Rosja gra słabością UE

Informacja, że już trzy kraje Unii kupują szczepionkę z Rosji, jest ważna. Najpierw Węgry, a potem Chorwacja i Słowenia zdecydowały się na to, bo UE zawiodła. Wystarczającej liczby szczepionek jak nie było, tak nie ma, a poszczególne kraje ratują się, jak mogą. Budapeszt stara się utrzymywać z Moskwą bliższe relacje niż reszta regionu, ale Lublana i Zagrzeb zdecydowały się na ten krok wyłącznie z powodu fatalnie prowadzonych przez Brukselę negocjacji w sprawie szczepionek.
Przypomina to sytuację z wiosny 2020 r., gdy bezczynność Unii spowodowała, że Włochy przyjmowały dary w postaci setek tysięcy testów z Chin, a szef MSZ Italii Luigi di Maio miażdżącej krytyce poddał Brukselę i wychwalał Pekin. Wniosek: grzechy zaniedbania Brukseli skrzętnie wykorzystają państwa trzecie. Międzynarodowa natura nie znosi próżni… Skoro mowa o walce z pandemią, rada dla polskiego rządu, który skądinąd na tle ­UE-27 spisuje się bardzo dobrze. Oto ona: Niemcy w walce z ­COVID-19 zrobiły błąd, oddając inicjatywę UE, ale jedno robią na pewno dobrze – elastycznie podchodzą do ognisk zapalnych i ogłaszają alerty zróżnicowanego stopnia zagrożenia dla poszczególnych landów, a nawet powiatów. To dobry przykład dla nas. 

*tekst ukazał się w "Gazecie Polskiej Codziennie" (20.02.2021)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

03-03-2021 [08:47] - Pers | Link:

"Rosja gra słabością UE"
Pan europoseł nie odkrył Ameryki. W poltyce zawsze silniejszy wykorzystuje słabszego.
Rosja rośnie w siłę, politycznie i ekonomicznie zwłaszcza teraz gdy już wiadomo, że NS2 zostanie szybko ukończony. Europa to bezładny zbór państw - wasali USA, pod rządami Bidena będzie jeszcze gorzej. USA robią wszystko, żeby jak najbardziej UE. Paradoksalnie jest to w interesie Rosji, która już otwarcie nie chce rozmawiać z UE dogadując się z poszczególnymi państwami. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-03-2021 [11:43] - NASZ_HENRY | Link:

"ale jedno robią na pewno dobrze ..... To dobry przykład dla nas"
Na pewno to zły przykład dla nas!

Może coś jeszcze napiszę więcej ale teraz idę na działkę, aby w zgodzie z przepisami,  pooddychać świeżym powietrzem nieskażonym wirusami, bakteriami i grzybicą z namordnika znaczy maseczki od Kulczyka lobbowanej przez ministra N. ☺☻
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-03-2021 [21:23] - NASZ_HENRY | Link:

Nie chcę Pana straszyć ale jutro (czwartek) też będzie tak dużo zachorowań jak w środę☺☻