Marzy im się epidemiczny Armagedon

Każdy powód byłby tak samo dobry w intelektualnie i mentalnie zrujnowanym środowisku młodych ludzi, pełniących rolę mięsa armatniego w wojnie przeciw nim samym, przeciw ich przyszłości, bezpieczeństwu, ich rodzinom, ich zdrowiu i życiu. To nie jest spontaniczny protest, lecz bardzo dobrze zorganizowana akcja, i nie o aborcję tutaj chodzi, lecz o EUTANAZJĘ.  O epidemię o takiej skali, żeby nastąpiła gigantyczna katastrofa - służby zdrowia, produkcji, handlu, budżetu, zarządzania, policji, armii - wszystkiego. Żeby na fali wzmagającej się śmiertelności, pod ciężarem tysięcy ciał ofiar pandemii załamało się państwo polskie – nie na jakiś czas. Na zawsze.
W tej chwili największym zagrożeniem dla ich planów jest szczepionka. Mają jednak ostatnią szansę – rozpętanie takiej psychozy, żeby pomimo dostępności i skuteczności szczepień zaraza w Polsce nie znikła, żeby karmiona milionami  spanikowanych antyszczepionkowców wciąż przybierała na sile – aż do ostatecznej katastrofy. Nie jest przypadkiem, że  armia trolli, od tygodni prześcigająca się we wklejaniu tekścików ubolewających  nad bezczynnością i zaniedbaniami rządu w walce z pandemią, nagle zawyła na wszystkich portalach, że rząd ma zamiar wymordować Polaków przy pomocy „zabójczych szczepionek”. Skądś to znamy, autorzy pewnie ci sami, opłacani przez te same „przyjazne” kraje, fundacje i filantropów, którzy natychmiast uruchomili rzekę pieniędzy, zwietrzywszy szansę na spektakularny sukces - zlikwidowanie państwa przez COVID- 19. Rękami  „przyszłości narodu”, pod światłym kierownictwem płatnych najemników, jawnej sowiecko - niemieckiej agentury udającej opozycję i szubrawców, miesiącami bredzących o plandemii, nawołujących do ignorowania zasad bezpieczeństwa i do protestów przeciw „ograniczaniu wolności”.

… Wychodzą na ulice polskich miast przekonani, że to świetna zabawa, impreza, okazja do wyżycia się, zarobienia na tym i owym, ale czy na pewno nie zdają sobie sprawy, czym się wymienią, co zaniosą do domów, akademików, miejsc pracy?  Co rozsieją w autobusach, tramwajach, gdzie celowo zdejmują maseczki, czym się podzielą w sklepach?  Nie ma takich cudów. Nawet najgłupsi z nich wiedzą co robią. Infekują ludzi – ilu się tylko da, zwłaszcza starszych, bo ktoś im wmówił, że to „pisiory”, a te „muszą (przepraszam, cytat!) zdechnąć, żeby wreszcie było normalnie”.  Mają w nosie los własnych rodzin. Dziadek kojarzy im się ze spadkiem do odziedziczenia, matka z wyrzutem sumienia, ojciec z kasą, jeśli ją ma.  Skrajną głupotą jest zabieganie o nich, oczekiwanie, że komuś uwierzą, bo oni w nic nie wierzą. Deklamują hasełka, definicje i wulgaryzmy równie bezdusznie, jak częstują śmiercią. Działają wyłącznie na rozkaz, na polecenie… „Krzycz!” „”pluj!” „bij!” „spółkuj!” „abortuj!” „kopiuj – wklej!”  I WYBIERZ JEDNĄ Z CZTERECH ODPOWIEDZI! Okaleczone pokolenie,  pozbawione wyobraźni, wiedzy, miłości, odpowiedzialności i wiary w cokolwiek.  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kat

08-12-2020 [21:45] - kat | Link:

Danusiu
miło Cię czytać....pozdrówka

Obrazek użytkownika danuta

08-12-2020 [21:52] - danuta | Link:

I Ciebie nawzajem!
Bardzo się cieszę, że jesteś

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

08-12-2020 [23:43] - Kazimierz Kozio... | Link:

klamstwo w ktorym partycypujesz dzisiaj wlasnie staje sie przyszloscia w jakiej bedziesz egzystowac juz wkrotce

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-12-2020 [07:29] - Zygmunt Korus | Link:

Dawno tak durnego tekstu nie czytałem!
Ludzie po 70-ce (jako pierwsi "zalecani", a potem, jeśli się nie zgodzą, stygmatyzowani) autentycznie boją się powikłań po nie do końca zweryfikowanej szczepionce, w dodatku wyprodukowanej przez farmaceutycznego oszusta, wielokrotnie karanego za przestępstwa w tym zakresie...

Niechże blogerka Danuta założy fanklub tego preparatu i zbiera wolontariuszy, co pójdą z Nią w pierwszym szeregu.

Co do mnie to:
Z pewnością nie należy dać się zaszczepić w pierwszej kolejności! Bo jak pojawią się poszczepienne powikłania, ludzie się będą budzić z letargu i zaczną masowo wychodzić na ulice i protestować. Trzeba przełożyć wajchę zagrożenia, a to wymaga czasu! Teraz większość jest w strachu przed chorobą i wierzy rządowej gadce "o współodpowiedzialności obywatelskiej". Trzeba się schować, unikać kontaktów ze szpitalami i administracją, zrobić sobie zapasy żywności, i dotrwać do momentu, aż ludziska przejrzą na oczy, że rządzą nami eksterminatorzy, wynajęci przez obcych i opłaceni jako jurgieltnicy. [Z.K., Jak się bronić przed antykowidowym cyrkiem,"Głos" nr 47, 18-24.11.2020, s.15; patrz w sieci: https://niepoprawni.pl/blog/in... ]

Mam gdzieś, że mnie ktoś zaliczy (kaczo krocząc z gęganiem) do mniemanych trolli lub pożytecznych idiotów. Odpowiadam: wzajemnie!

Także Autorce, co explicite można wywnioskować z Jej tekstu, że tak pewnie o mnie pomyśli. Propagandystka rządu, który dokładnie zmierza ku temu, co sama opisuje: "żeby nastąpiła gigantyczna katastrofa służby zdrowia, produkcji, handlu, budżetu, zarządzania, policji, armii wszystkiego".

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-12-2020 [08:44] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Wczoraj zmieściłem na ten temat obszerną notkę...i została zniknięta...chociaż u @rolnikazmazur...było to poruszane...@panianna et consortes.
Pani Danuta wpisuje się w propagandę medialną zaprogramowaną przez Niedzielskiego i Morawieckiego....będzie takich płodów więcej.

Obrazek użytkownika Jabe

09-12-2020 [09:55] - Jabe | Link:

Ewentualne powikłania będą wyciszane, podobnie jak mój zagubiony komentarz. Zwracam uwagę, że w ramach magdalenkowców jest porozumienie ponad podziałami.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

09-12-2020 [18:27] - Roz Sądek | Link:

@Zygmunt Korus
...Trata ta ta ta taaaaa... Tra ta ta ta taaaaaaa.... (start over from here)

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

09-12-2020 [08:15] - AŁTORYDET | Link:

Cały ten zgiełk, towarzyszący szczepieniom anty-Covidowym, pokazuje zanik profesjonalnego podejścia do niemal każdego problemu. Zabierają głos, a przede wszystkim wrzeszczą ludzie, nie mający nawet najskromniejszej wiedzy o farmakologii. I co gorsza, nie próbują jej uzupełnić, przynajmniej w elementarnym zakresie. Domaganie się stworzenia szczepionki, która zagwarantuje np. brak efektów ubocznych i to w całej populacji zaszczepionych, jest wyjątkową ignorancją. Wprowadzenie tej zasady w farmakoterapii, skutkowałoby wycofaniem wszystkich substancji o własnościach terapeutycznych. Tak samo, jak robienie histerii wobec pochodnych adamantyloaminy, jako panaceum na Covid, dowodzi jedynie braku zrozumienia tego, czym jest wirus. Ale jak mówił mędrzec z ul. Polanki, na głupocie, można najlepiej zarobić. Zna Polaków, jak mało kto. 
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika Jabe

09-12-2020 [09:56] - Jabe | Link:

Przymusowa rosyjska ruletka.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-12-2020 [10:43] - Pani Anna | Link:

@Ałtorydet
ot i powiedział co wiedział. Czy żeby wiedzieć, dlaczego samochód jeździ trzeba być mechanikiem? Bo wedlug mnie wystarczyło uważać na lekcjach fizyki. To samo dotyczy szczepionek - kłania się biologia w zakresie szkoły średniej, a odporność bierna i czynna organizmu to sa lekcje przyrody w podstawówce. No, chyba, że miał Pan do szkoły wyjątkowo po górkę, stąd ten nabożny zachwyt do "farmakologii" i "ekspertów". W sprawie szczepionek, to wyglada raczej na to, że interes będzie się średnio kręcił i ktoś NIE zarobi tyle, ile planował, a to wszystko przez resztki zdrowego rozumu, które jeszcze przynajmniej 70% Polakom zostało (bo tyle mniej więcej nie bardzo chce się zaszczepić tym czymś). Więc trzeba ruszyć propagandę, żeby uświadomoć ciemnocie, że na niczym się nie zna i ma zaufać madrzejszym od siebie. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-12-2020 [13:10] - Marek1taki | Link:

@Pani Anna
Autorytet dobrze serwuje pozory realizmu jak chwyt demagogiczny. To oczywiście płytkie bo głębiej mamy nie ciemnotę mas tylko wpieranie ciemnoty przez oświeconych.
1.Szczepionki nie przeszły normalnej drogi badań klinicznych (opinia certyfikowanego i bardzo doświadczonego badacza). Nie znamy ich skuteczności ani nie znamy pełni działań ubocznych.
2.Producenci szczepionek (niektórzy) zostali zwolnieni z odpowiedzialności za skutki uboczne:
a/ dlaczego skoro są bezpieczne?,
b/ dlaczego skoro
- jest to niezgodne z wykładnią prawa o prawach niezbywalnych,
- zatem niezbywalne jest też ich przeniesienie,
- a tym bardziej obawy budzi ewentualność przejęcie odpowiedzialności przez rządy na koszt szczepionych podatników.
3. Eksperci to utytułowane miernoty po linii i na bazie co widać w telewizji.
4. Ludzie póki co maja jeszcze wolną wolę i prawo do podejmowania świadomych decyzji o swoim zdrowiu czemu nie służy nagonka propagandowa.
5. Nie ma podstaw statystycznych do oceny stanu zagrożenia przez sars2 z powodu braku miarodajnych danych. Zatem nie wiemy jaka powinna być strategia epidemiczna - również dotycząca szczepień. Są dane - m.in. przytaczane przez Panią Elig - o jesiennym wzroście śmiertelności z powodu chorób innych niż kowid.
6. Jeżeli jednak przyjąć hipotetycznie za uzasadnioną tezę o konieczności szczepień i korzyściach z nadzwyczajnego uproszczenia procedur to automatycznie uznaje się za bezprawne ograniczenie praw pacjenta w innych (niepoprawnych politycznie) chorobach gdy nie mają dostępu do terapii niezarejestrowanych (niekoniecznie eksperymentalnych) i do obniżenia kosztów leczenia drogą rezygnacji z roszczeń za rzeczywiste działania uboczne a tym bardziej do rezygnacji z roszczeń opartych na kruczkach prawnych.

Obrazek użytkownika terenia

09-12-2020 [14:48] - terenia | Link:

@Pani Anna     Już mamy przykład ...organizmy  dwóch "szczęśliwie " zaszczepionych Brytyjczyków odpowiedziały reakcją alergiczną https://www.dailystar.co.uk/ne... 

   

Obrazek użytkownika Jan1797

09-12-2020 [16:30] - Jan1797 | Link:

@AŁTORYDET
Ważniejsze jest dla mnie, wsparcie przedświąteczne jednego Staruszka niż przekonywanie
malkontentów niby zawiedzionych nieszczęsnych a potockich obelgami.
Spotykam ich codziennie, przeważnie nic w życiu nie zrobili, czasami chodzą do pracy :))
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2020 [09:42] - rolnik z mazur | Link:

@ autorka,
wstyd i obciach. Szwajcarzy przejrzeli na oczy.
Ustawy Norymberskie z 1947 r zabraniaja eksperymentow na ludziach bez ich woli. Kto się chce niech się szczepi - droga wolna. Sparafrazuje Szwejka -- Ludzie nie strzelajcie ( nie szczepcie ) tu sa ludzie. Arbeit macht frei/Impfen macht frei? Pzdr

Obrazek użytkownika danuta

09-12-2020 [16:13] - danuta | Link:

Serdecznie pozdrawiam zjednoczone konfederacyjno-platformersko-biedroniowate lobby procovidowe, obecne poniżej. Jakże nisko upadły Nasze Blogi od czasów nieodżałowanego Tarantogi!  

Obrazek użytkownika danuta

09-12-2020 [16:17] - danuta | Link:

Errata. Zmienił się także układ strony....Konfederacyjno-platformersko-biedroniowate lobby procovidowe obecne powyżej.. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2020 [16:48] - rolnik z mazur | Link:

@autorka,

Kobieto idz się zaszczep jako pierwsza nieprzebadana szczepionka, chyba że zakupiono placebo. Niemozliwym jest bowiem wyprodukowanie szczepuonki i jej przebadanie w ciągu niespelna roku. Chyba że ta esliszczepionka juz byla zanim plandemia powstala. Oszczedz inteligencje tych czytajacych te bzdury. Chyba ze ci za to placa. To powiedz i nie rzucaj obelg ad personam. Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2020 [16:49] - rolnik z mazur | Link:

@autorka,

Kobieto idz się zaszczep jako pierwsza nieprzebadana szczepionka, chyba że zakupiono placebo. Niemozliwym jest bowiem wyprodukowanie szczepuonki i jej przebadanie w ciągu niespelna roku. Chyba że ta esliszczepionka juz byla zanim plandemia powstala. Oszczedz inteligencje tych czytajacych te bzdury. Chyba ze ci za to placa. To powiedz i nie rzucaj obelg ad personam. Pzdr

Obrazek użytkownika danuta

09-12-2020 [17:27] - danuta | Link:

Oczywiście, że się zaszczepię. Natychmiast, kiedy tylko będzie to możliwe. Ryzykuję każdego dnia, wszyscy ryzykujemy, Pan jest pewien, że jutro nie zdarzy się to JUŻ? Nie przeszkadza to Panu?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

09-12-2020 [18:18] - Kazimierz Kozio... | Link:

jezeli ten produkt szczepionkopodobny jest taki bezpieczny albo przynajmniej spodziewane korzysci z wyszczepiania wieksze niz ewentualne ryzyko powiklan - to po jakie licho rozpetuje sie kampanie straszaca potencjalnych szczepionkoboircow ktorej efektem ma byc propagandowo wymuszona politpoprawna akceptacja wyszczepiania. lud moze by i kupil kolejny kit jezeli ten bylby ubrany w kampanie edukacyjna natomiast strach juz przestal przynosic wyniki zakladane przez dyzurnych propagandystow. 

nie trzeba byc mistrzem intelektu zeby w koncu zajarzyc iz cos tu nie gra kiedy warunkiem zdiagnozowania tej rzekomo potwornie smiertelnej choroby jest koniecznosc wykonania testu genetycznego, pojecie choroby bezobjawowej wciaz nie przekonuje mas mimo iz radzieccy wprowadzili pojecie schizofreni bezobjawowej juz pol wieku temu.
dotychczasowe zarazy mozna bylo zdiagnozowac ad hoc w gabinecie lekarskim. ale w gabinetach lekarskich tez juz jest nowy etap i teraz juz grypy nie uswiadczysz a o testach grypowych nic nie slychac.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

09-12-2020 [18:37] - Roz Sądek | Link:

@rolnk z mazur
Oszczedz inteligencje tych czytajacych te bzdury.

W samo sedno, jak Was paru niespełnionych dziwaków czytam, to się sam sobie dziwię. Ilu Was jest 70%? Jest Was dokładnie tylu ilu Napoleonów, Presleyów i Cezarów.

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2020 [19:22] - rolnik z mazur | Link:

@ Róż sądek,
zmien nick, bo jest wproeadzajacy w blad. Może byc tem co telefon mi zaproponowal
 
Jeszcze sie okaze ilu tych dziwaków. Zaszczecie się z Danuta jak najszybciej. 
Wtedy będzie pewnie sporo pensjonatow do przejecia za grosze. Pzdr

Obrazek użytkownika terenia

09-12-2020 [17:14] - terenia | Link:

Szanowna Pani Danuto 

Adminem w tamtym czasie był pan Józef Darski (wł. dr Jerzy Targalski) natomiast Tarantoga był blogerem i komentatorem ....choć dalej jest obecny na NB ,lecz ma zmieniony nick ,powinna się Pani domyślić po sposobie pisania notek ,kto zacz ....ja wiem. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Zofia

09-12-2020 [18:03] - Zofia | Link:

Może ktoś z przeciwników szczepień odpowie mi na pytanie (bez obrażania , wyśmiewania i pouczania) jakie skutki były szczepień ludzi w okresie powojennym - przeciw gruźlicy, Haine-Medinie, krztuścowi, błonicy, tężcowi a w późniejszych latach 70-tych przeciw odrze , ospie i innym chorobom. Po wojnie nie mieli takich możliwości przetestowania szczepionek i tak rozwiniętych technologii. Artykuł @Danuty jest bardzo na czasie, czy się to komu podoba czy nie, ale odzwierciedla nasze czasy.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2020 [19:17] - rolnik z mazur | Link:

@ Zofii,

Cofnij się do czwartej klasy dawnej podstawowki i doczytaj czym roznia się choroby baktetyjne np. gruzlica od wirusowych np grypa/kowid  i wtedy zrozumiesz ten havzyk
 Niestety ignorancja jest  przerażająca
 Pzdr
 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

09-12-2020 [21:04] - Roz Sądek | Link:

@rolnik z mazur
Niestety ignorancja jest  przerażająca
==============
Jak już po PISie powstanie rząd fachowców i Wy - tu zwracam się do antycovidowej czołówki na NB - wizjonerzy, specjaliści i zawodowcy weźmiecie teki, albo pójdziecie w budżetowe dyrektory, powinniście w pierwszy rzędzie właśnie wyplenić ignorancję. I nie bójcie się stanąć na pierwszej linii frontu. Może macie już jakieś plany i moje pisanie jest psu na budę, ale uważam, że nie powinniście odpuścić i nie dać się pominąć w obsadzie ministerstw, a szczególnie nauki i zdrowia. Gdyby jednak nie dało się przeskoczyć protegowanych Pana Brauna, to walczcie o rektoraty. Rektor nie minister, ale o ile ministrem może być byle partyjniak, to już rektorem tylko humanista i człowiek wielkiego umysłu.
"Zaszczepiony na wieki nie dostanie teki!", "Kto szczepi siebie i dzieci, z roboty wyleci!"

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2020 [22:03] - rolnik z mazur | Link:

@ róż sądek

Niestety masz rację. Ignorancja i zdrada porazajaca. Nie trzymaj w napieciu - zgłoś się na ochotnika. Nikt ci nie broni. Pzdr

Obrazek użytkownika terenia

09-12-2020 [20:17] - terenia | Link:

@Zofia
Szczepionka nowej generacji
"To zupełna nowość, to jest zupełnie inny typ szczepionek. Do tej pory stosowano osłabionego wirusa, który nie wywoływał choroby, ale najwyżej objawy i w ten sposób nasz organizm uczył się go zwalczać. Tu mamy do czynienia z RNA (kwas rybonukleinowy – wielkocząsteczkowy związek chemiczny z grupy kwasów nukleinowych - przyp. red).
"Podajemy organizmowi czystą informację, a ten uczy się produkować białka. Podstawowa zaleta, to o wiele łatwiejsza produkcja. Natomiast wadą jest właśnie fakt, że to absolutna nowość i dlatego dopuszczenie do obrotu może się opóźnić" - tłumaczy wirusolog.
Zgodnie z tą informacją nasz organizm musi nauczyć się walczyć z podanym w szczepionce wirusem.Zatem jak np. organizm osób z chorobami autoimmunologicznymi (inaczej autoagresywnymi) podejmie tę walkę z nowym świństwem skoro wiemy ,że choroby autoagresywne są wynikiem atakowania przez układ odpornościowy własnych tkanek .Jestem żywym przykładem z chorobą Hashimoto ...mój układ odpornościowy "zwariował" i zaatakował tarczycę. Czy wobec tego nie mogę mieć wątpliwości co do tego jak zareaguje mój układ immunologiczny na fragment koronawirusa łańcuch RNA??? Na szczęście jestem pod opieką znakomitego endokrynologa (notabene wykładowcy Uniwersytetu Medycznego),który stale monitoruje przeciwciała tarczycowe Anty-TPO i Anty-TG w moim organizmie. Zapewne wiele osób z chorobami autoimmunologicznymi ma podobne wątpliwości .Proszę uprzejmie poczytać o wzmiankowanych chorobach wobec ,których nawet współczesna medycyna i jej nowoczesne technologi jest bezradna. Proszę również o nie bezrefleksyjne traktowanie takich osób jako antyszczepionkowców.  Nawiasem mówiąc dwie osoby w Wlk. Brytanii po szczepionce doznały wstrząsu anafilaktycznego (który jest zagrożeniem życia).

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2020 [21:05] - rolnik z mazur | Link:

@ t erenia, 
no właśnie. Pzdr

Obrazek użytkownika Zofia

10-12-2020 [09:16] - Zofia | Link:

@Terenia , dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Każdy z nas ma swoje wątpliwości  i  szuka odpowiedzi czy zaufać naukowcom czy nie. W latach 80-tych doznałam wstrząsu anafilaktycznego po zaaplikowaniu 4-5 zastrzyku penicyliny a przecież od dziecka leczono nas tym antybiotykiem. Mam wpisany do książeczki zdrowia ten fakt. Lekarz wytłumaczył, że być może ta partia była zanieczyszczona. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-12-2020 [19:55] - Marek1taki | Link:

A pamięta Pani lęk czy straciła przytomność i nic nie pamięta?
https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-12-2020 [10:47] - Pani Anna | Link:

@Zofia
to, że mamy uzasadnione watpliowści co do szczepionki antycovidowej, nie oznacza, że jestesmy "antyszczepionkowcami" na litość. Szczepionka przeciw gruźlicy  została wprowadzona w 1921r, a nie po wojnie. Szczepionkę zaczęto wytwarzać dopiero po 13 latach, gdyż tyle czasu zajęło uczonym opracowanie prątków o osłabionych właściwościach chorobotwórczych. Opracowana została przez Alberta Cametta, który wynalazł równiez surowicę przeciw dżumie. Autorem szczepionki na wściekliznę jest Francuz, prof. Ludwik Pasteur - 1885r. W 1923 r. Duńczyk Thorwald Madsen przedstawił wyniki swoich prac nad szczepionką przeciwko krztuścowi, masowe szczepienia rozpoczeto w USA w latach 40ych, w Europie w latach 60ych. Pierwsze wzmianki o wynalezieniu szczepionki przeciwko tężcowi i błonicy pojawiły się w 1890 r.- Emil Behring i Shibasaburo Kitasato pierwszy raz wypróbowali swoja surowicę, która okazała sie niezastapiona w okopach I Wojny, ratując zycie milionom żołnierzy. Hilary Koprowski w 1950 r. jako pierwszy podał małemu dziecku skuteczną szczepionkę przeciwko chorobie Heinego- Medina masowe szczepienia rozpoczęły sie w Polsce w 1958r, kiedy to rocznie zapadało na tęchorobe ok. 6000 dzieci. Szczepionka na ospe to wiek XVIII, Edward Jenner opracował pierwszą na świecie szczepionkę. W 1796 roku Jenner przeprowadził eksperyment, polegający na zaszczepieniu ośmioletniego chłopca wirusem ospy krowiej. Jak widać świat nie czekał do XXI wieku  i wynalezienia smartfonów, co dla niektórych stanowi początek ludzkiej cywilizacji. I faktycznie tak, jak radzi Rolnik należy zacząć od rozróznienia chorób zakaźnych wywoływanych przez bakterie i wirusowych.