We Francji skazany były prezydent, w Polsce czas na nasze

We Francji skazany były prezydent, w Polsce czas na nasze „orły”
 
Jak podały media  były prezydent Francji  Sarkozy został skazany na 3 lata więzienia, tym samym prezydent Sarkozy dołączył do elitarnego grona skazanych prezydentów:  Korei  Południowej i Brazylii oczywiście mówię o prezydentach krajów rozwiniętych, nie III świata.

Ponadto to nie koniec kłopotów byłego prezydenta Francji, grozi mu następny proces, za nielegalne finansowanie swojej kampanii.

W tym kontekście rodzi się pytanie, co z polskimi politykami?  Czy polski wymiar sprawiedliwości zainteresował się z jakich środków była finansowana kampania „Wiosny” Biedronia, polityka, który ze swoich preferencji seksualnych zrobił manifest polityczny, a po dostaniu się do PE postępuje niczym zdrajca donosząc non stop na swoją Ojczyznę.

W polityce polskiej jest cała grupa polityków, którzy mimo ewidentnego szkodzenia Polsce nie ponieśli żadnych konsekwencji.

Na czoło wysuwa się kilka postaci z Lewandowskim i Balcerowiczem na czele, do których  dodałbym jeszcze Pawlaka.

Lewandowski, sprzedał najcenniejsze polskie zakłady przemysłowe,  niekiedy likwidując całe gałęzie przemysłu, że wspomnę przemysł farmaceutyczny, które za śmieszne pieniądze zostały sprywatyzowane,  a w polskich rękach pozostała tylko Polfa Tarchomin. W tych trudnych czasach pandemii widać jak na dłoni, jakim błędem było sprywatyzowanie prawie całego przemysłu farmaceutycznego.

Należy dodać, że sprzedawano zakłady, które wytwarzały produkty o wysokim poziomie technologicznym jak np., Diora czy Tonsil, a sprzedanie bardzo nowoczesnej  celulozowni Kwidzyn za 25% wartości woła o pomstę do nieba, a takich „kwiatków” było bez liku.

Guru transformacji  były pezetpeerowiec Balcerowicz, doprowadził przez swoje decyzje do ponad 20% bezrobocia, doprowadził do nędzy dziesiątki tysięcy osób, czego likwidacja z dnia na dzień PGR-ów jest dobitnym przykładem.

Innym „orłem” był były premier Pawlak, który tak „wynegocjował” umowę z Gazpromem, że Polska musiała płacić prawie najwyższą cenę za dostarczoną ropę, a Polskę musiała przywołać do porządku UE, bo kontrakt z Gazpromem w pierwszej wersji obowiązywał do 2037 r. żeby po interwencji UE  zmniejszyć go do 2023 r.

Te trzy nazwiska, to czubek góry lodowej, takich nazwisk jest więcej, a bezkarność tych polityków powoduje ich dobre samopoczucie.  
 
https://wpolityce.pl/swiat/541253-nicolas-sarkozy-skazany-na-3-lata-wiezienia-za-korupcje
https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Polityka/Nicolas-Sarkozy-byly-prezydent-Francji-skazany-na-3-lata-wiezienia-za-korupcjehttps://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Polityka/Nicolas-Sarkozy-byly-prezydent-Francji-skazany-na-3-lata-wiezienia-za-korupcje
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

05-03-2021 [10:04] - Jabe | Link:

...za śmieszne pieniądze zostały sprywatyzowane, a w polskich rękach pozostała tylko... – A w czyich rękach są obecnie likwidowane branże, skoro polskie znaczy państwowe?

Niemniej zgoda, polityków za przestępstwa trzeba wreszcie zacząć wsadzać za kratki, „polskich” też. Tylko kto to zrobi, wobec oczywistej zmowy?

Obrazek użytkownika mada

05-03-2021 [10:23] - mada | Link:

Polska nie ma sędziów zdolnych do orzekania. Może kilku.

Obrazek użytkownika Jabe

05-03-2021 [10:37] - Jabe | Link:

Sprawdził to ktoś?

Obrazek użytkownika Andy51

05-03-2021 [13:43] - Andy51 | Link:

To robota starego dziadygi Strzembosza, który mówił , że wymiar sprawiedliwości sam się oczyści, tak się oczyścił, że "głowa boli".

Obrazek użytkownika sake3

05-03-2021 [10:48] - sake3 | Link:

Aktualnie Balcerowicz chce prywatyzować Orlen,stąd ta wojna z Obajtkiem.

Obrazek użytkownika Andy51

05-03-2021 [13:45] - Andy51 | Link:

Balcerowicz se może............

Obrazek użytkownika Es

05-03-2021 [17:00] - Es | Link:

Jesteś pewien? 

Obrazek użytkownika Es

05-03-2021 [11:58] - Es | Link:

Sakramentalne słowo: przedawnienie. Więc w te dudy nie ma sensu już dmuchać. Ale.. Czy znajdzie się ktoś znaczący w tej chwili, kto wtedy nie starał się załapać na ten prywatyzacyjny biznes? Tylko niektórzy skorzystali mniej i dlatego czasem dochodzi do pyskówki. Ale ze korzystali w ogóle, więc na tym wszystko się kończy, bo zawsze mogą się znaleźć jakieś kwity. 
natomiast co do świeżych,sprzed 5 lat spraw- ta ekipa nie osądzi nikogo od sekretarki w górę. 

Obrazek użytkownika Andy51

05-03-2021 [13:46] - Andy51 | Link:

Zgoda, przedawnienie, przedawnieniem, ale mówić o tym trzeba.  

Obrazek użytkownika Pers

05-03-2021 [12:56] - Pers | Link:

Pan Lewandowski i pan Balcerowicz to towarzysze partyjni pana prezydenta.
I pan Tusk też.

Obrazek użytkownika Andy51

05-03-2021 [13:46] - Andy51 | Link:

Doprecyzuj, którego prezydenta?

Obrazek użytkownika Pers

05-03-2021 [14:19] - Pers | Link:

Obecnego pana prezydenta.

Obrazek użytkownika Andy51

05-03-2021 [15:15] - Andy51 | Link:

Dobrze się czujesz?

Obrazek użytkownika Pers

05-03-2021 [17:06] - Pers | Link:

Andy51
"Dobrze się czujesz?"
Ja świetnie! A ty?
Nasz obecnie urzędujący pan prezydent miał więcej bardzo znanych towarzyszy partyjnych, m.in - B.Komorowski, prof. Geremek. M. Kidawa Błońska, W.Frasyniuk, J.K. Bielecki, prof.Hartman, B.Klich, R.Petru. Zacne towarzystwo. Nie wiedziałeś o tym?
Rodziny się nie wybiera ale towarzyszy partyjnych jak najbardziej :)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-03-2021 [13:19] - NASZ_HENRY | Link:

W Polsce obowiązuje umowa: my nie wsadzamy waszych wy nie wsadzacie naszych, dlatego Nowaka dopiero Ukraińcy dopadli☺☻
 

Obrazek użytkownika Jan1797

07-03-2021 [18:08] - Jan1797 | Link:

Gdzież to wychowało się pokolenie i towarzystwo przyszłych gwarantów nietykalności umową
jak ta Konfederacji z Platformą i wszystkimi jej satelitami?

Obrazek użytkownika Jabe

07-03-2021 [20:10] - Jabe | Link:

Jaką umową?

Obrazek użytkownika Andy51

08-03-2021 [09:12] - Andy51 | Link:

Tropy wiodą do Rosji i do Niemiec.

Obrazek użytkownika Pers

08-03-2021 [10:01] - Pers | Link:

"Tropy wiodą do Rosji i do Niemiec."
A gdzie wiodą tropy PiS?

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-03-2021 [14:01] - Marek1taki | Link:

To trzeba by było podwoić przyjęcia na wydziały prawne żeby ich wszystkich osądzić a nie zatrzymywać się na samych prezydentach. Prezydentów z paragrafu o szerzeniu totalitaryzmu. Premierzy też a do tego sabotaże. Np.Morawiecki za pandemizm i klimatyzm, ale miał też czysto ideologiczne wypowiedzi o socjalizmie.
"Jedni mają trochę takie poglądy, bardziej lewicowe, drudzy bardziej prawice. Wszystkich potrzebujemy, bo również w tej lewicowej – nazwijmy to dawnej +PPS-owskiej+ tradycji – tam rosła ta wrażliwość społeczna, jakże potrzebna dla sprawiedliwości społecznej. To Solidarność jest spadkobiercą chrześcijańskiego myślenia o miłości bliźniego, ale również robotniczej myśli socjalistycznej. Ta myśl jest głęboko w filozofii Prawa i Sprawiedliwości obecna."
To nie to samo co heilowanie na wiele lat przed objęciem funkcji w IPN. Na stanowisku premiera to sprawa poważniejsza. Zastanawia, że w PiS się od tego nie odcięli. W efekcie teraz stręczy nam Nowy Ład po starym komuchu Roosevelcie.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

05-03-2021 [14:14] - Kazimierz Kozio... | Link:

nie niweluj gory. wymienione trzy nazwiska to pionki a juz sie zalapuja do panteonu nieskazywalnych. skazywanie prezydentow znaczacy wskaznik w krajach ktore przynajmniej deklaruja poddanym nadzieje na nowe otwarcie. ale w kraju gdzie przetepczy prezydenci bierut czy jaruzelski wraz z ich zaklamana legenda czuja sie wciaz wiecej niz bezpieczni to mozemy sobie tylko pofantazjowac o skazywaniu politykow, no chyba ze najnizszego szczebla ktorzy przezornie nie nagromadzili komprmaterialow. chociaz "magister" juz nie byl tak pewny swego i woli sie trzymac na dystans od jurysdykcji tenkraju

Obrazek użytkownika Andy51

05-03-2021 [15:18] - Andy51 | Link:

Na pewno politycznie jest przyzwolenie na pociągnięcie wszystkich drani do odpowiedzialności, ale skoro bardzo wielu z sędziów walczy z rządem, sypiąc mu piach w tryby, to jest jak jest. 

Obrazek użytkownika Pers

05-03-2021 [22:03] - Pers | Link:

"ale skoro bardzo wielu z sędziów walczy z rządem, sypiąc mu piach w tryby, to jest jak jest. "

Nię pękaj. PiS w trzeciej kadencji oprócz posłusznej prokuratury podporządkuje sobie jeszcze sędziów. Ja wierzę w PiS.

Obrazek użytkownika Centrystka

05-03-2021 [18:10] - Centrystka | Link:

Przyganiał kocioł garnkowi.: a za milionowo-miliardowe przekręty w ostatnich 5 latach (jeszcze więc nie przedawnione!) to oczywiście nie wolno pociągać do odpowiedzialności nikogo i chyba wiadomo dlaczego? A za te wymienione przez autora wpisu nie udało się nikogo osądzić i skazać,bo jakoś ziobrowska prokuratura nie znalazła niezbitych dowodów przemawiających za skazaniem kogokolwiek z wymienionych w tekście osób...

Obrazek użytkownika Andy51

05-03-2021 [19:46] - Andy51 | Link:

Odpowiedz, skazuje sąd czy prokuratura i tyle w temacie.

Obrazek użytkownika Centrystka

05-03-2021 [22:42] - Centrystka | Link:

@Andy
Otóż pouczam: przede wszystkim należałoby się nauczyć czytania ze zrozumieniem prościutkich i krótkich tekstów. Pouczenie drugie: prokuratura zbiera dowody przeciwko podejrzanemu,następnie kieruje przeciwko niemu akt oskarżenia do sądu, który może wydać wyrok skazujący lub uniewinniający. Jeśli zaś prokurator uważa,że wystarczających dowodów nie udało się zebrać i sąd nie będzie miał podstaw  do skazania,to postępowanie umarza - jasne, czy mam to narysować?

Obrazek użytkownika Jabe

05-03-2021 [23:07] - Jabe | Link:

Zwyczajnie w głowach się nie mieści, że pupile nie chcą, bądź nie potrafią znaleźć nic konkretnego na poprzedników. Ja stawiam na to, że nie chcą, bo boją się odwetu. Tak to w tym kraju działa. Nie ruszamy tamtych, oni nie ruszają nas. Od czasu do czasu jakiś koleś zostaje wyrzucony z sań na pożarcie, żeby iluzję podtrzymać, to wszystko.

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-03-2021 [20:24] - Tomaszek | Link:

Hejże , Andy , jak Biedronia to może z tą ojczyzną uważaj .  Ja nie mam wspólnej z tym złamasem , myślę że Ty też . 

Obrazek użytkownika Andy51

06-03-2021 [10:19] - Andy51 | Link:

Tak, mam jak Ty.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-03-2021 [13:27] - Tomaszek | Link:

@Andy
I chwała Bogu , bo gdyby nie daj Boże , to Boże uchowaj .

Obrazek użytkownika Pers

06-03-2021 [06:46] - Pers | Link:

Gdyby zrealizować postulat autora to wszyscy prezydenci USA od II WŚ powinni zostać osądzeni i powieszeni.