejną sankcję zapewne zresztą nie ostatnią.Warto się spytać geologa jakiegoś czemu kopalnie węgla w Niemczech i Czechach pracują pełną parą?Czyżby miały innej jakości pokłady?Piszesz o moralnej tragedii i Ci wierzę,ale ilu jest Polaków którzy się z tej sytuacji cieszą i zacierają rączki.Teraz wszystko ułoży sie po ich myśli,a nasze uzależnienie od Nord Stream  i Niemiec i Rosji stanie się faktem.
tricolour

tricolour

21.05.2021 17:03

Dodane przez Pers w odpowiedzi na Polska wersja "wstawania z

Pers,
A czytałes uzasadnienie hiszpańskiej sędziny?
Polska nie dostarczyła dokumentów, że zamknięcie elektrowni niekorzystnie wpłynie na nasz bilans energetyczny. No Sasin myślał, że coś za granicą znaczy i papieru nie napisał. Więc każą zamknąć skoro mamy niepotrzebną elektrownię.
Na Nowaka też sie nie chciało dowodów dostarczyć. 
Nowy Ład idzie.
Andy51

Andy51

21.05.2021 18:26

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Pers,

Sędzina to żona sędziego.
tricolour

tricolour

21.05.2021 19:36

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na Sędzina to żona sędziego.

@Andy,
Masz rację, dziękuję za zwrócenie uwagi. Miło, że się odezwałeś.
sake3

sake2020

21.05.2021 18:40

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Pers,

@Tricolour....Aaaaa.....Hiszpańska ,,sędzina'' .Pewnie oparła się na donosach Greenpeace-szemranej organizacji co to nic nie widzi wokół siebie a zło upatruje w Polsce.Ciekawe za jakie to pieniądze nie widzi kopalń w Niemczech i Czechach a jedynie u nas.
Kaczysta

Kaczysta

21.05.2021 18:54

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Pers,

Totalni w sprawie Turowa już się wypowiadają. Oczywiście rację według nich ma TSUE i Czesi a winę ponosi Polska. Mnie to nie dziwi.
Po co kopalnia w Turowie jak takie same są u Niemców ?
sake3

sake2020

21.05.2021 20:48

Dodane przez Kaczysta w odpowiedzi na Totalni w sprawie Turowa już

Przecież totalni o tę decyzję TSUE w Brukseli zabiegali.Zaprosili ich chociaż Czesi na otwarcie szampana?
u2

u2

21.05.2021 19:00

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Pers,

A czytałes uzasadnienie hiszpańskiej sędziny?
Polska nie dostarczyła dokumentów

To jest twierdzenie sędziego z Hiszpanii. Sprawa ciągnie się od lutego. Wąptliwe, aby polska strona nie dostarczyła odpowiednich dokumentów.
salon24.pl
Jedna kopalnia i jedna elektrownia mają decydować o bezpieczeństwie energetycznym i dostawach prądu?
To jest elektrownia mająca moc 1500 megawatów, ma istotny udział w bilansie energetycznym, ma ogromne znaczenie. Takiej decyzji, o zamknięciu, nie podejmuje się z dnia na dzień. Nic nie uzasadnia trybu, w jakim decyzja TSUE została przyjęta. W środowisku naturalnym nie wydarzyło się w ostatnich miesiącach nic takiego, co by upoważniało do zamknięcia tak znaczącej elektrowni. Mającej ogromny udział w rynku energii w Polsce. Ale ta kopalnia i ta elektrownia to też zatrudnieni tam ludzie, są ich rodziny, a więc ogromne skutki społeczne. Nie mówię już o skutkach ekonomicznych.
sake3

sake2020

21.05.2021 22:23

Dodane przez u2 w odpowiedzi na A czytałes uzasadnienie

@u2....Nic tak nie przeraża jak olbrzymia uciecha widoczna w internecie,że tak dokopano rządowi.Nikogo tu chocby na tym blogu nie interesuje jaki to cios w polską gospodarkę,w życie ludzi,kłopoty z brakami w zasilaniu,ilu ludzi pozostanie bez pracy.Bez przeszkód będą prosperować kopalnie i elektrownie niemieckie i czeskie,przecież one zdrowe,ekologiczne i nie zatruwają klimatu.Z tego się cieszycie?
paparazzi

paparazzi

21.05.2021 23:07

Dodane przez u2 w odpowiedzi na A czytałes uzasadnienie

Pięć na terenie Czech, cztery w Niemczech, a Unia Europejska pozwala na ich działalność, mimo ich zdecydowanie większego wpływu na środowisko. Ale nie w Polsce.
sake3

sake2020

22.05.2021 08:04

Dodane przez paparazzi w odpowiedzi na Pięć na terenie Czech, cztery

@paparazzi......Niedługo zobaczymy na czyjej piersi zawiśnie niemiecki medal.I coś mi się widzi że będzie to pierś Tuska nagrodzonego za niszczenie Polski.Teraz jeszcze pozostało nie dopuścić,żeby zadna energia w Polsce nie miała racji bytu oprócz tej co po słonych cenach zaoferują nam Szwaby.A że tyle osób do zwolnienia na tereniach wokół Turowa?Przecież stamtąd blisko do pól ze szparagami i niemieckimi tyłkami do podtarcia,a w lecie można sprzedawać jagódki i grzybki łaskawym niemieckim ,,panockom''.
Jan1797

Jan1797

21.05.2021 20:01

Dodane przez Pers w odpowiedzi na Polska wersja "wstawania z

@Pers,TSUE?
 13;32'30" + 3'- Słuchasz i wiesz. sejm.gov.pl;
Przypomniał mi się Balcerek w dowcipie z enerdefenu, o tych co im „obuwie” spadło.
Ten wyrzucony Francuz jest jak TSUE, koło ratunkowe rzucone Budce.
Jan1797

Jan1797

21.05.2021 20:25

...... te pieniądze mogą doprowadzić do tego, że Polska dorówna
 gospodarczo i poziomem życia takim krajom jak Hiszpania,.........

Niezawodny Andy,
W tle oczywiście jest gra, która się kończy (Polska Press), jak mówił Marcin Wolski
gra do jednej bramki, więc plują na prawo i lewo i coraz częściej pod wiatr.
UE to taki pociąg z kontr lokomotywą TSUE dla samo zatopienia. 
Pan Premier odpowiedział wystarczająco.
Adam66

Adam66

22.05.2021 03:18

Byłeś tam kiedyś? Tam jest takie dziadowstwo, że w Polsce w PGRach było lepiej.  Mieszkałem kilka lat w makaroni, dla niepoznaki zwanej Italią, trzeci świat to jest mało powiedziane. "Polska dorówna gospodarczo i poziomem życia takim krajom jak Hiszpania, Portugalia czy Włochy" - oby nigdy nie dorównała bo nie ma do czego.  Tam wszyscy żyją na kredyt, którego nigdy nie spłacą! Dlatego szukają naiwnych, którzy uwierzą w ich mit dobrobytu i BEDĄ za to płacić. 
Polska nie zobaczy złamanego grosza z tych "miliardów" a będzie płacić  długi leniwców z PIGS!
Tam już od wielu lat panuje NWO, garstka bogaczy, opływających we wszystko i cała reszta za...jąca na ich dobrobyt.  Polska została wrobiona w ten komunistyczny "raj" bo ktoś musi za...lać!
Twój artykuł to typowe skundlone podejście do tzw. EUROPY, tam jest takie gooowno, że nie ma do czego równać.  Zaszczep się (jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś) i pojeździj trochę po świecie zanim zaczniesz chwalić coś o czym nie masz pojęcia!
Andy51

Andy51

22.05.2021 10:25

Dodane przez Adam66 w odpowiedzi na Byłeś tam kiedyś? Tam jest

Słuchaj Adam po prostu pitolisz, jeżeli piszę o dorównaniu do Europy, to chodzi mi o rozwój gospodarczy, a jeżeli chodzi o określenie , "tam wszyscy żyją na kredyt" to jest to po prostu określenie zabawne. A jeżeli chodzi o świat , to byłem na wszystkich kontynentach oprócz Australii, tak że nie bądź taki globtroter.
sake3

sake2020

22.05.2021 08:54

Pani sędzia na telefon wydaje wyrok w sprawie o której nie ma zielonego pojęcia.Pewno nawet nie wie gdzie ta Polska leży bo kariere zrobiła wydzierając się na czestych w Hiszpanii protestach.Nie da się wygasić zakładu przemysłowego przystosowanego do pracy ciągłej w jeden dzień.To są całe miesiące i każdy nawet jeśli nie pracował w górnictwie hutnictwie o tym wie.Upolitycznienie sprawy ma swój cel a rzekomy brak dokumentacji nie dostarczonych przez polska stronę to tylko pretekst.A Pepiki niech się nie cieszą,niedługo i na nich padnie szwabskie nieprzyjazne spojrzenie.
Pani Anna

Pani Anna

22.05.2021 11:24

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Pani sędzia na telefon wydaje

Sake, chwalisz się  studiami, ale jakąkolwiek  wiedzę  z nich  wyniosłaś,  to została  ci chyba wbita za pomocą  młotka.  Ręce opadają,  wiadomo,  ze pisowski rząd  nie dostarczył dokumentów,  ale to wina upolitycznionej sędzi,  Niemców,  Czechów  i Bóg wie kogo tam jeszcze. Wszyscy winni, tylko nie nasz rząd. Poza tym jak to nie da się  wygasić zakladu pracy, co się  nie da? Zapomniała już  o zamykaniu kopalń  pod pretekstem kwarantanny na bezobjawowy katar?
sake3

sake2020

22.05.2021 19:30

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Sake, chwalisz się  studiami,

@Pani Anna....Ja nie chwale się studiami,poinformowałam tylko pana rolnika,że nie była edukacja grami i zabawami.jak mi prześmiewczo imputuje.Oprócz wiedzy z chemii wyniosłam ze studiów przeświadczenie,że nie można nikogo wyśmiewać tych którzy nie mieli może mozliwości szerszej edukacji.NIgdy nikogo nie obrażałam tu na NB za poglądy najwyżej z nimi się nie zgadzałam.Pani nader często wyśniewa moją osobę zwłaszcza za jak Pani utrzymuje brak intelektu.Ale to jest mój brak i Pani nic do tego,a na forum nożemy dyskutować o poglądach a nie ubytkach rozumu.To chyba wyraźnie napisane w regulaminie,prosze się zapoznać jeśli Pani go dotad nie przeczytała.
paparazzi

paparazzi

22.05.2021 19:34

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Sake, chwalisz się  studiami,

Aniu jeszcze nie zaczęłaś a już ad personam. Ale co tam, lista na zapisy dalej otwarta? Jak tam w Germanii z namordnikami, ahh, Ordnung muss sein.
sake3

sake2020

22.05.2021 21:04

Dodane przez paparazzi w odpowiedzi na Aniu jeszcze nie zaczęłaś a

@Paparazzi........Olbrzymi potencjał intelektualny pani Anny dorównuje chyba tylko jej rozdętemu ego.Najbardziej lubi atakować werbalnie i wmawiać głupotę tym,którzy nie popisują się agresją tak jak ona.Dziwię sie bardzo że z takim kapitałem geniuszu jak dotąd nie została członkiem jakiegoś rzadu,celebrytką, albo inną wazną figurą na eksponowanym stanowisku.
Pani Anna

Pani Anna

22.05.2021 22:34

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Paparazzi........Olbrzymi

Sake, a skąd  ty możesz  wiedzieć,  kim ja jestem  i czym się  zajmuję? Z tego, że  się  niczym nie chwalę,  ani o sobie nie opowiadam? Nie jestem tak niedowartościowana jak wiekszosc tutaj, żeby w co drugim komentarzu opowiadać  o swoim stanie posiadania, podrozach lub wykształceniu.  Nie po to zagladam na NB, są  inne miejsca, gdzie można  się  dowartościować,  o ile ktoś tego potrzebuje. Natomiast żeby zostać w Poosce celebryta bądź politykiem nie trzeba, a wręcz  nie wolno być  nie tylko geniuszem, ani nawet przecietnie inteligentnym. Nie świadectwu szkolnemu oni zawdzięczają kariery, nie zauważyłaś  jeszcze tego?
Pani Anna

Pani Anna

22.05.2021 22:39

Dodane przez paparazzi w odpowiedzi na Aniu jeszcze nie zaczęłaś a

Paparazzi, ty bidulo jak widzę  wciąż niezaspokojony? To zapisuj się,  po starej znajomości  coś się  znajdzie. I martw się  o swój namordnik.
Andy51

Andy51

22.05.2021 21:11

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Sake, chwalisz się  studiami,

Kobieto, ty zawsze wierzysz obcym, cóż niektórzy tak mają.
Andy51
Nazwa bloga:
Trójmiejskie spojrzenie
Zawód:
mgr zarządzania
Miasto:
Sopot

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 571
Liczba wyświetleń: 8,138,102
Liczba komentarzy: 17,827

Ostatnie wpisy blogera

  • Tusk dostał fiksum-dyrdum
  • Oszuści z PO okradają dzieci chore onkologicznie
  • Prezent dla Niemców od Nowackiej w 80 rocznicę wyzwolenia ob

Moje ostatnie komentarze

  • Smutna prawda.
  • Czyżby?
  • Masz rację

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • ​Czy agent Stasi „Oscar” na Pomorza to Donald Tusk?
  • Sfałszowne wybory, dlaczego Polacy nie wychodzą na ulice ?
  • ​UB czyli Urban o Bartoszewskim

Ostatnio komentowane

  • Andy51, Smutna prawda.
  • Andy51, Czyżby?
  • Andy51, Masz rację

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności