Dumni z Polski

Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Gdy polski papież Jan Paweł II pojechał w jedną ze swoich pierwszych zagranicznych pielgrzymek – do USA (druga była do Polski) to witali go nasi rodacy w koszulkach właśnie z takich napisem „I’m pround to be Polish”. Bo duma z polskości nie ogranicza się do ludzi mieszkających na terytorium RP. Bo w jakimś sensie Polska i polska kultura jest wszędzie tam, gdzie są Polacy.
Jestem dumny z tego, że mój kraj rozwija się gospodarczo, że od dłuższego czasu jest liderem w Unii Europejskiej, gdy chodzi o wzrost PKB na głowę mieszkańca, że rozwijamy się szybciej niż kraje od nas większe. Jestem dumny, że moje państwo, mój naród poradziły sobie z koronawirusem znacznie lepiej niż szereg krajów w Europie i poza nią – świadczą o tym choćby statystyki zgonów na milion mieszkańców, gdzie nasza ojczyzna ma od kilku do dwudziestu kilku razy mniejszą śmiertelność niż zdecydowana większość państw UE. Jestem dumny z tego, że w Polsce ludzie – dzięki niezależnym mediom i braku autocenzury – mówią, co chcą, nie zważając na obowiązujące w Ameryce czy UE obcęgi politycznej poprawności. Jestem dumny z tego, że w mój kraj, obok Grecji, jest jednym z dwóch w Unii, gdzie wartości rodzinne są najwyżej cenione. Jestem dumny, że rola Polski w świecie rośnie. Wierzę, że dalej będę miał powody do takiej dumy. 

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (27.06.2020)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

28-06-2020 [08:05] - Trotelreiner | Link:

Najpierw cytat:
"Jestem dumny z tego, że w Polsce ludzie – dzięki niezależnym mediom i braku autocenzury – mówią, co chcą, nie zważając na obowiązujące w Ameryce czy UE obcęgi politycznej poprawności".
A trzeba było se ten post odpuścić...zmilczeć...nie publikować tego paleosocjotechnicznego bełkotu dla ubogich duchem.
Nie napisze otwartym tekstem co o panu myślę [pomimo niezależnych mediów i braku autocenzury w nich] bo ...wszyscy sie domyślają...