Wam kury szczać prowadzić a nie być w opozycji

Do tego co się dzieje w opozycji najbardziej pasują słowa Marszałka Piłsudskiego „ Wam kury szczać prowadzić” a nie być w opozycji.

Oto kilka przykładów: po tym jak lewica, PSL, Hołownia 2050, zagłosowała za przyjęciem FO, Budka w krótkich spodenkach i PO dostało paroksyzmów wściekłości.

To ugrupowanie , które wyciągnęło z niebytu postkomunistów  ( Millera, Belkę, Cimoszewicza, Hubner)  dając im jedynki na listach do PE,  na mityngu w Rzeszowie a może we Wrocławiu ( gdyż Budka sam nie wie gdzie był), mówi o aliansie brunatno czerwonym, mając na myśli PiS i Lewicę, powoduje dysonans poznawczy u sympatyków PO.

Należy zwrócić uwagę, że to nie PSL, nie Hołownia, a Lewica jest solą w oku  Budki w krótkich spodenkach i PO.

A miało być tak pięknie , Budka już założył koalicję 276, bez powiadomienia o tym teoretycznych koalicjantów i cała, tak głównie w sferze werbalnej budowana koalicja wzięła w łeb.

O takich drobiazgach, jak nie poparcie kandydata Lewicy Ikonowicza na RPO  przez PO nie warto wspominać , a warto przypomnieć, że Lewica poparła kandydata PO.

PO cierpi na natręctwa, to natręctwo nazywa się PiS a cytując słowa szefa klubu PO Tomczyka, „obalimy PiS, zetrzemy  w pył, nie myślimy o niczym innym” , świadczy o tym, że w PO przed zmianą lidera potrzebny jest psychiatra.

Należy się cofnąć o pół roku, kiedy to Budka publicznie w listopadzie i grudniu w telewizji mówił:  PO gwarantuje, że poprze rząd i zagłosuje za FO, ale wierzyć Budce i PO to tak jakby wierzyć lisowi wpuszczonemu do kurnika, że nie zagryzie kur.

Tak jak wspomniałem, że PO i Budka ogarnięci są obsesją obalenia rządu, stąd gdy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry  określiła się, że nie poprze FO, Budka w swojej chorej wyobraźni wyczuł jak pies kiełbasę, że to jest ten moment  kiedy można obalić rząd.

Niestety dla Budki Lewica postanowiła rozmawiać z rządem i po negocjacjach udało jej się wprowadzić do FO swoje poprawki i uwagi.

Budka pozostał jak Himilszbach z angielskim, stąd ta wściekłość.
 
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/8151647,cezary-tomczyk-o-obalaniu-rzadu.html
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

11-05-2021 [11:03] - Marek Kudła | Link:

Jeśli z polskiej sceny politycznej usuniemy ludzi PO i Konfe, to oblicze sceny politycznej w Polsce zmieni się diametralnie !  Oczywiście pozostaną różnice, krytyka, walka, ataki – to jest jasne, ale kultura polityczna ludzi z pozostałych ugrupowań w parlamencie jest o niebo wyższa aniżeli tych dwóch wyżej wymienionych partii politycznych.  Wraz z usunięciem ludzi tych dwóch partii z polityki, a jeszcze lepiej z życia publicznego, pozbędziemy się głupoty, wrednych kłamstw, nienawiści, jątrzenia, manipulacji, zdrady, itd.  Z pewnością znikną bojówki PO, soki z buraków, farmy trolli (m. in. ta farma Brejzów w Inowrocławiu), GW już nikt nie kupi, do TVN-u nikt nie pójdzie.
No to co Polacy, zgoda na to by uprzątnąć nasz dom ojczysty z zajobów politycznych i nie głosować na kandydatów PO i Konfe w 2023 roku ?!!!
 

Obrazek użytkownika u2

11-05-2021 [11:06] - u2 | Link:

kultura polityczna ludzi z pozostałych ugrupowań w parlamencie jest o niebo wyższa aniżeli tych dwóch wyżej wymienionych partii politycznych

Proszę nie mieć złudzeń, przejdą do innych partii. Oni nie potrafią w polityce nic robić oprócz pobierania diet poselskich i judzenia na innych :-)

Obrazek użytkownika Andy51

11-05-2021 [13:04] - Andy51 | Link:

Masz rację oni wiedzą co to jest mimikra.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

11-05-2021 [13:10] - Marek Kudła | Link:

@u2
Masz rację !  poprzeskakują do innych partii, głównie do Hołowni, dlatego piszę, że ataki nie ustaną, ale z pewnością będzie inna kultura polityczna .  Resztę musimy dokonać kartami wyborczymi.  Nie ma innego sposobu w demokracji .

Obrazek użytkownika Andy51

11-05-2021 [14:56] - Andy51 | Link:

Zgoda.

Obrazek użytkownika tricolour

11-05-2021 [11:17] - tricolour | Link:

Jeżeli ty jesteś przedstawicielem tego, co może być po zaniku KO, to lepiej głosować na Millera.

Obrazek użytkownika Jabe

11-05-2021 [11:27] - Jabe | Link:

Oj, Konfederacja uciska obolałe sumienie.

Obrazek użytkownika Pers

11-05-2021 [11:35] - Pers | Link:

Kudla
Co masz do kultury politycznej "Konfe"?
Mógłbyś rozwinąć ten wątek? Jakieś cytaty wypowiedzi albo co...

"Wraz z usunięciem ludzi tych dwóch partii z polityki, a jeszcze lepiej z życia publicznego"
A jak chcesz ich "usunąć"?
Czyżbyś miał na myśli wasze stare, wypróbowane metody (strzał w potylicę i dół z wapnem)?

"farmy trolli (m. in. ta farma Brejzów w Inowrocławiu)"
W Ministerstwie Sprawiedliwości też była taka farma. Pamiętasz zibi?

"zgoda na to by uprzątnąć nasz dom ojczysty z zajobów politycznych i nie głosować na kandydatów PO i Konfe w 2023 roku ?!!!"
Zgoda Kudla! Teraz będziemy głosowali na nowego koalicjanta PiS.

Obrazek użytkownika Andy51

11-05-2021 [13:03] - Andy51 | Link:

Zgadzam się z Twoją tezą, do tego dodałbym PSL nie w takim stopniu jak te dwie przez Ciebie wymienione partię, ale jednak.

Obrazek użytkownika Pers

11-05-2021 [11:24] - Pers | Link:

"To ugrupowanie , które wyciągnęło z niebytu postkomunistów  ( Millera, Belkę, Cimoszewicza, Hubner)"

Teraz PiS "wyciąga z niebytu" Czarzastego, Zanberga & Co. W roli koalicjanta.

Ale mam dla ałtora dobrą wiadomość!
PO rozlatuje się więc ałtor może już zająć się spokojnie "dobrą zmianą" i jej nowym koalicjantem.
Sytuacja jest rozwojowa.

Obrazek użytkownika Jabe

11-05-2021 [11:31] - Jabe | Link:

Historia pokazała, że Ziuk powinien był kury szczać prowadzić, a nie budować niepodległe państwo.

Obrazek użytkownika Pers

11-05-2021 [13:34] - Pers | Link:

Jabe
Ale za to miał soczyste aforyzmy.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

11-05-2021 [14:00] - Marek Kudła | Link:

Konferderaci, to tzw. zajoby  bez maseczek !  kilku naprawdę wyrtościowych ludzi jak np. Jakubiak, Leroy, Kowalski odeszło od nich – wiemy dlaczego ! Poznaliśmy Konfederatów już podczas pierwszego posiedzenia sejmu.  Paskudne zachowania, wredne przemówienia, no i oczywiście głosowanie totalne przeciwko wszystkiemu co normalne. To była  zapowiedź tego,  że konfederaci  będą  jeszcze gorsi od PO-je-bów.  
Konfederacja pokazała nam kim są jej politycy naprawdę !  Jak było widać, przybył nam Polakom jeszcze jeden świr polityczny !  Konfederacja to partia pro-rosyjska, przeciwna NATO i UE, a ich przywödcy to fircyki polityczni o poglądach iście niezrównoważonych !  Po drugie, jeśli jeden z ich przywódców Mikke jedzie na Krym okupowany przez ruskich tylko po to, aby zamanifestować poparcie tej agresji Putinowi.
Dlaczego Konfederacja musi się rozpaść lub upaść ?!
Dezintegracja Konfederacji jest kwestią czasu, nie tylko z powodu jej eklektyzmu, ale tego, że  nie wyrzeknie się Rosji. Nie jest agenturą, ale z własnej woli wspiera rosyjską propagandę i interesy Moskwy, gdyż jej program oparto na dystansowaniu się od sojuszu z USA.
Konfederata Bosak twierdzi, że PIS i rząd Morawieckiego nie są konserwatywni, a jeśli chodzi o gospodarkę, sprawy socjalne i sprawy rodziny to jest nawet lewicowy !
Polacy, możecie sobie wyobrazić konserwatywny rząd konfederacji – to bądzie to samo co   liberałny rząd Tuska i Kopacz !   Gospodarka pozostawiona sama sobie (na zasadzie róbta co chceta), a wszystkie programy socjalne i pro-rodzinne zlikwidowane !!!
 

Obrazek użytkownika Jabe

11-05-2021 [16:00] - Jabe | Link:

PiS jest 100% internacjonalistyczną lewicą, a Konfederacja jest stronnictwem proniepodległościowym i konserwatywnym. Tak, to jest konfederacja, a więc z założenia twór niejednolity.

Obrazek użytkownika J z L

11-05-2021 [14:06] - J z L | Link:

Przeciętny Leming myli histerię z historią , opór z oportunizmem , prąd z prąciem , depilację z dekapitacją , szmal ze smalcem itd
Prezes rzekł był : To wykształciuchy

Obrazek użytkownika Pers

11-05-2021 [14:12] - Pers | Link:

husky
Ślicznie i trafnie się przedstawiłeś lemingu :))))
Wiem, że teraz jesteś szczęśliwy, w końcu krzewiciele bliskiej ci filozofii (zboczeń?) są w koalicji z "dobrą zmianą" :))
Już nie musicie się kryć :))))))))))))))

Obrazek użytkownika Marek Kudła

11-05-2021 [15:31] - Marek Kudła | Link:

Ty Pers, poziom  postrzegania rzeczywistości u  lewackich osobników, takich jak ty = zero !
Od małpy różnisz się tylko tym, że straciłeś sierść na skórze !!!

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

11-05-2021 [15:54] - Kaczysta | Link:

ty kot
Co ty lewacka onuco bredzisz?

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-05-2021 [16:15] - Tezeusz | Link:

Persik a ty lubisz LGBT tak ciepło się o nich wypowiadasz. Komple ?

Obrazek użytkownika Pers

11-05-2021 [16:24] - Pers | Link:

tezeuszku zielonooka
"ty lubisz LGBT tak ciepło się o nich wypowiadasz."
Może jakiś cytacik? Z linkiem oczywiście :)

Mam całą kolekcję zdjęć, które husky wklejał. Wszystkie z ich imprez gejowskich.
Nie wkleję tutaj bo to obraża moralność i dobry smak.

Tobie tezeuszku też się podoba nowy koalicjant "dobrej zmiany", prawda? :))))))))

Obrazek użytkownika Pers

11-05-2021 [16:29] - Pers | Link:

tezeuszku zielonooka
Ale wiesz co? Naprawdę podziwiam pana prezesa!
Nie bał się pokazać, że nic co ludzkie nie jest mu obce.
W końcu mamy budować "Nowy Ład" i kto jak kto ale zwolennicy PiS muszą być "otwarci" na nowe doświadczenia :)))

Obrazek użytkownika Andy51

11-05-2021 [14:57] - Andy51 | Link:

Honorarium z honorem, dodałbym.

Obrazek użytkownika Guildenstern

11-05-2021 [19:04] - Guildenstern | Link:

Nie prezes rzekł był, tylko Dornbaum rzekł był. I to zżynając od Sołżenicyna (albo ściślej od jego tłumacza R. Zimanda). Psychofani, motyla noga ;)

Obrazek użytkownika J z L

11-05-2021 [18:29] - J z L | Link:

Kluzik-Rostkowska, jedna z głównych inicjatorek opublikowania listu otwartego do kolegów i koleżanek z Koalicji Obywatelskiej odnosi się do oskarżeń pod swoim adresem. - Niechętni tej inicjatywie próbują zrobić z nas grupę naiwnych kobiet, która nie potrafi trzymać nerwów na wodzy - przekazała nam posłanka. Odpowiedziała na pytanie, dlaczego pismo nie ujrzało światła dziennego już w styczniu i zdradziła, czy trafiła na dywanik do Borysa Budki.

https://wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-joanna-kluzik-rostkowska-probuja-z-nas-zrobic-grupe-naiwnych,nId,5224775

Obrazek użytkownika Andy51

11-05-2021 [19:27] - Andy51 | Link:

Kluzik-Rostowska to wstrętna baba, zdradziła JK i założyła nową partię, by później ją zostawić i bryknąć do PO, ale w tym towarzystwie pasuje jak ulał.

Obrazek użytkownika J z L

11-05-2021 [19:16] - J z L | Link:

Zdaje się, że dzisiaj przypada 6 rocznica 'rozjechania zakonnicy na pasach' i wygranej A. Dudy! (I tura).

Obrazek użytkownika Pers

11-05-2021 [19:23] - Pers | Link:

husky
Nie ma to jak dobry długoPiS.
Tylko czemu zawetował ustawę o reformie sądownictwa i degradacyjną...
Tyle komuchów odetchnęło.

Obrazek użytkownika J z L

11-05-2021 [19:51] - J z L | Link:

no tak
to widać po tobie,
widać słychać i czuć

Obrazek użytkownika Pers

11-05-2021 [19:56] - Pers | Link:

husky
Stać cię tylko na takie prymitywne komentarze?
Żenua...

Obrazek użytkownika Marek Kudła

11-05-2021 [20:57] - Marek Kudła | Link:

Chłopcy, zwracam się do Piersa i Jabego, nie wybieracie się przypadkiem do Niemiec na zbiory szpargli ?!  Pakujcie się bo sezon się już zaczął  !
 

Obrazek użytkownika Pers

11-05-2021 [21:36] - Pers | Link:

Kudla
Jeszcze trochę poczekamy zibi, żeby zobaczyć jak się udławisz wazeliną :))

Obrazek użytkownika J z L

11-05-2021 [21:40] - J z L | Link:

Myślicie, że PiS zaprosi Putina na otwarcie Przekopu Mierzei Wiślanej?
Ja jestem za

Obrazek użytkownika Andy51

12-05-2021 [10:52] - Andy51 | Link:

Powinni oprócz Putina zaprosić poseł Zielińską z Zielonych koalicjanta PO, która mówiła, że nie można robić przekopu, bo woda "ucieknie" z Wisły, no i oczywiście Kidawę Błońska, która mówiła, żeby natura chciała to by taki przekop stworzyła, o samorządowcach PO woj. pomorskiego, którzy mieli takie same stanowisko jak Putin.

Obrazek użytkownika Centrystka

14-05-2021 [20:08] - Centrystka | Link:

A tio ktio mówi powiada o kólturze,cio?  A to Kudełka nasza nieprzemakalna,prostaczek nasz maleńki, a wredny.