Jak długo jeszcze kasta będzie terroryzowała państwo polskie

Jak długo jeszcze kasta będzie terroryzowała państwo polskie?

W tym roku nastąpiła jakaś kumulacja łajdactwa sędziów,  mam wątpliwości czy oni są polskimi sędziami, przynajmniej ta część sędziów, która ostatnimi czasy pojechała „po bandzie”

W Polsce jest ca. 10 tys. sędziów, jest to druga największa grupa zawodowa sędziów po Niemczech. Sędziowie polscy po przejściu na emeryturę dostają 100% uposażenia, nie płacą podatków od swoich wynagrodzeń,  mają immunitet, a nakłady na sądownictwo są jedne z najwyższych w Europie i wynoszą ca. 1 7% PKB

Wg CEPE  Polsce na 100 tys. mieszkańców przypadało 26 sędziów zawodowych (w tym konkretnym badaniu nie są uwzględnieni ławnicy). W Niemczech jest to 24 sędziów, we Francji 10, a w Zjednoczonym Królestwie (Anglii i Walii) – 3.

Co w zamian otrzymujemy od sędziów i sądów każdy widzi? sprawy ciągnące się latami, angażowanie się quasi politycznie części sędziów, wśród sędziów panuje zasada: ręka rękę myje, noga nogę wspiera.

Donoszenie części posłów ze stowarzyszeń Iustitia i Themes na Polskę do swoich lewicowych kolegów w różnych europejskich trybunałach, które w zamian „za zaufanie”, ochoczo zajmują się Polską, mając poparcie sędziowskich kłamliwych donosicieli, w myśl zasady widzą drzazgę w czyimś oku nie widząc belki w swoim, gdzie łamie się praworządność vide Francja, ale tam żadnemu sędziemu nie przyszło by na myśl, żeby donosić na swój kraj. 

Ale ad rem: od końca, RPO, który ma z założenia bronić sprawy obywateli, zaskarża umowę handlową pomiędzy Orlenem a Polska Press nie pytając o zdanie Niemców, umowę, która została już sfinalizowana i zostały nabyte udziały Polska Press, Bodnar występuje w obronie obywateli niemieckich a sędzia Małgorzata Perdion-Kalicka wstrzymuje zakup mimo tego, że transakcja odbyła się 1,5 miesiąca temu, ale  pani sędzia znana jest z obrony sędziego Tuley i jej podpis figuruje na donosie na polskie władze w związku z reformą sądów więc orzeczenie nie dziwi, na dodatek jednoosobowo stwierdziła, ze jest to wyrok niezaskarżalny.

Tak w między czasie  został skazany za łapownictwo pan Pinior, niegdyś niezłomny bojownik w walce z komuną,  ale po przystąpieniu do PO całkowicie się zeszmacił. Ale od czego jest doktryna Neumanna, która brzmi, dopóki jesteś z nami będziemy cię bronić jak niepodległości i właśnie obrońca Piniora złożył wniosek do sądu o odbywanie kary z tzw. bransoletą na nodze. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że sąd przychyli się do wniosku obrońcy.

Innym przykładem walki części sędziów z polskim rządem jest wyrok sędzi Domańskiej, a jakże członka upolitycznionego stowarzyszenia Iustitia,  nie dość, że skróciła areszt dla Nowaka, nie uwzględniając wniosku prokuratury, że śledztwo jest wielowątkowe gdzie pomoc prawną trzeba uzyskać z Estonii, Czech, Gruzji,  co jest jednoznaczne z  nieprzedłużaniem aresztu dla niego.

Można to postanowienie  uznać za kuriozum gdyż trochę więcej niż miesiąc temu , t.j. 4 marca 2021 roku Sąd Apelacyjny rozpatrywał zażalenie obrońcy Sławomira Nowaka na przedłużenie aresztu tymczasowego,  jednak SA podtrzymał decyzję sądu niższej instancji.

Kilka dni wcześniej  ta sędzia wypuściła na wolność także byłego doradcę Ewy Kopacz, zamieszanego w tę samą aferę, a kilka lat temu sędzia Domańska publicznie krytykowała zmiany w sądownictwie, wprowadzane przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Dziwie się ministerstwu sprawiedliwości, że wiedząc, że pani sędzia jest upolityczniona, nie żądała wyłączenia jej ze sprawy.

Jeżeli dodamy do tego inny „kwiatek” z Gdańska , gdzie sędzia SA w Gdańsku nakazuje pracownicy przeproszenie Niemca, który mówił, ze jest hitlerowcem i by strzelał do Polaków.(sic)! To mamy ogląd części sędziów.

Gdy do tego dodamy skandaliczne niskie wyroki dla morderców, czy np. pedofila, który zgwałcił i zamordował dziecko a „ludzki” są zmniejszył wyrok dla mordercy o 10 lat, to mamy obraz niewypowiedzianej wojny części sędziów państwu polskiemu i rozmijaniu się z poczuciem sprawiedliwości i odpowiedzialnością za swoje czyny.

https://www.tvp.info/53268943/afera-slawomira-nowaka-kim-jest-sedzia-agnieszka-domanska-ktora-nie-przedluzyla-aresztu-jest-zwiazana-ze-stowarzyszeniem-iustitia
https://www.tvp.info/46968694/nagrala-antypolskie-wypowiedzi-hansa-g-sad-naruszyla-jego-dobra-osobiste-wieszwiecej
 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Centrystka

17-04-2021 [22:34] - Centrystka | Link:

@Ptr
To według ciebie,mądralo,ławnicy są od pilnowania sędziego i donoszenia na niego? Widać, że byłeś ławnikiem w PRL-owskich sądach. A spotkałeś tam kiedy na rozprawie tow.prok.Piotrowicza? Na pewno byś się z nim zgodził  i kazał sędziemu uwzględnić wszystkie jego wnioski,łącznie z wnioskiem o surowy wymiar kary dla opozycjonisty.

Obrazek użytkownika Ptr

18-04-2021 [09:29] - Ptr | Link:

Na wzór amerykański., aby ława przysięgłych sądziła. Ale wtedy telefon do sędziego nie wystarczy. 
Reszta twojego komentarza to bzdety , twórczość z mchu i paproci. 
 

Obrazek użytkownika Pers

17-04-2021 [23:03] - Pers | Link:

Ptr
Zjednoczona Prawica ci się nie podoba?
No tak, ty byś pewnie wolał Tuska i jego bandę. Oni są skuteczni, nawet przez telefon.

Strony