Gen proniemiecki mocno tkwi w byłych i obecnych posłach PO

 
Przez bardzo wielu polityków,  PO nazwana jest partią zewnętrzną , a wielu Polaków uważa PO za partię proniemiecką.

Żeby nie być gołosłowny kilka przykładów: prezydent W-wy mówił, po co nam lotnisko w W-wie, skoro jest w Berlinie, mentalność niewolnika czy lokaja odezwała się w wypowiedzi prezydenta największego miasta i stolicy Polski.

Niezbyt mądra ( mówiąc najdelikatniej) poseł PO z Gdańska pani Pomaska, ta która kiedyś w sejmie porwała deklarację suwerenności wypaliła z grubej rury, mówiąc takie bzdury a następnie udostępniając je w mediach społecznościowych, bzdury, który żaden Polak a tym bardziej poseł RP nie powinien powiedzieć.

Pani poseł powiedziała ni mniej ni więcej tylko tak: w Niemczech szczepienia idą tak słabo, łasząc się niby pies albo suka do swojego niemieckiego pana mówiąc,  że szczepionki nie są własnością polskiego rządu, a Niemcy otrzymaliby ich więcej i szczepiliby więcej swoich obywateli,  gdyby w ramach Unii Europejskiej nie musieli się podzielić z Polakami. 

Przepraszam brzydko napiszę, ale pani Pomaska kiedy zobaczy Niemca albo usłyszy Niemiec to z wrażenia chyba oddaje mocz.

Były premier Tusk germanofil w telewizji polskiej na tle zabytków Gdańska składa życzenia po niemiecku z okazji rocznicy EPL, a nie jest tajemnicą, że Tusk był totumfackim Angeli zanim ona coś pomyślała to Tusk już wykonywał  to z podkulonym ogonem.

Jeżeli dodamy rzecz niesłychaną w innych krajach, kiedy to PO i PSL składają wizytę w ambasadzie niemieckiej chyba po instrukcje.

Były min. Sikorski mówił:  Nie boję się silnych Niemiec, lecz ich bezczynności, dla równowagi robiąc odprawę polskich ambasadorów w obecności min. Ławrowa.

Wygląda na to, że byli posłowie PO nawet wówczas gdy wyszli z polityki wiernie służą Niemcom co pokazał były memedżer R. Lewandowskiego , C. Kucharski, , dostarczając  Niemcom tajne informacje finansowe Lewandowskiego, za co ma min. zarzuty prokuratorskie.

Takich przykładów można mnożyć więcej, stąd nie dziwi, że Niemcy przebierają nogami, żeby PO wróciło do władzy.
 
https://tvrepublika.pl/Byly-menedzer-Lewego-z-nowymi-zarzutami-Cezary-K-chcial-zniszczyc-pilkarza,115886.html?fbclid=IwAR1-3SnIT7kg6v-fJcqv1C7mbRWpMUcqjHctMdT0udq21PV5Qj_-17Z7NsA
https://wpolityce.pl/polityka/546171-nitek-plazynska-o-slowach-pomaski-sluzalczosc-pseudoelit
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-04-2021 [10:40] - NASZ_HENRY | Link:

Trzeba było nie brać jeńców pod Grunwaldem ☺☻
 

Obrazek użytkownika juur

09-04-2021 [16:46] - juur | Link:

"nie dziwi, że Niemcy przebierają nogami, żeby PO wróciło do władzy" nie bardzo widzę czemu Niemcy mieli by przebierać nogami, M. Morawiecki robi wszystko co każą i raczej są zadowoleni. Wracając do PO to pełna zgoda. Może tylko, że nie jest to opcja tylko proniemiecka. PO i właściwie cała opozycja to opcje wrogie Polsce i się z tym zupełnie nie kryją, obojętne im z kim mogą zaszkodzić Polsce. Przykre jest, że obecna ekipa rządząca realizuje linię zapoczątkowaną przez Lewandowskiego, Bieleckiego, itd... kontynuowaną przez Tuska. Pierwszą rzecz jaką zrobiono w okresie tzw. transformacji to zlikwidowano wszystkie biura rozwojowe. Zrobiono to przed likwidacją całych gałęzi przemysłu. Oczywiście ogłoszono to jako wielki sukces, że odchodzimy od przestarzałego przemysłu. Chodziło o przerwanie naturalnej relacji "mistrz - uczeń" by nie dało się odbudować zamkniętych zakładów. To truizm ale prawdziwy, że bez doświadczenia, czasem kilku pokoleń nie da się produkować nie tylko na odpowiednim poziomie a w pewnych branżach produkcja jest niemożliwa np. hutnictwo specjalnych stali.  Likwidowano realną konkurencję dla producentów zachodnich jak i potencjalną. Przypominam, że w tamtym okresie nałożono np. cło na elementy elektroniczne a importowane wyroby gotowe były z cła zwolnione. Wczoraj przeczytałem wiadomość, że Niemcy uważają Polskę za 'dolinę krzemową". Odebrałem to jako kpinę. Elektronika, informatyka była świadomie hamowana za czasów komuny ale coś się działo. Po transformacji cała gałąź przemysłu z zapleczem została zaorana. Tewa, Cemi, Mifleks.... lista zakładów, które miały technologie, specjalistów, linie produkcyjne jest długa. A np. Intel? Co ma wspólnego z Polską? Kilka budynków, tanią siłę roboczą, podatkowo też pewnie korzystnie  tak jak w każdej quasi kolonii. Zmierzam do tego, że w tej branży Polsce to w większości obce firmy korzystające np. z ulg podatkowy i z dnia na dzień mogą się wynieść. Nieliczne rodzime firmy to przejaw heroizmu właścicieli, że w takich warunkach starają się utrzymywać na powierzchni. Pomijam firmy "sukcesu" takie jak Krauzego, Niemczyckiego.....ale to zupełnie inna bajka.
Zmierzam do tego, że dezindustrializacja Polski jest realizowana przez każdą kolejną ekipę. Zmieniają się tylko hasła a proces w istocie jest ten sam. Premier M. Morawiecki nie robi w zasadzie nic innego  jest kontynuatorem polityki Tuska i poprzedników. Likwidując górnictwo, energetykę, część przemysłu, kończy robotę swoich poprzedników. Po 5 czekam na ogłoszenie nowego programu, że przyzwoici ludzie jedzą tylko daktyle i mango. W związku z tym trzeba zlikwidować uprawę ziemniaków i zboża. Spodziewam się, że wielu blogerów entuzjastycznie uzasadni, że tylko ludzie złej woli nie chcą przyjąć do świadomości, że daktyle są bardzo zdrowe a mango bardzo smaczne. Dr dr (to nie błąd a wyraz uznania, może powinno być arcy dr?) na pewno to naukowo uzasadni jak uzasadniał wyższość energetyki wiatrowej nad konwencjonalną.

Obrazek użytkownika Andy51

09-04-2021 [13:21] - Andy51 | Link:

A co z przyzwoitymi ludźmi, którzy lubią również kiwi i ananasy, ale również ziemniaki, kartofle, pyry, pulki, w zależności od regionu Polski? Poza tym proszę patrzyć na całość a nie wybiórczo.

Obrazek użytkownika juur

09-04-2021 [17:05] - juur | Link:

Wg. tych wzorców to przyzwoity i pragnę podkreślić "światowy" człowiek może lubić wszystko co nie rośnie w Polsce, plus sojowe Latte. Przykro mi ale "ziemniaki, kartofle, pyry, pulki," nie mieszczą się w tym wzorcu podobnie jak węgiel i pochodne czyli wszystko co może dać nam niezależność w jakiejkolwiek dziedzinie. Nasze produkty czy usługi jako konkurencyjne to więcej niż świętokradztwo.

Obrazek użytkownika Andy51

09-04-2021 [17:50] - Andy51 | Link:

To jest pana zdanie.

Obrazek użytkownika Andy51

09-04-2021 [18:53] - Andy51 | Link:

Odleciałeś.

Obrazek użytkownika tricolour

09-04-2021 [14:06] - tricolour | Link:

@juur

Dodam jeszcze, a wiem to z wlasnego podwórka, że wszystko wymyślone w Polsce, ale w oddziałach firm zagranicznych, jest z definicji własnością intelektualną tychże firm. Następuje dodatkowa degeneracja kadry.

A już szczytem jest przeniesienie obcej księgowości do PL, bo w ten sposób nasz rodzimy pracownik działa na szkodę podatkową swego kraju.

Wszyscy zaś trąbią o sukcesie kolejnych miejsc pracy... Banksterzy górą.

Obrazek użytkownika Kaciszek

09-04-2021 [18:16] - Kaciszek | Link:

@juur Niestety wszystko co piszesz to prawda. Pamiętam, że w okresie transformacji jak szumnie nazywano likwidację polskiej gospodarki polikwidowano wiele szkół zawodowych. Były zbyt dobre i nie tylko kształciły ale też wychowywały więc co? Likwidacja. Stąd na ulicy dziś tyle młodych chamów oraz, co dawniej niebywałe, młodych chamek.
Z nich chyba rekrutują się zastępy Strajku Kobiet. Te młode kobiety są bezczelne i prostackie. Wyobrażają sobie na swój temat, że są szczytem ewolucji oraz, że ot tak z niczego należą się im przywileje kobiece takie jak dawniej ale przy tym same nie są kobiece.

Obrazek użytkownika Andy51

09-04-2021 [18:51] - Andy51 | Link:

Trzeba pamiętać, kto te plagi egipskie sprowadził na Polskę, przecież to są znani z imienia i nazwiska politycy.

Obrazek użytkownika Pers

09-04-2021 [19:01] - Pers | Link:

Andy51
"przecież to są znani z imienia i nazwiska politycy."
Większość to koledzy partyjni pana prezydenta.

Obrazek użytkownika Andy51

09-04-2021 [21:53] - Andy51 | Link:

Prezydenta Komorowskiego.

Obrazek użytkownika Kaciszek

09-04-2021 [21:40] - Kaciszek | Link:

Nazwisk było tyle, że nie sposób ich zmieścić na wołowej skórze.
Ale przede wszystkim to ludzie z tzw. lewicy laickiej czyli wybrańcy komunistów, którzy zapewnili komunistom miękkie lądowanie po 1989 roku. Spośród ludzi Solidarności komuniści do wspólnej gry wybrali "krety" czyli własne wtyczki znane jako TW (okrągły stół, Magdalenka, Moskwa, Nocna zmiana etc.)
Oni to ochoczo rzucili się na hasła typu nasz prezydent a wasz premier albo Kiszczak to człowiek honoru lub odpieprzcie się od generała.
Wiernie wypełnili swoje zadania i do dziś pochwalają wszystko co antypolskie.

Obrazek użytkownika Andy51

09-04-2021 [21:54] - Andy51 | Link:

Mają na nich haki, to tańczą jak im każą.

Obrazek użytkownika Pers

09-04-2021 [18:18] - Pers | Link:

To, że PO ma "geny" niemieckie nie podlega dyskusji.
Mnie nurtuje inne pytanie - jakie geny ma PiS?
Może autor mnie oświeci?

Obrazek użytkownika sake3

09-04-2021 [18:22] - sake3 | Link:

Właściwie to mamy dylemat-czy w tych osobnikach objawia się bardziej gen niemieckości czy gen antypolskości.

Obrazek użytkownika Andy51

09-04-2021 [18:49] - Andy51 | Link:

Masz rację, to prawie makbetowskie pytanie, ale według mnie prawie wychodzi na to samo.

Obrazek użytkownika J z L

09-04-2021 [21:41] - J z L | Link:

Zagadka
Jeden malarz obrazów, drugi malarz kominów.
Obaj urodzili się w kwietniu.
Obaj witani serdecznie podczas wizyt w Gdańsku.
Obaj zaciskają uniesione pięści podczas przemówień.
Obaj wybrali Niemcy zamiast swej Ojczyzny.
Obaj chorzy na nienawiść do Polaków.
O kim mowa?

Obrazek użytkownika Andy51

09-04-2021 [21:55] - Andy51 | Link:

I mają takie niepolskie imiona, jeden Adolf drugi Donald.

Obrazek użytkownika J z L

09-04-2021 [22:11] - J z L | Link:

Często zastanawiam się, kogo uważam za największą kanalię w polskiej polityce i nie umiem wybrać, czy jest to  Tusk czy  Sikorski?

Obrazek użytkownika Jabe

09-04-2021 [22:23] - Jabe | Link:

Tusk z PC, czy Sikorski z PiS.

Obrazek użytkownika Pers

09-04-2021 [22:31] - Pers | Link:

husky
Tusk?...
Czy to ten kolega partyjny pana prezydenta?
No i bliski kolega pana premiera.

Obrazek użytkownika Andy51

09-04-2021 [23:31] - Andy51 | Link:

Wart Pac pałaca, a pałac Paca.

Obrazek użytkownika J z L

09-04-2021 [21:53] - J z L | Link:

Ostatnio media takie jak Onet czy TVN działają przeciw skutecznie. Wrzutka z telefonem PAD obróciła się przeciwko nim, a rozdygotany, nerwowy Tusk, też zaufania nie wzbudza, delikatnie mówiąc. Jakaś nerwówka tam jest.

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2021 [08:40] - sake3 | Link:

@J zL....Wcale nie przeciwskutecznie.Celem tego sprytnego kłamstwa jest pewność,że ktoś to przyjmie za pewnik,zgodzi się i popchnie dalej by kłamstwo dalej miało swoje zycie.

Obrazek użytkownika Centrystka

10-04-2021 [01:32] - Centrystka | Link:

Zabawne są ,nie tylko tutaj, częste utyskiwania na (na razie niewyraźny) zamiar odejścia od węgla, którego żywot w polskiej gospodarce Duda zapowiedział na szczycie klimatycznym w Katowicach (!) na następne 200 lat. I w czyim interesie broni się węgla,no w czyim? Ano w interesie Jego Wieliczestwa Władimira Władimirowicza Putina,obecnego cara Wszechrosji. Boć to on przecie zalewa nasz kraj swoim,nie najlepszej jakości, węglem.

Obrazek użytkownika Pers

10-04-2021 [07:12] - Pers | Link:

Centrystka
"I w czyim interesie broni się węgla,no w czyim?"

Twoja "logika" poraża. 
Wiatraczek już sobie na balkonie zamontowałaś?
PiS nie musi kupować węgla w Rosji, może przecież w USA. Z pewnością będzie tańszy tak jak gaz.

Obrazek użytkownika Centrystka

10-04-2021 [18:59] - Centrystka | Link:

No to czemu nie kupuje w USA tylko w Rosji,mądralo? Czy ci się przypadkiem twój wiatraczek nie zacina?