Wydaje się , że tak czy siak, MS  będzie z Krakowa.

Trwa próba sił a może próba puczu,  mały chce ustawiać dużego, bo czy można sobie wyobrazić żeby używając porównania do zwierząt, żeby np. zebra „ustawiała” słonia? otóż jest to nie do pomyślenia w świecie zwierząt, ale i polityce.

Wydaje się , że Zbigniew Ziobro zapominając swojego miejsca w szeregu próbował doprowadzić do tego, że wszystkie decyzje zapadające w ZZ miałyby być konsultowane z Solidarną Polską, a tak de facto ze Zbigniewem Ziobro.

Tzw. „ustawa futerkowa” była tylko papierkiem lakmusowym dla JK.. Gdy cała Solidarna Polska  za swoim przywódcą zagłosowała przeciw ustawie , Prezes powiedział dość.

Wydaje się, że ambicje Ziobry go przerastają, JK zdaje sobie sprawę, że nie jest młodzieniaszkiem i skłania się ku temu, żeby jego następcą został Mateusz Morawiecki, co jak się wydaje  nie jest w smak Zbigniewowi Ziobro.

Tak jak wspomniałem Solidarna Polska próbowała podszczypywać PiS, ale „ustawa futerkowa” przelała czarę goryczy, należy przypomnieć, że wprowadzenie jej pod obrady  sejmu, przez Koło Młodych PiS było zaplanowanym ruchem przez JK.

Zbigniew Ziobro, musi sobie zdawać sprawę, że startując do wyborów jako samodzielna formacja nie ma żadnych szans na wejście do sejmu.

Tylko startując jako ZP ma szanse na wprowadzenie swoich kilku lub kilkunastu posłów, ponadto Zbigniew Ziobro nie musi być Ministrem Sprawiedliwości, przecież również z Krakowa jest Małgorzata Wassermann, która sprawdziła się jako przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

W odwodzie jest również prof. Czarnek z Lublina, jak podają media pierwsze spotkanie między JK a ZZ odbyło się wczoraj i trwało 4h co znaczy , że panowie mieli o czym rozmawiać a mają się odbyć jeszcze dwa takie spotkania.

Jeżeli doszłoby do rozwodu, to byłaby wielka szkoda, gdyż w SP jest kilku młodych niegłupich posłów, ale wydaje się, że wszystko jest w rękach ZZ, bo wszak dowódca na statku może być tylko jeden, a tym przywódcą jest Jarosław Kaczyński.

https://wpolityce.pl/polityka/518644-wieczorne-spotkanie-kaczynski-ziobro-trwalo-4-godziny
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-09-2020 [10:39] - Pani Anna | Link:

Wychodzi na to, że PIS w rządzeniu przeszkadza: 1.Bruksela, 2.Tusk, 3.Media, 4.Szeroko rozumiana opozycja i 5. Najważniejsze - jego własni koalicjanci, posłowie i elektorat.
Co można doradzić? Może faktycznie niech oddadzą tę władzę.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

22-09-2020 [14:29] - RinoCeronte | Link:

Tylko komu?

Obrazek użytkownika Jabe

22-09-2020 [11:18] - Jabe | Link:

Zbigniew Ziobro zapominając swojego miejsca w szeregu próbował doprowadzić do tego, że wszystkie decyzje zapadające w ZZ miałyby być konsultowane z Solidarną Polską – To nie były?

Tzw. „ustawa futerkowa” była tylko papierkiem lakmusowym dla JK. – Zatem koalicyjne przepychanki okazały się dla Jarosława Kaczyńskiego ważniejsze od perspektywy doprowadzenia do ruiny polskich przedsiębiorców.

Obrazek użytkownika Es

22-09-2020 [11:49] - Es | Link:

Jak pamiętam z lekcji chemii papierek luksusowy jest tylko indykatorem,  a nie katalizatorem wywołującym reakcję demolującą laboratorium. 
Lud,ie opowiadający o tym jak to kaczyński dyscyplinuje koalicjantów bo jest gotów również na wcześniejsze wybory w których sondaże gwarantują mu 35 procent, a ci niesforni nawet się pod kreską nie prześlizną powinni czasem udać się po rozum do głowy. Można popierać pis i każdy ma takie prawo ale tracić głowę i  prześcigać się w lizusostwie, to wydawało by się dojrzałym, ludziom nie przystoi

Obrazek użytkownika Andy51

22-09-2020 [13:43] - Andy51 | Link:

Z tego co pamiętam z nauki j. polskiego, nazwiska się pisze z dużej litery a także nazwy partii jako nazwa własna np. Lewica, PO, PSL itd.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-09-2020 [12:07] - NASZ_HENRY | Link:

Kowal zawinił cygana powiesili, ma nową interpretacje, tęczowy Jarek zawinił biało czerwonego Zbyszka wywalili ☺

Obrazek użytkownika sake3

22-09-2020 [12:36] - sake3 | Link:

@Nasz _Henry.....Czy projekt ustawy o ochronie zwierząt jest dowodem na tęczowość? Po prostu Kaczyński w tym aspekcie ma pogląd zbieżny ze środowiskami lewicowymi .I tylko w tym aspekcie.

Obrazek użytkownika Andy51

22-09-2020 [13:40] - Andy51 | Link:

Niektórzy tego nie rozumieją.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-09-2020 [14:06] - Pani Anna | Link:

Niektórzy nie rozumieją, że można być miłosnikiem wszelkich zwierzątek i jednocześnie pasjonować się rodeo.

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2020 [14:50] - tricolour | Link:

@Sake

A w temacie aborcji, to jaki ma poglad? Prawicowy? A w temacie przewodniej roli partii? A kolesiostwa? A węgla? A samorządów?

Ślepi jesteście.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-09-2020 [19:23] - NASZ_HENRY | Link:

Tęczowy Jarek to ten co tęczowym Reytanem się pokładał. Jak mogliście się tak pomylić ☺

Obrazek użytkownika Trotelreiner

22-09-2020 [15:00] - Trotelreiner | Link:

Pani Małgorzacie Wassermann proponowano po zakończeni Komisji,stanowisko marszałka Sejmu---odmówila.
Podejrzewam [bo nie jestem pewny],że P.Małgosia ma w Krakowie dobrze prosperującą kancelarie prawniczą...i to jej wystarcza...zarobki nieporównywalne
a  nie musi sie stykac z posłami...prezesami partii...ani tzw. mediami.
Napisałem notkę na ten temat...ale tu sie nie czyta..cudzych tekstów...przecież są SWOJE! :-))

Obrazek użytkownika Andy51

22-09-2020 [15:09] - Andy51 | Link:

Wielce prawdopodobne to co piszesz.

Obrazek użytkownika Es

22-09-2020 [15:25] - Es | Link:

Po tym jak została "przemielona" przez partyjną maszynkę , pewnie z powodu zbytniej dociekliwości w badaniu AG i zbanowana w krakowskich wyborach miała by się  złapać na taki lep ponownie?     

Obrazek użytkownika Es

22-09-2020 [16:52] - Es | Link:

 No i stało się właśnie to co było naturalną konsekwencją tego " dyscyplinowania" - według jednych, a wysublimowaną rozgrywką Prezesa, ze znanymi tylko jemu ruchami i wariantami do przodu, których my szare człowieczki nie jesteśmy w stanie pojąć - według drugich. Nawet tak głupia opozycja jaką mamy powiedziała właśnie : sprawdzam. Wotum nieufności dla Ziobry. Ci którzy boją się pomyśleć i przyznać : "Król jest nagi" odpowiedzą na pytanie : kto już za chwilę będzie bardziej poddany dyscyplinowaniu? 

Obrazek użytkownika Andy51

22-09-2020 [17:23] - Andy51 | Link:

Wotum nieufności dla Ziobry przez głupią opozycję, wg. mnie tym ruchem mogą tylko Ziobrze pomóc.

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2020 [17:29] - tricolour | Link:

Tak, trzeba pomóc Ziobrze. Macie się żreć więc im bardziej tym lepiej...

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-09-2020 [20:30] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
na 95% koalicja będzie trwać "dla dobra Polski. Tak jak obstawiałam. Genialni blogerzy moga odtrąbiać "sukces negocjacyjny" i geniusz stratega z Żoliborza, ktory poprzez publiczne pranie brudów "policzył szable" i przywołał koalicjantów do szeregu. Jakie to jest do bólu przewidywalne...

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2020 [07:40] - tricolour | Link:

@Anna

Jest sukces i będzie sukces. Z pewnego punktu widzenia nie jest ważne, kto kogo przecweli, ważne że się wydarzyło. Taka mentalność.

Zresztą kajakarz poniżej mało ze skóry nie wychodzi, by niby inteligentnie i niby spokojnie komuś dołożyć, ale ledwo się papierosa trzyma, tak go telepie. No znika dziadostwo, znika, młodsi mogą czekać na padlinę, ale woleliby polowania...

Mniam. Życzę wszystkim smacznego.

Obrazek użytkownika Es

22-09-2020 [18:04] - Es | Link:

Mogą. Ale kto będzie Ziobry bronił? Czy Kaczyński się wstrzyma? 

Obrazek użytkownika Jan1797

22-09-2020 [21:11] - Jan1797 | Link:

Kto, geniusze szparagowej narracji? Potrafią ustabilizować ZP na lata;))

Obrazek użytkownika Jan1797

22-09-2020 [20:05] - Jan1797 | Link:

Szanowny Addy, Trotel, Henry;
Najlepszym komentarzem są dzisiejsze słowa, Marszałka Pęka szefa krakowskich struktur
PiS człowieka, który jak jeden z wielu, zdecydowanie Pani Wasserman nie zawiódł;
 Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka złożył wniosek o odroczenie obrad
do najbliższego poniedziałku. Swój wniosek argumentował tym, że „rząd stracił większość”.
Po czym większość rządowa w Sejmie odrzuciła jego wniosek...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika angela

22-09-2020 [22:13] - angela | Link:

Właśnie  pan  Grodzki szykuje się na wybory, i mówi, że są gotowi, i mają lepszego ministra zdrowia i wielu najlepszych..... .
Tylko ze przedtem jeszcze wybory, a z kopertami pan marszalek ma ciągle kłopot.
 

Obrazek użytkownika Andy51

22-09-2020 [23:20] - Andy51 | Link:

Pan Grodzki to sobie może............

Obrazek użytkownika Jabe

22-09-2020 [23:21] - Jabe | Link:

To detalista. Jeśli nie przejdzie ustawa bezkarność plus, pewien były patriotyczny minister być może będzie musiał się tłumaczyć z o wiele rzędów wielkości grubszych grzeszków.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2020 [06:40] - jazgdyni | Link:

Czołem Andrzeju!

Widzisz jaką fajną menażerię tu zgromadziłeś? To moi stali goście. A latają wszędzie, gdzie tylko wywąchają skarpetki Prezesa.
To lewactwo, klasyczne homosovieticus, tu niby na prawicowym portalu, przy prawdopodobnym wsparciu Sakiewicza, ma dawać popis mądrości ludowej. A że to głupie, to nieważne.
Czasy prymitywów w przestrzeni społecznej kończą się. Swojego obłędu i toksycznych emocji nie są już wstanie propagować wśród czytelników. Nawet tej całej parszywej ósemki i nawet wsparcie administracji, nie pomogą, by zawrócić kijem rzekę. Już nawet Matka Teresa z Düsseldorfu od Niemieckich Tyłków z goryczą przełyka gorzką pigułę przegranej.

A różnobarwny, z obłąkanymi oczami, zsiniał do trupiej bladości i dławiąc się, zachrypniętym szeptem, pokrzykuje: - Ziobro! Znowu nas zawiodłeś! Ty i Gowin znowu się poddajecie temu ch**jowi!

Jesteśmy mocniejsi. Jesteśmy skonsolidowani na kolejne 7 lat. I wiadomo who's who & who's perfect.

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2020 [08:00] - tricolour | Link:

Hehehe...

...poczytaj sobie portale sprzed dwóch lat i teraz. Jakie chcesz. Zobaczysz tendencję, rzeczywiście na najbliższe siedem lat. I zauważ, jakie wypowiedzi przechodzą...

Tylko pamiętaj, do niczego się nie przyznawaj, bo to oznaka słabości...

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-09-2020 [09:06] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
Prawda?
Nie ma jak natknąć się na Janusza z z samego rana... On powinieni przeczytać nie tylko portale, ale także samego siebie z przed kilku lat... Pamietam jak jako pierwszy tu na NB odtrąbił wielka porażkę PIS po wyborach samorządowych. Teraz pewnie aby się zrehabilitować ma juz napisaną notkę "wielki sukces ... (tutaj wstawić odpowiednie)  Prezesa". Taki to już jest ten Janusz, obojętnie z grzywką czy bez. Facet z "dobrego domu z tradycyjnymi wartościami", ktory nie ma problemu żeby przyznać się publicznie jak to za gówniarza rzucał kamieniami w harcerzy, czy o kobiecie która weszła przed niego w kolejkę per "pinda". Na miejscu Prezesa uciekałabym jak najdalej od takich pochlebców. Problemem Janusza jest to, że on tak mniej więcej po roku dopiero orientuje się w sytuacji.

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2020 [12:36] - tricolour | Link:

@Anna

Proszę też zauważyć, że ich najwieksznajwieksze osiagniecie to olewanie ciepłym moczem.

Można wejść na balkon, pluć i lżyć karawanę, drapać się z pogardy po pupie, a karawana idzie dalej ze spuszczonymi oczyma. Obrazy święte można znieważyć jak się chce. Muzułmanin by zadźgał nożem lub rozjechał tirem, zyd zbombardował, ruski by potraktował nowiczokiem. A kwiat narodu, z najlepszych domów nadstawia policzek. Który to już? Można podejrzewać, że składają się z samych policzków i spuszczonych ocząt. Nawet już jezyka nie mają tylko policzki, spuszczone oczy i uszy do słuchania siły przewodniej.

A tylko powiedz im o tym, to jeszcze bardziej do nory zalanej już tym ciepłym deszczem. I tamże idzie karawana...

Obrazek użytkownika Andy51

23-09-2020 [09:13] - Andy51 | Link:

Cześć Janusz!!!
O osobach, o których piszesz można napisać używając naszej marynarskiej gwary, przyczepiły się do mnie, ale i do Ciebie, jak gówno do statku. To są zadaniowcy, ja na ich grafomańskie komentarze nie zwracam uwagi i olewam ciepłym moczem. Pewnie im płacą to piszą, ze skutkiem zerowym dla mnie.
Janusz wiesz, że psy szczekają, karawana idzie dalej i tego się trzymajmy.
Pozdrowienia.
  

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2020 [10:41] - jazgdyni | Link:

Jak ich poszczypię w czułe miejsce (wiesz gdzie je mają), to śmieję się potem kilka dni. Te dzióbki wykrzywione... te oczka rozbiegane... Skurcze brzucha i biegunka.
Ciężko przeżywają swe kompleksy i frustracje.

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-09-2020 [10:47] - Pani Anna | Link:

@Januszek, a przeglądasz ty się czasem w lustrze? Ale takim prawdziwym, a nie tym czarodziejskim od Królowej Śniegu, wiesz, "lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie".

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-09-2020 [10:41] - Pani Anna | Link:

@Andy
pocieszajcie się, pocieszajcie... Używając waszej marynarskiej gwary cieszcie się, że ktokolwiek te wasze gó...ne blogi czyta i kometuje... Wam sie marzy dyskusja w rodzaju:
- zgadzam sie z kolegą
- nie, to ja się zgadzam
- ale ja się bardziej zgadzam
- ja za to się wcześniej zgodziłem :))

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2020 [18:31] - tricolour | Link:

@Anna

Możemy zrobić eksperyment i w kilku wątkach słowa nie napisać. Będzie jak u tych dwóch naganiaczy, gdzie średnia wpisów wynosi zero.

Zresztą to jest już ostatnie miejsce, gdzie mogą coś napisać. Trochę to pewnie przykre być aż tak ograniczonym...

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-09-2020 [19:55] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
możemy. Ja do Janusza ani do Trotela w ogóle nie zaglądam, ale wchodząc jedynie do komentarzy widzę, że oni głównie gadaja sami ze sobą, a gdyby nie Pan, Jabe i Marek1taki komentarzy by nie było wcale. Z tego robi się potem klikalność i jednemu z drugim się zdaje, że to ilość czytelników.

Obrazek użytkownika sake3

23-09-2020 [09:29] - sake3 | Link:

To nie menażeria a stali respondenci jesteśmy.Tylko nastroje się rozhuśtały a wajcha przesuwa się coraz to przyspieszając w kierunku obsobaczania rząu i PiS-u.Zresztą to trwa już od pewnego czasu.Sympatia dla Dobrej Zmiany maleje ,nieodmiennie jednak pozostaje niechęć i uraza do Kaczyńskiego i ma tendencje wzrostową.Przypomina mi to metamorfozę pewnego blogera z S24 który zaczynając od neutralnego stosunku do obecnjej władzy zapluwa się teraz nienawiścią pisząc swoje idiotyzmy niemalże dwa razy dziennie.

Obrazek użytkownika Andy51

23-09-2020 [09:54] - Andy51 | Link:

Piszesz że " Sympatia dla Dobrej Zmiany maleje", na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski? a jeżeli chodzi o tego blogera to wraz z wiekiem klapki się luzują, tak jak to było z pewną panią profesor socjolog.

Obrazek użytkownika sake3

23-09-2020 [10:24] - sake3 | Link:

@Andy....No własnie na podstawie niektórych wpisów tu na NB.

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-09-2020 [11:01] - Pani Anna | Link:

@Sake
może spróbuję wytłumaczyć to na przykładzie. Która przyjaciólka jest lepsza i prawdziwa, ta,która widząc, że nie zapięłaś spódnicy i wystaje ci z pod niej coś kompromitującego mówi "ślicznie dzisiaj wyglądasz, jak zawsze", czy ta, która bierze cię na stronę i zwraca uwagę? Sądząc po reakcjach tutaj, to tej drugiej się nienawidzi, mimo, że próbuje oszędzić ci kompromitacji, za to ta pierwsza jest zawsze  naj, naj. Prawda?

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-09-2020 [08:43] - Marek1taki | Link:

Trzeba być dobrej myśli, że antypolska polityka z podjudzenia marksistów nie będzie w Zjednoczonej Prawicy już więcej prowadzona a Mateusz Morawiecki będzie jawnie mógł reprezentować interesy finansistów w tym proputinowskie a nie pod polską flagą.
Matka Kurka twierdzi, że Zbigniew Ziobro ma papiery jak Eliot Ness w sprawie pralni chemicznej.
https://www.kontrowersje.net/c...

Obrazek użytkownika sake3

23-09-2020 [10:27] - sake3 | Link:

A matka Kurka widział te papiery?Spekulować jest bardzo łatwo i nic nie kosztuje.

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-09-2020 [18:15] - Marek1taki | Link:

@sake Piotr Wielgucki pisze wyraźnie:
"moja hipoteza oparta jest na przesłankach i logicznym wyciąganiu wniosków, ponieważ twardych dowodów nie zna sama Nowogrodzka. W kilku miejscach da się przeczytać, że w kierownictwie PiS od dłuższego czasu mówi się o kwitach zgromadzonych przez Ziobro, które mają dotyczyć nie tylko Morawieckiego i jego ludzi, ale i samego Jarosława Kaczyńskiego. Naturalnie część z tych rewelacji ma oparcie w prawdzie i to tej oficjalnie potwierdzonej, wystarczy wspomnieć o wszczętych postępowaniach w sprawie Szumowskiego i kolegów, natomiast druga cześć to już gra polityczna w „obozie patriotycznym”.
I to jest najbardziej prawdopodobna hipoteza opisująca rzeczywistość.
Odpowiedzialność szarego suwerena wymaga spekulacji chyba, że ktoś wierzy w dosłowność objawień medialnych.
W sferze publicznej znane są dowody - opatrzone propagandowym tłumaczeniem na opak, dowody utytłania się w aferach pandemii, zielonego ładu, futerkowych i podobnych - są te dowody w dokumentach urzędowych ogólnie dostępnych i relacjonowanych.
Nie spodziewam się aby Zbigniew Ziobro gromadził dowody znane publicznie a jednocześnie nie do udowodnienia przed sądem mimo zdrady stanu ze szczególną ostentacją.
Trudno natomiast aby Zbigniew Ziobro zamykał oczy na sprawy urzędowe.
Analogicznie nie udało się skazać Al Capone za nielegalny handel alkoholem, o czym było wiadomo publicznie, więc skazano za niepłacenie podatków od dochodów z pralni chemicznej.
Stąd skojarzenie z Eliotem Nessem.
Na obronę Al Capone należy dodać, że on nie kreował ustawy o prohibicji, on ją tylko łamał.
Obecnie trudność opiera się na ciągłości procederów mafijnych od kształtowania środowiska naukowego począwszy, przez medialne sterowanie demokracją, tworzenie prawa, zarządzanie pieniądzem publicznym i zyskownemu dostosowywaniu się do wykreowanej wirtualnej rzeczywistości.
Ponadto mamy do czynienia z globalizacją przekrętów. Dlatego - moim zdaniem - sprawa skandalicznej ustawy zwanej futerkową wymaga uzupełnienia o mechanizmy nacisku światowego banksterskiego lewactwa.

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-09-2020 [20:04] - Pani Anna | Link:

@Marek1taki
do tego szerokiego wyjasnienia dodam tylko, że trzeba być niewinnym jak baranek żeby wierzyć, że w polityce jedni nie zbieraja haków na drugich. Ziobro ma wgląd do wszystkich akt i wszystkich dochodzeń, jakie w tej chwili się toczą, bądź się toczyły.  Został Prokuratorem Generelnym zanim nastał Morawiecki, za Beaty Szydło i tym można tłumaczyć to, że ta działka dostała się w jego ręce i SP. Dzisiaj PIS już by takiego błedu nie popełniło, o nie, skoro jak widac bezkarność jest dla premiera priorytetem, a popiera go w tym ku zdumieniu i rozpaczy wielu sam Kaczyński.

Obrazek użytkownika Jabe

23-09-2020 [22:21] - Jabe | Link:

Możliwe, że prezes nie przewidywał, że jego ludzie będą aż tak swawolić, bo raczej nie on osobiście.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2020 [10:33] - jazgdyni | Link:

Jak by Wielgucki i doktor wiedzieli nieco więcej, to Eliot Ness nigdy nie miał żadnych papierów na Capone i tylko urząd skarbowy musiał mu pomóc z przekrętami podatkowymi.

Nawet wymyślanie musi być logiczne i poparte faktami.

Obrazek użytkownika Andy51

23-09-2020 [14:03] - Andy51 | Link:

Oprócz tych dwóch, sam wiesz których, odezwała się jakaś Róża Luksemburg.

Obrazek użytkownika Czesław2

23-09-2020 [15:55] - Czesław2 | Link:

Generalnie, proletariuszy wszystkich krajów łączących się znów mamy, czas na Dzierżyńskiego w Brukseli.

Obrazek użytkownika Jan1797

23-09-2020 [19:12] - Jan1797 | Link:

Nie tylko tam, czasami zdecydowanie bliżej. Smuci fakt, że nadal buta im drogowskazem.
W latach 1937-38, trzydzieści tysięcy członków KPP, zesłano i zakatowano w operacji polskiej.
Jednym słowem unicestwiono z rozkazu Jeżowa.
Większości wydawało się, że są zżyci z KPZR.

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-09-2020 [18:16] - Marek1taki | Link:

@jazgdyni Patrz wyżej

Obrazek użytkownika Jan1797

23-09-2020 [19:02] - Jan1797 | Link:

Na frustracje części komentatorów skromnie dodam, by nie tracili z oczu takich
informacji; https://twitter.com/CT24zive/s...  Przypadek?

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-09-2020 [10:44] - Pani Anna | Link:

@Marek1
Matka Kurka rzadko się myli, a w tym przypadku mówimy o premierze, który krzyczał, że albo będzie ustawa "kraść i się nie bać", albo wynocha z rządu i koalicji. To jakie wnioski można wysnuć?

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2020 [13:05] - tricolour | Link:

Pani Anno,

Tzw "oni" wielokrotnie mowili, że nie mają na kogo głosować. To jest syndrom domowej przemocy gdy bita żona nie odchodzi od oprawcy ze strachu oraz nie znając innego życia.

Więc będą trwać, jak kiedyś trwali w komunie, aż ktoś inny ją obalił, a którego dziś widzą wyłącznie jako Bolka.

Miały być miliony samochodow elektrycznych i nie ma. Mialy być respiratory i nie ma. To już nic nie znaczy.

Spoko, wystarczy poczekac...

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-09-2020 [18:24] - Marek1taki | Link:

@ Pani Anna Wytłumaczą nam co peta chciał powiedzieć. Np. "nic nie jest takie jakie się wydaje" ale kobieta z pieńkiem nie wyściubiła nosa poza Twinn  Peaks więc nie wiedziała, że w skali makro takie sprawy się nagłaśnia by zuchwałe kłamstwa w żywe oczy obezwładniły opinię publiczną.