Konfederaci, wolnościowcy czy nowy projekt WSI, KGB/FSB?

Moim zdaniem po Palikocie, .N Petru, KOD, itp. Konfederacja, jest nowym projektem służb polskich, a nawet być może obcego państwa.

Wydaje mi się, że Konfederaci mieli być w zamyśle tych, którzy ich wymyślili ugrupowaniem na prawo od PiS coś w rodzaju węgierskiego Jobbiku, tylko po to, żeby „zabrać” PiS część wyborców i głosów, przy głosowaniach, np. do sejmu, czy w wyborach prezydenckich.

Słowa posła Bosaka, że część wyborców Konfederacji głosowała na Trzaskowskiego, mówi sama za siebie.

Wiadomym jest, że posłowie Korwin Mikke i Braun mają sympatie prorosyjskie, reszta Konfederatów, mają poglądy podobne do tych za czasów PRL tzn. są przeciwni homoseksualistom i związanej z tym zjawiskiem ideologii oraz delikatnie mówiąc „ nie kochają Żydów”, a w pierwszej fazie swojego pobytu w Sejmie na sztandarach mieli ustawę 447 uchwaloną w USA, która jakoby miała spowodować zwrot lub wypłatę odszkodowań za tzw. mienie pożydowskie.

Konfederaci często głosują tak jak PO i Lewica, a ostatnie głosowanie razem z całą opozycją, przeciwko temu, żeby rząd polski zastosował prawo weta w UE, w przypadku powiązania budżetu z takim „yeti”, o którym wszyscy mówią  a nikt nie wie co to jest, gdyż nie ma mowy o takiej formie powiązania budżetu z tzw. samorządnością i nie ma definicji samorządności.

Tzn. to, że to nie Polacy i wybrane przez nich partie będą decydować co jest samorządnością, a jakiś anonimowy urzędnik w Brukseli, który na skutek donosów polskich szmalcowników lub widzi mi się urzędnik brukselski, najdobitniej świadczy co to za „wolnościowcy”.

Powiązanie tak tzw. samorządności z wypłatami z budżetu, tak de facto, jest to robota niemiecka, której marzy się federalizacja Europy, a nie związek narodowych państw, a wykorzystanie do swoich celów PE jest tylko zasłoną dymną, żeby była mowa o PE a nie o Niemcach.

Nie wiem jak skończy się projekt Konfederacja, ale  odnoszę wrażenie, że tak samo jak projekt Palikot, Petru, KOD, itp.  

https://wpolityce.pl/polityka/527834-zakiwana-konfederacja-w-sondazach-sa-juz-pod-progiem?fbclid=IwAR1wN12ug8EEl4Hm2l41Wpn62Q0-AJJBRWeTG83oHzXu1KOC8EtGYjJNJoA
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

24-11-2020 [13:02] - Jabe | Link:

Wydaje mi się... – W samej rzeczy.

Wiadomym jest, że posłowie Korwin Mikke i Braun mają sympatie prorosyjskie – To znaczy, że nie odwracają uwagi od problemów ględzeniem o knowaniach sąsiadów? Jednostronność polityki jest bardzo szkodliwa, bo czyni z nas kolonię.

reszta Konfederatów, mają poglądy podobne do tych za czasów PRL tzn. są przeciwni homoseksualistom i związanej z tym zjawiskiem ideologii – To konserwatyści.

delikatnie mówiąc „nie kochają Żydów”, a w pierwszej fazie swojego pobytu w Sejmie na sztandarach mieli ustawę 447 uchwaloną w USA, która jakoby miała spowodować zwrot lub wypłatę odszkodowań za tzw. mienie pożydowskie. – Jakoby?

Konfederaci często głosują tak jak PO i Lewica – Zależy, co jest głosowane. Nie w sprawie „norkarzy”. Czemu mieliby stać murem za pseudoprawicą?

Tzn. to, że to nie Polacy i wybrane przez nich partie będą decydować co jest samorządnością, a jakiś anonimowy urzędnik w Brukseli – Konfederacja jest przeciw UE, a PiS za.

odnoszę wrażenie – Może to być.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-11-2020 [17:57] - Marek1taki | Link:

@Autorytet Jaką propozycję miał Duda dla prawicowego elektoratu? Byłem zainteresowany ale Duda okazał się twardzielem i wolał przegrać z Trzaskowskim niż złożyć jakąkolwiek prawicową deklarację. Dla niego liczy się światowa rewolucja. Przetrzymał mnie i zagłosowałem przeciw Trzaskowskiemu. Mam go za Dudę tak jak on ma mnie.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

24-11-2020 [12:41] - AŁTORYDET | Link:

Konfederaci mieli jedyną sensowną drogę: "lepszy PiS". Wybrali "gorszą PO". Dobitnym przykładem jest zachowanie się wymoczka Bosaka po pierwszej turze wyborów prezydenckich. Gdyby jeszcze w niedzielę, tuż po ogłoszeniu exit poll, wystąpił i powiedział, że dla dobra Polski, nie wchodzi w żadne targi i już dzisiaj deklaruje swoje poparcie dla Dudy i prosi swoich wyborców, by zrobili to samo, to przejąłby znaczną część elektoratu PiS-u. Przekonałby swoją ideowością, patriotyzmem i wielkodusznością. Pokazałby, że publiczny interes przedkłada nad prywatny. A co zrobił: NIC. W efekcie, 2/3 jego wyborców nie wzięło udziału w drugiej turze, a ci co poszli, podzielili poparcie po połowie. Konfederacja nie ma zamiaru rządzić, tj. brać odpowiedzialności za Polskę, za państwo. Będą tylko wzmacniać anarchię. A warto pamiętać, że rewolucja bolszewicka i hiszpańska w 1936, doszły do skutku, dzięki anarchistom.Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że z jednej strony domagają się wyjścia z UE, a z drugiej, opowiadają się po stronie KE, w walce z polskim rządem. Idealna recepta na bajzel. 

Obrazek użytkownika Jabe

24-11-2020 [12:58] - Jabe | Link:

Gdyby opowiedział się za „wymoczkiem” Dudą, wsparłby magdalenkowy układ rządzący Polską.

Obrazek użytkownika Andy51

24-11-2020 [13:55] - Andy51 | Link:

Bardzo skondensowana ale i słuszna konkluzja a propos Konfederacji i "wymoczka Bosaka".

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-11-2020 [16:38] - Imć Waszeć | Link:

A więc "mieli wybór", a nie, że "zostali stworzeni lub powołani do".

Obrazek użytkownika sake3

24-11-2020 [16:47] - sake3 | Link:

@AŁTORYTET.....Konfederacja ani przez chwilę nie chce brac odpowiedzialności za Polskę ani rządzić.Wygodnie jest w dobie pandemii chować się za cudzymi plecami klopoty zrzucając na PiS i przeczekać trudny okres jednoczesnie urzadzając zadymy i głupkowate happenningi.Czym się rózni taki Braun od Jachiry w antypolskiej i antyrządowej działalności?

Obrazek użytkownika Andy51

24-11-2020 [18:03] - Andy51 | Link:

Na tym samym poziomie.

Obrazek użytkownika Jabe

24-11-2020 [18:33] - Jabe | Link:

Dlaczego konfederaci mieliby brać odpowiedzialność za decyzje Jarosława Kaczyńskiego? Proszę łaskawie wskazać jakąś działalność Grzegorza Brauna, którą można uczciwie nazwać antypolską.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-11-2020 [21:37] - Imć Waszeć | Link:

Braun? Nakręcił młodzież do buntu przeciwko władzy swoją głupią książką o braku wirusa, albo o jego nieszkodliwości, ale skorzystała z tego lewica. Ja mam tu po sąsiedzku takiego idiotę zaraz po maturze, czyli "dorosłego i świadomego na kogo głosuje", który po tych zajściach (w których też gdzieś tam darł mordę z dziewczyną), zaraz ogłosił chęć głosowania jak całe to jego zdebilałe środowisko z lokalnych szkół średnich....... na Hołownię. No i to jest właśnie namacalny skutek wolty Brauna - wzmacnianie kandydata wojskówki wystruganego parę miesięcy temu z jakiegoś ogórka na okoliczność wyborów prezydenckich. Sake się zastanawia jaki jest związek Sorosa z wojskówką? No to trzeba spojrzeć na dobrą komitywę ludzi z TVN ("amerykańskiego") z gienierałami (PRL) i tyle.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-11-2020 [22:47] - Marek1taki | Link:

@Imć Waszeć. Proszę nie szukać winy u Brauna za to, że pandemia jest epidemią socjotechniczną bardziej niż biologiczną. Tym bardziej wysnuwanie wniosku, że trzeba siedzieć cicho jak pod szyldem PiS i za zgodą PiS demoluje się Polskę, a co ciekawe PiS na to nic nawet nawet gdy się podcina byt polityczny PiSu.
Matka Kurka ładnie pokazał kto nami rządzi na przykładzie min.zdrowia.
"genialny człowiek, niezastąpiony od 24 lat, kolejno przetrwał rządy: Włodzimierza Cimoszewicza, Jerzego Buzka, Leszka Millera, Marka Belki, Kazimierza Marcinkiewicza, Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. W tym czasie Niedzielski był ekspertem: NIK, ZUS, PZU, NFZ, Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Zdrowia. Skoro już wiemy z jaką wybitną postacią mamy do czynienia to pora sobie odświeżyć pamięć i przypomnieć, jakie to spektakularne sukcesy odniosły instytucje, w których przez lata pracował Niedzielski? Która z jego „strategii”, bo on zawsze był od analizy i strategii, doprowadziła do fantastycznego funkcjonowania ZUS albo NFZ?"
https://www.kontrowersje.net/a...
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-11-2020 [13:51] - Imć Waszeć | Link:

Dobrze, ale trzeba mówić co robi źle PIS, a nie jazgotać o tym co robi źle maseczka, co robi WHO, jak świetni są Szwedzi, albo co knują jacyś inni Masoni z odległego Kosmosu. Mówię przecież wyraźnie, że nie o politykę się rozchodzi - w sensie nie o spory ideologiczne czy doktrynalne - ale o tępe nakręcanie młodych do (jakiegokolwiek) buntu przeciwko "reżimowi", co skwapliwie wykorzystało PO i SLD w czasie "giewałtu suk". To właśnie osiągnął Braun, więc zastanawiam się czy z głupoty czy miał może rozkaz. Bardzo mało wiemy o tym człowieku, który jeszcze kilka lat temu wrócił do mediów z taką brodą, jakby właśnie zaliczył załamanie nerwowe. Szczerze powiem, że chciałbym się mylić, ale intuicja każe mi uważać.

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2020 [14:15] - Jabe | Link:

Każda krytyka jest takim „nakręcaniem młodych”, a każde mówienie, co ktoś robi źle, jest krytyką.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-11-2020 [19:07] - Imć Waszeć | Link:

W każdym razie istnieje inna forma uprawiania polityki, niż używanie ogłupianych ludzi w formie tarcz strzelniczych. Lewi mają to obcykane od ponad 100 lat, więc co chciał nowego ugrać Konfederata?

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2020 [19:28] - Jabe | Link:

Niestety nie zrozumiałem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-11-2020 [19:40] - Marek1taki | Link:

@Imć Waszeć Braun ma psi obowiązek, z racji posłowania, by krytykować rząd za pandemię. I ma obowiązek robić to totalnie bo pandemia jest totalną hucpą rządów na sztucznej mutacji paragrypy. Mało kogo zresztą buntuje - bo większość o nim nie słyszała albo tylko z bipolu TVN/TVP. A jeśli buntuje to buntuje grupę światopoglądowo wrogą feminazizmowi.
Zatem wiązanie Brauna z ryczącymi macicami jest mocno naciągane. Wiadomo, że stoi za nimi ideologicznie opcja sponsorowana przez Sorosa. Jedyny sposób by rzucić cień na Brauna to domniemanie, że głosi poglądy prawicowe dla niepoznaki bo jest tajna bronią Sorosa. Trzeba wówczas zauważyć, że w tym samym czasie prezes występuje z czerwonym Moskalem jak Palikot z gumowym narządłem tępokrawędzistym. Oni też udają, że nie są prawicą a w gruncie rzeczy są na garnuszku głęboko zakonspirowanego prawicowego miliardera?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-11-2020 [16:34] - Imć Waszeć | Link:

Równie mądrze można wysnuć "logiczne" wnioski, że PIS jest projektem służb amerykańsko-żydowskich, zaś Solidarność zaplanowana została przez sowieckie KGB. Obok zakładania jest jeszcze możliwość przejmowania kontroli, ale po co mają się politruki wysilać umysłowo, prawda? Za to "leworucja" Lempart zaczyna rzeczywiście zalatywać wojskówką od samego zarania.

Obrazek użytkownika sake3

24-11-2020 [17:34] - sake3 | Link:

@Imć Waszeć.....Zalatuje nie tyle wojskówką co pieniędzmi Sorosa.Nic dziwnego światem od zawsze rządzi pieniądz i czyni cuda,a z czlowieka może w okamgnieniu zrobic szmatę..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-11-2020 [19:08] - Imć Waszeć | Link:

To nie musi się wykluczać. Sytuacja jest rozwojowa:
https://niezalezna.pl/365534-w...

„(…) Po naszym sprawdzeniu w ogólnodostępnych księgach wieczystych okazało się, że siedziba Fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet mieści się w prywatnym mieszkaniu Marty Lempart w okazałej willi położonej nieopodal centrum Wrocławia. Willa ta w przeszłości należała do Wojskowego Rejonowego Zarządu Kwaterunkowo-Budowlanego, a w 1995 r. została przejęta przez wrocławski Oddział Rejonowy Wojskowej Agencji Mieszkaniowej” – czytamy w „Gazecie Polskiej”.

Czyż nie podobnie jak Schetyna z jego klubem sportowym z Wrocławia? Zastanawiam się jeszcze nad Braunem, bo jakoś zupełnie zanikły oskarżenia go o dyżurny antysemityzm. podobnie zresztą jak w przypadku Miśka "Pięć Piw", czy Giertycha "Hop Hop Hop".
teza: Jeśli ktoś jest zupełnie niezależny od Układu i może w czymś zamieszać, to co najmniej GWniana z przyległościami regularnie miesza go z błotem i na deser oskarża o antysemityzm. Na przykład ostatnio min. Czarnka (list "rektorów" "polskich" "uczelni" - wszystkie uszy uzasadnione).

Ps: 1. Rektorzy z definicji nie powinni się tak idiotycznie zachowywać, co iście przypomina takich GWniarzy z piaskownicy grajacych w berka psią kupą.
3. Uczelnie z definicji powinny wykładać wiedzę, a nie ideologię.
2. Same się określiły jako europejskie, a zatem w przeciwieństwie np. do ciemnogrodzkich albo o zgrozo narodowych.

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2020 [12:17] - sake3 | Link:

@Imć Waszeć   z19;08.........Nie tylko uczelnie ale przede wszystkim szkoły powinny przekazywać wiedzę.Jeśli edukację małego czlowieka sprowadzimy do ględzenia o prawach człowieka,wolności i demokracji, uczestnictwa w paradach z dźwiganiem transparentów,donoszenia na rodziców przy uczestnictwie jakis tam moderatorów,obecności na protestach to kiedy czas na naukę?Przecież wszystkiego nie da się załatwić na tajnych kompletach czy korepetycjach chociazby w przypadku chemii czy fizyki.Niski poziom edukacji szkolnej ujawni sie w pełni na studiach,a jeśli i tam ideologia weźmie górę to jacy z tych sudentów wyjdą architekci,lekarze naukowcy?Sprawdza się hasło takiej miernoty umysłowej jak Hartman tytułowanego nie wiedzieć czemu profesorem-,,idziemy po wasze dzieci''.

Obrazek użytkownika Andy51

25-11-2020 [14:10] - Andy51 | Link:

Czego oczekiwać od nauczycielek, bo one stanowią chyba ponad 80% kadry nauczycielskiej, skoro przebierają się za krowy i śpiewają sprośne piosenki, a co do profesury dodałbym Sadurskiego, Środę, itp.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-11-2020 [15:12] - Imć Waszeć | Link:

Właśnie to jest tutaj znamienne, że wszelkie formy komunizmu zawsze odwołują się w końcu do kobiet jako do najbardziej sumiennych wykonawczyń wprowadzania idei komunizmu w życie. Najtrudniej jest też wykorzenić myślenie komunistyczne z kobiet, tak samo jak każdą inną ideologie czy religię. Stąd ciągłe wskazywanie na podobieństwa komunizmu i form feminizmu ma uzasadnienie. Komuniści po prostu zauważyli, że jak w jakimś państwie lub narodzie spsią kobiety, to reszta sama się rozpadnie i tyle w temacie.

Obrazek użytkownika tricolour

26-11-2020 [16:20] - tricolour | Link:

@Imć,

To inaczej rozumiemy spsienie. Dla mnie bardziej do tego okreslenia pasuje wycieczka z Berlina do Wawy celem nieogłoszenia orzeczenia TK i późniejsza rejterada na z góry upatrzone pozycje brandenburskie. Tudziez doktorat za PRL o słuszności linii partyjnej oraz jej przewodniej roli, a teraz udawanie pierwszej cnotliwej. Albo szydzenie z Unii Europejskiej, ale chętne branie diet eurposelskich i późniejszych emerytur.

Może dlatego tak myślę, że dla mnie spsienie ma swój odpowiednik rodzaju żeńskiego, który przystaje do zawodu, którego uprawianie graniczy z miłością. Młode kobiety, to coś zupełnie innego... Może warto spojrzeć na nie - o ile jest taka fizjologiczna możliwość- bardziej młodym wzrokiem, a nie tylko z perspektywy uczelnianych wiertarek sterownych za pomoca pedału z domowej maszyny do szycia.

Taką mam nieśmiałą prośbę...

Obrazek użytkownika Jan1797

26-11-2020 [20:55] - Jan1797 | Link:

@Imć Waszeć [15:12],
Wydaje się jednak, że u nas mają problem i opór prawych Polek rosnący:) Z tej strony patrząc
Ursula von der Leyen swym komentarzem przyczyniła się do prowizorium budżetowego:)
Kto by pomyślał, że zachowa się jak tuzy naszej opozycji. Z "trzonu" buta wylazła?
Z pozycji człowieka wolnego obco kombinującym proszę Waszeci, odpowiedziałbym tak;
lewo unijni poczęli kombinować tzw."mechanizmami praworządności" dwa czy trzy lata wstecz
i ma się to tak do obowiązującego prawa, jak zeszłoroczny śnieg do saneczkowania dzisiaj.
Nie ma wśród założeń UE i późniejszych regulacji prawnych, na które głosowałem w referendum
unijnym tzw."praworządności".

Obrazek użytkownika Andy51

24-11-2020 [18:05] - Andy51 | Link:

Moim zdaniem pierwsze dwa zdania to bełkot, ale z ostatnim się zgadzam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-11-2020 [10:12] - NASZ_HENRY | Link:

Dla przypomnienia Trzaskowskiego, w drugiej turze, poparło tylko 1/3 wyborców Konfederacji z pierwszej tury. Dlatego Duda wygrał ☺
 

Obrazek użytkownika Ptr

26-11-2020 [23:02] - Ptr | Link:

Jeżeli mówią jak patrioci, a głosują jak targowica, to należy przestać ich słuchać. 
Widać, że są to ludzie nie tyle z politycznego marginesu ile z innej planety.
Nie wiadomo jakiej , ale nie  z tego fragmentu Nieba , który zwykle leży nad Polską , od tys lat.  
Fort Ksi , głos na trza, głos przeciw wetu.  Rozumem tego nie razbieriosz.
Poglądy - wszystko co amerykańskie- piekielne. Polskie powstania - bunty pijaków. Car uprzejmy -mówił po francusku. Pandemii niet.
Dzieciaki we wszystko wierzą , bo łatwo ich przekonać , że wszyscy kłamią.
Dzieciaki nie dostrzegają braku odpowiedzialności i rozsądku.