To są jaja, ustawa skromnościowa i ustawa pokrzywdzonych

To są jaja, ustawa skromnościowa i ustawa pokrzywdzonych przez PiS w planach PO

Wydawałoby się, że PO , Trzaskowski i jego sztab już niczym nie zaszkodzą, ale jednak życie pokazuje jak się myliłem.

Nagle okazało się, że sztabowcy PO wymyślili tzw. ustawę skromnościową, bo według nich, prezesi  spółek Skarbu Państwa, zarabiają za dużo. Zarabiają znacznie mniej niż za złotych czasów PO, odprawy też są znacznie mniejsze, ale dla zawistników z PO i tak za dużo. Poza tym prezesi spółek mają zarobki wypracowane przez spółki, które prowadzą, ale dla totalnych to i tak za dużo.

Gdy okazało się że wiceprezydenci W-wy, zarabiają rocznie tyle ile PAD i PMM razem wzięci, a są to wypłaty z podatków mieszkańców W-wy, sprawa nagle ucichła, oto kilka przykładów:  skarbnik Mirosław Czekaj, który otrzymał 376,9 tys. zł za pracę w ratuszu, 46 tys. zł z miejskiej spółki MPT, 20 285 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, 31 217,13 zł z SGH i 150 zł od wydawnictwa Wolters Kluwer, sekretarz ratusza Marcin Wojdat zarobił w 2019 r. 353 717,54 zł, Wiceprezydent Michał Olszewski otrzymał z kolei 315 767,54 zł za pracę w ratuszu i 41 846,19 zł jako członek Rady Nadzorczej TBS Warszawa Południe. Renata Kaznowska zarobiła natomiast w ubiegłym roku 325 302,78 zł.

Nie chcę publikować więcej danych o zarobkach z ratusza, żeby Państwo szlag nie trafił. Tak, że był to strzał kulą w płot i sprawa umarła śmiercią naturalną.

Ale jeżeli w sztabie ma się takich „orłów” jak Myrcha, Szłapka, Nitras, a szefem partii jest taki geniusz jak Borysław, nie trzeba było długo czekać, żeby ci geniusze wymyślili coś nowego.

I wymyślili, ponoć po tym jak totalni wygrają wybory ma powstać komisja osób poszkodowanych przez PiS.

Jak ćwierkają wróbelki, tworzy się już komitet kolejkowy wyłudzaczy VAT, którym PiS obciął nagle możliwość okradania państwa a tak de facto nas obywateli, bo wyłudzanie VAT było niewyczerpanym źródłem dochodów przestępców takim złotym Sezamem dla nich.

Na pewno w kolejce ustawią się przemytnicy narkotyków, bo w ostatnim czasie KAS i Służby Celne, zarekwirowały dwa razy warte po 3 mld zł na czarnym rynku narkotyki.

Być może w kolejce ustawi się również Gazprom, który na skutek działań rządu PiS i wyroku sądu arbitrażowego w Sztokholmie musi zwrócić Polsce ca 6 mld. zł za zawyżoną cenę gazu, którą w 2010 r podpisał ówczesny wicepremier  Waldemar Pawlak.

Tak, że kolejka poszkodowanych jest dosyć długa a pewnikiem to nie wszyscy, których wymieniłem poszkodowanych, przez PiS

https://www.tvp.info/48538907/ile-zarabiaja-wiceprezydenci-warszawy-kwoty-szokuja
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

23-06-2020 [16:44] - Jabe | Link:

według nich, prezesi spółek Skarbu Państwa, zarabiają za dużo. Zarabiają znacznie mniej niż za złotych czasów PO, odprawy też są znacznie mniejsze

O źródło proszę.

Obrazek użytkownika angela

23-06-2020 [21:50] - angela | Link:

Jabe, my potrafimy czytać,  nie jesteśmy po policyjnym liceum, nie trzeba powtarzac.

Obrazek użytkownika Jabe

23-06-2020 [22:53] - Jabe | Link:

To może pani blogerka Autorowi przyjdzie z pomocą i poda źródło tych statystyk?

Obrazek użytkownika angela

24-06-2020 [07:46] - angela | Link:

Niech sobie Jabe poszuka,  a nie wali w klawiature gęsto i bez sensu, chyba że nie potrafi.
To taki Jabe pytajło. 
A blogerką, to jestem taką samą jak Jabe.
Obs,  nie taka samą,  nikt mnie nie przytwierdzł łańcuchami do klawiatury 24/ na dobę. 

Obrazek użytkownika Jabe

24-06-2020 [07:50] - Jabe | Link:

Jest Pani blogerką niepraktykującą. A ja pytam, od kiedy się zorientowałem, że niektórzy bezkrytycznie powtarzają propagandę.

Obrazek użytkownika Andy51

24-06-2020 [09:01] - Andy51 | Link:

Szanowna Angelo, ta postać nie jest godna uwagi ja ją ignoruje.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-06-2020 [20:42] - NASZ_HENRY | Link:

Tęczowi jajcarze to chcą głosować na człowieka, który  sponsoruje pederastów i pedofilów, spuścił gówno do rzeki, dotuje islamskich hodowców kóz, a ostatnio szkolił lewackie bojówki miejskie ☺
 

Obrazek użytkownika Andy51

23-06-2020 [21:26] - Andy51 | Link:

Na to wygląda.