40 miesięcy aresztu dla kibica Legii, 9 miesięcy dla  Sławom

40 miesięcy aresztu dla kibica Legii, 9 miesięcy dla  Sławomira Nowaka.

Jeżeli rozgrzana sędzia pani Domańska członek antyrządowego stowarzyszenia Iustitia wypuściła pana Nowaka  kilka dni przed upływem terminu przedłużonego do 9 miesięcy aresztu to ta decyzja została spowodowana wg. mnie nie z przyczyn merytorycznych a politycznych.

Ale wśród sędziów nastąpiło pewne novum. Jak w przypadku sędziego Milewskiego do „ustawiania” sędziego posłużył telefon, tak w przypadku sędzi  Domańskiej do ustawienia sędzi posłużył telewizor  i zaprzyjaźniona stacja WSI 24, z której to stacji Chyży Rój powiedział , że Nowak jest więźniem politycznym.

Pozostaje pytanie czy Chyży Rój już w piątek wiedział jaką decyzję podjął sąd w osobie sędzi Domańskiej?

Chociaż sąd nakazał wpłacenie 1 mln zł kaucji i zabrał polski paszport, to Nowak ma również obywatelstwo ukraińskie i ukraiński paszport, którego sąd nie zabrał, co może teoretycznie sprawić, że Nowak na tym paszporcie wyjedzie z Polski.

Jeżeli chodzi o areszty to warto przypomnieć 40 miesięczny areszt dla kibica Legii Maciej Dobrowolski, którego rozgrzani sędziowie przetrzymywali 40 miesięcy w areszcie, na podstawie jednego nigdzie nie potwierdzonego oskarżenia.

Mało tego, zwrócił się do sądu o odszkodowanie za niesłuszny areszt i o dziwo dostał od sądu aż 7,5 tys. zł

Po drugiej stronie mamy prezesa spółdzielni Pojezierze, który trafił do aresztu na 8 miesięcy , zwrócił się do sądu o odszkodowanie za niesłuszny areszt (okazał się niewinny) , który przyznał mu najpierw ca. 600 tys. zł (SO) by później Sąd Apelacyjny decyzją rozgrzanych sędziów przyznał mu 2 mln zł.

Sędziowie byli tacy hojni bo wypłata poszła z ich kieszeni, tylko podatków zwykłych obywateli, a pan prezes był być bliski ideowo  do tych sędziów, którzy wydali taka skandaliczną decyzję.

Te przykłady świadczą o tym, że nareszcie należy zrobić „porządek” z sądami, nie wiem jak, ale trzeba coś zrobić, a min Ziobro niech mniej zajmuje się wojenkami w ZP, a weźmie się za sądy i sędziów.  
 
https://warszawa.naszemiasto.pl/kibic-legii-spedzil-ponad-3-lata-w-areszcie-bez-wyroku/ar/c1-4869790
https://www.tvp.info/37213057/kibic-legii-spedzil-40-miesiecy-w-areszcie-dozor-policyjny-uchylono-mu-teraz
https://wpolityce.pl/kryminal/546693-sedzia-ktora-wypuscila-nowaka-z-aresztu-nalezy-do-iustitii
https://radioolsztyn.pl/byly-prezes-spoldzielni-pojezierze-ma-otrzymac-prawie-2-miliony-zlotych/01435736
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

13-04-2021 [10:37] - Jabe | Link:

Być może w sądach jednak dokonała się dobra zmiana.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-04-2021 [10:52] - Trotelreiner | Link:

Ziobro nic nie może...jest na czarnej liście u Kaczyńskiego,Dudy i Morawieckiego...oni Zobrę trzymaja na łańcuchu i w kagańcu...
Miał szansę zerwać sie z łańcucha w 2020...ale stchórzył...Gowin okazał sie sprytniejszy.

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2021 [12:21] - Andy51 | Link:

Nie wiem kto jest w kagańcu i na łańcuchu, wygląda na to, że masz jakieś poufne informacje.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

13-04-2021 [14:17] - AŁTORYDET | Link:

Ziobro nic nie może? Ziobro nie wiedział, że towarzystwo przy najbliższej okazji uchyli areszt? Nie można było skierować aktu oskarżenia w jednej ze spraw, osądzić i posadzić gnoja, a potem wziąć się za resztę? Ziobro nic nie może, nie może napisać ustawy o biegłych, nie może wprowadzić ciągłej pracy sądów... Kaczor z kotem siedzą mu na głowie, a Morawiecki przydusza. Tak infantylnej obrony Zioberka, nigdy bym się po Panu nie spodziewał.

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2021 [16:06] - Andy51 | Link:

Faktem jest , że niektóre poczynania Ziobro powodują u mnie zdumienie.

Obrazek użytkownika J z L

13-04-2021 [19:32] - J z L | Link:

Ja nie chcę być złym prorokiem, ale jak PiS z sędziami porządku nie zrobi, to naród się wqrwi i sam posprząta i z kasty nie będzie co zbierać.
Przypomnijcie sobie film "Upadek" z M. Douglasem

Obrazek użytkownika Jan1797

13-04-2021 [20:26] - Jan1797 | Link:

Szanowny Trotel,
Zawsze nurtuje mnie pytanie, co takiego zrobił PiS na tyle źle, że komentatorzy (bądź ich przodkowie)
mogliby porównać bądź wskazać, że lepiej? Zrobili, bo jak Pan wspomniał; co w sferze obietnic, wkładki
do butów warte. W jedną obietnicę wierzę bezkrytycznie; słowa senator Zdrojewskiej o ciężkiej pracy
w przyszłości, bez zająknięcia o zapłacie.
Gdy, zerkam w pamięci na ostanie 30 lat wypełnione w 80% szkodliwymi wyborami, zdradami i pyskówkami
zza pleców i czytam; zmienimy świat, za przeproszeniem pytam; czyim wzorem?

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-04-2021 [11:02] - Pani Anna | Link:

Rozumiem, że  jest Pan zwolennikiem trzymania ludzi w nieskończoność  w areszcie wydobywczym bez wyroku, bez aktu oskarżenia? 9 miesięcy  to mało, zeby wnieść  akt oskarżenia, zwłaszcza, że  kwity były  dostarczone na tacy przez  stronę  ukraińską? Wy "prawi" ani rozumu, ani wstydu nie macie, calkiem jak poprzednicy.

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2021 [12:59] - Andy51 | Link:

Co to jest 9 miesięcy w stosunku do 40 miesięcy, do których w ogóle się pani nie odnosi.

Obrazek użytkownika Pers

13-04-2021 [12:28] - Pers | Link:

Andy51
Tego kibica obciążał jakiś skruszony gangus.

A co powiesz o 36 miesiącach aresztu wydobywczego dla Mateusza Piskorskiego?
Nie wspomniałeś o nim w notce.

Obrazek użytkownika J z L

13-04-2021 [18:27] - J z L | Link:

Ten sowiecki szpion Piskorski powinien 'zgnić' w kryminale nim zapadnie wyrok.Razem z Rekasem

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-04-2021 [12:31] - Pani Anna | Link:

@Andy
Odniosłam  się.  Wyraznie Pan uwaza to za normę. Zgodnie z ustawa areszt tymczasowy jest sama nazwa wskazuje jest tymczasowy i powinien trwać  3 miesiące.  U nas nie obowiązuje common law, że  Pan podaje precedensy. Prokuratura dostala i Nowaka  i kwity na niego na srebrnej tacy, więc  co to ma  być? 9 miesiący to jeszcze mało żeby sformułować akt oskarżenia? Kpiny, Pan nie widzi,  że sie ośmiesza? Ile czasu potrzeba,  może  9 lat byłoby okay?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

13-04-2021 [12:44] - RinoCeronte | Link:

Zapewne znowu chodzi o jakiś Handel - Wandel, bo przecież Sleepy Joe zastapił nieustraszonego Trumpa...

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-04-2021 [13:58] - Pani Anna | Link:

@Andy ,czlowiecze drogi, a do czego tu się  odnosić? Wszak po to miedzy innymi wybraliśmy  Prawo i Sprawiedliwość,  żeby do takich sytuacji wiecej nie dochodziło, prawda? Ludzie przeczytajcie sobie czym jest areszt tymczasowy, a potem zabierajcie się  za porównania i analizy.

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2021 [16:10] - Andy51 | Link:

Nie wiem czy  Ty wybrałaś PiS ja na pewno, ale kasta , przynajmniej jej część to V kolumna walcząca z rządem, a dużą część kasty powołali  różni Kwaśniewscy, Komorowscy a nawet Jaruzelscy.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-04-2021 [17:05] - Czesław2 | Link:

@Andy51 Duża część kasty pracuje na uczelniach pilnie produkując kolejne pokolenie volksdeutschów. Rząd i Sejm o tym nie wiedzą?

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-04-2021 [13:35] - jazgdyni | Link:

Poczciwa Anulko S. Wie szanowna ile jest akt sprawy? Nie? Oczywiście. Jeżeli kibica chuligana, jak podaje kolega, trzeba było zapuszkować na parę lat, w sumie za prostą sprawę, to Nowak już po 9 miesiącach jest niezdolny do przebywania w areszcie? I co na tacy podano? Zakładam, że myśli szanowna o części ukraińskiej. Czyli Nowak, jak był w Polsce, to był co najmniej świętszy od Tuska. Co pani wie, oprócz oklepanych afer autostradowych, paliwowych, czy stadionu, oraz sprzedaży stanowisk w spółkach za haracz, o aferze Pendolino, czy aferze Chopin? Nic? Tu jest roboty dla prokuratury na parę lat. A już dzisiaj do Nowaka nie można się dodzwonić i to na wszystkich 9 telefonach, bo taki jest aktywny.

Pani jeszcze jako babcia W pluła na Kaczyńskiego z jakichś powodów.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-04-2021 [13:53] - Pani Anna | Link:

@januszek, znowu ci dzisiaj nie stanął  jak widać.  Już  ty mnie prawa karnego ani procesowego nie ucz. Poczytaj sobie, czym jest areszt tymczasowy, kiedy, kto i na jak długo go ustanawia. Chociaż  wątpię,  żebyś  coś zrozumiał. 

Obrazek użytkownika Es

13-04-2021 [14:41] - Es | Link:

A czy akt oskarżenia miał obejmować  konkretne przestępstwa, czy za " całokształt"?

Obrazek użytkownika ruisdael

13-04-2021 [13:07] - ruisdael | Link:

Trzeba dodać wstrzymanie przejęcia Polska Press wyrokiem sądowym.. Kasta bije PiS po pyskach a prezydent musi patrzeć na to co spowodował (chyba, że się cieszy?) Cha, cha- tylko nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2021 [14:00] - Andy51 | Link:

PAD jest moim prezydentem, ale chyba poszło mu coś na głowę, czego dowodem jest udekorowanie po śmierci Orderem Oficerskim pani Sierakowskiej, pani , która w stanie wojennym bodajże 1982 r.  zapisała się do PZPR.

Obrazek użytkownika Jabe

13-04-2021 [13:20] - Jabe | Link:

To dobra okazja, żeby zwrócić uwagę na dwa sposoby myślenia. Jedni uważają, że człowiek nie powinien być przetrzymywany w nieskończoność w więzieniu bez osądzenia. Inni – że urzędnicy państwowi mogą o losie obywatela w pełni decydować, jeśli są dobrzy. Tych pierwszych irytuje opieszałość wymiaru sprawiedliwości. Tych drugich – że zły człowiek został wypuszczony na wolność.

Do której grupy każdy z Państwa by się zaliczył?

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2021 [16:26] - Andy51 | Link:

Pani Anna ponoś będąca na "popasie " w Niemczech" to mało że komentuje, to jeszcze jest specjalistką od rozporka, gdyż wie czy mojemu koledze Jazgdyni stanął czy nie, a będąc być może w Niemczech posiadać taką zdolność to jest duże halo.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-04-2021 [16:49] - Pani Anna | Link:

@Andy
Andy
Nie mam żadnych  nadnaturalnych "zdolności ", Twój kolega Januszek sam mi się pochwalił kilka tygodni temu, że  mu nie staje. No nic nie poradzę. 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

13-04-2021 [18:56] - AŁTORYDET | Link:

@Pani Anna:
Jest Pani prawdziwą damą. Z gatunku tych, co bawią się jak damy. A jak nie dadzą, to się nie bawią.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-04-2021 [19:39] - Pani Anna | Link:

@ALTORYDET
ciesze się,  że  mnie Pan docenił.  W koncu ktoś  musi byc prawdziwa dama, przy was gentelmenach tutaj. Jakby Panu też  coś nie stawało,  to proszę walić jak w dym, o każdej porze.

Obrazek użytkownika paparazzi

14-04-2021 [01:51] - paparazzi | Link:

Anno, Nie mów nic proszę Cię, no bo co można rzec, w takiej chwili? Anno, a dajesz zaznaczam ruski oficer dzienieg nie bieriot? Mnie staje!

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2021 [19:18] - Andy51 | Link:

Ale mogło mu nie stawać wyobraźni, a tych ciach.

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-04-2021 [18:11] - Marek1taki | Link:

Za sądy się nie weźmie bo je wybronił Duda. Jak się naprawia prokuraturę to jest pytanie w kontekście sprawy Nowaka. Jak się naprawia medycynę to już kompletna niewiadomoa w kontekście zdemoralizowania i zdezorganizowania przez plandemię.
Pytanie o czas aresztu tymczasowego jest istotne. Gdyby np. aresztować premiera Morawieckiego za zdradę w wojnie ekonomicznej i biologicznej, i postawić przed trybunałem stanu to należałoby go trzymać w areszcie do przebadania wszystkich podejrzanych czy ściąć od razu?

Obrazek użytkownika J z L

13-04-2021 [18:46] - J z L | Link:

Ja Wam koledzy z PIS mówię, że jeżeli nie weźmiecie teraz ostro za mordy tych bandytów w togach, to  przegracie Polskę.

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2021 [21:12] - Andy51 | Link:

Teraz albo nigdy.

Obrazek użytkownika paparazzi

14-04-2021 [01:45] - paparazzi | Link:

To już dawno sugerowałem ale dobre przypomnienie.

Obrazek użytkownika J z L

13-04-2021 [18:49] - J z L | Link:

Przepis na partię
2 kg Budki
10 dag Kudawy
Jedna Schetyna
10 łez Hołowni
Budkę obieramy z Tusków i obtaczamy w Kidawie. Nitrasimy to przez godzinę.
Później dodajemy wySpurkowaną Schetynę i Hołownimy to przez 2050 sekund.

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2021 [21:12] - Andy51 | Link:

I to na gorący olej.

Obrazek użytkownika sake3

13-04-2021 [19:07] - sake3 | Link:

@Andy....Przepięknie rozwija się dyskusja ukazująca ,,wielowymiarowość'' komentarzy poruszanego tematu od sprawy malwersanta Nowaka po ,,możliwości'' pana Janusza.Najlepiej temat rozmyć,komu trzeba dociąć tak by nie urazić za bardzo pana Sławomira.Niestety w Polsce faktycznej władzy nie sprawują ludzie posiadający demokratyczny mandat,ale szemrane towarzycho działające dodatkowo z obcej wrogiej Polsce inspiracji.Polska ma być rajem dla apówkarzy a szczególnie politycznych prostytutek.Tusk już się narobił i zarobił,więc czas przyspasabiać nowy narybek.

Obrazek użytkownika Jabe

13-04-2021 [19:41] - Jabe | Link:

Czy ludzie posiadający demokratyczny mandat powinni mieć prawo przetrzymywać każdego, kogo uważają za malwersanta?

Obrazek użytkownika sake3

13-04-2021 [20:36] - sake3 | Link:

@ Jabe....W takim razie areszt jako niedemokratczny należy zlikwidować? Czym ?Ustawą,żeby malwersantom żyło sie lepiej,bez widma odpowidzialności? A może areszt ma być tylko dla tych co ukradli w markecie batonika za 90 groszy czy paczke czipsów,a niezależny'' sędzia ustalając wyrok za tę zbrodnię po kilku miesiącach aresztu z dumą ogłasza że praworządnośc podstawą demokracji.

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2021 [21:14] - Andy51 | Link:

No nie, temat rozwadnia pewna pani, proszę wziąć to po rozwagę, że ma takie zadanie.

Obrazek użytkownika J z L

13-04-2021 [19:30] - J z L | Link:

Następna parodia: sąd nakazał Tomaszowi Sakiewiczowi przeprosić T.Lisa i J.Żakowskiego i wypłacić im po 20 tys. zł za artykuł, w którym sąd nie znalazł nic nieprawdziwego i obraźliwego, ale budzący obraźliwe skojarzenia. Przecież oni źle kojarzą się milionom ludzi. Co sąd na to?

Obrazek użytkownika Pers

13-04-2021 [20:24] - Pers | Link:

husky
"ale budzący obraźliwe skojarzenia"

Faktycznie, to skandal.
Ty też budzisz "obraźliwe skojarzenia" ale jeszcze nikt nie każe ci płacić.

Obrazek użytkownika J z L

13-04-2021 [21:25] - J z L | Link:

Przestań pajacu spamować.
Masz swój upodlony.pl to tam trolluj

Przypominam ci hejterze
czego ty tu jeszcze szukasz?

Nasze Blogi nie są otwarte dla wszystkich blogerów, gdyż przedstawiciele partii rosyjskiej, bezpieka, cyngle i idioci mają wystarczająco dużo miejsc, gdzie mogą się wypowiadać. W szczególności do ich dyspozycji stoją media reżymowe.
https://naszeblogi.pl/nasze-za...

Obrazek użytkownika Pers

13-04-2021 [22:22] - Pers | Link:

I co tak się rzucasz śmieszny człowieczku?
Jak to było?
"Kundel Husky był wytresowany Przez Spiryta, na zawołanie podawał łapę i aportował. Taka maskotka Neonowa. Chodzą słuchy, że usraelska trollnia założona za pieniądze ukradzione Polakom powstała w Londynie, tam się Husky z Józiem poznali i zakochali, zamieszkali razem i w trybie home office pracują razem zdalnie na wielu kontach.. miłość ma różne oblicza :))"
https://piesnatrolle.neon24.pl...

Chcesz dalej?
Nie zaczepiaj mnie a będę cię omijał jak kupę w lesie, trollu.

Obrazek użytkownika J z L

14-04-2021 [18:15] - J z L | Link:

Ja mam ciekawszy
O tym jak pewien zlodziej okradl blogerow Neonu
Chcesz dalej

Obrazek użytkownika Pers

14-04-2021 [18:38] - Pers | Link:

husky
"Chcesz dalej"

Oczywiście, że chcę!
Fakty, nazwiska, kwoty. 
Dawaj!

Obrazek użytkownika J z L

14-04-2021 [22:36] - J z L | Link:

Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało
Masz tu fakty, nazwiska, kwoty
Czego chcieć więcej
Nawet skany komentarzy  twojego przyjaciela co wzywa cie do oddania pieniedzy

https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/my-vse-zdes-biznesmeny
 

Obrazek użytkownika Pers

14-04-2021 [23:28] - Pers | Link:

husky
A nie powiedział ci twój "przyjaciel", że ten i podobne teksty są przedmiotem postępowania prokuratorskiego, którego jest głównym "bohaterem"?
Skończyła się zabawa husky :)
Chcesz być następny? 

Obrazek użytkownika Ryan

15-04-2021 [20:18] - Ryan | Link:

Tak naprawdę to chciałem właściwie napisać jeden komentarz
To wszystko jest prawdą
I ja padłem ofiarą.
A wraz że mna  kilka szanowanych osób
Tokarski,Lotna,Repsol i wielu innych
Na Neonie mam inny nick

Obrazek użytkownika Andy51

15-04-2021 [21:24] - Andy51 | Link:

Dziwie się , że tam piszesz.

Obrazek użytkownika Ryan

15-04-2021 [21:27] - Ryan | Link:

Mam tam tylko aktywne konto,ale nie pisze

Obrazek użytkownika Pers

15-04-2021 [21:55] - Pers | Link:

Ryan
"I ja padłem ofiarą."

Łżesz jak bura suka. Masz odwagę przyznać się jak się nazywasz? Bo ja z byle kim się nie zadaję.
A Tokarskiemu to bym nawet nogi nie podał.

Obrazek użytkownika Pers

13-04-2021 [22:34] - Pers | Link:

husky
"Masz swój upodlony.pl to tam trolluj"

Ja chociaż coś mam a ty nic :) 
Z Neona cię wykopali, na niepoprawni.pl możesz wstawić jeden komentarz na 2 dni, na Shalom24 wklejasz cudze teksty, z których wszyscy się śmieją...
No zastanów się nad sobą husky :))))
Tutaj też kariery pewnie nie zrobisz bo Admini to poważni ludzie.

Obrazek użytkownika J z L

14-04-2021 [18:46] - J z L | Link:

PAMIETAJ
Nasze Blogi nie są otwarte dla wszystkich blogerów, gdyż przedstawiciele partii rosyjskiej, bezpieka, cyngle i idioci mają wystarczająco dużo miejsc, gdzie mogą się wypowiadać
np. na www.spedalony.pl
https://naszeblogi.pl/nasze-zasady

Obrazek użytkownika Andy51

14-04-2021 [21:20] - Andy51 | Link:

Ten koleś musi wykonać swoją dniówkę inaczej nie będzie zapłaty.

Obrazek użytkownika J z L

14-04-2021 [21:23] - J z L | Link:

To tylko turańską dzicz w całej okazałości
Pozdrowienia

Obrazek użytkownika Pers

14-04-2021 [21:29] - Pers | Link:

Andy51
Z przykrością muszę stwierdzić, że jesteś najgorszym blogerem na NB.

Obrazek użytkownika Andy51

14-04-2021 [22:58] - Andy51 | Link:

Twoja opinia mi wisi i powiewa.

Obrazek użytkownika Pers

14-04-2021 [21:34] - Pers | Link:

husky
Śmieszny człowieczku...
Ja jestem komentatorem na NB 49 miesięcy a ty 9. Ale dni :))))

 

Obrazek użytkownika Pers

15-04-2021 [22:39] - Pers | Link:

husky

Jeśli jeszcze raz, anonimowy szczurze, zarzucisz mi publicznie kradzież to cię znajdę i będziesz się spowiadał przed prokuratorem jak teraz twój przyjaciel hujty dumpty.
Nie myśl, że w Londynie jesteś taki bezpieczny. Przestałem żartować.
Mam nadzieję, że Admin w końcu cię "doceni", anonimowy trollu.
Nawet na Szalom24 już cię docenili odpowiednio.

Obrazek użytkownika J z L

14-04-2021 [23:07] - J z L | Link:

to juz nie blagierem
Co sie stalo

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2021 [21:16] - Andy51 | Link:

Pojadę  Szwejkiem trochę modyfikując: bezczelne są te k****y w togach i zuchwałe.

Obrazek użytkownika Jabe

14-04-2021 [21:22] - Jabe | Link:

Nie Szwejkiem, tylko chamem.