Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Omerta  Warszafki

Andy51, 19.01.2021
W sycylijskiej mafii istnieje nieformalne prawo nieinformowania  o jej przestępstwach osób z tym przestępstwem niezwiązanych, w szczególności przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości – sędziom, prokuratorom i policji.
Ostatnio coś na kształt omerty zaistniało w Warszafce i to o zgrozo gdzie? W  WUM (Warszawskim Uniwersytecie Medycznym), instytucji która ma uczyć przyszłych lekarzy nie tylko jak leczyć, ale powinna też uczyć etyki i przyzwoitości, a wykonaniu takich postaci jak rektor Gaciong jest co najmniej nieporozumieniem.
Ale czego spodziewać się po uczelni, skoro jej rektor lekarz z tytułem profesorskim łże jak bura suka. Wersji było kilka jeżeli nie kilkanaście, codziennie inna.
Gdyby nie studenci, którzy ujawnili to patologiczne zjawisko, to być może cała afera byłaby zamieciona pod dywan, a na dodatek rektor próbował zidentyfikować, którzy to studenci ujawnili tę informację czyli złamali omertę.
Prawda okazała się jeszcze bardziej brutalna, bo okazało się, że to nie 20 osób, które zaszczepiły się poza kolejnością i po znajomości, ale około 200, a ta lista strzeżona jest niczym złoto w forcie Knox.
Mało tego, większość rektorów warszawskich uczelni w oświadczeniu de facto popiera działania rektora Gacionga, co świadczy o degrengoladzie panującej w tym środowisku.
Ciekawy jest skład tych zaszczepionych „na lewo”, są tam i aktorzy popierający opozycję, byli esbecy, towarzysz z PZPR,  tajni współpracownicy, pracownicy stacji „cała prawda, całą dobę”, niektórzy biznesmeni, itd.
Ciekawe, że w tym samym czasie w którym zaszczepiani byli „wybrańcy” rektora Gacionga z tzw. warszafki, nie było leku dla lekarzy.
Jak zachowało się to „towarzystwo wzajemnej adoracji, wzajemnych układów i interesów”? ano w myśl zasady „Polacy nic się nie stało”, żadnych słów potępienia, dezaprobaty, dla tych co umożliwili zaszczepianie się i dla tych co się szczepili.
Mniej więcej w tym samym czasie było skandaliczne złamanie zakazu korzystania ze stoków narciarskich, przez dzieci byłej premier Emilewicz co zasługuje na potępienie i krytykę..
Dało to asumpt do tzw. „przykrycia” działań rektora Gacionga a media te co trzeba „rzuciły” się na byłą premier Emilewicz.
W żadnym wypadku nie zamierzam usprawiedliwiać działań pani Emilewicz i jej dzieci, ale ich porównywanie , do działań warszafki i rektora Gacionga jest nieporozumieniem.
Zabranie szczepionek lekarzom i pracownikom medycznym, którzy na co dzień walczą z pandemią, mogą spowodować zakażenie covidem a w skrajnych wypadkach śmierć medyków i pielęgniarek.
Ale cóż, układy i układziki warszafki są mocniejsze od przyzwoitości, etyki i honoru, warszafka podobnie jak „Mała Sycylia „ trzyma się mocno, mając interes ogółu tam gdzie słońce nie dochodzi.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 7661
angela

angela

19.01.2021 11:28

Dziwie się tylko, dlaczego walczyli tak o szczepienia,  skoro wg niektorych zaczadzonych niechecią do PiS,,  ' pandemii nie ma',  ze pandemia to ściema.
Dla tej ściemy pandemicznej 200 osób,  i to yelity wszelkiej masci, łamali prawo.
To pokazuje, ze epidemia jest, i to bardzo grozna, a przekonania w koncu nabierają ci, kiedy  spotkają  się z tragedią w swoim otoczeniu.
Kiedy umiera dwoje ludzi znajomych, mlodych, a rodzina, dzieci pozegnac sie nie mogą z ojcem, w worek i do trumny.
Wtedy taka postawa to jest  zwykla, ordynarna podłość.
Pers

Pers

19.01.2021 12:12

Dodane przez angela w odpowiedzi na Dziwie się tylko, dlaczego

To co piszesz dowodzi, że złośliwy wirus jednak istnieje. Niektórym rzuca się na płuca a innym na mózg.
angela

angela

19.01.2021 14:38

Dodane przez Pers w odpowiedzi na To co piszesz dowodzi, że

Pers, to prawda ze wirus czesto pada na mozg, ale co do mózgu,  to ty  juz masz poziom popandemiczny, wiecej sie nie da.🥶
Pers

Pers

19.01.2021 15:52

Dodane przez angela w odpowiedzi na Pers, to prawda,  ale co do

Tym komentarzem potwierdziłaś jedynie moje podejrzenia. Nalezy cię omijać szerokim łukiem. Licho, a zwłaszcza wirus atakujacy mózg, nie śpią.
Jabe

Jabe

19.01.2021 12:23

Dodane przez angela w odpowiedzi na Dziwie się tylko, dlaczego

Zatem znalazła Pani sprzeczność w swoich wyobrażeniach.
Pani Anna

Pani Anna

19.01.2021 12:31

Dodane przez angela w odpowiedzi na Dziwie się tylko, dlaczego

Anielka, rety, podaj jakies namiary na te biedna rodzinę, wyślę wieniec, a może zrobimy jakąś zrzutkę na sieroty? Tylko powiedz gdzie, kiedy i komu.
angela

angela

19.01.2021 14:33

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Anielka, rety, podaj jakies

Alez zuchwala ta niby pani.
Skąd wiesz, co bedziesz robic jutro, i czy bedziesz robic.
Pani Anna

Pani Anna

19.01.2021 14:52

Dodane przez angela w odpowiedzi na Alez zuchwala ta niby pani.

anielko, aniele, jeżeli nie ja, to przecież znajda się tacy, zwłaszcza tu na NB, ktorzy podejmą się tego dzieła? Tylko powiedz gdzie, komu i kiedy!
Andy51

Andy51

19.01.2021 13:33

Dodane przez angela w odpowiedzi na Dziwie się tylko, dlaczego

Pandemia to ściema, to mówili głównie  ci z ruskich onuc.
Pers

Pers

19.01.2021 13:40

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na Pandemia to ściema, to mówili

Przynależność do sekty kowidowej nie jest uzależniona od sympatii politycznych czy noszenia "onuc". To stan chorego umysłu.
angela

angela

19.01.2021 14:08

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na Pandemia to ściema, to mówili

Zakladam maseczkę, i onuce mi nie grozne, pomimo ze ciągną się za mną te ruskie onuce.
Proponuję  im wypad na  białe niedzwiedzie.😷
Andy51

Andy51

19.01.2021 14:25

Dodane przez angela w odpowiedzi na Zakladam maseczkę, i onuce mi

Ja też im to proponuję.
Pani Anna

Pani Anna

19.01.2021 14:15

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na Pandemia to ściema, to mówili

Andy, przeanalizuj najpierw znaczenie "Pan" i "Demos", a będziesz wiedział czym jest, a czym nie jest pandemia. Ale cicho, bo omerta...
Andy51

Andy51

19.01.2021 18:23

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Andy, przeanalizuj najpierw

Wysuwasz się na czoło tego peletonu, ale cicho sza omerta.
Domyślny avatar

cyborg59

19.01.2021 14:18

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na Pandemia to ściema, to mówili

Pamiętasz?!
To było u Korwina w gazetce. Obok siebie : "nie ma wirusa, nie ma pandemii"- oraz - " jedyną skuteczną szczepionką jest sputnik V".
Podobnie jest ze specyficzną gromadką komentatorów, na dwu blogach dwie wykluczające się opinie. Byle przywalić.
Andy51

Andy51

19.01.2021 18:24

Dodane przez cyborg59 w odpowiedzi na Pamiętasz?!

Pamiętam też prof. Brauna, który przyszedł do TV z książka "Fałszywa pandemia".
Jabe

Jabe

19.01.2021 19:21

Dodane przez cyborg59 w odpowiedzi na Pamiętasz?!

@cyborg
Namiary proszę.
Domyślny avatar

cyborg59

20.01.2021 01:44

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na @cyborg Namiary proszę.

@ Jabe. Na wdowę ?!
Wybacz proszę. Szukaj partnerki na innych portalach.
Jabe

Jabe

20.01.2021 08:06

Dodane przez cyborg59 w odpowiedzi na @ Jabe. Na wdowę ?!

Jest Pan gołosłowny.
Domyślny avatar

cyborg59

20.01.2021 09:55

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Jest Pan gołosłowny.

Koniec rozmowy!
Znałem ludzi osobiście, nie żyją. To się nie nadaje na temat do dyskusji.
Jabe

Jabe

20.01.2021 10:05

Dodane przez cyborg59 w odpowiedzi na Koniec rozmowy!

nie ma wirusa, nie ma pandemii
jedyną skuteczną szczepionką jest sputnik V
Jan1797

Jan1797

19.01.2021 21:21

Dodane przez cyborg59 w odpowiedzi na Pamiętasz?!

Andy,
Jak tu piszą "pretekstowe samounicestwienie" rzeczywiście :)
Myślę, wiem że zanika krąg. Czy POtrzeba innego potwierdzenia na mizerię układu
absolutnie wystarczy w czasie budowy systemu obrony powszechnej?
angela

angela

19.01.2021 14:52

Przepraszam Andy, zwykle nie odpowiadam na zaczepki trolli, bo nie chcę  robic przepychanek na NB,  na ich bełkot nie ma pitrzeby odpowiadac, bo rozbiją sens kazdej notki, i o to im chodzi. Pzdr
Andy51

Andy51

19.01.2021 15:41

Dodane przez angela w odpowiedzi na Przepraszam Andy, zwykle nie

Ja po prostu traktuję ich per noga, nie odpowiadam, dobrze, że  Ty też do tego doszłaś, zadaniowcy mają swoje zadania i je wykonują, nie musimy na nich zwracać uwagi.
Pozdr.
Pers

Pers

19.01.2021 15:56

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na Ja po prostu traktuję ich per

Oczywiście!
Macie swoje zadania :)
tricolour

tricolour

19.01.2021 16:09

Dodane przez Andy51 w odpowiedzi na Ja po prostu traktuję ich per

Per noga polega na tym, że się celuje nogą w czyjeś cztery litery, by go usunąć z pola widzenia. Ty milczysz i unikasz. Nie cechuje cię żadna aktywność, a o nodze można powiedzieć tyle, że działa jak amputowana.
Domyślny avatar

Trotelreiner

19.01.2021 16:06

"W sycylijskiej mafii istnieje nieformalne prawo nieinformowania  o jej przestępstwach osób z tym przestępstwem niezwiązanych, w szczególności przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości – sędziom, prokuratorom i policji."---koniec cytatu.
To jest tylko definicja z Wikipedii....prawda jest zupełnie inna.
Ja jestem socjologiem i etnografem,zrozumienie mentalności Włochow,a zwłaszcza Sycylijczyków,nie powinno być dla mnie problemem,zwłaszcza,że mieszkam
od 2011 na Sycylii w Siracusa.
Po 5 latach....dopiero mi zaczęli odpowiadać na buonasera...i to cicho,półgębkiem...spode łba .
Oni potrafią siedzieć przy stoliku kawiarnianym na ulicy/chodniku....pół dnia....w milczeniu.
Podniesienie małego palca lewej ręki---to przywołanie kelnera i zamówienie..."jeszcze raz to samo" :-))
Znają się wszyscy...są po imieniu...obcy to obcy...z nim się nie gada,nie pije kawy,ani kieliszka wina...BO NIE!
Mnie już znają,wiedzą gdzie pracuję,kim jestem i dlaczego żyję u nich,mojej żony sie boją..."dentista"...nawet największy DON...z szacunkiem zdejmuje kapelusz...
bo może trafić na fotel...:-)))
Ja juz wiem,co mi wolno,czego nie wolno,jakich tematów nie ruszać....da się tam żyć....o mafii nie słyszeli....nigdy...jaka mafia??
Ruscy to zwykli bandyci....nie żadna mafia...capisci?
Andy51

Andy51

19.01.2021 18:21

Dodane przez Trotelreiner w odpowiedzi na "W sycylijskiej mafii

Jak już wiesz co ci wolno a co nie, to chwała ci za to.
Jabe

Jabe

19.01.2021 18:06

Nie pierwszyzna to. Najpierw tworzy się patologiczną sytuację, później łaja ludzi, którzy w niej egzystują. Za ░░░░░░░░ też tak było.
Marek1taki

Anonymous

19.01.2021 19:24

Min.Emilewicz jest dobrym przykładem patologii mentalnej naszych decydentów.
Uważają, że jak ktoś jeździ na nartach zbiorowo, w ramach organizacji to jest uprzywilejowany wobec narciarzy jeżdżących indywidualnie.
W ich mniemaniu każdy powinien żyć na cudzy koszt jak jest sprytny i bez skrupułów.
To ona współtworzyła patologię społeczna tarcz kowidowych, by korzystając z przywilejów administracyjnych, przesmykując się przez kruczki administracyjne wbrew równości wobec prawa, równiejsi na pandemii zarobili.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

19.01.2021 23:31

Dodane przez Marek1taki w odpowiedzi na Min.Emilewicz jest dobrym

@Marek, 
To nie jest żadna patologia! To po prostu tak u nas jest. To wiejski spryt parobka, który robi pana w.... Powiedzmy bambuko. 
Ta klasa tak ma - chłopski spryt. Gdybyś zerknął w korzenie p. Emilewicz.... to byś się nie zdziwił. Pzdr
Zygmunt Korus

Zygmunt Korus

19.01.2021 22:52

Sprawa 200 osób zaszczepionych bez kolejki jest zwyczajnie pretekstowa. Nikomu włos z głowy nie spadnie: "gacio-ngowe" naczalstwo: "zrobiliśmy to w dobrej wierze, żeby preparat się nie zmarnował"; stadko: "nie wiedzieliśmy, że komuś coś zabieramy".  A patrząc na to zdarzenie realnie: są dwie możliwości... Albo "PiS i PO to jednakie zło", albo po obu stronach barykady taka sama ilość zrytych czerepów. Jeśli to pierwsze, to teatr z chowanymi igłami lub wstrzykiwaną solą fizjologiczną całkiem możliwy: nie ma lepszej podpuchy dla gawiedzi niż wróg garnący się z białą flagą po reglamentowane dobra w okopach "przeciwnika". Że to układ i chwyt propagandowy świadczy natychmiastowe odblokowanie Jandy w oficjalnych me(r)diach jako bardzo dobrej artystki. Odnośnie drugiej możliwości, to choćby istniejący, powstały kowidowo-szczepionkowy "podział ponad podziałami": duża ilość "odszczepieńców" także spośród dotychczasowych zwolenników władzy.
No i teraz kolejny etap propagandowy: celnicy rzekomo udaremnili przemyt szczepionek. Kto i komu i w jaki sposób miałby ten szmuglowany preparat wstrzykiwać? - oto jest pytanie na TAKIE zapotrzebowanie. Dla takich jak ja to lepiej, bo w tym kreowanym bałaganie łatwiej będzie sobie załatwić na lewo kenkartę.
Już wyjaśniam, po której stronie stoję...
No chodzi o to, czy się szczepić?
Producent daje 10% ryzyka powikłań (na własne życzenie biorcy), a procent zachorowań na to bezobjawowe g... (nawet jeśli przyjąć, że nie są to, codziennie podawane, dane "dęte") w stosunku do nadwiślańskiej populacji (38 mln) lub choćby uprawnionych do głosowania (20 mln) czy nawet emerytów i innych tetryków mentalnych (powiedzmy grubo 10 mln) - no jaki jest? W dodatku zawsze samemu można zadbać o zmniejszenie zagrożenia "tym nie-wiadomo-czym" wobec własnej osoby wzmacniając sobie naturalnie odporność, a nie pchać się na wyprzódki z szyją pod gilotynę... Ergo: porównanie ryzyka jest jednoznaczne: NIE!
Pers

Pers

19.01.2021 23:03

Dodane przez Zygmunt Korus w odpowiedzi na Sprawa 200 osób

Zygmuncie,
ja bym nie odwodził tych wszystkich kowidowcow od wyszczepienia. W Polsce naprawdę jest za dużo osobników o wątpliwych walorach umysłowych. Niech chociaż przysłużą się dla rozwoju nauki.
Guildenstern

Guildenstern

19.01.2021 23:25

Dodane przez Zygmunt Korus w odpowiedzi na Sprawa 200 osób

Też przyszło mi do głowy, że tym naszym "małpom kochanym" (za Lipińską z lat 90-tych) chodziło o kenkartę i możliwość latania po całym świecie. Za komuny latali, teraz też chcą latać. Tam nawet nie musiało być tej soli fizjologicznej bo nikt chyba nie nagrywał. Najważniejsza PIECZĄTKA nie SZCZEPIONKA ;)
Andy51
Nazwa bloga:
Trójmiejskie spojrzenie
Zawód:
mgr zarządzania
Miasto:
Sopot

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 571
Liczba wyświetleń: 8,137,697
Liczba komentarzy: 17,827

Ostatnie wpisy blogera

  • Tusk dostał fiksum-dyrdum
  • Oszuści z PO okradają dzieci chore onkologicznie
  • Prezent dla Niemców od Nowackiej w 80 rocznicę wyzwolenia ob

Moje ostatnie komentarze

  • Smutna prawda.
  • Czyżby?
  • Masz rację

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • ​Czy agent Stasi „Oscar” na Pomorza to Donald Tusk?
  • Sfałszowne wybory, dlaczego Polacy nie wychodzą na ulice ?
  • ​UB czyli Urban o Bartoszewskim

Ostatnio komentowane

  • Andy51, Smutna prawda.
  • Andy51, Czyżby?
  • Andy51, Masz rację

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności