Kucyk Trojański, czyli gowinięta w akcji

Szanowni.

Najwyraźniej w naszej dynamicznie rozwijającej się Ojczyźnie (głównie eksportem do Europy Zachodniej "polskich" firm z właścicielem z UE), stare nadciąga z powrotem, rozochocone odbiciem USA i tryumfem Niemiec. Na szczęście amerykański Senat nie zgodził się na impeachment p. Trumpa, może więc ktoś się zreflektował w którą stronę to prowadzi (zobaczymy jak dożyjemy), a że faktyczne możliwości działania niemieckiej "spółki z nieograniczoną nieodpowiedzialnością" są jednak póki co mocno zależne od USA, różnie tam może być z następcą p. Merkel, nawet pomimo tego, że p. Putin ma ostatnio coś kiepską prasę.

Na losy p. Nawalnego wpływu żadnego nie mamy, choć - obawiam się - niedługo to on będzie mógł mieć na nasze, co raczej powinno nam jednak spędzać sen z powiek. Rzecz w tym, że póki KGB miało przełożenie na Niemcy (ostatnie 50 lat), to i Niemcy i UE w jakimś tam stopniu pracowały na rzecz Rosji, już to kupując różne surowce, już to sprzedając rozmaite dobra w różnych cenach (bo zależy komu). Co prawda od Syberii Rosję podgryzały coraz mocniej Chiny, ale trudno było jej temu zaradzić, skoro ma tam łącznie niewiele więcej ludzi niż mieszka w Szanghaju.No, ale teraz Niemcy urosły w siłę i łakomie patrzą na współpracę z Chinami, w czym Rosja zaczyna przeszkadzać, więc - w sytuacji wewnątrzamerykańskich sporów politycznych - siłą rzeczy pojawił się koncept, że najwyższa pora tu i tam na nieoczekiwaną zmianę miejsc w ławach rządowych i zmianę ról z dosiadanego na dosiadającego.

Tak więc p. Nawalny został przez Niemcy podleczony i odesłany z powrotem, jak - nie przymierzając - Lenin w wagonie, a choć w paroksyzmie buntu sąd moskiewski załatwił mu bezpłatne skierowanie do sanatorium dla dalszego podreperowania zdrowia, to wyjazd jego żony z Rosji świadczy jednak o gorączkowych negocjacjach odchodzącego świata, niewątpliwie na temat jakichś gwarancji. Świadczy też o tym lekkość akceptacji faktu odnalezienia się prawdziwego i jedynego właściciela takiego jednego pałacu, co to go sobie zbudował z kieszonkowego za któryś kwartał, po czym cisza medialna zapadła i tak ma pewnie być.

Co prawda Ameryce taka niemiecko-rosyjsko-chińska współpraca potrzebna jest jak zęby w uchu, ale dopiero zatrzymanie impeachmentu p. Trumpa dało jakiś sygnał światu, że może wystarczy już tej swawoli. Co tam dalej z tym będzie, no to kiedyś może napiszę, ale na razie "wracajmy do naszych baranów".

Jak to się bowiem przekłada na nasze podwórko? Ano, po wyborach w USA zwolennicy współpracy z Ameryką stracili nieco grunt pod nogami, zaś "stronnictwo pruskie" rozhulało się jak wiatr po polu, ale kiedy okazało się, że po rezygnacji p. Mosbacher, następca po staremu będzie reprezentował tylko Stany, a nie przy okazji również inne środowiska, najwyraźniej przyszedł moment na policzenie kresek przed finalnym "sprawdzam".

No i cóż się okazało? Ano, że Porozumienie Gowina nie jest koherentne, że W.Cz. p. v-cepremier Gowin być może nie jest tym, za kogo się uważa, że nieco przeszacował siłę swojego zaplecza i nie docenił zdolności koalicyjnych poszczególnych posłów z innych obszarów politycznych, w tym pozakoalicyjnych, a ponadto, że wierzgając przeciw przejmowaniu przypadających mu kwestii gospodarczych przez zaplecze p. Morawieckiego, pozycjonuje się po tej samej stronie barykady co "Solidarna Polska", ale bez jej atutów praktycznych. Jedyną siłą są posłowie, a tam to najwyraźniej różnie może być.

Ciekawa sprawa, czy prawdziwi sternicy PO nie zdobyli przemożnego wpływu na działania Zjednoczonej Prawicy w obszarze gospodarczym poprzez Porozumienie, następnie zaś systematycznie zastępowane od trzech lat ludźmi p. Morawieckiego, przy wykorzystaniu znanego powszechnie faktu, że PiS nie ma (albo mieć nie chce) ludzi od gospodarki. Z jakiegoś powodu Cywilizacja Łacińska jest sekowana równo z ziemią w zgodnej współpracy jednych z drugimi i przy całkowitej bierności PiS, choć przy nieśmiałych protestach "Solidarnej Polski" i w sprzeczności z retoryką p. Kaczyńskiego.  

Za poprzedniego PiSu, lat temu szesnaście, LPR, której twarzą był p. Giertych, pełniła rolę prawdziwego "konia trojańskiego", takiego całą gębą, ale dziś W.Cz. p. v-cepremier?  Koń? Chyba jednak raczej "kucyk trojański".

Ale kopytkami wierzga...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

14-02-2021 [14:42] - Jabe | Link:

Niedługo się dowiemy, że za porażki rządu w sferze gospodarczej odpowiadają „prawdziwi sternicy PO”.

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-02-2021 [15:29] - Tomaszek | Link:

Jabe , Porażka  to twoje drugie imię a może nawet nazwisko . Pamiętaj o tym bo znów cię jełopem będę nazywał albo osłem trojańskim .

Obrazek użytkownika sake3

14-02-2021 [19:52] - sake3 | Link:

@Jabe..... Jakoś wskaźniki ekonomiczne nic nie mówią o porażkach rządu w sferze gospodarczej,wprost przeciwnie,na tle wielu państw Europy wypadamy o wiele lepiej.Po co więc te kłamstwa? Po co te gadki o ruinie pod rządami PiS i głupkowate wpisy mające przekonać społeczeństwo że jest źle?Po co zapowiedzi takiego cymbała i nieudacznika jak Trzaskowski o zlikwidowaniu TVP?Żeby po przejęciu przez opozycję władzy nikt nie widział jej ,,rządów''a społeczeństwo było odciete od informacji?

Obrazek użytkownika Jabe

14-02-2021 [20:21] - Jabe | Link:

Pisałem o porażkach potencjalnych. Zresztą dziś sukcesem jest przecie jedynie mniejsza porażka.

Co do zapowiedzi osobnika, którego znana przeciwniczka nienawiści Sake określa wiadomymi słowy, doradzam zwrócić się do jego biura.

Przypuszczam, że Platforma nie zamierza likwidować rządowej telewizji i będzie używać jej do tego samego.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-02-2021 [15:53] - Marek1taki | Link:

Proszę jednak wskazać w czym Giertych z LPRem przeszkodzili PiSowi w rządzeniu.
Może nie jestem zorientowany to chętnie się dowiem.
W porównaniu z tym czego dokonywali np. koalicjanci AWSu czyli UW i robią jawne desanty z UW w PiSie + Gowin i Gowinieta + Moskal za zgodą Kaczyńskiego to koalicja z Samoobroną i LPRem była dla Polski o rząd wielkości lepsza.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

14-02-2021 [20:27] - Obserwator_3 | Link:

1. W czym przeszkodzili? Może warto zapytać wujka Google na okoliczność Marriott+Kaczmarek+Krauze+LPR... Co prawda interia.pl już "zniknęła" stronę z artykułem "Kaczmarek odpiera zarzuty na wiecu LPR", ale ciągle jeszcze zajawka jest dostępna na tej stronie

2. Nie mówię że nie, ale notka jest w ogóle o czymś innym
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-02-2021 [22:16] - Marek1taki | Link:

@Obserwator Kaczmarek? "W 2000 został prokuratorem okręgowym w Gdańsku. W 2001 pełnił funkcję zastępcy prokuratora generalnego, którym był wówczas Lech Kaczyński." za wikipedią. Giertych go nie mianował. Był jak lelija.

Obrazek użytkownika angela

15-02-2021 [09:45] - angela | Link:

Marek, sam pan Giertych osobiscie zakomunikował,  ze byl w koalicji z PiS,  zeby uwalić ich rzad, dlatego wszczynali z Lepperem kolejne awantury, zeby rzad nie zajmowal sie Polską,  tylko utarczkami z nimi.
Zupelnie podobnie,  jak teraz.
Tylko ze, jak nic się nie podoba, przewaznie nawet wbrew logice, to odnosi to skutek zupełnie odwrotny.
Tym bardziej jak sie nie ma nic do zaproponowania w zamian, bo ludzie patrzą na  chlopków 'roztropkow' i oceniają. 
 

Obrazek użytkownika Jabe

14-02-2021 [22:31] - Jabe | Link:

Gowin z Lepperem?

Obrazek użytkownika angela

15-02-2021 [09:46] - angela | Link:

Ojj, ale obydwaj na G... .

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-02-2021 [10:29] - Marek1taki | Link:

@Angela Ja nie neguję intencji ale konkretnie jakie rozruby, afery i obstrukcje zrobił Giertych. I jakie Lepper? O Kaczmarku wiemy z filmu z Mariota. Teraz jawnie aferzyści skazani w USA dostali kasę na sprowadzenie się do Polski (Morawiecki). Min.fin. jawnie wypowiada się za likwidacją gotówki. Jawnie zezwala się na interwencje zagraniczne w media (za Mossbacher).
Tamten rząd ja pamiętam jako spokojny i konstruktywny, o wiele lepszy od obecnego. Negatywnie wyróżnił się wynalazek prezesa Marcinkiewicz, a pozytywnie prof.Zyta Gilowska na stanowisku min.finansów w czasach bliskich kryzysu giełdowego.