Targowiczanie, szmalcownicy, donosiciele, totalni, jest ....

Targowiczanie, szmalcownicy, donosiciele, totalni, jest ciągłość

Od ponad 1000 lat istnieje Polska, jest ciągłość pokoleń od  Mieszka I do chwili obecnej, Polacy w większości złączeni są wiarą, językiem, tradycjami, kulturą, itd.

Niestety oprócz wartości, wśród części Polaków szerzy się gen zdrady i donosicielstwa, współpracy z wrogami Polski mniej więcej od XVIII w.

To od czasów bawidamka i kochanka carycy Katarzyny, Stanisława Augusta Poniatowskiego, w części magnaterii i szlachty zrodził się gen zdrady i współpracy z wrogami Polski w imię własnych partykularnych interesów.  

To właśnie w XVIII w. część Polaków zaczęła działać na jej szkodę i niestety, do dzisiaj ma swoich naśladowców, co dobitnie widać w głosowaniach totalnych w PE, gdzie często gęsto, głosują przeciwko Polsce, mówiąc, że to jest głosowanie przeciwko PiS, ale np. zabranie pieniędzy z budżetu na skutek donosów, nie uderzy w PiS tylko w polskich obywateli.

Jak już wspomniałem to właśnie magnateria i część szlachty zawiązała Konfederację Targowicką pod hasłami obrony zagrożonej wolności przeciwko reformom, co doprowadziło do rozbiorów Polski i wymazanie Polski na 123 lata z mapy Europy.

Generalnie Polacy to naród dzielny, bitny, odważny, kochający wolność i wartości. Polacy postawili tamę bolszewickiej zarazie, która chciała zalać Europę, ale na szczęście dla Polski i Europy, zostali pokonani w 1920 r. i Polska i Europa miała prawie ćwierć wieku spokoju.

Niestety w pierwszej połowie XX w. pojawiło się dwóch dyktatorów, o rodowodzie komunistycznym, Stalin i narodowo-socjalistycznym, Hitler.

Tych dwóch dyktatorów w 1939 r się dogadali , uderzyli na Polskę by 1941 r wystąpić przeciwko sobie.

II wojna światowa najtragiczniejsza i najokrutniejsza z wojen szczególnie mocno dotknęła Polskę, gdzie Sowieci w Katyniu a Niemcy w obozach i masowych mordach wymordowali, według niektórych danych niemal 50 %   inteligencji polskiej.

Niestety na skutek wojny Polska znalazła się pod butem sowieckim a na miejsce wymordowanych pojawili się ci przywiezieni na radzieckich czołgach, jako politrucy i okupanci w mundurach, które z sowieckich zmienili na polskie, często pochodzenia żydowskiego.

Pozmieniali nazwiska, opanowali sądy, prokuraturę, media, uczelnie itd. Często, ci którzy mordowali i ganiali po lasach polskich patriotów, stali się Polakami a ich dzieci jak np. Cimoszewicz czy Hubner są europosłami atakując Polskę.

Ta zła tradycja, w której  nieliczni donosili  Niemcom na Żydów, UB na sąsiada, że np. słucha „Wolnej Europy”, trwa, jak już powiedziałem w PE, gdzie kiedyś ludzie wysługujący się Sowietom, na skutek nienawiści do PiS znaleźli się na listach PO na biorących miejscach, dzięki ówczesnemu szefowi PO Schetynie, i jak mogą szkodzą Polsce.
  
    
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

27-11-2020 [10:16] - tricolour | Link:

Kupowanie w obcych sieciach to ten gen zdrady. Ostatnio zamknięto fabrykę porcelany w Chodzieży. Masz coś z krajowej porcelany do użytku domowego codziennego? Teraz znika ostatnia fabryka zapałek - tak, mała, ale polska. Znika na zawsze, bo się nie opłaca produkować w kraju, a opłaca się importować. 

Zadasz sobie pytanie dlaczego? Bo takie pseudopatrioty z gębami pełnymi frazesów idą po masło do Auchana, bo taniej. To jest zdrada codzienna bez względu na strzeliste mniemanie o sobie.

Obrazek użytkownika angela

27-11-2020 [18:27] - angela | Link:

@Tricol. Powiedz to myszcze agresorce, co zakomunikowala po swojemu, jak to inni duzo płacą,  to maja prawo wetowac, a jak wiecej otrzymują,  to nie mamy prawa weta.
Powiedz myszce, ze oni miliardy czerpia z handlu,  ktorym opasali Polske, jak i  wszystkie kraje Europy

Obrazek użytkownika tricolour

27-11-2020 [18:45] - tricolour | Link:

Angela, stań raz w prawdzie: wolalaś futro z Aten, nie od górala z Beskidów. To na tym właśnie polega, że sama, z własnej i nieprzymuszonej woli, dla szpanu, chciałaś zachodnie i sama do nich pojechałaś. Nie musieli opasywać, by sprzedać - sama im pieniądze zaniosłaś.

I tak jest do dziś... Polskie marki mają obce nazwy, bo z polską nazwą by nie sprzedali we własnym kraju. A Niemiec ma durnowatą nazwę BMW i pół świata sika z zazdrością.

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-11-2020 [10:35] - Pani Anna | Link:

200mld na 1tarcze, 30mld na 2tarczę. Deficyt w budżecie rekordowy. Umierajace branże: turystyczne, hotelarskie, gastronomiczne, hotele i lokale będą (albo już sa) do wykupienia za przysłowiowego 1E. Właściciele gabinetów fizjoterapeutycznych powinni przekształcić się w kasyna. Nieistniejąca edukacja, rozwalona służba zdrowia. Przez niespełna 2 miesiace o ponad 30 000 wiecej zgonów niż rok temu, zgonów których nijak inaczej nie da się wytłumaczyć, jak tylko brakiem dostepu do leczenia i diagnostyki "normalnych" chorób. Zamykane kopalnie, setki tysięcy ludzi w areszcie domowym. Święta odwołane.  A to wszystko zaledwie w pół roku... Kto tutaj tak naprawde szkodzi Polsce?

Obrazek użytkownika tricolour

27-11-2020 [11:55] - tricolour | Link:

Oj tam, oj tam... Nie będzie chodziła z piorunem.

https://www.google.com/amp/s/k...

Obrazek użytkownika angela

27-11-2020 [18:38] - angela | Link:

@tricol, jak zwykle powiela fake newsy  łonetu, i dziarsko komentuje.
 

Obrazek użytkownika tricolour

27-11-2020 [18:58] - tricolour | Link:

@Angela

To Gulbinowicz żyje? Pisali, że umarł.
Chłopaki, uważajcie na siebie...

Obrazek użytkownika angela

27-11-2020 [20:59] - angela | Link:

Tricol, u lewaków jest ich " jak mrowków ", poszukaj u siebie. Podejrzewam, ze się nie boisz,  tylko chętnych brak.

Obrazek użytkownika Andy51

27-11-2020 [13:30] - Andy51 | Link:

Te 200 mld i później 30 mld zł na tarcze to dobrze czy źle bo z komentarza nie wynika, a te dane które przytaczasz radzę, żeby porównywać w skali Europy i innych państw.

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-11-2020 [13:42] - Pani Anna | Link:

Te 200mld to jest CPK np. Dla takiego państwa jak Polska to dobrze, czy źle płacic ludziom za to, że by nie pracowali i nie zarabiali? Wieksi od nas maja kryzys, a u nas "Miękisz" Morawiecki ogłasza, że jestesmy "zieloną wyspą". Okazuje się, że nic tak dobrze nie robi gospodarce jak lockdown i zamykanie ludziom interesów. Lecz do ludzi i tak nic nie dociera... Do czasu.  A co do danych z innych krajów, to prosze bardzo https://ourworldindata.org/exc...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

27-11-2020 [11:09] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

To raczej połowa XVII wieku i liberum veto ...tu się zaczęła korupcja i sprzedaż Polski.

Obrazek użytkownika Andy51

27-11-2020 [13:30] - Andy51 | Link:

W XVII w. byliśmy potęgą , wiktoria pod Wiedniem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-11-2020 [13:46] - Pani Anna | Link:

Taka byliśmy potęgą, że 100 lat od wiktorii wiedeńskiej przestaliśmy istnieć. A Husarię zdemontowano juz chyba wcześniej, ale też powoli, stopniowo...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

27-11-2020 [14:15] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

A co po bitwie wiedeńskiej?!
Wygraliśmy coś? Polska Piastów i Jagiellonów poszła ....od śmierci Sobieskiego...Michał Korybut...chory chłopak...i ociężały umysłowo.
Powolny upadek Rzeczpospolitej...wybiera szlachta tego,który lepiej zapłaci...czyli korupcja.
Mówi ci to coś?
 

Obrazek użytkownika Andy51

27-11-2020 [14:41] - Andy51 | Link:

Wgraliśmy pod Grunwaldem i co z tego, zdobyliśmy Moskwę i co z tego? ale wówczas nie "odstawaliśmy" od reszty Europy.

Obrazek użytkownika Andy51

27-11-2020 [14:58] - Andy51 | Link:

Wygraliśmy Pod Grunwaldem, zdobyliśmy Moskwę, pokonaliśmy bolszewików, niestety byliśmy w takiej a nie innej Europie, byliśmy krajem demokratycznym, ale " złota demokracja" doprowadziła nas do rozbiorów, przypuszczam, żeby tron był dziedziczny, historia Polski mogła potoczyć się inaczej zwłaszcza w XVI , XVII i XVIII w.  

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-11-2020 [13:14] - wielkopolskizdzichu | Link:

"To od czasów bawidamka i kochanka carycy Katarzyny, Stanisława Augusta Poniatowskiego, w części magnaterii i szlachty zrodził się gen zdrady i współpracy z wrogami Polski w imię własnych partykularnych interesów.  "
Z historii dwója. Początki opłacania przez obce mocarstwa, zdrada interesów polskich przez polską magnaterię i purpuratów datują się od czasów Wazów.
Nawet Jan Sobieski, dostawał lafę od Francuzów za kopanie dołków pod Królem Polski Korybutem Wiśniowieckim.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

27-11-2020 [15:24] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Michał Korybut Wiśniowiecki,był debilem...w wieku 14 lat ważył ponad 100 kilo,bo był żarłokiem i jadł wszystko...byle było dużo.
Szlachta wybrała go na króla....bo Piast,Piast,Piast....
Sobieski był hetmanem i miał inne zadania i powody do omijania Michałka...pod nim się ziemia sama zapadała...bez kopania dołków.

A Marysieńka...pozarażała syfilisem większość magnaterii...i chyba Jasia III też.

Po 1683 roku...zaczął sie ostateczny upadek Polski...Prusacy,Rosjanie już się szykowali do poderżniecia gardła Rzeczpospolitej...za pieniądze austriackie i tureckie.

Poczet królów polskich...wyczerpał sie...nastali obcy.

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2020 [14:29] - sake3 | Link:

Zatytułował Pan swój wpis ,,targowiczanie,szmalcownicy,totalni i inni''.A co widzimy w nawiazaniu i komentarzach?Nienawiść,nienawiśc i jeszce raz nienawiść,ale wyłącznie do rządu i PiS-u tak jakby to oni byli winni pandemii.Tak trudno zauważyć,że w obecnej sytuacji wszelkie działania i środki finansowe muszą być skierowane właśnie na walkę z pandemią.Czy może dziwić tarcza i związane z nią wielkie fundusze?Przecież gdyby nie ta tarcza jak wygladałaby gospodarka?Czy w innych krajach nie ma pandemii i nie wprowadzano tarcz,bo tam nikt działalności rzadów nie krytykuje i nie opluwa jak u nas.Tu każdy wpis obojętnie na jaki temat kończy się jednakowo-rząd jest winny wszystkiemu nawet temu że jest.

 

Obrazek użytkownika Andy51

27-11-2020 [15:33] - Andy51 | Link:

Jeżeli ma się w sobie gen sowiecko - prusko- żydowski, to jest tak jak piszesz. Oni nienawidzą wszystkiego co polskie, ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że Polska wyjdzie z tych bojów zwycięsko.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

27-11-2020 [15:16] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Już kiedyś veto zgubiło Rzeczpospolitą,grozi nam na następne veto "miękisza" Morawieckiego (miękisz, bo sie podkłada Ziobrze zamiast go wywalić z rządu). A co do Vitorii Wiedeńskiej , to też się nam przysłużyła do rozbiorów niszcząc potęgę Turcji, która była realnym zagrożeniem dla Rosji i mogła być naszym sprzymierzeńcem. Nawet taka anegdota (?) to potwierdza, że gdy Polski nie było już na mapie świata,i sułtan przyjmował ambasadorów obcych państw, ceremoniarz zawsze oznajmiał: "Poseł z Lechistanu tym razem nie mógł przybyć".

Obrazek użytkownika Jan1797

27-11-2020 [19:54] - Jan1797 | Link:

Veto, dokładnie konfederacyjny b...en, swą głupotą zamknął cichaczem historię Królestwa
wydał zgodę na podmianę sukcesywną magnaterii z dobrym dla obcych skutkiem w miejsce
zdrajców skazanych na śmierć i wieczną infamię. Dokładnie ten; To od czasów bawidamka
i kochanka carycy Katarzyny, Stanisława Augusta Poniatowskiego, w części magnaterii i szlachty
zrodził się gen zdrady i współpracy z wrogami Polski w imię własnych partykularnych interesów. 

 

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2020 [17:24] - sake3 | Link:

Jaki sens ma nieustanne odwoływanie się do historii i wałkowanie problemów sprzed wieków.Tymczasem tyle się dzieje a te niejednokrotnie bardzo ważne wiadomości przechodza bez echa.Wczoraj doradczyni hiszpańskiego rządu Immaculada Martinez obraziła Polskę wypowiedzią w PE zarzucając Polakom,że ,,dopuścili do tego ,by Żydów zamykano w obozach koncentracyjnych''.Z tego powodu ta skonczona idiotka uznała,że Polacy nie mają ,,prawa zajmowac się ciałem kobiety'' .To ja się pytam gdzie opinia publiczna,gdzie jej presja?Siedzimy i czekamy aż zareaguje rząd,ale uważam,że nas nic nie zwalnia od wyrażenia dezaprobaty.Musimy więcej skupić się na sprawach dzisiejszych a nie tylko słyszeć o problemach Polakow sprzed wieków.

Obrazek użytkownika Andy51

27-11-2020 [18:20] - Andy51 | Link:

Z tego co czytałem na twitterze ta idiotka już skasowała ten wpis. Widocznie ktoś uświadomił tego tłuka, że to kompletna bzdura. Jeżeli chodzi o historię, to się z Tobą nie zgadzam.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-11-2020 [19:05] - Marek1taki | Link:

Co by powiedziały pokolenia Polaków na dokonania tegoroczne? Pandemizm, pedalizm, klimatyzm, moskalizm, unijny totalizm...

Obrazek użytkownika Andy51

27-11-2020 [19:17] - Andy51 | Link:

Coś w tym stylu.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

27-11-2020 [19:17] - hr.Levak-Levatzky | Link:

I PiSizm...

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-11-2020 [20:41] - Marek1taki | Link:

Nie ma PiSizmu. Jest brak doktryny, jest podporządkowanie ideologiczne cudzym wartościom przez zbieraninę polityków PiSopodobnych w rodzaju Morawieckiego, Szumowskiego (coś cicho o głównym ideologu pandemizmu), Moskala, Glińskiego, Gowina co Emilewicz ma za skórą, klimatysty (mniejsza o nazwisko), itd.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

27-11-2020 [22:54] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Jednym słowem obecna władza wyjątkowo nam (zwłaszcza Polsce) się udała...