Nie opublikowane po wyborach 2019

Dlaczego nie było minimum 50 procent?  
Udajemy, że tego pytania nie ma, ale ono nie da się zamilczeć.  Nie wiadomo właściwie, dlaczego się go boimy, bo ono nie jest po to, żeby piętnować
Zacznijmy od rzeczy najprostszych. „Rozdaliśmy za mało ulotek”.  Na pewno. Mogliśmy więcej - i niczego by to nie zmieniło, bo czas najwyższy na  zmianę metod zdobywania wyborców. Jakaż to jest zachęta do głosowania, co można przekazać ludziom oprócz tej kartki papieru? Co im powiedzieć w kilka sekund?  Zdobywanie w taki sposób wielkich miast… Tutaj przecież nikt nie czyta, tu się ogląda obrazki. Internet to narzędzie wyborcze, tu programiści (realiści!)  są potrzebni. Samotni zdesperowani z plikami papierów robią dziś fatalne wrażenie.
 Banner jeszcze się broni, bo jak każdy obrazek szybko zapada w pamięć. Niestety szybciej niż logo, na ogół gdzieś tam dyskretnie ukryte. Widzi się banner przez chwilę, zapamiętuje twarz, czasem nazwisko. Z powodu braku czytelnie pokazanej  nazwy ugrupowania wielu wyborców po prostu nie wie, na kogo głosuje. Czas wreszcie zauważyć, że poziom wiedzy politycznej to katastrofa, że coraz więcej ludzi „nie interesuje się polityką”, czyli - niezależnie od wykształcenia – bazuje na najprostszych, najbardziej prymitywnych sloganach rozpowszechnianych przez media żywo zainteresowane taką „edukacją” Polaków. 
A co ci ludzie mogą dziś znaleźć w telewizji publicznej? Jeden kanał informacyjny, w którym politycy przemawiają do polityków, dziennikarze do dziennikarzy - i tak to się kręci z pominięciem co najmniej 13 milionów uprawnionych do głosowania, nie licząc skutecznie ogłupionych przez konkurencję. Czas najwyższy przypomnieć sobie, czym jest misja w TVP, i zastąpić telewizyjne garkuchnie sensownymi  programami edukacyjnymi, może nawet w konwencji rozrywki, ale bez oglądania się na „piki” bo za cztery lata i te góry żarcia wyprodukowanego dla pików, i same piki staną nam w gardle.

Dlaczego nie było minimum 50 procent?
Bo nie da się tyle uzyskać w defensywie, prowadząc  kampanię bez jasno określonego celu. Do wyborów idzie się nie po to, żeby się wycofać na z góry upatrzone pozycje, lecz po to, żeby je wygrywać. Maksymalną ilością głosów. Tymczasem - mając większość w Sejmie, w Senacie, prezydenta z własnego ugrupowania - zadecydowano, że strategią PiS będzie przypominanie ludziom co dostali, i dramatyczne prośby o obronę tego, co dostali. Wszyscy wiedzieli, wielu mówiło, że celem tych wyborów powinna być  większość konstytucyjna, ale zamiast odważnego, porywającego ataku kandydatów PiS mieliśmy żałosne, pretensjonalne krygowanie się i recytację kolejnych wypocin sztabowców o zdobyczach, których należy bronić. Obrona status-quo to nie jest cel godny zwycięzcy, to jest kapitulacja!

 Co będzie dalej? Punktem zwrotnym było załamanie reformy sądownictwa. Dzisiejsze rozbestwienie sędziów będzie miało ciąg dalszy, bo nawet najbardziej tępi totalniacy już wiedzą, że mogą wszystko. Nie ma co oburzać się na Neumanna, facet mówił szczerą prawdę. Omerta. Klasyczny układ mafijny. I zero konsekwencji. Zatrzymania, zarzuty, śledztwa, procesy, uniewinnienia. Przestaliśmy już pytać, kiedy zostaną ukarani mordercy smoleńscy. To jasne. Nigdy. Jesteśmy niebezpiecznie blisko punktu, w którym państwo polskie zostanie sterroryzowane, ubezwłasnowolnione przez kastę sądowniczą. Nawet nie chce mi się dodawać: „jeśli państwo polskie nic z tym nie zrobi”. Wiadomo, że nic z tym nie zrobi. Sędzia, rechotem kwitujący spalenie żywcem kobiety walczącej o sprawiedliwość już nie jest standardem. Jest wzorem. Za chwilę będzie  wzorcem. Wystarczy spojrzeć na Warszawę, żeby się zorientować, jak intratny bywa moralny upadek. Wystarczyło posłuchać Neumanna, żeby wiedzieć, kto sędziom wydaje komendę „leżeć”. Oczywiście jako pośrednik. Można spekulować, kto wydaje rozkazy, ale po co? Przecież i tak nie spotka go żadna kara.  Najważniejsze, że kwitnie demokracja. Smutne.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

15-04-2021 [20:25] - Jabe | Link:

Jest Pani niesprawiedliwa. Owszem, Polska jest republiką kolesiów i „kasta sędziowska” nie jest wyjątkiem, ale nie można jej winić na podstawie wyobrażeń o tym, co by zrobiła. Lata minęły a praktycznie nikogo nie oskarżono. W sprawie smoleńskiej przez lata nie dało się nawet dojść jednoznacznych i oficjalnych ustaleń. Także kolektywizacja winy w postaci ganienia grup społecznych oznacza akceptacją kolesiostwa, a wynikająca stąd frontalna walka z kastami jest przeciwskuteczna, bo je scala. Ponadto w gruncie rzeczy nie było planów reformy sądownictwa, a tylko próba podporządkowania go sobie. A niezależne sądy okazały się obywatelom potrzebne wobec wobec pandemicznej samowoli władzy.

Obrazek użytkownika danuta

16-04-2021 [02:01] - danuta | Link:

Kastę sędziowską można i trzeba winić na podstawie tego, co robi, doskonale Pan wie za co, proszę nie udawać naiwnego. Ostatni przykład - Nowak. Reszta Pańskiego wywodu jest tak karkołomna, że aż niebezpieczna dla zdrowia. Pas.

Obrazek użytkownika Jabe

16-04-2021 [07:35] - Jabe | Link:

Jeśli dobrze pamiętam, w dawnych czasach w Południowej Afryce limit przetrzymywania bez oskarżenia wynosił kilka godzin. Bulwersujące jest to, że u nas mogą to być miesiące, a nawet lata.

Obrazek użytkownika Adam66

15-04-2021 [20:30] - Adam66 | Link:

"....celem tych wyborów powinna być  większość konstytucyjna... " - tak, gdyby Kaczyński rzeczywiście chciał, tego o czym ciągle mówi a czego nie robi.  Mówi o wstawaniu z kolan i suwerenności, a leży plackiem przed makrelą i robi wszystko żeby państwo polskie osłabić.  Do 2017 miałem jeszcze jakieś złudzenia co do jego roli, teraz coraz bardziej skłaniam się do opinii, że to bolek2 tylko (niestety dla Polski), o wiele bardziej inteligentny niż bolek1.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

15-04-2021 [21:03] - Marek Kudła | Link:

Mamy 2021 rok i ~3 lata do następnych wyborów parlamentarnych, ale nie czekamy z założonymi rękami, i już rozpoczynamy kampanię na rzecz PIS, na rzecz normalnych ludzi, na rzecz rządu Morawieckiego, rządu solidarności społecznej !  Nasza działalność, grupy polskich patriotów, będzie dotyczyć głównie uświadamiania ludzi niezdecydowanych i tych, którzy jeszcze nigdy nie głosowali.  Lewactwo uważamy za antypolaków i obóz zdrady, niezdolny  do zrozumienia prawdy i nie będziemy się nimi zajmować. Tych ludzi musimy usunąć tak z życia politycznego jak i publicznego. Jedynie, szczególnie na początku, będziemy  porównywać ZP do tych obcych z polskim obywatelstwem, którzy nazwali się totalną opozycją,  by w grupie niezdecydowanych wyrobić prawdziwe spojrzenie na prawdę i zachęcić ich do głosowania na normalnych ludzi z ZP !
Potrzebna jest  ogromna praca świadomych Polaków, by przekonać z jednej strony tych
zmanipulowanych, a z drugiej strony uaktywnienia przynajmniej części tych,
którzy jeszcze nie brali udziału w wyborach.  W historii Polski taka akcja miała już raz miejsce w
latach 1863-1918, czego rezultatem była II RP !!!
 

Obrazek użytkownika Adam66

15-04-2021 [21:43] - Adam66 | Link:

Znalezione w sieci:
"Ciężko mi powiedziec ile % rzeczywiście zdaje sobie sprawę z tego co się dzieje ale tak mnie naszło odnośnie betonowego elektoratu… Wystarczy przypomnieć sobie strukturę podziału głosów w poszczególnych grupach wiekowych i sraczke całego PiS przed II tura wyborów prezydenckich. Wszyscy gratulowali Dudzie ale Rafau jak na to kim jest z jakiej partii pochodzi i jaka miał kampanie i tak zrobił (o ile można tak to nazwać) dobry wynik. Nie rozpatruje tego w kategoriach która formacja będzie lepsza czy gorsza oczywiście. Ale faktem jest ze przez lacznie 4 wygrane kampanie ogólnokrajowe elektorach PiS systematycznie się kurczy zwłaszcza ten żelazny z przyczyn naturalnych w czym o zgrozo PiS pomaga dość efektywnie. Obstawiam że będziemy mieli do czynienia jedynie że zmiana szyldu bo ciągłość władzy po UW i PO zaoewnainia duda i Morawiecki."
https://www.kontrowersje.net/a...

Obrazek użytkownika danuta

15-04-2021 [23:22] - danuta | Link:

Matka Kurka zapomniał o jednym drobiazgu: szpitale samorządowe. A tych jest wcale niemało, w Warszawie np. taki pupilek władzy peowskiej, w którym leczy się maseczką tlenową płuca zżarte przez COVID w 3/4, pozwala się choremu chodzić, jeśli jeszcze może, bez ograniczeń gadać przez telefon, jeśli jeszcze może, chory następnego dnia umiera, oficjalnie na Covid, a naprawdę nie wiadomo na co, bo śmierć nastąpiła tak szybko, jakby to był zawał/udar. Piszę o tym, co zdarzyło się naprawdę trzy miesiące temu. Szpital plus zatrudniona przez samorząd warszawski  firma  pełniąca rolę pogotowia, która 5 dni odmawiała ciężko choremu człowiekowi przyjazdu i pomocy, wyśmiewając alarmujące wskazania pulsoksymetru - jak się okazało, prawidłowe. To jeden tragiczny przykład. Może Matka Kurka zrobiłby pełny reasarch, zamiast p...ć  trzy po trzy o mordercach i ofiarach. Z mojego punktu widzenia mordercą bliskiego mi  człowieka jest samorządowa firma "pogotowie" , a współmordercą szpital, w którym nawet nie próbowano go ratować. 

Obrazek użytkownika danuta

15-04-2021 [23:24] - danuta | Link:

Aha, zapomniałam jeszcze o jednym. Szpital, w którym o mało nie uśmiercono mojego syna, który miał nieszczęście trafić tam na operację wyrostka. Przypominam - szpital samorządowy. Pupilek PO.

Obrazek użytkownika Adam66

16-04-2021 [01:10] - Adam66 | Link:

Ale to co Pani mówi to tylko potwierdza tezy MK, służba zdrowia była systematycznie rozdkładana przez wszystkie rządy, a raczej zarządy "tenkraju" od tzw. upadku komuny w 1989.  Pis na początku swojej pierwszej kadencji trochę spowolnił ten rozkład ale od startu "plandemii" skutecznie odrobił straty i teraz, polska służba zdrowia, leży i kwiczy.  Nie wiem czy jest to jakieś pocieszenie, ale takie rozwalanie służby zdrowia odbywa się w wielu innych krajach. Wszystko jest teraz podporządkowane leczeniu koronaświrusa.  Nie neguję istnienia tego świnstwa tylko krytykuję reakcje służb zdrowia w większości krajów.  Prawie całkowite zaprzestanie leczenia innych chorób i całkowita koncentracja na świrusie...
No ale "pecunia non olet" i o to w tym wszystkim chodzi...

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-04-2021 [08:40] - Pani Anna | Link:

@Danuta
Czy to samorządy  zdecydowaly o odwolaniu planowanych zabiegów,  w tym również tych ratujących  życie  i o zamknieciu calych oddzialow podporządkowując  wszystko "walce" z jedyna słuszną  chorobą? Samorządy  wprowadziły teleporady i 100% dodatku dla lekarzy "diagnozujących " covida? Przypominam,  że  ci sami "lekarze" poprzebierani w kosmiczne skafandry za co zbierają  nieustanne  brawa nie maja najmniejszego  problemu, zeby wykonać taki "odwołany " zabieg w prywatnej klinice.

Obrazek użytkownika Jabe

16-04-2021 [00:21] - Jabe | Link:

A jak to wygląda w samorządach, w których to PiS rządzi? Zresztą czasu było dość.

Obrazek użytkownika Jabe

15-04-2021 [21:57] - Jabe | Link:

Hasła solidarności społecznej są jawnie lewicowe.

Obrazek użytkownika paparazzi

15-04-2021 [23:44] - paparazzi | Link:

@Marek Kudła to wzięło 57 lat oby to nie było za dlugo.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

15-04-2021 [21:04] - Marek Kudła | Link:

Czy wiecie ilu nas, zwolenników PIS, jest ? Jak się dowiecie, będziecie mile zaskoczeni!
Posłuchajcie co na ten temat mówi Rafał  Ziemkiewicz !
https://www.youtube.com/watch?...
Plan jest stosunkowo prosty:
- 30 MLN obywateli uprawnionych do głosowania,
- 10 MLN Polaków głosowało na A. Dudę (stały i twardy elektorat),
- 9.5 MLN ludzi, w tym wszyscy niezdecydowani i młodzi  głosowali na Trzaskowskiego,
- 10 MLN ludzi pozostało w domach.  Połowa z tej grupy nie interesuje się wogóle polityką i nimi nie ma sensu się zajmować, natomiast połowa, tj, około 5 MLN ludzi musi być w centrum naszego zainteresowania.  I właśnie z tymi ludzmi musimy przez kolejne 3 lata pracować !  Nie możemy liczyć na to, że ci młodzi głosujący na Trzaskowskiego, zmieną swoje preferencje i przejdą na stronę Zjednoczonej Prawicy.  Ci ludzie są już praktycznie ogłupieni.  Mamy 3 lata na rozpoznanie, którzy ludzie nie biorą udziału w wyborach i  przekonanie jak największej liczby osób o tym, że jeśli przegramy to oni też przegrają  i stracą niemal wszystko. 
W ostatnich wyborach parlamentarnych, na ZP głosowało ok. 8 MLN ludzi.  Jeśli każdy z nas, zwolenników ZP, przekonałby i pomógł wziąć udział w wyborach tylko jednemu z nie biorących dotychczas udziału w wyborach – to byłoby nas nie 8 ale 16 MLN ludzi, a wtedy wybralibyśmy do sejmu i senatu normalnych parlamentarzystów, a jednocześnie usunęlibyśmy zajobów z życia politycznego i publicznego !!!   To jest nasze zadanie na przyszłe 3 lata. 
 

Obrazek użytkownika Adam66

15-04-2021 [21:39] - Adam66 | Link:

A czy w ciągu tych trzech lat Kaczyński i Morawiecki zostaną rozliczeni za 100tys. "nadliczbowych" śmierci w Polsce w roku 2020?
https://www.money.pl/gospodark...
A bankructwa i rozłożenie na łopatki polskich przedsiębiorstw?
https://businessinsider.com.pl...
Tak tylko pytam....

Obrazek użytkownika sake3

16-04-2021 [09:34] - sake3 | Link:

@Adam66.........,,A bankructwa i rozłożenie na łopatki polskich przedsiębiorców''.....Pan nie raczył podać kiedy i w jakich okolicznościach-przed pandemią rozłożono tych przedsiębiorów czy w czasie pandemii,bo to zmienia wiele.Oczywiście łatwiej zataic to drugie i patetycznie wołać o sprawiedliwość i zmiany.Chyba trzeba wreszcie uznać pandemię za stan nienaturalny i zrozumieć utudnienia i niedoskonałości przeciwdziałania jaką jest tarcza.Czy przed pandemią też Pan tak utyskiwał?

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-04-2021 [10:27] - Pani Anna | Link:

@sake
Specjalnie do twojej Sake wiadomości,  bo pewnie nie wiedziałaś o tym, że  fryzjerzy, hotelarze i restauratorzy przed "pandemia" padali dosłownie  jak muchy. Zwłaszcza branża  turystyczna i gastronomiczna prawda?

Obrazek użytkownika Adam66

16-04-2021 [17:58] - Adam66 | Link:

@ Pani Anna - dziękuję za odpowiedź dla sake, lepiej bym tego nie ujął :-)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-04-2021 [11:02] - Marek Kudła | Link:

Adam66, zmusiłem się do przeczytania twojego komentarza, i wiesz co ?  Gwarantuję, że kot Jarosława Kaczyńskiego jest mądrzejszy od ciebie !
 

Obrazek użytkownika Adam66

16-04-2021 [17:56] - Adam66 | Link:

@ - Marek Kudła - Bardzo "merytoryczny" komentarz....  Zawsze kiedy brakuje argumentów, fanatycy, niezależnie od wyznania, atakują personalnie.  Fakty, tylko fakty się liczą, a te są bardzo niekorzystne dla ekipy Morawieckiego.

Obrazek użytkownika HenrykH.

18-04-2021 [18:02] - HenrykH. | Link:

Merytoryczny  komentarz, argumenty, do czego? Nie wstawiaj tu fejków bo to nie sputnik.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-04-2021 [18:33] - Marek1taki | Link:

To się pokuś o merytoryczną odpowiedź, rzuć argument.

Obrazek użytkownika Jabe

15-04-2021 [21:59] - Jabe | Link:

Ciekaw jestem, czym Pan proponuje ludzi do PiS-u przekonać. Jeszcze więcej socjalu?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-04-2021 [11:21] - Marek Kudła | Link:

Widzisz Jabe, gdybyś tylko trochę pomyślał (nie wymagam od ciebie logicznego czy analitycznego myślenia), to odpowiedziałbyś sobie na pytanie co to jest demokracja ?!  My zwolennicy PIS-u  przekonujemy niezdecydowanych i tych, którzy nie brali dotąd udziału w wyborach - prawdą !  Jeśli wyborcy zachowają się bezrozumnie i wybiorą postkomuchów i lewactwo do władzy, to taką, bezrozumną władzę będą mieli - i my na to nic nie poradzimy !  Pokazując im prawdę kim jest obecna totalna opozycja, czerwona i tęczowa zaraza, dajemy im możliwość wyboru dobra nad złem !  Widzisz Jabe, socjal był dany Polakom po to, by zlikwidować biedę w Polsce, i to się w pełni udało zrobić ! Wraz z rozwojem gospodarki i Państwa, wraz ze wzrostem płac i rent, socjal bądzie potrzebny tylko w niewielu przypadkach jak ochrona samotnych matek czy osób z niepełnosprawnościami.  Czy ty Jabe naprawdę tego nie rozumiesz, stawiając mi tak głupie pytania ?!!!

Obrazek użytkownika danuta

15-04-2021 [22:40] - danuta | Link:

Zgoda, i bardzo mnie to cieszy - ale...
Spośród 10 mln wyborców Andrzeja Dudy ponad połowa to rolnicy, których PiS niedawno postanowił uszczęśliwić fatalną w treści, skutkach i odbiorze "Piątką dla zwierząt", co spowodowało taki ferment na wsi, że w tej chwili nie wiadomo, ile milionów wyborców PiS  straciło bezpowrotnie. Nie piszę o niewydarzonej agenturze z argro-unii, tylko o ludziach, którzy po raz pierwszy w historii III RP zaufali partii politycznej i stali za nią murem. To są ludzie ciężko doświadczeni przez komunę i postkomunę, zdobycie ich zaufania było bardzo trudne, i jeśli odejdą, to już nie wrócą. Nie wrócą w ogóle, tzn. znowu nie będą głosować w żadnych wyborach. A jeśli PiS znowu uzna, że nie ma dla Polski ważniejszych spraw niż promowanie  "geniusza" z Młodzieżówki za pomocą "Piątki", to efekt będzie katastrofalny.

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-04-2021 [23:17] - wielkopolskizdzichu | Link:

"To są ludzie ciężko doświadczeni przez komunę i postkomunę"
Jaja jak berety. Wieś czyli producenci jajek, mięsa, ziemniaków etc. byli beneficjentami komuny.
Od momentu skończenia z przymusową kolektywizacją i wprowadzenia samopomocy polegającej na tym że za półdarmo rolnik kupował środki produkcji nim cokolwiek wyprodukował, stał się on królem dżungli.
Komuna wprowadzając system dystrybucji opartej na z pały wziętych planach spożycia produktów spowodowała sytuację iż podgnite jabłka i pyry, śmierdzące miecho znajdywały nabywców ku radości mieszkańców wsi.
Nie znam ani jednego rolnika, który by narzekał na komunę.

Obrazek użytkownika u2

16-04-2021 [16:34] - u2 | Link:

"Jaja jak berety. Wieś czyli producenci jajek, mięsa, ziemniaków etc. byli beneficjentami komuny."

Proszę nie ściemniać. Rolnicy, czy badylarze to była własność prywatna w komunie. Komuna była nastawiona na przemysł cieżki i zbrojenia. Kolektywizacja się nie udała, m.in. dlatego, bo działali żołnierze "wyklęci". Gomułka musiał zastopować kolektywizację. Nie dlatego, że nie chciał jej. Więc prywatni rolnicy nie mieli konkurencji. W PGR-ach wszystko rozkradano, do sklepów, jeśli coś trafiało, to sprzedawano to spod lady. Komuna to fatalny ustrój. Dobrze, że w miarę szybko upadł w PRL.

Obrazek użytkownika Centrystka

15-04-2021 [23:39] - Centrystka | Link:

Trybun ludowy! Nowy przywódca (zwłaszcza przy wódce)! Pewnikiem zakłada już jakąś partyjkę i rusza w Polskę - w Polskę idziemy, drodzy rodacy w Polskę idziemy! A czas najwyższy, bo mu się uwielbiana ex-Zjednoczona Pr.czyli Dojna Zmiana sypie w proch i pył,już się jej wodzowie wzajemnie za za łby  się biorą. I jak tu doczekać normalnego terminu wyborów,żeby taka Kudła mogła  z miejsca objąć władzę...? Tylko co z tą kiełbasą wyborcza,której,jak widać w lecie było za mało skoro nie osiągnięto 50 % ?

Obrazek użytkownika sake3

16-04-2021 [09:42] - sake3 | Link:

@Marek Kudła........Jak widzę optymizm przemawia przez Pana odnosnie tłumaczenia i przekonywania.Chyba to syzyfowa praca.Proszę poczytac chocby większość komentarzy na tym portalu.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-04-2021 [11:32] - Marek Kudła | Link:

Tak, ja z moją grupą przyjaciół robimy kampanię PIS-owi już parę lat.  I wiesz co sake3, od paru lat PIS i kandydaci na prezydentów  (L. Kaczyński iA. Duda) wygrywają kolejne wybory (z małym potknięciem jeśli chodzi o senat), a ty twierdzisz, że to syzyfowa praca ?!  Nie potrafisz rozpoznać rzeczywistości ?!  Nam nie chodzi o kilku palantów komentujących na Naszych Blogach, ale o miliony wyborców w Polsce !  Będziemy to robić nadal, bo jeśli przegramy wybory, to przegramy Polskę !  Chyba zdajesz sobie z tego sprawę ?!!!

Obrazek użytkownika Jan1797

15-04-2021 [21:15] - Jan1797 | Link:

Coraz więcej ludzi nie interesuje się własnym bytem (niezależnie od wykształcenia)
trafiają do nich jedynie prymitywne slogany. Czyż nie są skutecznie ogłupieni przez
konkurencję telewizji publicznej? Czas najwyższy, by wyjaśnić, nie odróżniają zadań
samorządu i rządu; Najniższa opłata za 1 metr sześc. wody - 1,30 zł — obowiązuje
w miejscowości Jurowce (woj. podkarpackie), a najwyższa - 57,34 zł — w gminie
Ślemień (woj. śląskie). Liderem w wysokości opłat za ścieki (51,38 zł) jest gmina
Ostroróg w Wielkopolsce; najniższa opłata za ścieki (2,20 zł) obowiązuje w Chorzelach
na Mazowszu
. https://samorzad.pap.pl/katego...
Za klasykiem powtórzę Pani Danuto; ja Wam wójta nie wybierałem....
 

Obrazek użytkownika danuta

16-04-2021 [00:02] - danuta | Link:

I tego sami się nie nauczą. bo nie czują takiej potrzeby. Trzeba im tę wiedzę przemycić w jakiś sposób, robić dobre filmy dokumentalne, przeznaczyć cześć czasu antenowego TVP Info (która ma takie dziury programowe, że kilkanaście razy dziennie bez żenady powtarza to samo) na prezentację dokumentów, w tym znakomitych filmów, które już zostały zrobione, zaprezentowane w TV Republika i jak dotąd bezskutecznie czekają na emisje w TVP, zrobić  dobre teleturnieje wiedzy politycznej, takie żeby nie zanudzić i stopniowo zwiększać skalę trudności... Dlaczego całe przedpołudnie w Dwójce zajmuje jałowe i nudne do bólu Pytanie na śniadanie, kiedy można byłoby ten czas przeznaczyć na coś naprawdę ciekawego, rozwijającego? Oglądam czasem teleturnieje i martwieję ze zgrozy - widać, że dwudziesto- trzydziestolatkowie nie przeczytali w życiu ani jednej książki, nigdy nie uczyli się historii, o istnieniu muzyki klasycznej w ogóle nie wiedzą, ogólnie mają poziom wiedzy trudny do zdefiniowania, nie wiem...leniwego 2-latka? Takie coś nam wyrosło i dominuje, i czemu tu się dziwić?

Obrazek użytkownika Adam66

16-04-2021 [06:07] - Adam66 | Link:

Kto ma te filmy zrobić?  Prawie cała filmówka to "górale ze wzgórz golan" - wierzy Pani, że oni coś pozytywnego o Polsce nakręcą?   Jedna kura szkaluje wszystko co polskie w wybiórczej, druga kura ogłupia resztę w "kurwizji".  Takie są dalekosiężne plany, w polin ma być góra 15mln humanoidów, którzy się nadają do pracy w niemieckich fabrykach, po co w polin wykształceni Polacy? Wystarczy,że są wykształceni "górale"...

Obrazek użytkownika Jan1797

18-04-2021 [08:06] - Jan1797 | Link:

Przykro mi Pani Danuto, ale nikt tej edukacji nie wykona za warszawiaków.
Musicie sami osiągnąć taki poziom zainteresowania ojczyzną, by nigdy więcej
nie oglądać napisów „zdrajcy” na węglarkach ze Śląska. Bronić Tych niewielu
umiejących co dzień stać w obronie godności stolicy jak jeden mąż, wtedy jak
w 80 roku edukacja postąpi wyraźnie.

Obrazek użytkownika Pers

15-04-2021 [23:36] - Pers | Link:

Łączę się w bUlu z autorką...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

16-04-2021 [00:28] - Zygmunt Korus | Link:

PiS-em od dawna już nie należy sobie głowy zawracać... Same podpuchy i zaniechania, a od roku wyszło prawdziwe oblicze wodza tej partii, która Polskę trzebi i rozkłada na łopatki. W dodatku przez decydentów wyciągniętych przez Prezia z kapelusza, beż żadnego umocowania wyborczego... Teraz już jawnie trzeba pytać wołając: kto nami rządzi?! Zmorawiecki z Gminy Lubimy Lubawicz? W jakimś sensie tak. Ale to tylko jedna z wielu poszlak, skąd płynie tyle diabelskich rozkazów z zewnątrz. Ludzie rozpoznają je na swój sposób, ale bez dwóch zdań Dobra Zmiana w całym tym zamęcie maczała i nadal macza palce! Mówiąc co innego, a potem odwracając kota ogonem. PiS dziś jest nie do obrony. I nie ma znaczenia tutaj czające się jeszcze większe zło. "Gwałt niech się gwałtem odciska!" - inaczej z tego już jawnego faszyzmu (segregowania obywateli na różne sposoby jak w obozie koncentracyjnym) nie wyjdziemy. Polska teraz jest krajem nie do życia, a tak naprawdę nie ma gdzie uciekać, gdy przyjdą (bo już widać kierunek i konsekwentne dążenia dociskać nas dalej) czasy jeszcze gorsze. Wolność jednostki nawet w mysiej dziurze się nie uchowa! PiS dziś to nie jest sprawa gospodarki, tylko sprzeniewierzenia się duchowi polskości! Praktycznie w każdym aspekcie, wystarczy tylko wnikliwiej przyglądać się poczynaniom owej zmitologizowanej Dobrej Zmiany przekładającej wajchę na realia Nowego Ładu (zwekslowanie wszystkiego w kierunku nadwiślańskiej wersji NWO). My, krasnoludki, stoimy pod uniesionym buciorem ludojada o nazwie MR Global. A wierny elektorat PiS-u na razie myśli, że go ta niby oderwana od podeszwy zelówa nie zgniecie... A klap, klap słychać przecież od roku coraz mocniejsze!

Obrazek użytkownika danuta

16-04-2021 [01:20] - danuta | Link:

Ja się z tym nie zgadzam, bo za wiele zainwestowaliśmy zaufania, energii, nadziei i za wiele przeżyliśmy chwil tragicznych, niebezpiecznych i pięknych, żeby to teraz odrzucić, bo sondaże spadają, bo się nie opłaca. Jeśli o mnie chodzi - nigdy się nie opłacało z punktu widzenia materialistycznego, ambicjonalnego itp. (Nawet z pracy musiałam odejść w pełni sił, bo pan dyrektor był w komitecie poparcia Komorowskiego, i pewnych rzeczy nie wybaczał, jak to "kulturalna elita".) Odrzucić tego nie mogę, bo to tkwi we mnie od trzydziestu lat. Doszłam jednak do takiego momentu, w którym wydaje mi się żenująca bezradność PiS w zderzeniu z udającą opozycję beznadziejną podwórkową bandą, obojętne przez kogo nasłaną. Niech oni sobie będą agentami, niech do końca ujawnią, kogo reprezentują, bo są naszych wrogów chodzącą kompromitacją - bylebym nie musiała patrzeć, jak PiS nie radzi sobie z nimi, nie radzi coraz bardziej, choć dobra strategia dawno powinna rozbić w pył wszelkie poparcie dla tych typów.  Problem PiS nie polega na tym, że ma opozycję. Problem PiS polega na tym, że nie ma opozycji. Żaden sensowny polityk nie odważył się na stworzenie partii opozycyjnej, która mogłaby być alternatywą dla PiS - żeby nie groziło nam, tak jak teraz,  siłowe przejęcie przez zbirów, którzy wcale nie ukrywają, co chcą zrobić z naszym krajem. Potrzebna jest prawdziwa partia opozycyjna zamiast falsyfikatów w naszym Sejmie i Senacie. Żaden Ziobro, żaden Gowin. To powinni być poważni ludzie, zdolni zdobyć duże poparcie . Być może powinna to być partia zdolna całkowicie odebrać PSL-owi poparcie polskiej wsi, i pozbawić wszelkich złudzeń agenturę z tzw. agrounii.

Obrazek użytkownika Adam66

16-04-2021 [05:54] - Adam66 | Link:

Niestety, wielu ludzi (w tym ja) nabrało się na ten numer - Kaczyński, zbawca narodu - pytanie tylko, którego, bo polskiego to raczej nie....Niestey, zostało to rozegrane po mistrzowsku, znowu niestety, na niekorzyść Polski.  Kaczyński skutecznie wyeliminował wszystkich, którzy mogliby coś pożytecznego dla Polski zrobić.  I to jest właśnie największe nieszczęcie Polski, tzw. opozycja, to banda folksdojczy albo sowieckich szpionów.  A kim są ci "poważni ludzie", o których Pani mówi?  Ci co chcieli coś zrobić dla Polski, spotkali się w piątkowe popołudnie z seryjnym i kółko się zamyka.  Proszę wymienić jednego polityka, z obojętnie której strony, o którym można powiedzieć, że ma wizję niepodległej Polski i jest w stanie poprowadzić ludzi w tym kierunku...

Obrazek użytkownika Jabe

16-04-2021 [07:38] - Jabe | Link:

A co z Konfederacją?

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-04-2021 [06:58] - jazgdyni | Link:

@danuta

Witam

Tu nie jest Pani Danuto pełen obraz, dlaczego nie ma 50%. Już chociażby wybrzeże było w stanie zatkać tę dziurę. Ale nie, prywatne interesiki, jakieś animozje i trzask! - dwa głosy poszły sobie precz. Poseł Horała załatwił, że na senatora pójdzie jego stary kumpel - wprawdzie radny miasta, lecz postać kompletnie nieznana. W taki sposób utrącono naszą koleżankę na portalu, panią Dorotę Arciszewską - Mielewczyk, która była pewniakiem. Tak samo w Gdańsku pozwolono by szalał niebezpieczny (bo nieprzewidywalny), lecz o historycznych zasługach z okresu strajków, czego Prezes nie zapomina, niezrzeszony senator Bonkowski. Tak utrącono drugiego pewniaka, pana Denisa.
A to tylko pisowskie gierki w 3Mieście. Fachowcy, co?

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-04-2021 [08:44] - Marek1taki | Link:

Odpowiedź dlaczego nie ma i nie będzie poparcia dla PiS daje Matka Kurka
https://www.kontrowersje.net/c...
To tylko wycinek z dorobku PiS ale o najwyższej sile przekonywania elektoratu.
Ponieważ jednostkowe przykłady cieszą się największym wzięciem to podam takie, które przynajmniej są reprezentatywne i poskutkują podczas wyborów.
Fryzjerki właśnie spacyfikowane na miesiąc od 1 VII mają sobie sprawić kasę fiskalną wg nowego rytu, bo tak. Będzie wydatek ok.2000zł a zwrotu z US 700zł.
Kulawi mają właśnie po raz drugi (znajdą się co trzeci raz) przekładaną operację więc na pewno zapamiętają.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-04-2021 [09:55] - jazgdyni | Link:

Panie Marku

Aptekarzy zaś zmuszono do wydatku na jakieś 10 000 zł. Cudo (program komputerowy) o pięknej nazwie KOWAL, będzie rokrocznie kasował po parę tysięcy, nie mówiąc już o dodatkowej robocie, a do tego, coś w kasach fiskalnych zmieniono i trzeba nowe, za ok. 4 tyś. Taki Trzaskowski to szczeniaczek przy twórczości ministerstw, a MZ w szczególności.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-04-2021 [15:33] - Marek1taki | Link:

Panie Januszu. Ja jak fryzjerka. A stara kasa mogłaby pochodzić jeszcze długo. A i stara mi była na nic bo dla klarowności rozliczeń sam się sfiskalizowałem programem komputerowym, więc kasa tylko go dublowała.
Można stopniować: Babilon, Bizancjum, Bruksela.

Obrazek użytkownika sake3

16-04-2021 [10:50] - sake3 | Link:

No to żeście popsioczyli na PiS,ponarzekali,obsobaczyli tych co sie z wami nie zgadzają więc może teraz jakaś herbatka albo kawka dla relaksu i odsapki.Po konsumpcji z nowymi siłami wróćcie do ,,pracy twórczej''.Opowiedźcie o swoich marzeniach jak to cudownie będzie mieć takiego ,,władcę'' jak Trzaskowski,Tusk,Biedroń czy tak promowany usilnie Hołownia.Jakie wypchane będą wasze kieszenie,jakie wypasione domy i samochody jak na białym koniu,a moze na Giertychu przybedzie Tusk.No to do roboty.

 

Obrazek użytkownika Jabe

16-04-2021 [12:27] - Jabe | Link:

Krytyka jednej strony medalu nie oznacza aprobaty drugiej.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-04-2021 [15:39] - Marek1taki | Link:

Między Dudą i Trzaskowskim, między Morawieckim i Hołownią mało jest miejsca na normalność.
To tylko dwa zła do wyboru bez bólu tylko przez elektoraty TVP i TVN.
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

16-04-2021 [15:26] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Chylę czoła przed Autorką....MACTE!