Mimo tego, że agentami byli, Wałęsa, Jurczyk, Sienkiewicz,

Mimo tego, że agentami byli, Wałęsa, Jurczyk, Sienkiewicz, to się udało

W ubiegłym tygodniu była 40 rocznica zakończenia  strajków w Stoczni Gdańskiej i podpisanie porozumień z rządem, w wyniku którego powstała NSZZ Solidarność, należy się zastanowić jak to się stało, że się udało?

Niezaprzeczalnym jest to, że początek dał św. JP II i jego słowa w 1979 r. "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!". Polacy się obudzili co skutkowało po serii strajków w lipcu, strajkiem na Wybrzeżu gdańskim i szczecińskim w 1980 r.

Należy się zastanowić, dlaczego władza komunistyczna nie interweniowała na samym początku strajków, otóż czerwonym wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Przecież wszyscy przywódcy strajkowi tj. Wałęsą w Gdańsku, Jurczyk w Szczecinie, Sienkiewicz w Jastrzębiu, to byli ludzie bezpieki, jedynie Andrzej Rozpłochowski przywódca strajku w Hucie Katowice nie był „ umoczony”.

Bezpiece wydawało się, że maja wszystko pod kontrolą, ale Wałęsa w jakimś sensie im tzn. bezpiece się „urwał”. Wiadomym jest, że Wałęsa był agentem bezpieki o pseudonimie „Bolek” i w latach siedemdziesiątych brał pieniądze od bezpieki za donosy na kolegów.

Być może nikt nie przewidział, że „ Solidarność” będzie miała takie poparcie w społeczeństwie do, której  wstąpiło ca. 10 mln ludzi. 

Należy pamiętać, że tak de facto twórcą „ Solidarności” nie jest Bolek, ale dzielne kobiety.

Panie Płońska, Pieńkowska, Walentynowicz, które po dogadaniu się Wałęsy z dyrektorem stoczni w sprawie podwyżek, rozwiązał strajk, ale dzielne kobiety ten strajk zatrzymały.

W Bolku było takie chłopskie cwaniactwo, potrafił wyczuć skąd wieje wiatr i przechwycić inicjatywę, tak było w stoczni.

Ponieważ nie można zatrzymać pędzącej lawiny, tak też nie można było powstrzymać zrywu Polaków, którzy marzyli o wolności.

Karnawał Solidarności trwał krótko, tylko 16 miesięcy, w grudniu 1981 r. komuniści byli na tyle silni, że wprowadzili stan wojenny, ale to był łabędzi śpiew reżimu, który w 1989 r. zgodził się na częściowo wolne wybory w czerwcu 1989 r. zabezpieczając swoje interesy i swoich ludzi rozmowami w Magdalence, ale to całkiem inny temat
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Francik

03-09-2020 [13:14] - Francik | Link:

Bolek się bezpiece nie urwał, nie bądźmy naiwni.

Obrazek użytkownika Andy51

03-09-2020 [14:27] - Andy51 | Link:

Napisałem w jakimś sensie, proszę czytać dokładnie. 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

03-09-2020 [16:43] - RinoCeronte | Link:

Tylko  "na wariata"  Wałęsa mógł tak długo funkcjonować... No i się udało!

Obrazek użytkownika Andy51

03-09-2020 [18:25] - Andy51 | Link:

Chyba tak.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-09-2020 [14:13] - Marek1taki | Link:

Nie wiem komu i co się udało bo nie Polakom i nie w Polsce.
Pytania Anny Walentynowicz nie doczekały się odpowiedzi, ale przecież nie oczekiwaliśmy jej od Wałęsy. Od oficjeli też nie ma co oczekiwać.
http://solidarni2010.pl/32732-...
 A historię warto przypominać - zrobiło to radio WNET
https://wnet.fm/kurier/jak-pow...
Kto chce ten wie. Tymczasem karnawał Magdalenki i innych podstolnych umów trwa. Najlepszym dowodem jest eksportowanie karnawałów na Białoruś.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-09-2020 [14:54] - rolnik z mazur | Link:

Jak to się stało, że się udało?
Odpowiedz jest banalnie prosta - to wszystko było dokladnie zaplanowane i wyrezyserowane. Swietni fachowcy w tym kotle mieszali. Zaczelo się to juz w latach siedemdziesiątych. Pzdr
 

Obrazek użytkownika Andy51

03-09-2020 [15:04] - Andy51 | Link:

Może i tak było.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-09-2020 [17:03] - NASZ_HENRY | Link:

Niespójny tekst - albo był agentem i realizował cudze plany albo nie był i realizował swoje ☺
 

Obrazek użytkownika Andy51

03-09-2020 [18:25] - Andy51 | Link:

To jest twój pogląd, masz do niego prawo.

Obrazek użytkownika Jan1797

03-09-2020 [21:30] - Jan1797 | Link:

Tiaa, karnawał Magdalenki - podstolnych umów, można trywializować, tylko czy świadomie?
https://www.wykop.pl/cdn/c3201...
Tyle ekonomia, zestawienie nieprzypadkowe z jednej a wizja siedemnastej republiki z drugiej.

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-09-2020 [23:49] - Marek1taki | Link:

Przypomniał Pan Sarajewo. Ono tym się różni od zwykłych cmentarzy, że tam zwykle leżą ludzie zmarli w okolicznościach nie dramatycznych. Cisza cmentarna jest spokojna. W Sarajewie cisza krzyczy.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-09-2020 [22:22] - Marek1taki | Link:

Panie..., Panie... Bim bam bom. Gramy w pandemii - nie zauważył Pan?
Trzeba się zdecydować na czym się stoi. Na suwerenności czy na zależności. Jak na zależności to inna para kaloszy i proszę nie wymachiwać białoczerwoną flagą tylko pod obcą flagą prowadzić propolską politykę.
Jugosłowian nikt nie pytał czy chcą mieć wojnę domową, a dali się zapędzić w kozi róg, w cudzym interesie. Nas też nie pytają tylko robią nam karnawał. "Oni" nie piszą scenariuszy tylko dostają gotowce. Jak  nie będziemy o tym mówić to będzie lepiej?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-09-2020 [00:45] - Zygmunt Korus | Link:

Jest Pan naiwny, wierząc, że coś się wymknęło albo poszło komuchom nie tak... Głasnost' i pierestrojka były dobrze zaplanowane. A Rozpłochowski był rozpracowany, jako syn ubeka, do podeszew. I dał się podejść jak dziecko, bo nie zgłosił na piśmie swojej kandydatury na wybory, by kontynuować szefostwo. Jak mu o tym oznajmiono (no kto, Koteczku, no kto?), to już było po miodzie, bo procedury nie pozwalały takiego papierka w trakcie głosownia dołączyć. Mało się o tym mówi, ale Rozpłochowski to zadufek i pyszałek, wystarczy Go nawet teraz posłuchać... Służby to także bardzo dobre rozeznanie psychologiczne.
Ogólnie tekst naiwny - w sumie o niczym... Proszę wybaczyć..., ale rzeczywistość, jeśli chodzi o samostanowienie Polaków, dalej tak samo, jak dawniej, skrzeczy. Co się więc udało i komu? W jakim stopniu?

Obrazek użytkownika Andy51

05-09-2020 [07:47] - Andy51 | Link:

Idąc pana rozumowaniem Cenckiewicz jako syn ubeka też jest be, dam sobie spokój z resztą Pana komentarza,